Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dentysta - aparat stały na zęby
Autor Wiadomość
Andzela 
Administrator

Moje nałogi: Xataka y EL PUTO JUEGO MEGAPOLIS
Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 90 razy
Wysłany: 11-03-2013, 17:18    #26

leemonka1989 napisał/a:
Co miesiąc przez poltora roku muszę placic 80e, nie wazne co dentystka robi na tej wizycie - oplata jest stala. Akurat w moim przypadku prawie co wizyte zmienia mi łuki no i oczywiscie gumki, jak odkleil mi sie brakets, ten kwadracik metalowy - przyklejenie darmo. Gdy mam problem, cos spadlo, uwiera mogę isc bez problemu bez rzadnych dodatkowych oplat.

wiesz co, prawda jest taka, ze nie ma nic "darmo", po prostu, to ze nie placisz zadnych dodatkowych kosztow, dlatego ze wszystko masz wliczone w cene, nie bez powodu placisz 80€ miesiecznie przez poltora roku.. :)

Swoj droga, bardzo duzo.. no ale jak trzeba.. to trzeba.. :/

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 11-03-2013, 17:21    #27

leemonka1989, ceny sa w sumie przystepne, i przede wszystkim rozlozone w czasie :)

leemonka1989
[Usunięty]

Wysłany: 11-03-2013, 17:28    #28

Czy duzo, to nie wiem. W innym gabinecie dentystycznym chcieli ode mnie za to samo 2000e i tez mogli rozlozyc na raty. A naprawde duzo chodzilam i pytalam, moja znajoma dala 2 lata temu 3000e i jest zdziwiona ze przez 2 lata ceny tak spadly.

A spotkalam sie z tym ze np jak z twojej winy odklei sie element aparatu to musisz zaplacic za jego ponowne zamontowanie, wiec sie ciesze ze mam to "darmo" - bez dodatkowych oplat.

Chcialam sie tylko podzielic cenami, bo wczesniej sama sporo szukalam na temat kosztów:)
Ostatnio zmieniony przez leemonka1989 11-03-2013, 17:35, w całości zmieniany 2 razy  

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 11-03-2013, 17:31    #29

a jak sie zignoruje taki aparat staly, to jakie moga byc skutki? Zly zgryz, tak?

leemonka1989
[Usunięty]

Wysłany: 11-03-2013, 17:33    #30

Zignoruje? Czyli wogole nie zalozy?:) Ja mialam barrdzo krzywe zeby i dolna szczeka z gorna sie nie "zgrywała". Mialam kiedys duzo aparatow dla dzieci, takich co mozesz wyjmowac i nic mi nie pomoglo;/ a w Pl nie bylo mnie stac na staly aparat, ale w koncu sie doczekałam:) to bylo moje marzenie :lol:
Ostatnio zmieniony przez leemonka1989 11-03-2013, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 11-03-2013, 17:37    #31

Tak, chodzilo mi o to, jak sie w ogole nie zalozy..

leemonka1989 napisał/a:
a w Pl nie bylo mnie stac na staly aparat, ale w koncu sie doczekałam:) to bylo moje marzenie :lol:

No to super, ze w koncu masz to co chcialas, tylko bedziesz ten aparat nosic juz na zawsze? Czy tylko na okreslony czas - 2 lata?

tinglit 
Fanatico

Moje nałogi: Drobne przyjemności.
Przedstawiciel:
castilla-y-leon

Pomogła: 23 razy
Wysłany: 11-03-2013, 17:44    #32

Andzela, to sie nosi tylko przez pewien czas... Potem co najwyzej dentysta przykleja taki... no nie wiem, powiedzmy ze drucik po wewnetrznej stronie (pratycznie niewidoczny), ale chyba nie zawsze jest to konieczne. No i profilaktycznie zaklada sie plastikowe, przezroczyste "fundas", np. na noc.
  Kraj: Spain

leemonka1989
[Usunięty]

