Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Wycieczka objazdowa po Hiszpani
Autor Wiadomość
Dżihad 
Amigo
Paulina

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 21-11-2009, 18:04   Wycieczka objazdowa po Hiszpani #1

Na poczatku grudnia wybieram sie z kolezanka na wycieczke objazdowa po Hiszpani. Wstepny plan wyglada tak Barcelona - Malaga - Mijas - Marbella - GIBRALTAR - Cádiz - SEVILLA - MADRID - Zaragoza - Barcelona :)
Moze macie do polecenia jakies miasta, zabytki po drodze, ktore warto zobaczyc??

Andzela 
Administrator

Moje nałogi: Xataka y EL PUTO JUEGO MEGAPOLIS
Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 90 razy
Wysłany: 22-11-2009, 01:07    #2

A gdzie Granada?
Dżihad napisał/a:
Moze macie do polecenia jakies miasta, zabytki po drodze, ktore warto zobaczyc??

Ja bym wybrała zupełnie inny kierunek.
1. Madryt.
2. Toledo.
3. Granada
4. Sevilla
5. Caceres.
6. Salamanca.
7. Santiago de Compostela.
8. San Sebastian.
ale ja to jestem ja.. :razz:

Dżihad 
Amigo
Paulina

Wysłany: 22-11-2009, 12:02    #3

No faktycznie Granade tez dolacze.

A i podroz wyglada tak,ze zBarcelony do Malagi mamy samolot a z tamtad busem, pociagiem itp.

Mi bardzo zalezy na Gibraltarze

I salamanka tez super wyglada ehhhh... jak tu sie na cos zdecydowac ja planuje ta wycieczke na 5-6 dni, a tez nie chciala bym wszystkiego by po lebkach obejrzec.

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 22-11-2009, 12:38    #4

Dżihad, 5-6 dni nie ma szans. Zwłaszcza jeśli nie będziesz miała możliwości poruszać się samochodem.
W Maladze nic takiego nie zobaczysz. Marbella? To po co? Ładna miejscowość nowoczesna, bardzo turystyczna, piękne góry.. ale to tylko na wypoczynek, plaża.. Tak to nie ma sensu..

Dżihad napisał/a:
Mi bardzo zalezy na Gibraltarze

Chcesz zwiedzić Gibraltar, miasto? Dlaczego?
Czy chodzi Ci o samą skałę gibraltarską?

Musisz rozważyć na czym ci najbardziej zależy by zobaczyć..
Bo tak to nie ma sensu, stracisz tylko czas i nic w sumie nie zobaczysz.
Sama tylko Granada-Alahambra - to cały dzień..

mm 
Adicto

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 22-11-2009, 13:57    #5

Andzela napisał/a:
Granada-Alahambra - to cały dzień..
sama Alhambra to jeden dzien :wink: Dżihad, tak jak Ci Andzela, radzi rozwaz to co warte jest tak w krotkim czasie do ogladniecia
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach.Podczas pisania postów nie ucierpiały też żadne zwierzęta :-)
  Kraj: Spain

Majlook 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 22-11-2009, 14:07    #6

Marbelle nie warto, chyba że bardzo lubisz takie klimaty i Ruskich z sygnetami :wink:
Ładne i zadbane miasto, starówka przyjemna, port jachtowy itd. ale nic powalającego.
Jeśli chodzi o okolice Malagi, to Mijas Pueblo i Nerja są bardzo fajnymi miejscowościami, ale to tak bardziej na godzinny spacerek :wink:
  Kraj: Poland

Dżihad 
Amigo
Paulina

Wysłany: 22-11-2009, 14:25    #7

Marbelle juz wywalilam.

No wlasnie nie wiem co jest ciekawego w tych miastach dlatego sie pytam. W Gibraltarze chodzi i mi o skale glownie.
No faktyczni wycieczke chyba przedluze aby miec conajmniej 1 dzien na miasto.

mm 
Adicto

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 22-11-2009, 15:20    #8

Ja bym zamiast na Gibraltar czas tracil to wiecej czasu poswiecibym na Seville czy tez Cadiz.Jak juz wracasz potem na pln. to dlaczego w twojej trasie nie ma Toledo :?: :!:
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach.Podczas pisania postów nie ucierpiały też żadne zwierzęta :-)

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 22-11-2009, 15:59    #9

Powiem szczerze, że gdybym miała 5/6 dni to wybrałabym dwa miasta. Na przykład Granada - Madryt (może Toledo, bo blisko Madrytu). Poszukać najciekawszych rzeczy, pozwiedzać na spokojnie, a wieczór pojeść specjałów lokalnej kuchni. Wiele godzin traci się na transport z miasta do miasta, a po podróży jestem zmęczona i jedyne, na co mam ochotę to prysznic i sjesta :)

Wolę zobaczyć dużo i dokładnie (i przede wszystkim na spokojnie) niż wszystko ale po łebkach. Zawsze tak robię w wakacje - wybieram jakąś okolicę i zwiedzam w niej każdy interesujący kątek.

