Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Numer NIE, seguridad social y inne takie
Autor Wiadomość
julkadabrowka 
OBSERVADOR

Wysłany: 24-10-2017, 17:28   Numer NIE, seguridad social y inne takie #1

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Postanowiłam wyjechać do Malagi w celach zarobkowych. Tak więc jestem tu (ludzie tłum, hehe).
No w każdym razie chciałabym uzyskać pracę. Wszędzie pytają mnie o ten numer NIE. Byłam dzisiaj na policji i pani powiedziała, że jestem członkiem UE więc nie muszę się osobno starać o NIE tylko o Solicitud de inscripción en el Registro Central de Extranjeros_Residencia ciudadano de la UE (rozumiem, że to coś w stylu zameldowania mnie tutaj). i wraz z tym dostanę numer NIE.
Żeby go otrzymać muszę przynieść kopię i oryginał paszportu, wyciąg z konta (z tego co wiem na min. 3000 euro) oraz zaświadczenie lub jakiś papier potwierdzający to że jestem ubezpieczona w PL. No i właśnie nie wiem czy jestem ubezpieczona, wiem że byłam bo uczelnia mnie ubezpieczała, ale już nie studiuję (mam legitkę do końca tego miesiąca ale z tego co wiem ubezpieczenie obowiązkuje jeszcze 4 miesiące).
Chcę wyrobić sobie EKUZ ale nie wiem co mam wybrać - czy pobyt turystyczny? czy pracowniczy (ale to chyba dla osób na umowie o pracę, ja zawsze była na zleceniu)?
Ogólnie to jestem bardzo zagubiona w tym wszystkim. Czy jet tu ktoś kto mógłby mi pomóc i powiedzieć co mam zrobić?

Odpowiedz do tematu