Wysłany: 11-03-2013, 17:46    #33

Ja bede nosic przez okolo 1,5 roku, dentystka mowila ze pewnie krocej. Szczerze to byla naprawde zdziwiona bo mam ten aparat juz 4 miesiace i gora zebow juz jest idealna, jeszcze tylko trzeba czekac na dol;)

bisia 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 11-03-2013, 18:03    #34

super ze jestes zadowolona. ja do dzis walcze ze skutkami bledow ortodontki. zwroc tylko uwage jak sie zachowuja dziasla- czy sie przypadkiem nie osuwaja. obserwuj tez same zeby czy pozostaja pionowo. mi ta nieudacznica w polse "wygiela" zeba na zewnatrz w strone policzka- bo pan profesor uczyl ze u doroslych sie nie zdarza. pomimo faktu nadal twierdzila ze to niemozliwe. juz ja bym ja posmyrala jakby mi teraz w lapy wpadla :diablo

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 11-03-2013, 18:03    #35

leemonka1989 napisał/a:
Ja bede nosic przez okolo 1,5 roku, dentystka mowila ze pewnie krocej. Szczerze to byla naprawde zdziwiona bo mam ten aparat juz 4 miesiace i gora zebow juz jest idealna, jeszcze tylko trzeba czekac na dol;)

no to jeszcze wieksza radosc, jak juz masz nieco wyprostowane.. czyli w tym sie spi i nosi 24h na okraglo?
ale najwazniejsze ze jest rezultat, wtedy ta cena juz jest nieistotna, bo radosc jest najwazniejsza..

:)

bisia 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 11-03-2013, 18:08    #36

Andzela napisał/a:
czyli w tym sie spi i nosi 24h na okraglo?

andzela to jest na stale do zebow przyklejone. najczesciej takie srebrne kwardaciki, wszystkie polaczone drutem ze soba. do tego jeszcze kazdy z osobna drutem owiniety. gdzies tam na ostatnich zebach jest obrecz, zeby to wszystko w kupie trzymala. nie wiem jak lemonka ale ja mialam dodatkowo na podniebieniu kawal druta (zaczepionego na tych obreczach od srodka), zeby rozepchnal troche szczeke dla zebow, ktore cie cofaly. oczywiscie sa roznice w zaleznosci od wady zgryzu, ale tak to mniej wiecej wyglada. przyjrzyj sie na ulicach- duzo mlodziezy lata z takim stelazem na zabkach.

radosc przy takim stalym aparacie jest srednia. czasami te druty kluja i bez szczoteczki, i pasty w torebce nie nalezy sie z domu ruszac. :grin: bo zarelko lubi na aparacie zostac a nie wyglada to sympatycznie.
Ostatnio zmieniony przez bisia 11-03-2013, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 11-03-2013, 18:19    #37

nie, no ja wiem jak to wyglada, widzialam nie raz.. ;) ze tyle ludzi ma z tym problem.. :/
bisia napisał/a:
radosc przy takim stalym aparacie jest srednia.

ale chodzilo mi o to, ze daje rezultat, ze zeby sie prostuja, wiec to jest najwazniejsze.

bisia 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 11-03-2013, 18:27    #38

Andzela napisał/a:
ale chodzilo mi o to, ze daje rezultat, ze zeby sie prostuja, wiec to jest najwazniejsze

w rzeczy samej :)

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 11-03-2013, 18:51    #39

w zaleznosci od wady zgryzu czasem taki wyprostowane zeby po paru latach znowu zaczynaja sie krzywic wiec moze tak sie zdarzyc ze trzeba powtorzyc noszenie aparatu za jakis czas... moje kolezanki nosily bardzo dlugo, ponad dwa lata...jedna przez pierwsze 3 miesiace schudla strasznie bo z bolu nie mogla prawie nic jesc..zeby miala w sumie proste, ale skrzywialy jej sie cale do srodka wiec trzeba bylo obydwie szczeki wypychac do przodu :)

leemonka1989
[Usunięty]

Wysłany: 11-03-2013, 19:53    #40

Ja czekalam tyle lat, zeby moc w koncu sobie to cholerstwo zalozyc, ze jestem przeszczęsliwa, ze go mam, tym bardziej ze zeby są juz naprawde proste w przeciwienstwie do tego co bylo kiedys.