Ale ja to jestem ja :) (jak to już Andżela napisała)

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 22-11-2009, 20:14    #10

mm napisał/a:
Ja bym zamiast na Gibraltar czas tracil to wiecej czasu poswiecibym na Seville czy tez Cadiz.

Popieram.
mm napisał/a:
Jak juz wracasz potem na pln. to dlaczego w twojej trasie nie ma Toledo :?: :!:

No mnie też zaciekawiło, jak można TOLEDO ominąć? :!:

Cauliflower napisał/a:
Powiem szczerze, że gdybym miała 5/6 dni to wybrałabym dwa miasta. Na przykład Granada - Madryt (może Toledo, bo blisko Madrytu).

Jak to może? :!: TOLEDO trzeba zobaczyć!
To tak jak dostać kawę mieć obok cukier i zapomnieć ją posłodzić..

Cauliflower napisał/a:
Wolę zobaczyć dużo i dokładnie (i przede wszystkim na spokojnie)

Święta racja..
Cauliflower napisał/a:
niż wszystko ale po łebkach.

No ja tak zwiedziłam bardzo dużo.. i jaki z tego morał, że np. cała północna Hiszpania mi się zlewa w jedno. :razz: :lol: Niewiele mam jednak wyjątków, a te które mam z pewnością są warte zwiedzenia. :lol:

To może jeszcze raz, skoro tylko 6 dni, to tak:

1.Granada - Alhambra. (1 cały dzień)
2.Sevilla (2 dni) - zależy czy będziesz zwiedzać wnętrza zabytków czy nie, jeśli nie to jeden dzień. Z Granady masz fajne połączenie do Sevilli, więc jak rano wyjedziesz to 5h i jesteś w Sevilli. Z Sevilli masz również wyśmienite połączenie do Extremadury więc nie powinnaś mieć problemów.
3. Merida i Caceres. (2 dni)
4. Caceres - Toledo - Madryt. (2 dni)

Czyli tydzień czasu potrzeba na to.

Gibraltar, Cadiz i Jerez de la Frontera i inne mniejsze miejscowości wokół tego, bym sobie zostawiła na inne dni.
Ewentualnie Granade bym odpuściła (zostawiając ją koniecznie na inny wypad) a z Malagi od razu bym się kierowała na Seville albo Cadiz..
Jednak mając tylko te 6 dni, to raczej zwiedzanie bym zaczęła od Sevilli. Bo jeśli ma być też Granada, to się nie wyrobisz z czasem.
W ogóle to bólem było by to, być w Caceres i nie kupić biletu wprost do Salamanki.
:twisted: :lol: Musisz się dobrze zastanowić co chcesz zwiedzić, na czym Ci najbardziej zależy. ;)

Cauliflower napisał/a:
Ale ja to jestem ja :) (jak to już Andżela napisała)

Cauliflower, :wink: :lol:

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 22-11-2009, 20:35    #11

Ale Dzihad leci samolotem, więc Toledo w ogóle jej nie po drodze. Zresztą szczerze mówiąc na mnie Toledo nie zrobiło za dużego wrażenia.

Ja bym poświęciła pół dnia na Malagę, później Granada (1,5 dnia), później 1 dzień w Kordobie, 1,5 dnia w Sewilli, 1 dzień w Kadyksie, zjazd do Gibraltaru (1 dzień) i powrót do Malagi. Jakby został czas to wolałabym zobaczyć Rondę niż Mijas. Na tej trasie, którą opisałam są dobre połączenia autobusowe i dosyć tanie i da się znaleźć niedrogie noclegi.

