Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Podatek od sprzedazy mieszkania w Hiszpanii
Autor Wiadomość
Inesita81 
Novato

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 30-05-2012, 18:01   Podatek od sprzedazy mieszkania w Hiszpanii #1

Czesc!
Wiecie cos na temat opodatkowania sprzedazy mieszkania w Hiszpanii?
Przyklad. Obywatel Polski nabywa mieszkanie w Hiszpanii, nastepnie po uplywie jakiegos tam okresu chce je sprzedaz. Z jakimi kosztami powinien sie liczyc?
Z gory dziekuje za pomoc!!!!
  Kraj: Spain

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 63 razy
Wysłany: 30-05-2012, 18:11    #2

oj nastepne lenistwo ( obrazac nie bede)
http://www.google.es/sear...0.0.EFp-qS_d1C8
ze wskazaniem
http://www.todoexpertos.c...-vender-un-piso
tyle,ze nie znam zasad rozliczania jak nie podlegasz pod pol roku pobytu w Hiszpanii i rozliczasz sie np. w Polsce

Inesita81 
Novato

Wysłany: 30-05-2012, 22:18    #3

DZiekuje
nie,nie lenistwo,uwierz mi,ze zanim zadaje komukolkwiek,jakiekolwiek pytanie na dowolny temat,staram sie to doglebnie przestudiowac i sama dojsc do odpowiedzi... dzis jednak potrzebowalam w miare szybko odpowiedzi,majac ograniczony dostep do internetu. Poza tym, z doswiadczenia wiem,ze w necie nie zawsze jest informacja najbardziej aktualna,stad zdobyte dane staram sie zawsze zestawic i poszerzyc o te,ktore mozna uzyskac wlasnie z rozmow z ludzmi,ekspertami z danej dziedziny,etc.

nic to, lo dicho, dziekuje za pomoc

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 30-05-2012, 22:35    #4

Inesita81, wybacz w takim razie - jestem na stopie wojennej na innym forum i troche mi sie ta adrenalina przeniosla :?:

Inesita81 
Novato

Wysłany: 30-05-2012, 22:56    #5

Ikxio, no co Ty,nie ma czego wybaczac:) liczy sie pomoc pomimo tego, iz ktos,jak ja zadaje pytanie,pomimo iz w miare latwo dojsc do odpowiedzi. A zly dzien kazdemu sie moze przydarzyc:)
pozdrawiam i dobrej nocy zycze!!!!!!

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 31-05-2012, 00:37    #6

zaluje, ze nie pomoge wiecej - oprocz tego ze wygogiczylam sie na pewnym osobniku co to mu ambicja i rodzice zycie przeliczaja na punkty - na "konkurencyjnym" forum hiszpanskim to do tego napyskowalam paru idiotkom z miau.pl czyli nawiedzonym obronczyniom kotow. a zycie mnie nie oszczedza - moja koteczka majaca ponad 16 lat przeszla operacje usuniecia guzow sutka z dobrymi rokowaniami na szczescie, sasiad mi kuchnie zalal i w ogole szlag by to trafil. straty bede rozliczac po bitwie, ale gdzies we mnie siedzi chec odreagowania po ludzku czyli nie tlumaczac na hiszpanski

kojot 
Hablador

Polonia:
polonia

Wysłany: 31-05-2012, 00:42    #7

ikxio napisał/a:
oj nastepne lenistwo ( obrazac nie bede)
http://www.google.es/sear...0.0.EFp-qS_d1C8
ze wskazaniem
http://www.todoexpertos.c...-vender-un-piso
tyle,ze nie znam zasad rozliczania jak nie podlegasz pod pol roku pobytu w Hiszpanii i rozliczasz sie np. w Polsce

ikxio robisz się coraz bardziej zjadliwa. Niestety wobec ciągle zmieniającej się rzeczywistości (czytaj kryzys :rotfl ), a w związku z tym i zmieniającymi się ciągle kursami walut, podatkami i innymi opłatami lokalnymi, na informacjach z wyszukiwarek internetowych można nieźle się przejechać, jeżeli nie jest się na bieżąco i na miejscu. Zwłaszcza jeśli chodzi o nieruchomości.
A do tego, niestety, to co serwują nam polskie media na temat sytuacji w ES wcale to dobrze nie wygląda i się nie zapowiada na lepiej. Podobnie zresztą widzą to chyba Angole, bo na ich forach poświęconych ES, takiej ilości pytań i rad dotyczących powrotu na Wyspy jeszcze nie widziałem.

Inesita81 
Novato

Wysłany: 31-05-2012, 08:25    #8

Ikxio,to Ci sie naskladalo! Mam nadzieje,ze sie wszystko ulozy jak trzeba,a czlowiek czasem musi odreagowac,bo inaczej by eksplodowal!! Na podstawie Twoich linkow i wywiadow ze specjalistami z dziedziny, powinnam juz wszsystko wiedziec.! Pozdrawiam!

Inesita81 
Novato

Wysłany: 31-05-2012, 18:59    #9

hej,wracajac do tematu. Nie wyrazilam sie zbyt jasno,chodzilo mi bowiem o to,jak wyglada sprwa sprzedazy nieruchomosci w hiszpanii przez Polaka- nie rezydenta.
Rzeczywiscie,z tego co udalo mi sie ustalic,placi sie podatek katastralny, uzalezniony od kazdego municipio,nastepnie mamy koszty zwiazane z aktem notarialnym,tzn jego przygotowaniem i to wlasciwie by bylo na tyle. Pozostaje jeszcze kwestia rozlizenia sie z fiskusem hiszpanskim,jako Nie rezydent- stawka opodatkowania to 19%, liczone od przychodu ze sprzedazy. co wazne i ciekawe- kupujacy,bez wzgledu na to czy jest rezydentem,czy nie,w imieniu sprzedajacego odprowadza 3% wartosci sprzedazy do urzedu skarbowego hiszpani,na pozcet wlasnie platnosci podatku dochodowego od sprzedazy przez sprzedajacego.....tzn tutejszy fiskus potem to sobie wszystko liczy,te 3% to sa wlasnie na poczet tego 19%.... wiec np,sprzedajacygdy ustalona cena sprzedazy wynosi np. 200 tys euro, dostanie do reki kwote pomniejszona o te 3%,a wiec 194 tys. , potem kupujacy wreczy mu modelo no se que,nie pamitaam jaki ma numer, potwierdzajacy odprowadzone pieniazki, ,ktory sprzedawca potem przedstawia w zeznaniu podatkowym... no,mam nadzieje,ze nie nakrecilam i sie wyrazilam w miare jasno:) Pozdrawiam!!!!!!!

Inesita81 
Novato

Wysłany: 31-05-2012, 19:05    #10

sprostowanie- napisalm,podatek katastralny,chodzi mi o ten podatek plusvalia, ktorego wysokosc jest uzaleznoina od kazdej gminy

Odpowiedz do tematu