Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieruchomość w Hiszpanii jako darowizna czy jako spadek?
Autor Wiadomość
kojot 
Aficionado

Polonia:
polonia

Wysłany: 20-05-2016, 12:24   Nieruchomość w Hiszpanii jako darowizna czy jako spadek? #1

Skara na swoim blogu opublikowała ciekawy materiał Nieruchomość w Hiszpanii jako darowizna czy jako spadek?

Słyszałem też o innym praktykowanym rozwiązaniu - często robią to Angole - zakup nieruchomości poprzez spółkę (najlepiej w Gibraltarze lub na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych). Unika się w ten sposób wysokich podatków spadkowych

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 20-05-2016, 13:46    #2

Przy droższych nieruchomościach rejestrowanie spółki może i ma sens, ale przecież to też wiąże się z kosztami i po śmierci spadkodawcy cała procedura może być dłuższa. Chyba że w rajach podatkowych za spółki się nie płaci i ogólnie hulaj dusza, piekła nie ma...

kojot 
Aficionado

Polonia:
polonia

Wysłany: 20-05-2016, 13:53    #3

Dlatego podałem miejsca powoływania takich spółek - m.in. Gibraltar. Roczne koszty działania spółki niewielkie, a w przypadku śmierci przeniesienie udziałów prawie bezkosztowe. Nie jestem pewien natomiast tego jak do tego typu zakupów (zakup nieruchomości przez zagraniczną osobę prawną) ma się prawo hiszpańskie

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 20-05-2016, 14:17    #4

W każdym akcie jest zwrot związany z zapobieganiem praniu brudnych pieniędzy, zapewniający, że pieniądze nie pochodzą z rajów podatkowych. Przypuszczam, że takie transakcje są badanie pod lupą przez skarbówkę.

kojot 
Aficionado

Polonia:
polonia

Wysłany: 20-05-2016, 19:02    #5

skara napisał/a:
W każdym akcie jest zwrot związany z zapobieganiem praniu brudnych pieniędzy, zapewniający, że pieniądze nie pochodzą z rajów podatkowych. Przypuszczam, że takie transakcje są badanie pod lupą przez skarbówkę.

Raje podatkowe nie służą wyłącznie do prania brudnych pieniędzy, ale także do optymalizacji podatkowej.
Gibraltar jest tu typowym przykładem. System podatkowy, który obowiązuje na Gibraltarze jest bardzo atrakcyjny dla zagranicznych przedsiębiorców, którzy są zainteresowani optymalizacją podatkową. Spółka zarejestrowana na Gibraltarze, ale osiągająca dochody poza jego terytorium jest zwolniona z podatku dochodowego. Na Gibraltarze nie istnieją podatki od zysków kapitałowych, spadków czy też darowizn, ani żadne podatki od zysków z rachunków oszczędnościowych. Gibraltar nie pobiera podatków u źródła w związku z wypłacaniem przez spółki gibraltarskie dywidend bądź pożyczek dla nierezydenta. Gibraltar nie pobiera podatków u źródła w związku z wypłacaniem przez spółki gibraltarskie dywidend bądź pożyczek. Największą zaletą gibraltarskiego systemu podatkowego jest to, że dochód generowany poza granicami kraju i nie wpływający na teren Gibraltaru pozostaje nieopodatkowany. Wymóg składania pełnych sprawozdań finansowych pojawia się w przypadku spółek działających na Gibraltarze, natomiast w wypadku spółek prowadzących działalność poza Gibraltarem – występuje jedynie obowiązek składania uproszczonych sprawozdań, tzw. abridged accounts.
Pytanie tylko brzmi - czy zagraniczna osoba prawna może nabyć nieruchomość w Hiszpanii i czy koszty posiadania takiej nieruchomości są takie same jak dla osoby fizycznej - nierezydenta.

Odpowiedz do tematu