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 22-11-2009, 20:39    #12

skara napisał/a:
Ale Dzihad leci samolotem, więc Toledo w ogóle jej nie po drodze.

ale sądząc po pierwszym poście, ma zamiar wracać autobusem, więc Toledo czy Madryt, to jak najbardziej po drodze.

skara napisał/a:
Zresztą szczerze mówiąc na mnie Toledo nie zrobiło za dużego wrażenia.

Co kto lubi, ja byłam kilka razy w Maladze i mi się nie podoba Malaga.

Dżihad
Tutaj masz trochę informacji o Andaluzji:
http://hiszpania.org.es/v...ghlight=sevilla

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 22-11-2009, 22:26    #13

Dżihad, dziewczyny dobrze radzą, lepiej zobaczyć mniej ale dokładnie i nie tracić czasu na przejazdy, chyba ze zależny ci bardziej na tym żeby odhaczyć jak najwięcej rzeczy, ale suma sumarum to strata czasu.. 5-6 dni to bardzo mało na tak dużo wrażeń, potem będzie się wszystko mylić co gdzie było..przecież do Hiszpanii możesz przyjechać jeszcze nie jeden raz i dalej zwiedzać co nie zostało zobaczone... :smile:

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 22-11-2009, 22:36    #14

anvien napisał/a:
potem będzie się wszystko mylić co gdzie było..

No właśnie mi się myli. :lol:
Dżihad, a co oczekujesz od takiej wycieczki?

Dżihad 
Amigo
Paulina

Wysłany: 23-11-2009, 01:32    #15

Jutro wszystko jeszcze przeanalizuje.

Z Barcelony lece samolotem a potem wracac bede pociagami, autobusami.

Czas wycieczki moze sie wydluzyc na jakies 8dni pewnie i tak zmienimy jeszcze plany w trasie ale Toledo dopisze :)

A czego oczekuje od wycieczki hmmm... no sama nie wiem pozwiedzac zabytki, porownac czym sie roznia rozne regiony Hiszpanii itp.
Dzieki za wszystkie rady.

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 23-11-2009, 02:24    #16

Dżihad, a kiedy planujesz ten wyjazd?

Proponuję Caceres:

Centrum miasta - Starówka coś niesamowitego, jak lubisz takie klimaty, to Toledo i Caceres jak najbardziej.

Salamanca:

Wiem co mówię, bo w Caceres byłam parę razy, w Toledo również, w Salamance byłam raz i niesamowite mam wspomnienia.
A dlaczego z Malagi nie zapamiętałam nic szczególnego? Widocznie 1 dzień to za mało, na Malagę.. (byłam nawet kilka razy) :cry: W pamięci mi zostało ogromne miasto.. szkoda.. :sad: Ładnie ono wygląda w grudniu, na święta Bożego Narodzenia. :lol:

Toldeo

Daj znać w którym kierunku się zdecydowałaś.

juanita75 
Vivo en el Foro
MODERATOR

Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 89 razy
Wysłany: 23-11-2009, 18:06    #17

Ja juz wiele nowego nie dopisze, bo dziewczyny wlasciwie wyczerpaly temat. :smile: Popieram to co pisze Andzela, moim zdaniem Granade i Toledo trzeba zobaczyc! :grin: Bedac w Madrycie masz bardzo dobre polaczenia do Toledo, wiec nie bedziesz miala zadnego problemu z dojazdem.
Dodam, ze podobnie jak Andzeli, mnie rowniez Malaga za bardzo sie nie podobala. Zamiast niej zdecydowanie polecalabym zwiedzic Córdobe. Sevilla oczywiscie jak najbardziej i Cádiz tez, bo to dla mnie jedno z najpiekniejszych miast w Hiszpanii. :-) Male miasteczka w okolicach Malagi bym sobie darowala, ewentualnie, jak radzi Skara, wybralabym sie do Rondy.
A co do Zaragozy, to odpuscilabym ja sobie przy okazji tej wycieczki. Mozesz tam wyskoczyc z Barcelony kiedykolwiek. Jeden dzien zdecydowanie Ci wystarczy na zwiedzanie. A z Barcelony masz bardzo dobre polaczenie RENFE do Zaragozy.

mm 
Adicto

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 23-11-2009, 18:12    #18

i juanita75 z Andzela juz wszystko napisaly :mrgreen:

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 24-11-2009, 11:28    #19

juanita75 napisał/a:
Dodam, ze podobnie jak Andzeli, mnie rowniez Malaga za bardzo sie nie podobala. Zamiast niej zdecydowanie polecalabym zwiedzic Córdobe.

