Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Konto bankowe dla nie rezydentow i transfer oszczednosci
Autor Wiadomość
enderpl 
OBSERVADOR

Wysłany: 23-11-2016, 12:02   Konto bankowe dla nie rezydentow i transfer oszczednosci #1

STAN NA LISTOPAD 2016

Witam serdecznie,

Zgodnie z postami jakie pisalem wczesniej, przyszedl czas zalatwiania wszelkich formalnosci w ES w zwiazku z moja niedluga przeprowadzka. Jako ze nie lubie zalatwiac wszystkiego na ostatnia chwile postanowilem to zrobic juz teraz.

Informacja bedzie przydatna dla osob chcacych otworzyc konto NIE REZYDENTA (czyli nie mieszkajacych na stale w ES, wtedy potrzebne jest inne konto i inne papiery) w ES. Mieszkam obecnie w UK i papiery tego kraju przedstawialem w bankach.

Na poczatek zrobilem reasearch pod katem dostepnosci oddzialow banku w planowym miejscu zamieszkania. Wybor padl na dwa banki:
-BancaMarch
-Bankinter

W przypadku BancaMarch na ich stronie mozna otworzyc konto przez internet i potem trzeba sie pojawic z paszportem w ich oddziale. Nic bardziej mylnego. W oddziale banku zarzadano ode mnie tych samych dokumentow jakie wysylalem mailem oraz kilku innych, w tym takich co nie istnieje: np. oficjalnego potwierdzenia rzadowego ze ja rzeczywiscie mowie prawde ze jestem informatykiem i ze pracuje jako informatyk. WTF? Tak samo zarzadano ode mnie dowodu na to ze jestem rezydentem UK bo dla polaka konta nie otworza.... Generalnie zmarnowalem 3 godziny i nie udalo mi sie otworzyc konta. Pisze w zasadzie ku informacji:) moze konta rezydentne sa traktowane normalnie, ale nie rezydentne nie bardzo.

Na szczescie mialem w odwodzie Bankinter'a z ktorym kiedys juz mialem do czynienia i mialem w nim konto w 2012 roku. Generalnie nie moglem reaktywowac starego konta bo mi je zamkneli wiec musialem otworzyc nowe. Jako ze w UK pracuje jako self employed to przedstawilem pelne zeznanie podatkowe za ostatni rok (full SA) oraz skrocone obliczenia do SA, to podsumowanie gdzie sa widoczne kwoty ile sie zarobilo i ile sie zaplacilo podatku.
Potrzebny byl tez ostatni wyciag bankowy - to po to aby udowodnic pochodzenie srodkow ktore planujemy przelac na konto w ES. Do tego oczywiscie paszport i... to wszystko. Zalozenie konta z tymi dokumentami zajelo 15 minut i bylo przyjemnoscia.

Jesli jestescie employed to potrzebne bedzie P60. Warto tez wziac payslipa. Do tego wyciag z banku i paszport.

Przy otwarciu konta dostaniecie loginy do wersji internetowej, od razu mozna sprawdzic na miejscu i zmienic hasla. Dostaniecie tez karte kodow potrzebnych do wysylania przelewow. Karta debetowa trafi do nas poczta, bez problemu wysla ja do mnie do Uk bez jakichkolwiek dodatkowych oplat czy problemow.

Konto otwieralem w Maladze bo tak mi bylo wygodnie i bylo cieplo za ostatnie kilka dni wiec fajnie sie bylo wyrwac z deszczowej i chlodnej anglii :)
Wspomnialem pracownikowi Bankintera o tym forum i wyrazil zgode i chec aby pomoc w otwieraniu kont dla polakow, mozna mu tez przeslac wszelkie zapytania z tym zwiazane. Pan mowi po hiszpansku i angielsku wiec mozna sie bez problemu dogadac czy to mailowo czy telefonicznie. Namiary:

Daniel Medinia Fermin
+34 951 931 458
dmedinaf@bankinter.com

Adres oddzialu gdzie ja otwieralem:
Malaga Ag. 5 (1785)
C/ Kankinsky, 18
CP 29010 Malaga

ps. do transferow oszczednosci uzywam obecnie WorldFirst, konto osobiste bez dodatkowych prowizji, bardzo dobry kurs, minusem jest minimalna transakcja na £1000, mniej sie nie da wyslac. Ale za to plusem tez jest ze przelew jest po ok. 5h na koncie w Hiszpanii.

chetnie odpowiem na wszystkie pytania jakie sie pojawia w niniejszej sprawie
  Kraj: United Kingdom

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 23-11-2016, 16:36    #2

Enderpl, dzięki za ten wpis, bardzo przydatny :bien
Więc cel coraz bliżej :razz:

enderpl 
OBSERVADOR

Wysłany: 23-11-2016, 17:18    #3

Blizej blizej :)
Mam nadzieje ze moj nastepny temat w tym dzialem bedzie o zamianie konta nie rezydenta na rezydenta oraz o NIE i tym podobnych :)

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Moje nałogi: internet
Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 25-11-2016, 21:36    #4

Do transferów polecam TRANSFERWISE.
używam od roku

funty jakie przesyłam z GIB, mam w tym samym dniu na koncie hiszpańskim... 7Rano wysyłka, o 13 już zaksięgowane. I to wszysko za pomocą telefonu.
Kurs, po odliczeniu prowizji, wychodzi nie całe pół-punktu mniej niż w kantorze (oczywiście kurs dla pracowników, nie turystów) zaoszczędzam podwójnego stania w kolejce do mojego banku jak i do kantoru. :bien
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez GreGoriO 25-11-2016, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Spain

enderpl 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-04-2017, 13:57    #5

|Witam kochani:)

cel udalo sie zrealizowac - siedze na kanarach od grudnia :)
odezwe sie niedlugo z kupa przydatych informacji :)

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 08-05-2017, 15:56    #6

to przejdz na FB, (grupa zamknieta o tej samej nazwie) bo tutaj forum powoli pada ze wzgledu na brak aktualizacji oprogramowania.

Odpowiedz do tematu