Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Zasilek dla bezrobotnych - prestacion contributiva
Autor Wiadomość
Izqa 
Novato

Wysłany: 17-09-2010, 15:21    #126

no tak co braly moje kolezanki bylo to kiedys 400E ta co 90 dni przepracowanych starczy
  Kraj: Spain

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 17-09-2010, 15:46    #127

Izqa napisał/a:
no tak co braly moje kolezanki bylo to kiedys 400E ta co 90 dni przepracowanych starczy

90 dni? Nie znam takiego zasiłku... Rolne specjalne zaczynają się od 30 dni (20 w kryzysie), inne albo rok pracy (270 dni na polu), albo należy spełnić inne warunki.

Jak to się niby nazywa?

Izqa 
Novato

Wysłany: 17-09-2010, 19:52    #128

90 dni trzeba na to przepracowac:) taki socjalny za 400E, potocznie mowia na to ayuda, przysluguje po paro albo po zakonczeniu pracy kojarzysz?

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 19-09-2010, 19:22    #129

Nie jest mi znany taki zasilek, pewnie to jedna z "legend ludowych" (tak jak gadki o tym ze jak sie "paro" to wystarczy 180 dni na przedluzenie, braku zaslikow dla Polakow i setek innych bzdur). Z pola na pewno nie dostaniesz nic jesli nie masz 270 dni skladkowych (wyjatkiem sa specjalne rolne ale potrzeba minimum 10 lat zameldowania w Andaluzji lub Estremadurze)

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 20-09-2010, 15:05    #130

Najbliżej jest taki zasiłek, ale konieczne jest przepracowanie pól roku lub trzy miesiące + odpowiedzialność rodzinna (dzieci na utrzymaniu). Ale z pola tego nie dostaniesz.

Izqa 
Novato

Wysłany: 21-09-2010, 12:14    #131

A ja to mam juz 270dni i w andaluzji teraz przebywam. Ale bylam juz pytac paro mi sie nalezy, a powiedz mi moze wiesz czy embargo nalozone ktore sie splaca bo np.nie byla zrobiona baja wiesz o co mi chodzi.... ze nie wyjechalam i nadal pracuje to tez ten okres skladkowy wliczaja do paro?

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 21-09-2010, 20:05    #132

Izqa napisał/a:
ze nie wyjechalam i nadal pracuje to tez ten okres skladkowy wliczaja do paro?

Nie rozumiem pytania. Kazdy okres pracy wlicza sie do zasilku, jesli juz masz rozpoczety zasilek to liczy sie do nastenego. O to chodzilo?

Izqa napisał/a:
czy embargo nalozone ktore sie splaca bo np.nie byla zrobiona baja wiesz o co mi chodzi....

Nie bardzo wiem... Embargo, czyli egzekucja zaleglych skladek na ubezpieczenie moze nastapic rowniez z zasilku, na identycznych zasadach jak z wynagrodzenia - 30% nadwyzki nad najnizsza placa - (PARO - 633)*30%

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 21-09-2010, 22:40    #133

Izqa napisał/a:
embargo nalozone ktore sie splaca bo np.nie byla zrobiona baja wiesz o co mi chodzi.... ze nie wyjechalam i nadal pracuje to tez ten okres skladkowy wliczaja do paro?

norbo napisał/a:
Embargo, czyli egzekucja zaleglych skladek na ubezpieczenie moze nastapic rowniez z zasilku, na identycznych zasadach jak z wynagrodzenia