Bo Cordoba ma klimat, jak Caceres właśnie czy Toledo..
No ale.. jak to się mówi o gustach się nie dyskutuje. :wink:

tinglit 
Fanatico

Moje nałogi: Drobne przyjemności.
Przedstawiciel:
castilla-y-leon

Pomogła: 23 razy
Wysłany: 24-11-2009, 16:01    #20

Córdoba nie tylko ma klimat, ale jeszcze sztandarowy zabytek -Mezquita- , ktory kandydowal do nowozytnych Cudow Swiata. No i ten labirynt waskich uliczek, male knajpki, gdzie mozna trafic na spontaniczny koncert flamenco... O tak, Córdoba jest piekna...

katarzynka 
Novato

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 25-11-2009, 00:42    #21

Tak się składa, że przez miesiąc mieszkałam w Maladze i byłam na jednodniowych wycieczkach właśnie w Cordobie, Sevilli i Rondzie, więc czuję się w mocy wypowiedzieć się o tamtych terenach :wink:

W Maladze nic ciekawego - to już ustalone :razz:

Ronda to taka wioska, oprócz sławnego mostu nic ciekawego tam nie ma - przy tak napiętym czasie wycieczki - odradzam.

Cordoba - jak już było wspomniane Mezquita, zdecydowanie warto zobaczyć :) Samo miasteczko jest urokliwe, choć ja zapamiętałam głównie 43 st w cieniu, a cienia nigdzie nie było :wink:

Sevilla - koniecznie! Zachwyciłam się tym miastem. Począwszy od wjazdu tam autokarem - wygląd do mnie przemówił, i nowocześnie i klimatycznie :smile: Jest co oglądać, jest co zwiedzać. Osobiście wiem, że muszę tam wrócić, żeby się lepiej z tym miastem zapoznać!

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 25-11-2009, 01:30    #22

katarzynka napisał/a:
W Maladze nic ciekawego - to już ustalone :razz:

:lol:

katarzynka napisał/a:
Ronda to taka wioska, oprócz sławnego mostu nic ciekawego tam nie ma - przy tak napiętym czasie wycieczki - odradzam.

No ale właśnie tylko ten most, na zawsze pozostaje w pamięci i ten okropny smród który się czuło od niego. :razz:

katarzynka napisał/a:
Sevilla - koniecznie! Zachwyciłam się tym miastem. Począwszy od wjazdu tam autokarem - wygląd do mnie przemówił, i nowocześnie i klimatycznie :smile:

Nowocześnie to teraz, od kiedy jeżdżą kolorowe nowe tramwaje.
Kiedyś nie było tak czysto i ładnie, a przez centrum miasta (obok katedry) przebiegała brudna, syfiasta ulica.. a katedra aż czarna była od tego. :grin:

ale tak Sevilla jest piękna..

W Sevilli polecam też Alcazar:

:grin:

juanita75 
Vivo en el Foro
MODERATOR

Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 89 razy
Wysłany: 25-11-2009, 09:45    #23

Andzela napisał/a:
No ale właśnie tylko ten most, na zawsze pozostaje w pamięci i ten okropny smród który się czuło od niego

No wlasnie, ten most to jest cos niesamowitego (smrodu nie pamietam ;-) ), no i te domki wiszace nad urwiskiem i w ogole piekne widoki, niezapomniane krajobrazy ... Na pewno warto odwiedzic to miasteczko, chociaz moze rzeczywiscie przy tak krotkim czasie wycieczki i tylu planach, powinnas skupic sie raczej na tych wiekszych miastach.

katarzynka napisał/a:
ja zapamiętałam głównie 43 st w cieniu, a cienia nigdzie nie było :wink:

I wlasnie dlatego teraz jest dobra pora na zwiedzanie tak Córdoby jak i Sevilli. :grin: W Córdobie mieszkaja moi tesciowie, wiec jak mieszkalismy w Andaluzji, to bywalam tam dosc czesto. Oprocz wspomnianej Mezquity na pewno moge polecic przepiekny Alcázar de los Reyes Cristianos, Judería i w ogole cale stare miasto jest bardzo urokliwe i pelne zachwycajacych zakatków. :-) Warto tez zauwazyc, ze starówka Córdoby jest wpisana na liste swiatowego dziedzictwa UNESCO (Patrimonio de la Humanidad).

