Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Hiszpańskie kosmetyki.
Autor Wiadomość
skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 06-01-2014, 21:01   Hiszpańskie kosmetyki. #1

Dziewczyny, chciałam się z Wami podzielić opiniami na temat kolorówki z Mercadony. Marka własna, wypróbowałam właśnie korektor rozjaśniający, kredkę do oczu i tusz. Korektor fajny, koszt koło 5 euro czyli 1/3 ceny podobnego cudeńka z Lorealu a krycie wg mnie porównywalne. Warto. Kredka za 2,20 bodajże, też ok, wygodna, czysta, dość długo się utrzymuje. Za to tusz (kupiłam wydłużający) jest kompletnie denny. Nie robi nic, co najwyżej dał trochę czarniejszy odcień moim rzęsom. Ale ani nie wydłuża, ani nie pogrubia, nawet w 3 warstwach kiedy już skleja. Oczekiwałam chociaż minimalnego efektu.
Poza tym mają spory wybór różnych wód toaletowych z niższej półki w niezłych cenach.
Ogólnie, jestem mile zaskoczona, kolorówka wydaje mi się tania i niezła a i asortyment zapachów jest dość szeroki.

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 06-01-2014, 21:11    #2

no wlasnie slyszalam duzo pozytywnego o kosmetykach z mercadony, w Vitorii niestety nie ma tej sieci wiec nie mialam jak potwierdzic tej informacji. Kolezanka jezdzi do Rioja i tam sie zaopatruje w kosmetyki, podarowala mi raz balsam do skory alergicznej i mial zarowno mila konsystencje co i zapach, w kazdym razie wart byl swojej ceny, bo tez nie byl drogi.
:-)

olimpia 
Novato

Wysłany: 06-01-2014, 21:50    #3

jakis czas temu pod wplywem dobrej opinii znajomej kupilam mamie krem kawiorowy wlasnie z Mercadony.kosztowal 8 euro,mama mowi,ze jest super.teraz w czasie pobytu u mnie na swieta zakupila 2 pudelka na zapas i wziela do Pl.czyli cos w tym jest :vale
  Kraj: Spain

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Wysłany: 06-01-2014, 21:53    #4

Ja kilka lat temu miałam bardzo złe zdanie o kosmetykach do pielęgnacji. W ogóle nie nadawały się dla mojej skóry. Teraz boję się próbować więc o pielęgnacji nie napiszę, ale kolorówka póki co nie jest zła. Choć zmycie dzisiaj tego głupiego tuszu było jakąś gehenną!

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 06-01-2014, 22:32    #5

Dobrze wiedzieć, właśnie mi się tusz skończył a Mercadonę mam bardziej po drodze, niż cokolwiek innego. Ale jak tak, to w kwestii tuszów pozostanę przy Rossmanie.

Andzela 
Administrator

Moje nałogi: Xataka y EL PUTO JUEGO MEGAPOLIS
Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 90 razy
Wysłany: 06-01-2014, 23:51    #6

ja w zasadzie lubie duzo rzeczy z Mercadony, Deliplus produkty sa naprawde niezle.
Fluid jednak wole ten z Maybelline, ale oczywiscie tez go kupuje w Mercadonie.
Brillos de labios maja bardzo fajne i ladne kolory jak sie dobierze do siebie.
Mleczka, czy olejki z aloe vera / romero (rozmarynu) do kapieli tez sa w porzadku, poza zelami, ktorych to jest niezliczona ilosc w Mercadonie.. warto zwrocic uwage wlasnie na olejki.
Do depilacji tez maja dobre produkty, przykladowo cera - tarro. Jest calkiem okej. :vale
a jesli chodzi o tusze do rzes, nie mam w sumie ulubionego.. tez mam z Mercadony, ale Meybelline.
Teraz mam jakis zel do pielegnacji cery, w sumie roznicy od innych nie za bardzo widze.. =D

Mercadona jest okej. :bien

Ethel 
Aficionado

Moje nałogi: wino
Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 07-01-2014, 14:16    #7

Z Mercadony to tak:

