Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Andzela
12-05-2009, 16:48
Ciąża i poród w Hiszpanii
Autor Wiadomość
ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 30-10-2015, 19:00    #1451

fankabiologii, wazne, zeby zdrowy rosl :bien a imie? hiszpanski i polski elastyczne jesli chodzi o imiona wiec nie sadze zeby byl to problem wymowy, raczej pisowni :sorpresa

Nemo 
Aficionado

Moje nałogi: prasa, ksiazka, sport
Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 31-10-2015, 00:20    #1452

fankabiologii napisał/a:
Bedzie chlopak! :super :hura: :toma_vino
Wszystko w porzadku, teraz tylko trzeba jakos imie dobrac zeby bylo do wymowienia zarowno dla hiszpanskiej, jak i polskiej strony rodziny. :pienso

Gratuluje!! :bravo :bravo

Moze Hector?

Wszelkie plany są już nieaktualne w momencie ich zatwierdzania.
  Kraj: Spain

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 31-10-2015, 01:58    #1453

Nemo, imie samo sie znajdzie :silba:

fankabiologii 
Hablador

Moje nałogi: czekolada/książki
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 31-10-2015, 10:53    #1454

Imiona sa niektore fajne, inne troche mniej. Pewnie skonczy sie na "zamknij oczy i wybierz" bo za chiny nie mozemy sie dogadac.
No ale mamy jeszcze 4 miesiace :me_rio to cos sie wymysli.
Nemo napisał/a:
Moze Hector?

Mi sie podoba, bardzo. Nie lubie bibilijnych imion, bo jest wysyp :D Pieknemu podobaja sie imiona brazylijskie jak Tiago np.
Dla dziewczynek jest duzo latwiej, juz mielismy upatrzone typy: Victoria, Isabela, Clara, Maya, Ariadna... :risa

esencja 
OBSERVADOR

Wysłany: 11-11-2015, 22:30    #1455

melduje sie kolejna przyszla matka. Nigdy nie planowalam, ale jednak bedziemy kontynuowac ciaze. Dopiero 7 tyg i 5 dni, a matrona na 1.12 dopiero. Troche nie ogarniam lekarzy tutaj, ale coz z czasem sie czlowiek uczy ;)

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 12-11-2015, 11:26    #1456

Gratulacje!! :hura:
Ja mialam dzisiaj probe cukrowa. Roztwor glukozy jest obrzydliwy w smaku - cos jak fanta limon ale bez gazu i poza lodowka... :vomitando a jak dodasz do tego 12h bez jedzenia, to juz w ogole. Myslalam, ze tam zdechne, za przeproszeniem, z glodu. Wyniki dostane dopiero 24 listopada, ale jestem dobrej mysli. Tesciowa ma cukrzyce, wiec od czasu do czasu kontrolowalam cukier po jedzeniu na jej sprzecie i bylo w normie.
Chlopak zaczyna sie rozpychac, na razie glownie po jedzeniu. Chociaz i tak wszyscy mi mowia, ze mam za maly brzuch i w ogole na ciezarowke nie wygladam :jajaja Moze i lepiej, na ciuchach zaoszczedze :D
esencja napisał/a:
Troche nie ogarniam lekarzy tutaj, ale coz z czasem sie czlowiek uczy

Ja juz przestalam sie dziwic czemukolwiek, i nie porownuje, bo nie ma sensu. Z tego co czytalam na polskich forach internetowych, hiszpanska maternidad jest o niebo lepsza od polskiej, przynajmniej w Valencii.

esencja 
OBSERVADOR

Wysłany: 14-11-2015, 23:24    #1457

Ja do lekarz powiedzialam ze zdziwieniem - czemu matrona dopiero w 10 tyg, co z usg na poczatku i w ogole, a on do mnie zebym sie nie martwila bo sluzba zdrowia w hiszpanii najlepsza w europie.
No coz, dwa tygodnie stresu, bo po za pozytywnym testem i badaniem moczu nic nie wiem.