A tak w ogóle, to pod wplywem tego tematu nabralam ochoty na ponowne zwiedzenie Sevilli i wlasnie planuje wybrac sie tam na poczatku przyszlego roku. :grin: Niestety z moich poprzednich wizyt w Sevilli najbardziej utkwilo mi w pamieci wlasnie
katarzynka napisał/a:
43 st w cieniu
;-)

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 25-11-2009, 18:58    #24

juanita75 napisał/a:
No wlasnie, ten most to jest cos niesamowitego (smrodu nie pamietam ;-) ),

Ja przez ten zapach, w ogóle nie zeszłam na dół. :mrgreen:

juanita75 napisał/a:
A tak w ogóle, to pod wplywem tego tematu nabralam ochoty na ponowne zwiedzenie Sevilli i wlasnie planuje wybrac sie tam na poczatku przyszlego roku. :grin:

To polecam dla J.
Isla Mágica

Najlepiej Sevillę podzieli na 2 dni..
Na drugi dzień, zwiedzanie zabytków Katedra i Alcazar, (mieszczą się koło siebie) oraz Plaza de España i Park Maria Luisa. (też koło siebie)
Po parku Marii Luisy, polecam wypożyczyć rowerek, o taki:

Jeszcze zostaje spacer wzdłuż rzeki Guadalquivir i Torre de Oro (które jest czynne do południa).
Można też sobie zafundować wycieczkę rejsem po Guadalquivir od Torre de Oro właśnie..

Następnie Katedra i Alcazar oraz na końcu Plaza de España i Park Maria Luisa (koniecznie). Bo w nich się mieszczą przepiękne dwa muzea sztuk pięknych i muzeum archeologiczne. :grin:
Bo jeszcze (jak starczy sił) od katedry można przejść się po centrum, aż do Ayuntamiento, które jest równie śliczne i architektura..
i na przeciwko tego, znajduje się właśnie ayuntamiento..

Wiem, że to i tak bardzo dużo jak na wycieczkę z małym dzieckiem i na pewno wszystkiego nie zwiedzicie dokładnie wliczając w to wejścia do wszystkich zabytków, ale jeśli nie wliczając wejść, to powinniście się wyrobić w dwóch dniach. :lol:

Bo ja jak zwiedzę sam Alcazar czy Giraldę, to już nie mam siły na nic.. :lol:
Wtedy tylko marzysz by siąść na Plaza de España by zapomnieć o Bożym świecie.
:mrgreen:

Tak czy inaczej reasumując bez Isla Magica, bez wejść, Sevillę da się zwiedzić w jeden dzień. Jeśli doliczyć w to wejścia np. chociaż do Katedry-Giraldy, czy Alcazaru, to koniecznie 2 dni. A na spokojnie to 3 dni jest super.
:grin:
I tak sobie myślę..
Dżihad, chciała zwiedzić aż kilka miast mając 6 dni.. :lol:
Myśląc realnie, jak to możliwe? :lol:
W Sevilli to co najważniejsze, tak starczy 1 dzień, ale lepiej jest wejść np. do Alcazaru..
by mieć potem piękniejsze wspomnienia, a to już wymaga poświęcenia czasu, bo sam Alcazar z zewnątrz, to jest nijaki. A mi wewnętrznie bardzo przypomina Alhambrę, więc warto go zwiedzić.
No to się rozpisałam.. :grin:

Andzela 
Administrator

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 25-11-2009, 20:24    #25

To jeszcze wkleję kilka zdań mojego kolegi d1gital, z kanału IRCNet #Hiszpania. (Pozwolił mi).
Rozmawialiśmy przed chwilą i:

<@d1gital> Sevilla jest zdecydowanie najladniejszym miastem jakie kiedykolwiek widziałem
<@d1gital> co do wątku, to mnie się Cadiz mało podoba
<@d1gital> ;)
<@d1gital> Barcelona mi się nie podoba.
<@d1gital> Walencja i Sevilla do tej pory najlepsze.
<@d1gital> Barca może i jest ładna, ale jest pozbawiona klimatu przez swoją nowoczesność i europejskość.

Z ostatnim zdaniem które napisał d1gital, trudno się z nim nie zgodzić, bo już pisałam o tym wcześniej że dla mnie Barcelona w porównaniu z Madrytem jest właśnie za nowoczesna, dlatego wolę zdecydowanie Madryt.. no ale co kto lubi..
:wink:

Odpowiedz do tematu