- oliwka z rozmarynem (w przeciwieństwie do większości oliwek, w tym tych dla dzieci, nie zawiera olejów mineralnych, tylko naturalny słonecznikowy i wyciągi ziołowe... na dobrą sprawę to można by zrobić sobie taką samemu =D Jest jeszcze wersja z olejkiem migdałowym, ale nie próbowałam)
- płyn do higieny int. (tani i żadnych sensacji do tej pory nie spowodował)
- krem chłodzący do stóp (świetny na letnie upały)
- mydło glicerynowe w płynie do rąk (jak za mydłem w płynie nie przepadam, bo mam wrażenie, że nie mogę go zmyć do końca, tak to jest bardzo przyjemne i skład też ma ok)
- płyn do płukania ust z chlorheksydyną, bolące gardło można sobie przy okazji odkazić =D
- czasem jakieś kremy do ciała (np. z arganem)

Z kosmetykami do twarzy wolę nie eksperymentować, tzn. kupuję te, których używałam w Polsce (czasem wręcz muszę je sobie przywieźć, bo tu ich nie znalazłam), moja gęba generalnie źle reaguje na zmiany :oops:
skara napisał/a:
Korektor fajny, koszt koło 5 euro czyli 1/3 ceny podobnego cudeńka z Lorealu a krycie wg mnie porównywalne

Korektor akurat mi się skończył, w Pl zapomniałam kupić, może zaryzykuję...
Cauliflower napisał/a:
w kwestii tuszów pozostanę przy Rossmanie

Jak powiesz, że macie Rossmanna w Pamplonie to natychmiast się przeprowadzam!

fankabiologii 
Hablador

Moje nałogi: czekolada/książki
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 07-01-2014, 16:27    #8

Ethel napisał/a:
Cauliflower napisał/a:

jestem za!! :bien
Ethel napisał/a:
czasem jakieś kremy do ciała (np. z arganem)

sa rewelacyjne, pisalam juz kiedys na forum w innym watku. Tanie i szybko sie wchalaniaja w przeciewienstwie do niektorych marek z gornej polki. W Valencii woda mi strasznie skore wysusza i probowalam wielu kremow - zdecydowanie mercadona, najbardziej ekonomiczna i jakosciowo dobra. =D
kosmetyki do buzi (tonik, mleczko) zawsze mam jako kontrabande z Polski (pol walizki herbat, a drugie pol kosmetykow :P ) Ziaja i tylko Ziaja, mam podobnie jak Ethel.
jesli chodzi o malowidla, to raczej kupujemy w druni i tylko w okresie wyprzedazy. Maja sporo ciekawych promocji, na tanich kosmetykach sie przejechalam (patrz marki wlasne etc). Ostatnio mozna kupic w Hiszpanii marke Essence, podobno polskie kosmetyki, calkiem porzadne i tanie. Mam tez sporo kosmetykow z Maybelline, powyzej tej marki cenowo nie wyrabiam.

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 07-01-2014, 17:00    #9

fankabiologii napisał/a:
Ethel napisał/a:
Cauliflower napisał/a:

jestem za!! :bien

:me_rio Schlecker, a nie Rossmann.
Nie ma takiej możliwości, żebym powiedziała "idę do Schleckera", ZAWSZE je mylę i mówię "do Rossmanna". Właśnie 5 minut temu też to powiedziałam.

No więc w kwestii tuszu pozostanę przy Ro... Schlecker.

To jest właśnie kwintesencja mojej wiedzy w kosmetykach. Używam tych samych od lat, głównie ze względu na zapach i nie chce mi się eksperymentować.

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 07-01-2014, 18:34    #10

Cauliflower napisał/a:
Schlecker
to Schlecker jeszcze zyje? W Niemczech cala siec padla jakis rok-poltora temu i sladu po nim nie ma :pensando

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 63 razy
Wysłany: 07-01-2014, 19:38    #11

u mnie nigdy takowego nie bylo
a Rossman chyba jeszcze za Pireneje nie dotral
na razie musi mi wystarczyc Mercdona - przyznac trzeba, ze zlych kosmetykow nie maja.

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 07-01-2014, 21:09    #12

anvien napisał/a:
Cauliflower napisał/a:
Schlecker
to Schlecker jeszcze zyje? W Niemczech cala siec padla jakis rok-poltora temu i sladu po nim nie ma :pensando

Faktycznie, pamiętam, i tu się trzęśli co to będzie! O dziwo żyje i, sądząc po tym, że wszystkie trzy sklepy w promieniu kilometra od mojego mieszkania wciąż istnieją, dobrze się ma.

