Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka książka na początek?
Autor Wiadomość
karpick99 
OBSERVADOR

Wysłany: 11-04-2015, 13:57   Jaka książka na początek? #1

Cześć. Chciałbym zacząć się uczyć hiszpańskiego na własną rękę i chcę w tym celu zakupić jakąś książkę. Nie mam pojęcia jakie pozycje są cenione wśród nauczycieli/uczniów. Czy moglibyście coś polecić?

Moja znajomość hiszpańskiego na chwilę obecną jest równa 0. Znam angielski na wysokim poziomie, mam nadzieję, że to pomoże.

Z góry dziękuję za pomoc.
  Kraj: Poland

fankabiologii 
Hablador

Moje nałogi: czekolada/książki
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 12-04-2015, 19:13    #2

z zerowa znajomoscia hiszpanskiego moze byc ciezko.
Ja zaczelabym od tej - Gramática de uso del español. Teoría y practica: Luis Aragonés, Ramón Palencia.
wydawnictwo SM EVE
potem Francisca Castro: Uso de gramática española. Edelsa.
Obydwie mi polecily profesorki na hiszpanskim kursie do dele.
jesli chodzi o slowka, to nie znam jakiejs specjalnej ksiazki, musialbys poszukac.
Polecam ogladac seriale hiszpanskie z napisami. na stronie hiszpanskiej 1 (http://www.rtve.es/television/series-tve/) masz seriale, jakie emituja, do obejrzenia online z opcja napisy.
Ewentualnie jak znasz dobrze angielski jak mowisz, to sciagnij sobie hiszpanskie napisy do seriali po angielsku (ale uwaga na napisy: maja byc español España, a nie latino/latinoamerica. Bo wbrew pozorom to dwa rozne jezyki.)
A ksiazki to czytac takie dla dzieci jak "Kika Superbruja"
czy nawet latwiejsze, tak dla wieku 7 - 8 lat. Maja sporo slownictwa i gramatyka nie jest tak rozbudowana.
Zdecydowanie odradzam czytania ksiazek dla mlodziezy i doroslych - tylko sie zniechecisz.
W poznaniu, jak studiowalam, to czesto byly spotkania dla Erasmusow, gdzie mozna bylo pocwiczyc jezyk gadajac z ludzmi z wymiany czy to angielski, francuski czy wloski. Moze w twoim miescie bedzie cos podobnego?
Ostatnio zmieniony przez fankabiologii 12-04-2015, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Spain

Ethel 
Aficionado

Moje nałogi: wino
Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 12-04-2015, 20:22    #3

fankabiologii napisał/a:
z zerowa znajomoscia hiszpanskiego moze byc ciezko.

Zwłaszcza, jak ci to mówią... :grin:

A tak serio, ja się tam nie znam... ale moim skromnym zdaniem do nauki A-B-C nada się jakakolwiek książka, najlepiej najtańsza i cieniutka (może niekoniecznie typu "rozmówki", bo tam bywają dziwne frazy i gramatyki prawie zero). Jak już załapiesz najbardziej podstawowe słówka i zwroty to można przerzucić się na jakiś bardziej typowy podręcznik.
Mnie osobiście grubaśne i rozbudowane książki do nauki języka zniechęcają (a już szczególnie jakbym miała uczyć się na własną rękę!). Człowiek zaczyna to-to przeglądać, kartkować, czytać od środka... trafia na jakieś czasy zaprzeszłe nieosiągalne... i dochodzi do wniosku, że w życiu się tego wszystkiego nie nauczy :o_no

karpick99 napisał/a:
Znam angielski na wysokim poziomie, mam nadzieję, że to pomoże.

Trochę na pewno pomoże. W hiszpańskim jest wiele słów bardzo przypominających - przynajmniej pisownią - wyrazy angielskie, chociaż i tzw. "false friends" nie brakuje...

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 13-04-2015, 06:15    #4

Dla mnie hiszpański był językiem łatwym, schody zaczynają się gdzieś od B2. Za to poziom potrzebny do dogadania się osiąga się, wg mnie, bardzo szybko.
Nauczyłam się na "Hiszpański dla początkujących" Perlina, ale to staroświeckie metody ;) trochę, jak na dzisiejsze czasy mogą się wydawać byle jakie: ot czytanka, słowniczek, wyjaśnienie gramatyki, ćwiczenia, klucz. Obrazków prawie brak.
Z angielskiego przydadzą Ci się jeszcze czasy zaprzeszły i future in the past, żeby zrozumieć hiszpańskie odpowiedniki.

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Moje nałogi: internet
Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 13-04-2015, 22:05    #5

KALI MIEĆ KALI CHCIEĆ!!!!
Najważniejsze to nie mieć strachu przed wymową, jak ktoś nie będzie chciał cię zrozumieć to choćbyś i perfekcyjnie mówił to cię NIE ZROZUMIE. a większość i tak poprawi twoją wymowę.
Ale pewnie znasz to z autopsji...w końcu gdzieś ten angielski musiałeś szlifować.
Według mnie to słówka. bez znajomości znaczenia poszczególnych słów, żadna gramatyka na nic się nie przyda. więc wkuwaj na pamięć jak najwięcej słówek. odmiana przyjdzie z czasem
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Espanor 
OBSERVADOR

Moje nałogi: Języki obce
Wysłany: 23-04-2015, 07:20    #6

Mam Prisma Comienza ale szału nie robi.

esencja 
OBSERVADOR

Wysłany: 01-05-2015, 15:27    #7

Cauliflower napisał/a:

Nauczyłam się na "Hiszpański dla początkujących" Perlina, ale to staroświeckie metody ;) trochę, jak na dzisiejsze czasy mogą się wydawać byle jakie: ot czytanka, słowniczek, wyjaśnienie gramatyki, ćwiczenia, klucz. Obrazków prawie brak.

Ja też! I sama z niego uczę, hm... uczyłam 2 lata korepetycji i wielu uczniów mi powtarzało, że to najlepsze wytłumaczenie gramatyki, ale ćwiczenia nudne.
Osobiście mogę NIE polecić dwóch wydawnic takich niepodręcznikowych, bo błędy w tłumaczeniach etc. wydawnictwo EDGAR i PONS (niektóre książki - gramatykę mają ok, ale nie pamiętam jak się książka nazywała) aczkolwiek PONS ma dobry słownik (nie - tłumacz) internetowy tzn. zawsze lepszy niż google.
Ale skoro znasz dobrze angielski to tłumacz google hiszpańsko-angielski jest ok. Polski-hiszpański porażka...
Mam gdzieś kilka PDF książek ze słownictwem angielsko-hiszpańskim na każdym poziomie chyba, jak chcesz napisz :)

Sykstyn 
OBSERVADOR

Wysłany: 15-09-2015, 14:51    #8

Również mam (dostałem) Prisma Comienza. Nauka nie idzie zbyt płynnie na chwilę obecną.
  Kraj: Germany

Odpowiedz do tematu