Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Zasilek dla bezrobotnych - prestacion contributiva
Autor Wiadomość
Izqa 
Novato

Wysłany: 28-09-2010, 12:54    #151

norbo, Ty moze wiesz co to jest U.R.E w hiszpanii? dodam 03 w sprawie embargo mam sie tam zglosic to chyba ten seguridat w Hulevie co?
Ostatnio zmieniony przez Izqa 28-09-2010, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Spain

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 28-09-2010, 13:12    #152

Cytat:
"Prestacion contributiva" a nie "Pytania o zasilki, ubezpieczenia itp."

:mrgreen:

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 28-09-2010, 13:15    #153

Izqa, odpowiedx na to pytanie masz juz tutaj:
http://hiszpania.org.es/v...p?p=70454#70454
Pozdrawiam :mrgreen:

Neane 
OBSERVADOR

Wysłany: 09-11-2010, 23:15    #154

Witam :wink:

Mam pytanie, martwie sie bo jeszcze mi nic nie przyszlo, ani pieniazki ani zadna korespondencja....co sie dzieje?

Otoz sprawa wyglada tak:
W dniu 10.09 zakonczylam prace,
17.09. zlozylam wniosek prestacion contributiva- ALTA Inicial.

I do tej pory nic nie otrzymalam...

Czy po zlozeniu wniosku, gdzie Pani w INEM mowi Wam wyraznie, iz przysluguje Wam paro, otrzymuje potem dodatkowe informacje tzn. korespondencja z kalkulacja ile dokladnie wyniesie wasz zasilek- jesli tak to w JAKIM CZASIE od zlozenia wniosku, badz cokolwiek??
Czy najzwyczajniej wplywa Wam okreslona kwota na Wasze konto??

Czy trzeba cos zrobic po zlozeniu wniosku?? czy cos oni przysylaja?? Jak to wyglada??

Juz niedlugo minie miesiac, a ja nie mam zadnej wiadomosci, nic....Pomozcie. :cry: :cry: :cry:

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 10-11-2010, 01:15    #155

Czasem trwa to około 6 tygodni. Wniosek złożyłeś 17 września (nie wiem z jakiego regionu jesteś więc dla przykładu podam przypadek Walencji), we Walencji zasiłek wyplacany jest zazwyczaj 10 kazdego miesiąca. Na 10 października raczej nie było szans na wypłatę, wiec najblizszy termin to 10 listopad, w Twoim wypadku z wyrownaniem od chwili utraty pracy. Decyzja rzadko przychodzi przed wpływem pieniędzy na konto bankowe.
Neane napisał/a:
Czy trzeba cos zrobic po zlozeniu wniosku??

Cierpliwie czekać, ale też można się dowiadywać w miejscu zlożenia wniosku lub na infolinii INEM-u, albo na stronie www (jaki jest stan Twojego wniosku): https://www.redtrabaja.es...?aplicacion=cdp

Neane 
OBSERVADOR

Wysłany: 10-11-2010, 10:05    #156

Dziękuje Ci bardzo Darion za tak szybka odpowiedz! :smile:

Wlasnie przeczytalam Twoja odpowiedz, i patrze, ze dzisiaj jest 10 listopada, weszlam przed chwilą na swoje konto i... pieniazki :grin: :grin: :grin: uuuuuffff... kamien z serca.

Czyli rzeczywiscie, na jakąkolwiek korespondencje,decyzje trzeba czasem poczekac dluzej, czesto po wplywie pieniedzy.

Ja jestem z Obszaru Katalonii, wiec chyba tymi samymi prawami sie tutaj rządzą co w regionie Walencji.

Pozdrawiam!

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 10-11-2010, 13:31    #157

darion napisał/a:
Na 10 października raczej nie było szans na wypłatę,

a wlasciwie to czemu? od 17 do 30 wrzesnia powinni zaplacic, nie?
  Kraj: Poland

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 10-11-2010, 14:40    #158

Neane napisał/a:
w JAKIM CZASIE od złożenia wniosku

klik

Neane napisał/a:
na jakąkolwiek korespondencje,decyzje trzeba czasem poczekac dluzej

Ja dostałem jedno jedyne pismo z INEM, o odmowie wznowienia zasiłku - pismo otrzymałem 2 miesiące po załatwieniu reklamacji i miesiąc po ponownym zawieszeniu zasiłku :twisted: niech żyje Andaluzja (bo tutaj tak wolno wszystko się dzieje, tak sobie myślę - jeśli kiedyś umrę, w styczniu... to martwy będę dopiero w grudniu, a może i później....)

darion napisał/a:
Czasem trwa to około 6 tygodni

A czasem 2-3 miesiące... :evil:

Izqa 
Novato

Wysłany: 10-11-2010, 15:11    #159

zreszta pismo np z seguridatu do 3 mc standart hiszpanski w kazdego rodzaju pismach , czas oczekiwania zalezy jaka sprawa i jak sie wyrobia. Paro zawsze wplywa 10-tego danego mc bez wzgledu na date zlozenia. Ja zlozylam 25.10 i juz mam.
Ostatnio zmieniony przez Izqa 10-11-2010, 15:12, w całości zmieniany 1 raz  

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 10-11-2010, 17:34    #160

joanna es napisał/a:
a wlasciwie to czemu? od 17 do 30 wrzesnia powinni zaplacic, nie?

darion napisał/a:
z wyrownaniem od chwili utraty pracy.

Zapłacą wszystko, tyle że w nastepnym terminie wypłaty. Jak nie zdążyli na 10 października, to dopiero 10 listopada ale wyrownanie nie od 17 września, tylko od
Neane napisał/a:
10.09 zakonczylam prace

Izqa składałaś wniosek 25 października i na 10 listopada juz masz paro?
To wypłacili ci za te 5 dni? To prawie jak CUD, ktory na tej ziemi raczej sie nie zdarza :roll:
Samo przesłanie dokumentow i wklepanie w system (nie wspominajac o podjęciu decyzji) to 1-2 tygodnie. To na listę przelewow nawet by sie nie załapał ten wniosek. Ale może to jednak CUD.
Ostatnio zmieniony przez darion 10-11-2010, 17:43, w całości zmieniany 1 raz  

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 10-11-2010, 18:09    #161

Izqa napisał/a:
Paro zawsze wplywa 10-tego danego mc

Jeśli ktoś chce zobaczyć jak paro wpływa to proponuje spacer parę minut po północy w okolicy zagęszczenia bankomatów :mrgreen: Nie wiedziałem iluż to ludzi obawia się egzekucji z konta. Ale już wiem - widziałem ostatniej nocy.

darion napisał/a:
To prawie jak CUD

Nie prawie, TO JEST CUD :shock:

Proponuje zgłosić ten urząd do pokojowej nagrody Nobla, jako instytucjonalnego kandydata do beatyfikacji :mrgreen:

Chory jest świat, na którym normalność określana jest mianem cudów :???:

Izqa 
Novato

Wysłany: 10-11-2010, 20:42    #162

darion, no mam, serio dzis wyplacilam i placilam 2x karta, a nie mialam na koncie nic kasy, a nic wczesniej :cry: No i kolezanka co skladala w tym samym dniu tez ma. czym mniejszy urzad pracy, tym mniej zarejestrowanych szybciej moze idzie....W Tym urzedzie zawsze tak bylo z tego co wiem.... Dla kazdego tu skladajacego to normalne, moze nie zawsze trzeba czekac tak jak na co inne...No i dokladnie 10 tego to nic innego nie moglo wplynąc....wierzcie czy nie, ale tak jest!
Ostatnio zmieniony przez Izqa 10-11-2010, 20:47, w całości zmieniany 3 razy  

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 10-11-2010, 21:58    #163

darion napisał/a:
Zapłacą wszystko, tyle że w nastepnym terminie wypłaty. Jak nie zdążyli na 10 października, to dopiero 10 listopada

ja tylko tak pytam, bo kiedys paro wyplacili mi 10 nastepnego mies za rowno 3 dni :)

darion napisał/a:
To prawie jak CUD
:mrgreen: :shock:

Izqa 
Novato

Wysłany: 10-11-2010, 22:14    #164

Ja Wam powiem jak to bylo od poczatku u mnie:
w czerwcu zastanawialam sie ile dni mi brakuje do paro i zwyczajnie poszlam do urzedu zapytalam i mi powiedzial kierownik bo akurat mnie obslugiwal, ze moge miec juz paro. Ale pomyslalam sobie przeloze sobie to wiec na zime i dopracuje troszke. I w padzierniku poszlam bylam numerekim H027 i wczesniej A15 gdzie Pani zrobila ze mna wywiad, pytala czy uczylam sie w hiszpanii, czy 1-szy raz pobieram paro i takie tam. Wydrukowala date podpisu czyli kiedy musze sie stawic w urzedzie.
Potem poczekalam w kolejce na to H027 czyli moj numer przyjecia przez urzednika, ktoremu skladam dokumenty czyli, druk na zasilek, nr.konta bankowego, zameldowanie, pokazuje rezydencje i dowod Polski.Facet co mnie obsluguje oddaje mi rezydencje i dowod jako moje dokumenty do wgladu i kopie ze steplami przyjecia dokumentu na paro.
Po czym on se tam stempluje cuduje itp....
I to jest 25.10. , wychodze i czekam do dzis.... dzis ide do bankomatu z kolezanka i juz mamy paro....
Natomiast inna kolezanka paro miala dawno a dokumenty przyszly po 2 mc ogolnie im tam sie nie spieszy z korespondencja:)
Ostatnio zmieniony przez Izqa 10-11-2010, 22:17, w całości zmieniany 2 razy  