Ale: dziś mnie spytano w Schlecker, czy mam kartę Día, więc pewnie "por allí van los tiros".

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 07-01-2014, 21:12    #13

Cauliflower napisał/a:
Ale: dziś mnie spytano w Schlecker, czy mam kartę Día,
no to moze w ES po prostu zostal Schlecker wchloniety przez Día z jakas mozliwoscia zachowania starej nazwy :pienso

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 07-01-2014, 21:26    #14

anvien napisał/a:
no to moze w ES po prostu zostal Schlecker wchloniety przez Día z jakas mozliwoscia zachowania starej nazwy :pienso

"Dia 'españoliza' Schlecker: se llamará Clarel, Distribuidores y comercio minorista."
http://www.expansion.com/...1382983209.html
http://www.eldiario.es/ec...0_52494796.html
http://www.granconsumo.tv...ecker-en-clarel
"Dia prevé abrir más de cien nuevas tiendas Clarel por año en España. Dado que los centros Schlecker están localizados en su mayoría en Cataluña, Aragón y Comunidad Valenciana, es de prever que el objetivo prioritario sea Madrid y la zona sur."

U mnie nie ma Schlecker.

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 08-01-2014, 06:57    #15

O. I coś o wyprzedawaniu asortymentu mi mówiły, że im nie dowożą, bo chcą wyprzedać i pozmieniać.
Tusz do rzęs był na przykład jeden :zalamka

bisia 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 08-01-2014, 09:09    #16

Ethel napisał/a:
- płyn do higieny int. (tani i żadnych sensacji do tej pory nie spowodował)

potwierdzam-super

Generalnie wszystkie kosmetyki oprocz kremow do twarzy i szamponu kupuje w mercadonie. jestem mile zaskoczona relacja cena-jakosc.
ostatnio wyprobowalam kremy marki Belle sa ok ale na zime. jak dla mnie maja ciezka konsystencje. Bellle w gamie produktow do wlosow posiada serum. jest bardzo fajne.wlosy sa puszyste i robi sie ich okropnie duzo.

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Wysłany: 08-01-2014, 13:45    #17

Wypowiem się o lakierach Astor dostępnych w Mercadonie. Zawsze myślałam, że to marka Margaret Astor, dostępna od lat w Polsce. Myślałam, że jest angielska. Tymczasem doczytałam się, że Astor produkuje w Hiszpanii. W każdym razie uważam, że lakiery są bardzo dobre. Dobre krycie, długo się trzymają, ciekawe kolory. Tylko uwaga, mocne kolory (jak w wielu innych firmach) przebarwiają płytkę paznokcia na żółto. Trzeba dać bazę albo jedną warstwę jasnego koloru.

Niedaleko mnie jest też fabryka kosmetyków Tahe. Głównie mają pielęgnację - kremy, szampony, balsamy, farby itd. I tu muszę przyznać, że choć miałam okazję wyprobować wiele z ich kosmetyków to mi nie podchodzą. Przesuszają mi skórę a ja mam cienką i suchą. Dla Hiszpanek pewnie są ok. Jedyne co było naprawdę ok to wielka butla odżywki do włosów (litr za niecałe 10 euro), kupiona w salonie fryzjerskim.

Ethel 
Aficionado

Moje nałogi: wino
Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 08-01-2014, 14:44    #18

A tak przy okazji... Kosmetyki Mercadony (czyli marka Deliplus) produkuje dla tej sieci kilku różnych producentów. Sprawdziłam tak na szybko to, co mam w domu i np. firma Korott z Alicante odpowiada za m.in. pasty i płyny do ust, z kolei szampony, mydła, żele czy produkty do depilacji dostarcza Laboratorios Maverick z Tarragony (część koncernu Grupo Ubesol z Walencji). Jest jeszcze RNB Cosmeticos, też z Walencji, odpowiedzialna zdaje się za kremy i balsamy - chociaż ze strony internetowej nie dowiedziałam się o nich niczego, a z wyszukiwarki tyle, że w 2012r. Mercadona wycofała ze sprzedaży niektóre z ich produktów ponieważ istniało podejrzenie, że zawierają potencjalnie groźne dla zdrowia składniki (http://www.elmundo.es/elmundosalud/2012/08/14/pielsana/1344953704.html). Ostatecznie RNB zmieniło skład i teraz podobno wszystko jest OK.
Zastanawiam się, czy tych samych producentów Mercadona ma na terenie całej Hiszpanii czy może zależy to od regionu (teoretycznie tak samo wyglądający krem z Mercadony w Tarragonie czy w Sewilli powinien pochodzić od tego samego wytwórcy, no ale.... :pienso )