Co do cierpienia, to bol jest spory do tygodnia po wizycie jak dolozy jakies dodatkowe zelastwo :twisted: wtedy mam rany w jamie ustnej, ze nie raz ciezko mowic. Ale czego sie nie robi, zeby miec ladny usmiech :lol:

Na koniec musze wymienic tylko plomby, bo az wstyd sie przyznac mam jeszcze dwie czarne z czasow podstawowki :oops:
Ostatnio zmieniony przez leemonka1989 11-03-2013, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  

tinglit 
Fanatico

Przedstawiciel:
castilla-y-leon

Wysłany: 11-03-2013, 21:06    #41

Andzela napisał/a:
ze tyle ludzi ma z tym problem.

Nie wszyscy zakladaja sobie aparat, bo rzeczywiscie maja fatalny zgryz; ostatnio podobno stalo sie na tyle modne noszenie "bizuterii" na zebach, ze wiele osob decyduje sie na korekcje nawet malo istotnych niedoskonalosci.

leemonka1989 napisał/a:
Na koniec musze wymienic tylko plomby, bo az wstyd sie przyznac mam jeszcze dwie czarne z czasow podstawowki

Tez mam i kazdy dentysta u ktorego bylam doradzal mi poczekanie z wymiana az same mi wypadna. Dlaczego? Bo sa duze, a przy duzych wypelnieniach o wiele lepsze sa plomby amalgamatowe; poza tym sa o wiele bardziej wytrzymale.

Ostatnio ogladalam jakis film z Bradem Pittem i na jednym z ujec widac bylo wyraznie jego gorne zeby trzonowe... Zgadnijcie, jakie mial plomby? :grin:

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 12-03-2013, 00:12    #42

tinglit napisał/a:
Tez mam i kazdy dentysta u ktorego bylam doradzal mi poczekanie z wymiana az same mi wypadna. Dlaczego? Bo sa duze, a przy duzych wypelnieniach o wiele lepsze sa plomby amalgamatowe; poza tym sa o wiele bardziej wytrzymale.

Chyba cos w tym jest, ja jednak wymienilam swego czasu wszystkie stare plomby na nowe, ale w efekcie wlasnie z tylu pozbylam sie dwoch zebow, a na dodatek jeden calkiem niedawno.. :/
a zaden dentysta mi tego jednak nie powiedzial.. pierwsze slysze o tym..
a tyle co ja chodzilam do roznych dentystow, to juz nie zlicze.. :pienso

tinglit napisał/a:
Ostatnio ogladalam jakis film z Bradem Pittem i na jednym z ujec widac bylo wyraznie jego gorne zeby trzonowe... Zgadnijcie, jakie mial plomby? :grin:

wiesz co, ja chyba tez zwrocilam na to uwage, aczkolwiek za bardzo nie pamietam to byl ten film co lecial z 2-3 tyg. temu z Bratem Pittem? Bo dokladnie cos mi swita.. taka scena wlasnie z tymi czarnymi plombami.. :rotfl

bisia 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 12-03-2013, 12:11    #43

leemonka1989 napisał/a:
Co do cierpienia, to bol jest spory do tygodnia po wizycie jak dolozy jakies dodatkowe zelastwo wtedy mam rany w jamie ustnej, ze nie raz ciezko mowic.

lemonka to cos jest nie tak- moze za mocno drucik przykrecila.idz koniecznie i niech zobyczy co i jak.rowne zeby fajna sprawa ale az tak to nie powinnas sie mordowac.
ja mialam takie uczucie jakby mi sie wszystkie zeby ruszaly. zapytaj dentystki o wosk dentystyczny. mozna nim to zelastwo w razie potrzeby okleic i tak nie przeszkadza. ja osobiscie zanim z fotela wstalam to kontrolowalam bardzo dokladnie czy mi cos nie przeszkadza i nie pika- jezykiem i palcami. zdarzalo sie ze musiala ten czy inny drucik podgiac.