Jezeli masz konto w banku otwarte na podstawie numeru NIE, i masz tam kasę, to mogą Ci zablokować wszystkie pieniadze do wysokości dlugu za zalegle składki.
Jesli chodzi o zrobienie w SS tzw. baja, to jesli po wygasnięciu kontraktu nie zrobilaś baja w SS a składki zostały pobrane np. z konta bankowego to traktowane to jest jako dobrowolne wniesienie dodatkowych skladek zwiększających wysokość przyszłej emerytury i okres tych składek nie zalicza sie do paro.
Jeżeli natomiast nie pobrano, a SS wystąpil o egzekucję, udaj się do SS by zrobić tę baja i zrobić reklamację na egzekucje podpierając sie np. zaswiadczeniem o okresie peracy w tamtej firmie lub Certificado de Empresa. Powinni uznać.
Ostatnio zmieniony przez darion 21-09-2010, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 22-09-2010, 13:41    #134

darion napisał/a:
Jezeli masz konto w banku otwarte na podstawie numeru NIE, i masz tam kasę, to mogą Ci zablokować wszystkie pieniadze do wysokości dlugu za zalegle składk

Potwierdzam :cry: to dość przykre doświadczenie. Masz długi, nie zostawiaj pieniędzy na koncie.

Izqa 
Novato

Wysłany: 22-09-2010, 18:33    #135

darion - wlasnie mi oto chodzilo. Ale jesli ja wysle tam dokumenty o zakonczeniu pracy a juz pobrali mi czesc kasy to oddadzą? Bo zostalo jeszcze do splacenia, juz tam pisalam do nich i powiedzieli ze reszte sciagna jak zaczne znowu prace a zostalo jakies 400E. Wiec pewnie sie wezma za to teraz w padzierniku. Bo 1-szy raz jak zadzwonilam to embargo bylo niby za co inne, jak wyslalam dokum ze niemozliwe to bo placilam wtedy to wymyslili ze za brak tej bajy wogole inne miesiace. No i co mysliscie, ze jak teraz wysle im znowu ze bylo brak bajy a w tym czasie pracowalam w polsce do oddadza to co juz zabrali i wstrzymaja to? I juz nic nie rozumiem bo tu w huelvie mi podali tylko dlug a provincja byla isla tenefie, wiec tam wyslalam ze nie maja racji, bo niby tam dotyczylo , tamtej pracy to embargo, a teraz napisali z teneryfy ze embargo dotyczy provincji huelva! Wiec co moze wyslac ten certyfikat empresa ze bajy nie bylo i dokumenty ze w polsce pracowalam w tym czasie? czy lepiej to splacic skoro juz pobrali i do czegos sie to przyda?

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 23-09-2010, 11:23    #136

Izqa, załóż watek o ubezpieczeniach

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 25-09-2010, 19:38    #137

Latam po roznych watkach i nie wiem gdzie zadac moje pytanie, wiec laduje tutaj. Pytanie pewnie bedzie do norbo,: czy subsido mozna zawiesic i pojsc "w pole" do pracy na miesiac?
Ostatnio zmieniony przez joanna es 25-09-2010, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Poland

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 27-09-2010, 01:26    #138

Subsidio nie można zawiesić, przepada. Po powrocie od początku składasz dokumenty, ale jak to jest liczone to nie mam pojecia (tak miała moja żona i jak usłyszała o ponownym składaniu wniosku dała sobie spokoj. Na szczęscie tydzien później znalazła pracę).
Moze jednak Norbo wie wiecej :)

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 27-09-2010, 09:13    #139

Nastepnym razem zaloz nowy watek, ten nazywa sie "Prestacion contributiva" a nie "Pytania o zasilki, ubezpieczenia itp." Moderatorzy! Pobudka! Subsidio mozna zawiesic, odwiesic, zawiesic etc. Przepada gdy pracujesz ilestam dni (chyba 180, bez gwarancj) lub spelnisz warunki na normalny zasilek, emeryture, rente, etc.

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 27-09-2010, 09:31    #140

norbo napisał/a:
Nastepnym razem zaloz nowy watek, ten nazywa sie "Prestacion contributiva" a nie "Pytania o zasilki, ubezpieczenia itp." Moderatorzy! Pobudka!

Norbo, ja nie odróżniam jednego od drugiego :D na zasiłkach znam się tak samo jak na ciążach i porodach, temat mnie nie dotyczy więc się nie zagłębiam. Tak że proszę Cię o pomoc. W rogu masz taki wykrzyknik, który służy do zgłaszania postów. Uważasz, że coś jest nie na temat, napisz, zrobimy porządek.