Fankabiologii, mojej kolezance do 7 miesiaca nic nie bylo prawie widac. Obym tez tak miala eh.

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 15-11-2015, 11:38    #1458

esencja napisał/a:
czemu matrona dopiero w 10 tyg, co z usg na poczatku i w ogole, a on do mnie zebym sie nie martwila bo sluzba zdrowia w hiszpanii najlepsza w europie.

ja mialam matrone w 10 tyg pierwszy raz, a w okolicach 6 tyg byla pierwsza wizyta u tocologa i usg na potwierdzenie ciazy. Z tego co sie dowiedzialam, w Hiszpanii troszke olewaja wczesna ciaze - w sensie, ze czekaja az sie ustabilizuje i bedzie w miare bezpieczna. Bo poronienia wlasnie sa najczestsze do 10 tyg.
Najlepsza sluzba zdrowa w Europie to nie wiem, ale dobra jest - wizyty w Valencii sa co 1 - 1.5 miesiaca albo matrona, albo szpital z usg, albo tocolog. I prawie za kazdym razem usg, jakies 25 minut z opisem na strone A4 i zdjeciami. Badania raz na trymestr, chyba ze ciaza ryzyka to czesciej. W PL wszystkie moje znajome prywatnie chodzily do ginekologow narzekajac bardzo na panstwowy NFZ i na porodowki.
Ja nie narzekam. Kolezanki V z Denii chodzily prywatnie, ale ja nie mam takiej potrzeby, bo po co, jak mam wszystko czesto i gesto.

esencja 
OBSERVADOR

Wysłany: 15-11-2015, 20:45    #1459

Mnie w 6tyg lekarz rodzinny zlecil badanie moczu ale tylko na potwierdzenie, bo moj partner nie wierzyl i rozwazalismy usuniecie. Analize wszystkiego (nie wiem czego, bo nie ogarniam medycyny kompletnie) mam dokladnie kiedy 10tydz zaczyna. Ale przepisal mi jakes tabletki co do konca ciazy musze brac. A czuje sie hm.. Normalnie, oby to dobry znak byl :)

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 16-11-2015, 09:26    #1460

esencja napisał/a:
Ale przepisal mi jakes tabletki co do konca ciazy musze brac.

To pewnie ácido fólico - na poprawny rozwoj ukladu nerwowego i antianemia.
esencja napisał/a:
A czuje sie hm.. Normalnie, oby to dobry znak byl

Oby tak dalej :bien

esencja 
OBSERVADOR

Wysłany: 16-11-2015, 19:42    #1461

Tak, kwas foliowy, witamna ktoras tam i jod.

Przez 5-7 tydz mialam nudnosci poranne i wieczorne, teraz juz mi przeszly, ale prawda taka ze szybciej sie mecze w pracy

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 28-11-2015, 17:50    #1462

fankabiologii, jak sie czujesz? jak dzidzius i brzuszek?

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 28-11-2015, 19:42    #1463

anvien napisał/a:
fankabiologii, jak sie czujesz? jak dzidzius i brzuszek?

Dzidzius kopie. Najpierw sie martwilam, ze nie czuje ruchow, a teraz jak sie rozpedzil, to na calego :P Najdziwniejsze jest to, ze najbardziej kopie, jak sie zbliza pora jedzenia. Jak dostanie papu, to sie uspokaja :D Widac, cos zostaje w genach :me_rio Troche mnie niepokoi fakt, ze dosc duzo kopie w okolicach 7 rano. Bedzie ciekawie, jak nam sie trafi ranny ptaszek, a my z pieknym obydwoje sowy ledwo zwlekajace sie rano z lozka =D
Dzisiaj pojechalismy kupic nowe spodnie, bo stare zaczely cisnac :D
Wyniki wyszly rewelacyjne - jednak technologia zywnosci pomga w ulozeniu dobrej diety :bien
cukrzycy nie mam, anemii nie ma, brzuch rosnie, juz wygladam jak pelnoprawna ciezarowka :me_rio

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 28-11-2015, 20:55    #1464

fankabiologii napisał/a:
cukrzycy nie mam, anemii nie ma, brzuch rosnie,
no to fantastycznie, oby tak do konca :bien a kiedy masz termin?