Izqa 
Novato

Wysłany: 12-11-2010, 14:21    #165

Powiem tak mi przelali 10.tego mc za dokladnie 13dni, wyrównanie bedzie w nastepnym....

1dudi 
OBSERVADOR

Wysłany: 06-12-2010, 12:12    #166

Witam :) mam pytanie ostatnie paro otrzymałam 10 listopada mam termin na odcisk palca 13 grudnia, czy jeżeli nie stawię się poniosę jakieś konsekwencje? koleżanka mówi , że będę musiała zwracać pobrany zasiłek. Czy jeżeli w przyszłym roku będę się chciała zarejestrować po zakończeniu pracy na polu nie będą robili mi trudności?

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 06-12-2010, 13:53    #167

1dudi napisał/a:
mam termin na odcisk palca 13 grudnia, czy jeżeli nie stawię się poniosę jakieś konsekwencje?

Odcisk palca służy tylko i wyłącznie do odnawiania rejestracji w terminalach, które i tak najczęściej nie działają. Nie przypuszczam żeby nie stawienie się spowodowało jakieś kłopoty, zawsze możesz odnowić rejestracje przy biurku lub przez internet (jeśli dysponujesz podpisem cyfrowym lub hasłem). Ale skoro i tak jesteś bezrobotna to co ci szkodzi odwiedzić urząd pracy?
Ostatnio zmieniony przez norbo 06-12-2010, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  

1dudi 
OBSERVADOR

Wysłany: 06-12-2010, 14:07    #168

Problem w tym, że musiałam wrócić do Polski, mieszkam w Zielonej Górze i to moje osiedle i mój blok został poszkodowany w wybuchach gazu, teraz jest dużo formalności związanych z wypłatą odszkodowań itp. raczej nie zdązę na 13 grudnia wrócić, zastanawiam się czy telefonicznie mi to uwzględnią i zmienią termin na późniejszy ale chyba bedę musiała spróbować

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 06-12-2010, 14:35    #169

znajac Hiszpanie radzilabym napisac list (polecony) lub wyslac maila, fax z poteierdzeniem - nic na telefon. nie chce byc optymistka, bo z urzedasami nigdy nic nie wiadomo - moga miec dzien lepszy lub gorszy- ale powinni tego rodzaju pecha wybaczyc tu tez wybuchow gazu boja sie jak diabel swieconej wody

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 06-12-2010, 16:50    #170

ikxio napisał/a:
powinni tego rodzaju pecha wybaczyc tu tez wybuchow gazu boja sie jak diabel swieconej wody

Ja wiem, że jestem paranoikiem :twisted: Jeśli przypadkiem taka osoba pobiera zasiłek zależny od dochodów (subsidio) i jest właścicielem nieruchomości przynoszącej zyski (wynajem, dzierżawa) to może być skucha.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 06-12-2010, 17:01    #171

norbo, masz racje fiskus bywa wredny - ale jak mi wytlumaczyli kiedys szefowie - dopoki masz wlasny kawalek zlomu zwany samochodem i zarejestrowane miejsce do spania to sa diety -za reszte pracodawca placi podatki - z tym autem i mieszkaniem to oczywiscie przenosnia - ale sens juz nie

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 06-12-2010, 19:16    #172

ikxio napisał/a:
masz racje fiskus bywa wredny

Nie o fiskusa chodzi tylko o prawdziwość deklaracji o dochodach.

ikxio napisał/a:
ale jak mi wytlumaczyli kiedys szefowie - dopoki masz wlasny kawalek zlomu zwany samochodem i zarejestrowane miejsce do spania to sa diety

Ty pracujesz dla jakiegoś rządu?

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 06-12-2010, 19:27    #173

norbo, nie pracuje

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 06-12-2010, 19:30    #174

To kto niby wypłaca te diety?

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 06-12-2010, 19:45    #175

norbo, diety wyplacal pracodawca zgodnie z przepisami i to bylo dawno- jak umierasz z ciekawosci to jestem na rencie wypracowanej zgodnie z regulaminem co mnie maksymalnie wkurza bo wolalabym robic to co kiedys

Odpowiedz do tematu