Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Málaga -> Palma de Mallorca, samochodem?
Autor Wiadomość
Sarina 
Amigo
duende del sur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 16-05-2016, 00:52   Málaga -> Palma de Mallorca, samochodem? #1

Hola! W przyszłym miesiącu wybieramy się na wakacje.

Wpadłam na pomysł, żeby wypożyczyć samochód i zrobić sobie taką wycieczkę na czterech kółkach. Czy ktoś z was może wypożyczał samochód na dłużej (w naszym wypadku 9 dni) i byłby w stanie tak w przybliżeniu powiedzieć czy jest to impreza warta świeczki? Słyszałam że ludzie tak robią, stąd pytanie. Ja niestety nie prowadzę więc nie orientuję się zupełnie w cenie paliwa...

Jestem trochę w kropce bo Piękny ma fobię i nie wsiądzie w samolot. A ceny Renfe powalają.

Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc. Buziaki!
Ostatnio zmieniony przez Sarina 16-05-2016, 00:57, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Spain

Ethel 
Aficionado

Moje nałogi: wino
Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 18-05-2016, 00:26    #2

Ale na tą Majorkę to chyba już raczej promem..? :risa Zapytaj swojego Pięknego czy woli samolot czy chorobę morską... :diablo

A tak serio, co do ceny wypożyczenia samochodu - jak spojrzałam na doyouspain to np. 4-13 czerwca z Malagi wychodzi już od 70€, moim zdaniem bardzo tanio. Oczywiście do tego dochodzi ubezpieczenie i paliwo, no i jakieś noclegi po drodze... No i co z tą Majorką - jak chcecie tam dotrzeć (z autem czy bez)?
Trochę skomplikowane i chyba trochę męczące, choć na pewno dużo ciekawiej niż przelecieć samolotem z punktu A do B.

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Moje nałogi: internet
Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 19-05-2016, 21:11    #3

a w ogóle czy wypożyczalnie się na to zgodzą?
skoro są na miejscu również... to nie przejazd do Madrytu czy nawet Barcelony
radzę zapytać.

wynajem to żaden problem, gorzej z ubezpieczeniem.
trzeba się zastanowić czy chcemy mieć PEŁNE!!! czyli bez FRANQUCIA, czy zwykłe.
różni się to tym że BLOKUJĄ lub nie, jakąś kwotę na karcie.
która przewyższa niejednokrotnie 1000E.
różnica w samym ubezpieczeniu również sięga kwoty 5-20 E dziennie...

lot plus wypożyczenie na miejscu wydaje mi się tańszy
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Sarina 
Amigo
duende del sur

Wysłany: 20-05-2016, 02:59    #4

Dziękuję wam za odpowiedzi :wenas:

Ethel napisał/a:
Ale na tą Majorkę to chyba już raczej promem..?

Raczej... :me_rio

Ethel napisał/a:
apytaj swojego Pięknego czy woli samolot czy chorobę morską...

W promach już jest przetrenowany, więc żaden sztorm mu nie straszny :P

Ethel napisał/a:
jak spojrzałam na doyouspain to np. 4-13 czerwca z Malagi wychodzi już od 70€, moim zdaniem bardzo tanio. Oczywiście do tego dochodzi ubezpieczenie i paliwo, no i jakieś noclegi po drodze...

Ja sprawdzałam na Goldcar i tam za cała imprezę podliczyło nam cenę 25E -O Zbyt piękne by mogło być prawdziwe, więc zastanawiam się czego nie wiem...

Ethel napisał/a:
No i co z tą Majorką - jak chcecie tam dotrzeć (z autem czy bez)?
Trochę skomplikowane i chyba trochę męczące, choć na pewno dużo ciekawiej niż przelecieć samolotem z punktu A do B.

Aktualnie plan jest taki, żeby dojechać do Walencji i tam zostawić samochód na jakimś porządnym parkingu. Stamtąd płyniemy i po wakacjach zabieramy samochód i wracamy do Malagi :que_no

No tak, zapowiada się ciekawie =D

GreGoriO napisał/a:
a w ogóle czy wypożyczalnie się na to zgodzą?
skoro są na miejscu również... to nie przejazd do Madrytu czy nawet Barcelony
radzę zapytać.