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 28-11-2015, 21:27    #1465

anvien napisał/a:
a kiedy masz termin?

W zaleznosci od usg, lekarza i poloznej miedzy 12 - 27 marca :D Maly od poczatku bedzie 100% walencjanczykiem, bo juz w pierwszych dniach zycia zaliczy Fallas walencjanskie :me_rio

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 10-12-2015, 20:20    #1466

No to juz ostatnia prosta - zaczynamy III trymestr, w koncu to juz 27 tydzien -O az sie wierzyc nie chce, przeciez nie tak dawno byl lipiec i plusik na tescie... :shock:
Moge jus odetchnac z ulga, bo w sumie nawet jak sie teraz urodzi, to ma juz spore szanse na "wyjscie na prosta" =D
Zaczynamy wyprawke powoli kompletowac, na razie bardziej szukanie po znajomych, czy cos maja. Ubranka to dopiero na wyprzedazach w Primarku sie zaopatrzymy.
Brzuch rosnie, maly szaleje. Wczoraj mialam usg express u tocologa, rzucil tylko: wazy 900g, wszystko w porzadku, nastepny prosze :P
Odnosnie terminu porodu, to znajac nasze szczescie, maly sie urodzi 29 lutego :me_rio

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 11-12-2015, 13:33    #1467

fankabiologii, ja w piatek (najprawdopodobniej, jak sie mama sprezy z pakowaniem) zamawiam wysylke paczki Globkurierem z Polski.
paczka z Hiszpanii wyslana Furgonetka doszla szybko - 4 dni (GLS) ale drogo, wiec chce zobaczyc jak to pojdzie z innej firmy tez posrednik GLS-a, przed swietami bede wiedziala jak sprawa poszla.
a to przyszly rok przestepny? nawet nie zarejestrowalam :o_no
Ostatnio zmieniony przez ikxio 11-12-2015, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 11-12-2015, 15:41    #1468

fankabiologii napisał/a:
No to juz ostatnia prosta - zaczynamy III trymestr, w koncu to juz 27 tydzien
czas leci rzeczywiscie, ale najwazniejsze ze ciaza ci mija bez problemow i wszystko idzie jak trzeba...a maly rosnie i daje czadu, tak ma byc :twisted: niech sie Mama przyzwyczaja ze latwo juz nie bedzie ;-)
fankabiologii napisał/a:
Odnosnie terminu porodu, to znajac nasze szczescie, maly sie urodzi 29 lutego
hahaha, no kto wie, jakby co mocno zaciskaj nogi :wink:

esencja 
OBSERVADOR

Wysłany: 16-12-2015, 18:25    #1469

Ja zaczynam II trymestr i poza nadczynoscia tarczycy ok.

Mam takie pytanie bo w kwesti zasilkow, umow troche sie gubie. Mam umowe o prace do 28.02, pozniej oczywiscie nie przysluguje mi paro, wiec zostalabym z niczym. Istnieje szansa ze mi przedluza ale przed koncem lutego raczej sie nie dowiem, no i poki co szefowie nie wiedza o moim stanie. Kolezanka z pracy mi powiedziala ze jesli w ostatnim miesiacu umowy pojde na zwolnienie i umowa sie skoncze to SS bedzie mi placic 75% mojej wyplaty do rozwiazania ciazy. Czy to prawda? Niestety nie znam nikogo kto sie orientuje w tych sprawach. Moj partner ma prace ale kazdy pieniadz sie teraz liczy.