leemonka1989 napisał/a:
Na koniec musze wymienic tylko plomby, bo az wstyd sie przyznac mam jeszcze dwie czarne z czasow podstawowki

aparat to bardzo dobra okazja- jak sie zeby przesuwaja- do skontrolowania bocznych powierzchni zebow. mi moja dentysta wszystkie potencjalne przebarwienia, z ktorych sie mogly dziury porobic- zlikwidowala.

tinglit 
Fanatico

Przedstawiciel:
castilla-y-leon

Wysłany: 12-03-2013, 23:25    #44

Andzela napisał/a:
wiesz co, ja chyba tez zwrocilam na to uwage, aczkolwiek za bardzo nie pamietam to byl ten film co lecial z 2-3 tyg. temu z Bratem Pittem? Bo dokladnie cos mi swita.. taka scena wlasnie z tymi czarnymi plombami..

Dokladnie! To byly "Wichry namietnosci"/ "Leyendas de pasión" i te jego plomby byly naprawde doskonale widoczne. :lol:

Mi akurat kazdy dentysta odradzal wymiane tych czarnych plomb, za co jestem im w sumie wdzieczna. Podobnie jak przykonanie mnie, ze nie warto zakladac aparatu i cierpiec z powodu jednego lekko wypchnietego zeba. :diablo1

Helena 
OBSERVADOR

Wysłany: 26-05-2013, 18:07    #45

Dołączę się do tematu, mam aparat na dolnych zębach, założony w Polsce ponad rok temu. Do tej pory przy okazji wizyt w PL robiłam korekty, ale teraz do jesieni na pewno nie pojadę i muszę znalezc tutaj ortodonte. Jak mieszkałam koło Alicante to poszłam do kliniki i po 3 wizytach pani mi chciałą umawiac czwarta i robić prezentację w powerpoincie z planem leczenia. Nic nie dało dostarczenie zdjęc i opisu dotychczasowego leczenia od ortodontki w PL. Jestem lekko przerazona bo muszę zrobic korekcje i kolejne kontynuować gdzie szukac dobrego lekarza, który nie będzie mi chciał zakładać aparatu na górne zęby - jest niepotrzebny i będzie konynuował to co jest. Są jakies fora z polecanymi dentystami?

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 27-05-2013, 16:00    #46

dentysta Helena, to obok fryzjera temat rzeka - zobacz u s¡ebie w okolicy czy nie masz jakiegos nieduzego, zasiedzialego gabinetu - z wlasnego doswiadczenia wiem, ze im wieksza i nowasza klinika tym gorszy dentysta

Helena 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-05-2013, 17:13    #47

ikxio, dzieki, rozejrze się, mój chłopak chodzi do jakiegos argentynczyka i mowi ze ok, ale nie wiem czy on ma specjaliste ortodonte, musimy to sprawdzić, ewentualnie moze kogos poleci. Tylko jak mi znow wymysla robic prezentację w powerpoincie to uciekam od razu :D

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 27-05-2013, 20:35    #48

Helena, ja chodze wlasnie do argentynskiej dentystki bo z takiego supergabinetu zwialam po pierwszej wizycie - przeglad jak mi jakas pannica zaczala od propozycji usuwania zebow madrosci, ktore sa calkiem zdrowe, a nie zauwazyla ewidentnego ubytku tam gdzie mi plomba wypadla (po to poszlam)

olimpia 
Novato

Wysłany: 27-05-2013, 20:47    #49

a tak z ciekawosci:ile kosztuje prywatnie pojscie na zrobienie plomby ze znieczuleniem?jak dotad zawsze udawalo mi sie sprawy zebowe zalatwiac w Polsce :wink:

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 27-05-2013, 22:30    #50

doroczna wizyte mam za dwa tygodnie to zapytam, bo na szczescie ostatnie cerowanie zeba bylo prawie szesc lat temu, chodze tylko na czyszczenie kamienia i przeglad

Odpowiedz do tematu