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 27-09-2010, 09:47    #141

To ja lepiej sie zapytam w urzedzie, jak tam będę, pewnie za miesiac.... dobrze, ze mozna zawiesic, bo chcialabym pojsc na zbior oliwek w styczniu.

Cauliflower, lubie Twoje wypowiedzi :P
  Kraj: Poland

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 27-09-2010, 09:53    #142

Moderatorzy sie nie znaja... A jak inteligentni ludzie dyskutuja o powaznych sprawach to sie znacie!? Moderator moderuje, nie cenzuruje. Czyli co? Musi byc w temacie! A poza tym nie bede wiecej odpowiadal na "skumulowane" zapytania. Kazde pytanie ma byc w nowym watku i po uzyskaniu odpowiedzi pytajacy ma wcisnac przycisk "Pomogl". Chce byc popupalarny wsrod bezrobotnych :D a co? ?Viva la revelucion camaradas!

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 27-09-2010, 11:32    #143

Cauliflower, cholera mnie aniolek toleruje i co najgorsze lubi :oops: podobno palipies zaklada nowa partie

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 27-09-2010, 11:52    #144

norbo napisał/a:
Moderatorzy sie nie znaja...
norbo napisał/a:
Moderator moderuje
no to sobie odpowiedziales, jak zwykle przeczysz sobie sam w postach :twisted:
norbo napisał/a:
Chce byc popupalarny wsrod bezrobotnych a co?
:shock:

uff, ...jak to dobrze, ze mam za duzo pracy.... :mrgreen:

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 27-09-2010, 17:52    #145

a czy praca to idea na zycie? kudlata rodzaca druzyne pilkarska druhna Alba z chlopem lata mlodszym (akurat to mi sie podoba :shock: ) to kim jest?

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 27-09-2010, 18:37    #146

Avien, baw sie dobrze przekladajac wycinane slowka niczym puzle. Ciesz sie, ze masz "za duzo pracy". Kiedys koniom pociagowym zakladano klapki na oczy zeby nie rozgladaly sie w czasie pracy. Jak widac ewolucja wytworzyla juz robotnikow, ktorym takie cos potrzebne nie jest. Ikxio, dzien w ktorym zaczne dostrzegac sens w twoich postach zapewne bedzie moim pierwszym dniem w szpitalu psychiatrycznym. Moze w przyszlosci twoje teksty beda interpretowane niczym slowa biblijnych prorokow.
Ostatnio zmieniony przez norbo 27-09-2010, 18:40, w całości zmieniany 1 raz  

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 27-09-2010, 19:33    #147

norbo napisał/a:
Kiedys koniom pociagowym zakladano klapki na oczy zeby nie rozgladaly sie w czasie pracy. Jak widac ewolucja wytworzyla juz robotnikow, ktorym takie cos potrzebne nie jest
hehehe...w moim przypadku to ja sobie narzucam tempo i ilosc pracy, ale skad ty masz o tym wiedziec :wink:

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 27-09-2010, 21:41    #148

Avien, zastanow sie nad jakims kursem czytania ze zrozumieniem. "Klapki na oczach", a wlasciwie ich brak, oznaczaja brak checi spojrzenia na swiat zewnetrzny. Mysle, ze zrozumialby to przecietny uczen podstawowki. A ty doskonale potwierdzilas moja teze (ukryta tandetnie z powodu cenzury, jak w PRL-u :D ), piszac jak to "sama sobie narzucasz...". Coz moge dodac...? Rozejrzyj sie, posluchaj co slychac na swiecie.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 27-09-2010, 22:13    #149

norbo, nasza szkapa od pracy pod ziemia oslepla, a klapki to sie koniom pociagowym zakladalo, zeby sie nie ploszyly

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 27-09-2010, 22:52    #150

Ikxio, co z tego? Dzisiejsi ludzie sie nie plosza bez klapek, patrza ale nie widza, sluchaja ale slysza... Czyli klapki juz nie potrzebne.

Odpowiedz do tematu