Na początku myślałam o tym, żeby zabrać samochód na Majorkę ale właśnie rozmyśliłam się, bo tak jak Ty mówisz, to nieco bardziej skomplikowana operacja i nie wiadomo czy by się na to zgodzili.

GreGoriO napisał/a:
wynajem to żaden problem, gorzej z ubezpieczeniem.
trzeba się zastanowić czy chcemy mieć PEŁNE!!! czyli bez FRANQUCIA, czy zwykłe.
różni się to tym że BLOKUJĄ lub nie, jakąś kwotę na karcie.
która przewyższa niejednokrotnie 1000E.
różnica w samym ubezpieczeniu również sięga kwoty 5-20 E dziennie...

To pewnie tutaj tkwi kruczek wspaniałej ceny w Goldcar... Już wiem o co będę musiała bardzo wyczerpująco wypytać.

GreGoriO napisał/a:
lot plus wypożyczenie na miejscu wydaje mi się tańszy

Lot Malaga -> Palma to 30E w jedna strone (Ryanair) 1,5h, ale nie przetłumaczę :silba:

fankabiologii 
Hablador

Moje nałogi: czekolada/książki
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 21-05-2016, 00:45    #5

Sarina napisał/a:
Aktualnie plan jest taki, żeby dojechać do Walencji i tam zostawić samochód na jakimś porządnym parkingu. Stamtąd płyniemy i po wakacjach zabieramy samochód i wracamy do Malagi

mozecie wpasc na kawe :P
A tak swoja droga nie wiem czy nie lepiej wam bedzie do Denii pojechac - tam jest wiecej polaczen promowych z wyspami i pewnie beda tansze. W VLC ostatnio nie widzialam Balnearii.
Sarina napisał/a:
Ja sprawdzałam na Goldcar i tam za cała imprezę podliczyło nam cenę 25E Zbyt piękne by mogło być prawdziwe, więc zastanawiam się czego nie wiem...

calkiem mozliwe, bo Goldcar w miare tani jest.
Sarina napisał/a:
Na początku myślałam o tym, żeby zabrać samochód na Majorkę ale właśnie rozmyśliłam się, bo tak jak Ty mówisz, to nieco bardziej skomplikowana operacja i nie wiadomo czy by się na to zgodzili.

Majorka rozwaza wprowadzenie zakazu wjazdu samochodow, ktore nie sa zarejestrowane na wyspie. Maja podobno spore problemy z ruchem drogowym i wyspa jest straszliwie zakorkowana w sezonie turystycznym. Nie wiem wiec czy zabranie samochodu to taki dobry pomysl.

Sarina napisał/a:
Lot Malaga -> Palma to 30E w jedna strone (Ryanair) 1,5h, ale nie przetłumaczę

Moja mama tez sie bala latac, a teraz to nie moze sie doczekac, zeby wsiasc do samolotu, bardzo jej sie spodobalo latanie.

Ethel 
Aficionado

Moje nałogi: wino
Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 21-05-2016, 18:14    #6

Sarina napisał/a:
Ja sprawdzałam na Goldcar i tam za cała imprezę podliczyło nam cenę 25E -O Zbyt piękne by mogło być prawdziwe, więc zastanawiam się czego nie wiem...

Goldcar, jak zauważyłam, często publikuje oferty z opcją "full/empty" - czyli odbierasz auto z pełnym bakiem, oddajesz z pustym, a oni kroja cię za paliwo (zapewne po jakiejś idiotycznie wysokiej cenie za litr). Dlatego cena samego wynajmu jest dużo niższa niż u konkurencji. Przy wyszukiwaniu najlepiej od razu zaznaczaj opcję "full/full", żeby potem nie było niespodzianek.
My najczęściej korzystamy z doyouspain i wykupujemy też ichniejsze ubezpieczenie - wychodzi ok. 6€/dzień i pokrywa m.in. uszkodzenia opon czy szyb. Raz nawet się przydało - TŻ przywalił tyłem w słup na parkingu :o_no - Europcar zdarł chyba z 600€ za małe zarysowanie, ale ubezpieczyciel oddał całą kasę bez problemu (aż się dziwiłam, że poszło tak gładko). Nie wiem, czy zawsze jest tak pięknie, ale my póki co z doyouspain nie mieliśmy problemów, dlatego polecam.