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 13-01-2016, 17:52    #1470

No to zaczynamy ostatnia prosta :) Juz 32 tydzien, zaczelam 8 miesiac. Jak bedziecie w Valencii i spotkacie wieloryba po drodze, co siada co chwila, do tego sapie i dyszy przy najmniejszym wysilku niczym kolomotywa tuwima , to pewnie bede ja :me_rio
Wyprawda w 3/4 skompletowana (czesc rzeczy dopiero w paczce przyjdzie z PL, jak kosmetyki czy srodki higieny. Duzo tansze niz w Hiszpanii, chociazby rzeczy apteczne jak kremy). :-)
Ubranek na razie nie kupujemy, bo rodzina z jednej i drugiej strony co chwila cos przynosi.
Odnosnie ubranek - ciekawa rzecz: niektore ubranka na 3 miesiace sa mniejsze niz te dla 0 - 1 mca. :pienso
zaczelam szkole rodzenia i chyba na pierwszych zajeciach sie skonczy. Bo jak to ma tak wygladac, ze polozna nadaje wyklad przez 2.5h bez cwiczen oddechowych, relaksacyjnych, to ja podziekuje. Swoje wysiedzialam na uczelni. a wszystko, co dzisiaj powiedziala, jest w internecie :o_no

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 13-01-2016, 18:04    #1471

no to tylko trzymac kciuki :bien fankabiologii,
esencja, niestety pojecia nie mam - moze poszukaj porady prawnej w zwiazkach zawodowych - czesto sa one bezplatne nawet jak do zwiazku nie nalezysz.

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 27-02-2016, 23:59    #1472

fankabiologii, jak tam samopoczucie, jeszcze 2 w 1 czy juz rozpakowana?

nie odzywasz sie a my tu nie wiemy czy juz mozna :toma_vino :salud:

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 28-02-2016, 09:17    #1473

:me_rio :me_rio
Jeszcze podwojna =D czekamy. Wg kalendarza zostalo 17 dni - 38 tydzien juz w koncu.
Skurcze mam coraz czestsze, brzuch sie robi twardy jak beton, dzidzia juz ulozona glowka w dol. Troche mala, bo ma tylko 2.5 kg, ale moze to blad pomiaru na usg. :pensando
Wszystko przygotowane - wczoraj nam znajomi zrobili baby shower i dostalismy dwa torty pieluch :me_rio
Wszyscy juz nie moga sie doczekac. Moja mama mowi, ze jest 24h przyklejona do telefonu, a noz widelec zadzwonie, ze juz jestesmy na porodowce. Tesciowa tez sie zapowiedziala, ze przyjedzie juz teraz, tak na wszelki wypadek :bien
A ja jestem wielka, jak wieloryb. Przekrecic sie z boku na bok w nocy czy zawiazac buty to juz jest wyczyn. Kazdy dluzszy spacer konczy sie taka zadyszka jakbym biegla maraton =D
Moja mama urodzila mnie i siostre w terminie, a podobno to dziedziczne, wiec musimy uzbroic sie w cierpliwosc.
Ostatnio zmieniony przez fankabiologii 28-02-2016, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 28-02-2016, 11:55    #1474

jak mala poczeka do 40 tygodnia to jeszcze podrosnie troche, nie ma sie czym martwic, maly dzidzius latwiej wyjdzie :guino:
Cytat:
Moja mama urodzila mnie i siostre w terminie, a podobno to dziedziczne, wiec musimy uzbroic sie w cierpliwosc.
podobno, u nas w rodzinie to sie nie sprawdzilo, ale najwazniejsze ze masz juz donoszona ciaze, kazdy dzien teraz bedzie juz porodem w terminie :-) No to trzymam kciuki za te ostatnie emocjonujace dni, potem dopiero sie zacznie :risa

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 28-02-2016, 13:57    #1475

anvien napisał/a:
jak mala poczeka do 40 tygodnia t

Pardon, wkradl sie blad to mojego posta :D bo to maly Alexander bedzie :) w koncu zesmy sie na imie zdecydowali :-)

Odpowiedz do tematu