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Wysłany: 08-01-2014, 14:56    #19

Myślę, że ma jednego producenta a potem tylko rozwozi. Dystrybucja jest łatwiejsza niż produkcja na tak małym obszarze (pewnie w USA łatwiej byłoby postawić 2 fabryki, ale w Hiszpanii w kilkanaście godzin przejedziesz cały kraj).

olimpia 
Novato

Wysłany: 08-01-2014, 15:05    #20

to jak juz o lakiery do paznokci zahaczamy,to ja polecam lakiery z H&M.raz kupilam,bo mi sie kolor spodobal i okazalo sie,ze jesli chodzi o trwalosc to naprawde sie sprawdzaja,az bylam zdziwiona,bo rewelacji sie nie spodziewalam

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Wysłany: 08-01-2014, 15:16    #21

Z H&M mam cienie do powiek i są niezłe. Długo się trzymają.

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 08-01-2014, 17:48    #22

skara napisał/a:
Z H&M mam cienie do powiek i są niezłe. Długo się trzymają.
o warto sprawdzic, u mnie sie cienie bardzo slabo trzymaja, jak nie mam specjalnej bazy pod cieniem to lipa, choc 2-3 lata temu Loreal mial takie fajne zestawy cieni, ktore sie swietnie same trzymaly, kosztowaly cos kolo 10€ (4 kolory), niestety seria sie wyczerpala, i ta nastepna wyprodukowana juz w troche innym opakowaniu nie jest tak rewelacyjna :-(

Nemo 
Aficionado

Moje nałogi: prasa, ksiazka, sport
Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 09-01-2014, 05:50    #23

Andzela napisał/a:
ja w zasadzie lubie duzo rzeczy z Mercadony, Deliplus produkty sa naprawde niezle

Ja hurtem kupuje gel de la ducha i jest dobry, poza tym mam Mercadona pod nosem. Produktow do golenia nie kupuje, go dla mnie sa nic nie warte, ale ja gole staromodnie: pedzel do golenia oraz mydlo/krem do golenia oraz maszynka na zyletki z jednym ostrzem. Dawniej mieli bardzo dobre zyletki "Lord" w cenie 2.25€ za 10 zyletek. Teraz maja zyletki jakosciowo gorsze Personna chyba za 2.50€. "Lord" byly produkowane w Egipcie i chyba z powodu tej rewolucji wstrzymali import :pensando
Personna robia w...Izraelu.
Obecnie kupuje zyletki w sklepie w Walencji (on-line) albo w UK.
anvien napisał/a:
to Schlecker jeszcze zyje?

Jeszcze rok-dwa temu kupilem sobie w ich osiedlowym sklepie krem do golenia i to zupelnie przyzwoity. Cos jak nasza ojczyzniana Pollena. Nie wiem czy sklep dalej jest, gdyz w tamtym barrio juz nie mieszkam.

Wszelkie plany są już nieaktualne w momencie ich zatwierdzania.
Ostatnio zmieniony przez Nemo 09-01-2014, 05:52, w całości zmieniany 1 raz  

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 09-01-2014, 09:04    #24

Nemo napisał/a:
ale ja gole staromodnie: pedzel do golenia oraz mydlo/krem do golenia oraz maszynka na zyletki
to teraz jest znowu modne, bardzo "cool" :-)

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 09-01-2014, 14:48    #25

Nemo napisał/a:
ale ja gole staromodnie: pedzel do golenia oraz mydlo/krem do golenia oraz maszynka na zyletki z jednym ostrzem.

a modnie to jak to wyglada? :roll:

Odpowiedz do tematu