Sarina 
Amigo
duende del sur

Wysłany: 22-05-2016, 00:35    #7

Dziękuję bardzo za rady, wiem już na co zwrócić uwagę :) Ogarnę doyouspain i dam wam później znać czego się dowiedziałam i jak się ostatecznie udał wyjazd :el_verano Opcja zabrania samochodu na wyspę już jest descartada, nie ma to sensu ;) Zostawimy go na kontynencie bo nie ma sensu robić sobie dodatkowych problemów.
Fankabiologi, niesamowicie się cieszę tym, że zahaczymy o Walencję bo zawsze bardzo chciałam tam pojechać a jeszcze nie byłam. Nie mogę się już doczekać by ją zobaczyć choćby przejazdem :)

fankabiologii napisał/a:

Moja mama tez sie bala latac, a teraz to nie moze sie doczekac, zeby wsiasc do samolotu, bardzo jej sie spodobalo latanie.

No niestety, on się nie przekona, latał już wiele razy. A ja szczerze mówiąc też nie jestem bardzo fanką samolotów więc nawet go specjalnie nie przekonuję =D W moim wypadku im więcej latam tym jest gorzej.

Darmodziej 
OBSERVADOR

Wysłany: 23-05-2016, 14:38    #8

Czerwiec to niby jeszcze przed sezonem, ale 25 € za 9 dni nawet za sam wynajem, wygląda trochę zbyt pięknie. Za opcję full/empty zazwyczaj kroją jakieś 50-60€ przy klasie mini, ale poza wysokim sezonem bardzo chętnie proponują zamianę auta na większe niż zamówione. Niby bez dodatkowej opłaty, ale zanim się zgodzisz, dowiedz się ile więcej zapłacisz za paliwo, o ile wyższe będzie ubezpieczenie lub depozyt zablokowany na karcie itd.
Co do doyouspain to jak widzę to nie wypożyczalnia tylko pośrednik, więc warunki mogą się znacząco różnić zależnie od tego którą wypożyczalnie wybierzesz. Nie wiem czy goldcar oferuje pełne ubezpieczenie takie żeby nie blokowali depozytu, czy tylko ubezpieczenie ze zwrotem udziału własnego. Na pewno taka full opcja jest dostępna w RecordGo, tyle że droga. Z tego co widzę to Delpaso też ma opcję pełnego ubezpieczenia i taniej niż record. Z recorda korzystałem kilka razy (przez pośrednika, lub wprost) zawsze brałem pełne ubezpieczenie i nigdy żadnych problemów nie było. Delpaso nie znam wiem tyle co ze strony.
W przypadku ubezpieczenia ze zwrotem, warto się upewnić co do szczegółów.
Przykładowo w zeszłym roku oddawałem samochód ( co prawda w Portugalii, ale zasady podobne) miałem pełne ubezpieczenie, więc gość rzucił okiem, stwierdził OK i podpisał mi kartę że bez uwag. Natomiast jakiś nieszczęśnik miotał się okrutnie, bo sam nie bardzo wiedział gdzie i kiedy lekko zarysował drzwi. Miał ubezpieczenie ze zwrotem udziału własnego, tyle że firma ubezpieczeniowa wymagała protokołu z policji. Strugnęli go zdaje się na 400€, czy odzyskał, nie wiem, ale wyglądało na to że raczej nic z tego. Jeśli bierze się samochód z udziałem własnym to trzeba go powoli i dokładnie obejrzeć i kazać sobie wpisać w kartę wszystkie nawet całkiem drobne rysy i uszkodzenia.
I jeszcze jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Większość firm wypożycza bez limitu kilometrów, ale nie wszystkie. Jeśli jest z limitem, to koniecznie stan licznika, przy wypożyczeniu, przy zwrocie i podpis z pieczątką wypożyczalni, bo potem może się okazać że magicznie przybyło kilkaset kilometrów, a z karty ubyło kilkaset euro.
A jeszcze wracając do opcji pełnego ubezpieczenia, to że nie jest widoczna na stronie, nie znaczy ze jej nie ma. Jeszcze ze dwa lata temu takie ubezpieczenie, było do kupienia wyłącznie na miejscu przy odbiorze auta, teraz coraz częściej można je wykupić przy rezerwacji on line, choć przy rezerwacji przez pośrednika nadal pozostaje tylko opcja na miejscu. Podobnie z opłatą paliwową.
I jeszcze jedno, przy opcji paliwa full/full firmy często wymagają paragonu za ostatnie tankowanie.
  Kraj: Poland

