Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyrobienie paszportu A.D. 2016.
Autor Wiadomość
Nemo 
Aficionado

Moje nałogi: prasa, ksiazka, sport
Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 24-10-2016, 19:46   Wyrobienie paszportu A.D. 2016. #1

Kochani forumowicze!

W miniony czwartek odebralem paszport w Konsulacie w Barcelonie i pomyslalem, ze moze wartoby sie podzielic doswiadczeniami.

1. Generalnie latwiej bylo mi sie dodzwonic do Konsulatu niz do Ambasady i personel jakis bardziej mily i uprzejmy.

2. Na 2-3 dni przed wyjazdem do Barcelony, w Konsulacie dalej byly wolne godziny na zalatwienie sprawy paszportowej, ba nawet na dzien przed byly wolne godziny. Co innego Ambasada: W Madrycie konieczne bylo rezerwowanie na 8-10 dni z wyprzedzeniem.

3. W zasadzie to nie wiem po co oni wymagaja te godziny, poniewaz gdy przyjechalem nikt mnie nie prosil ani nie sprawdzal na która godzine mialem zarezerwowana sprawe. Wydaje mi sie, ze mozna zaryzykowac stwierdzenie, ze jak ktos sie poprostu stawi bez godziny to jego wniosek zostanie przyjety (to samo co do odbioru).

4. Zdjecia: zabralem ze soba 4 rozne komplety i zadne zdjecie nie bylo dobre. Cale szczescie mialem spotkanie o 13, a juz o 12 poszedlem do Konsulatu, takze byl czas na zrobienie zdjecia u fotografa obok, który dokladnie wiedzial jakie to maja byc zdjecia. W Kosulacie informuja o tym fotografie.

5. Konsulat jest dosc blisko dworca Sants. Idziesz caly czas prosto Av. NUmancia, az do Av. Diagonal. Raptem 15-18 minut piechota. Konsulat nie jest w zaden sposób oznakowany. Tabliczke widac dopiero z kilku metrów i to za krzewami.
W ogóle bzdura z tymi adresami, poniewaz koniec Av. Numancia ma juz numeracje prostopadlej do niej Av. Diagonal i za pierwszym razem sie pogubilem troche. Ponizej macie google streets view: Konsulat jest naprzeciwko Hotelu Hilton (niecale 100m) w "Edifici Navarro I Nuñez"

https://www.google.es/map...gDAcQoioIpQEwDg

6. Przy pobieraniu odcisków, pani w okienku wpadla w szok z dwóch powodów: raz ze mam wg. niej bardzo czytelne odciski jak malo kto, a dwa ze wiedzialem jak fachowo sie pobiera cyfrowo odciski (wychodzi placa tlumacza dla sluzb mundurowych) i nie musialem nawet czytac instrukcji.

7. Wniosek zlozylem 18-ego sierpnia, a na paszporcie widnieje data wyrobienia 23 sierpnia :shock: Daja ci nr sprawy, który sprawdzasz potem w necie. Mój paszport juz 7-ego wrzesnia byl gotowy do odbioru, takze 3 tygodnie.

8. W sierpniu nie bylo zadnej kontroli przy wejsciu do Konsulatu, ale od wrzesnia jest ochroniarz ze skanerem i bramka przy wejsciu (nie wolno wnosic plynów i zywnosc, a ja mialem butelke wody i drugie sniadanie-ale zostawiasz sie bez problemu u ochroniarza i potem odbierasz).

Wszelkie plany są już nieaktualne w momencie ich zatwierdzania.
Ostatnio zmieniony przez Nemo 24-10-2016, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Spain

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 25-10-2016, 01:21    #2

paranoja jak zwykle.
problem? konsulat w Barcelonie bardzio mily obsługiwał niewielka czesc Hiszpanii
taniej wyjdzie lot do PL i zmiana paszportu na taki ze zdjeciem biometrycznym

nica 
OBSERVADOR

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 25-10-2016, 01:57    #3

Witam. A w Madrycie sześć tygodni czekania na paszport i tacy niemili trochę są . No i cena 100€ za paszport , :shock: , znajomi mnie wyśmiali . Przykłady : Maroko -45 € za paszport , Portugalczyk -50€ , Szwajcaria 40€ paszport , no i czas oczekiwania krótszy . A na dodatek w ambasadzie portugalskiej wyrabiają ci dowód osobisty za 20€ . To za co ci nasi urzędnicy biorą tyle kasy . :pensando :shock:
  Kraj: Norway

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 25-10-2016, 15:58    #4

Jeśli chodzi o zdjęcia to dobrze przejrzeć info na stronie i przypilnować fotografa.
Mnie się udało, ale po zrobieniu fotki (mimo tłumaczeń fotograf zrobiła taką, jak do hiszpańskiego dowodu), sama zasiadłam z nią do komputera żeby to zdjęcie przyciąć do odpowiedniego formatu, prawie że z linijką w ręce :shock: i przeszło.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 25-10-2016, 23:29    #5

Cauliflower napisał/a:
przypilnować fotografa

masz paszport biometryczny?
teraz to chyba innych nie daja?
nica napisał/a:
To za co ci nasi urzędnicy biorą tyle kasy

jakby glupota byla lzejsza od prozni to polski konsulat w Madrycie dryfowalby w drodze do obcej galaktyki :O

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 26-10-2016, 16:35    #6

Mam, ale co to ma do pilnowania fotografa?

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 27-10-2016, 14:12    #7

Cauliflower napisał/a:
ale co to ma do pilnowania fotografa

bo niestety wiekszosc miejsc gdzie jeszcze robia zdjecia jest opanowana przez osoby, ktore pojecia nie maja jak to ma wygladac - paszport wyrabialam w Hiszpanii - ten jeszcze nie biometryczny (biometryczny w PL) to w konsulacie dawali wzor, a i tak pierwsze podejscie bylo nieudane bo panienka nie mogla zrozumiec, ze to sie rozni od fotografii do DNI i NIE - takiej to nawet do garow nie wyslesz bo wode na herbate przypali.

Nemo 
Aficionado

Moje nałogi: prasa, ksiazka, sport
Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 27-10-2016, 23:31    #8

Jeszcze jedno: dowód stracil waznosc 26 lipca, a mimo to przyjeli mi wniosek i wydali paszport :bien

Wszelkie plany są już nieaktualne w momencie ich zatwierdzania.
  Kraj: Spain

mada 
Adicto

Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 13-11-2016, 18:42   Re: Wyrobienie paszportu A.D. 2016. #9

Nemo napisał/a:

W sierpniu nie bylo zadnej kontroli przy wejsciu do Konsulatu, ale od wrzesnia jest ochroniarz ze skanerem i bramka przy wejsciu (nie wolno wnosic plynów i zywnosc, a ja mialem butelke wody i drugie sniadanie-ale zostawiasz sie bez problemu u ochroniarza i potem odbierasz).

Tez zalatwialam paszport.Wniosek skladalam w pierwszej dekadzie wrzesnia, nie bylo zadnej kontroli.Odbieralam paszport niedawno, i byla ta kotrola.
Po co to wszystko ?

Odpowiedz do tematu