Slovik 
OBSERVADOR

Wysłany: 30-05-2016, 21:00    #9

[quote="Sarina"]Dziękuję bardzo za rady, wiem już na co zwrócić uwagę :) Ogarnę doyouspain i dam wam później znać czego się dowiedziałam i jak się ostatecznie udał wyjazd

Czekamy na relację :) Jeśli chodzi o tę cenę, ktorą podałaś z goldcara, to dojdzie Ci jeszcze mnostwo dopłat: pełny bak (40-60E) i kilka jakiś opłat manipulacyjnych ok. 20-30 E plus ubezpieczenie (80-150E). Niestety goldcar nie jest zbyt rzetelną firmą i kilkakrotnie nie zwrocił mi środkow, ktore miały ulec zwrotowi...Dopiero po osobistej interwencji udało się odzyskać pieniądze, tylko dlatego że regularnie bywam w Hiszpanii, jeśli ktoś odwiedza tylko okazjonalnie to będzie miał problem, gdyż infolinia nie jest zbyt skora do pomocy.

Z największym oszustwem spotkałem się jednak z wynajmem poprzez stronę Ryanair. Wynajem nie doszedł do skutku, gdyż okazało się że wypożyczania nie uznaje ubezpieczenia sprzedanego przez Ryana i musze dopłacić 80E za 2 dni :| || 0czywiście pieniędzy nie odzyskałem, a kontakt z firmą Ryan nie jest możliwy :( Dlatego przestrzegam, bo linie dość intensywnie się reklamują z tą usługą, niestety oszukując ludzi...

Dlatego chętnie przeczytam jak poszło z wynajmem przez doyouspain. Chyba, że ktoś z Was ma sparawdzony sposob na wynajem??

Pzdr
  Kraj: Poland

Sarina 
Amigo
duende del sur

Wysłany: 28-09-2016, 14:36    #10

Hoola! No więc tak, przede wszystkim dzięki za wszelkie rady bo na pewno jeszcze się przydadzą, co do relacji tooo... chłopak mnie wystawił na tydzień przed wyjazdem, kiedy trzeba było wszystko załatwiać. Stwierdził, że nie jedzie :que_no Także, ostatecznie wynajem nie doszedł do skutku, ja nie mam prawka, więc szukałam na łeb na szyję przejazdu dla siebie do Valencji.
Miałam duże szczęście bo znalazłam autobusy w promocji, więc Malaga - Valencia autobusem a z Valencii do Palmy Balearia. Cała przejażdżka wyszła mnie 140E więc całkiem w sumie nieźle, byłam bardzo zadowolona. Może podróż nie należała do najkrótszych i najprzyjemniejszych ale ja się pozytywnie nastawiłam i w sumie całkiem nieźle bawiłam, szczególnie pływać statkami kocham więc mimo zmęczenia była to jednak dla mnie przyjemność :nono: A i o centrum Valencii zahaczyłam w przerwie między autobusem a statkiem więc SUPER! :grin:

Natomiast już na Majorce wynajęliśmy mały samochodzik na dwa dni, u pierwszego lepszego pośrednika przy plaży. Cena - ok. 30E za dobę, pełne ubezpieczenie, nie było żadnego depozytu na karcie, nie sprawdzali szkód/rys. Po prostu spisują twoje dane, płacisz, bierzesz auto i jedziesz. Bak był w 3/4 zatankowany, mieliśmy oddać auto z taką samą ilością benzyny. Wszystko poszło gładko, a my zjechaliśmy cała Majorkę od Palmy po Cap Formentor i jedliśmy nalepsze tapasy świata w Pollency. Wakacje życia :el_verano :hola: :smile: :hola

:wenas:
Ostatnio zmieniony przez Sarina 28-09-2016, 14:40, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu