Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozliczenie roczne w Hiszpanii - Podatki.
Autor Wiadomość
kojot 
Aficionado

Polonia:
polonia

Wysłany: 03-04-2014, 08:04    #451

darion napisał/a:
ikxio napisał/a:
ja robie pojutrze, tez mam wolne i do tego zmywarke

a to gratuluje :risa
Niektorzy maja dzieci zamiast kotow, wiec czas jest na wage zlota :wink:

darion mam dzieci i dwoje wnuków :lloro , ale postępuję jak ikxio :P

Stosuje motto Oskara Wilde : Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zro­bić pojutrze.
I ne­ver put off till to­mor­row, what I can pos­sibly put do the day af­ter
,
bo polskie przysłowie mówi "Co nagle to po diable" .
Z drugiej strony jak powiedział Phyllis Diller Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać a niektórzy dodają, że czas to pieniądz,
to jednak Czasami cisza jest więcej warta niż wszystkie pieniądze tego świata, a pieniądz to tyl­ko zamiennik :diablo1

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 03-04-2014, 10:50    #452

kojot napisał/a:
jak powiedział Phyllis Diller Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać
=D
cos o tym wiem...
kojot napisał/a:
Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zro­bić pojutrze.

...takie podejscie jednak sprawia ze ludzie zyja dluzej i spokojniej.
Zycie perfekcjonisty bywa czasami ciezkie...ale za to zdazam wszedzie na czas, o niczym nie zapominam, planuje z wyprzedzeniem. Nie lubie gdy zycie niemile zaskakuje, a na wariackich papierach to tez nie dla mnie :que_no

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 03-04-2014, 11:47    #453

kojot napisał/a:
drugiej strony jak powiedział Phyllis Diller Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać
:jajaja :me_rio :me_rio ale trafnie napisane :bien

Nemo 
Aficionado

Moje nałogi: prasa, ksiazka, sport
Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 04-04-2014, 00:03    #454

darion napisał/a:
Moja dewiza:
CO MASZ ZROBIC JUTRO ZROB WCZORAJ, BEDZIESZ MIAL 2 DNI WOLNEGO

Moja dewiza jest taka: "Dobry plan konsekwentnie wykonany dzisiaj, jest lepszy, niż idealny plan wykonany jutro." Planowanie jest wszystkim.

Wszelkie plany są już nieaktualne w momencie ich zatwierdzania.
  Kraj: Spain

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 04-04-2014, 14:39    #455

Nemo napisał/a:
"Dobry plan konsekwentnie wykonany dzisiaj, jest lepszy, niż idealny plan wykonany jutro."

chyba ze to plan na jutro :wink:

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 04-04-2014, 17:45    #456

darion napisał/a:
Juz BORRADOR podpisany i wydrukowany :P Teraz tylko czekac na zwrot kaski.
Czesto na koncie jest juz od 3-go dnia do 1 tygodnia =D

Darion, a co masz na myśli pisząc "podpisany"?
Pytam, bo mam już borrador i jeśli się z nim zgadzam - mam nic nie robić. Kasa się ma pojawić wkrótce.
Z ciekawości pytam, bo u nas jest osobna hacienda, pierwszy raz robię przez net i ciekawa jestem, jak to gdzie indziej wygląda.

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 05-04-2014, 12:32    #457

Na stronie https://www2.agenciatributaria.gob.es/es13/s/dabodaboa03w?EJERCICIO=0000 logujesz sie przez swoje dane. Nastepnie wchodzisz w swoj BORRADOR i jezeli jest wszystko ok (nie trzeba modyfikowac danych i zgadzasz sie z wynikiem) to go zatwierdzasz ( to tak jak podpis elektroniczny). Jesli jednak wynik nie zadowala, nalezy go zmodyfikowac, lub umowic CITA telefonicznie lub przez strone http://www.agenciatributa...Renta2013.shtml (przez www dostepne od 5 maja 2014)

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 05-04-2014, 14:37    #458

Acha. Dzięki. To u nas się nie zatwierdza, tylko - jeśli się zgadzasz - nie robisz nic - oglądasz sobie rozliczenie, jak już wszystko jasne to zamykasz okienko i czekasz na kasę. Jeśli chcesz zmodyfikować to podobnie jak w Hiszpanii :guino: , umówić się na spotkanie.
Tak przynajmniej twierdzą, więc tak zrobiłam a teraz będę zaglądać czy kasa wpłynęła.

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 05-04-2014, 16:11    #459

Tylko w Hiszpanii modyfikacja jest dostepna tez przez internet...
darion napisał/a:
Jesli jednak wynik nie zadowala, nalezy go zmodyfikowac, lub umowic CITA

mada 
Adicto

Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 07-04-2014, 19:50    #460

darion napisał/a:
Na stronie https://www2.agenciatributaria.gob.es/es13/s/dabodaboa03w?EJERCICIO=0000 logujesz sie przez swoje dane. Nastepnie wchodzisz w swoj BORRADOR i jezeli jest wszystko ok (nie trzeba modyfikowac danych i zgadzasz sie z wynikiem) to go zatwierdzasz ( to tak jak podpis elektroniczny). Jesli jednak wynik nie zadowala, nalezy go zmodyfikowac, lub umowic CITA telefonicznie lub przez strone http://www.agenciatributa...Renta2013.shtml (przez www dostepne od 5 maja 2014)

A u mnie mowi,ze zly numer NIE.A numer dobry daje.
Corrija los siguientes errores
NIF cónyuge no coincide con nuestra base de datos

:(

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 07-04-2014, 20:59    #461

A w zeszlym roku rozliczaliscie sie wspolnie... i podczas osobistej wizyty wprowadzono Jego dane do ich systemu?
Moze byc tez ze w systemie widnieje numer N.I.E poprzedzony zerem lub dodany po X. Ja tak mam w roznych miejscach ... X01234567Y lub 0X1234567Y zamiast X1234567Y .
Ostatnio zmieniony przez darion 07-04-2014, 21:07, w całości zmieniany 3 razy  

mada 
Adicto

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 07-04-2014, 21:33    #462

Rozliczalismy sie wspolnie, wprowadzono jego dane do systemu.0 po Xie nie przejdzie, bo mozna wpisac tylko okreslona liczbe znakow.
Tyle,ze tam, gdzie wpisuje NIE , jest napisane NIF.Zmienic tego nie da rady, wiec ja wpisuje NIF X.........P.Moze to ma jakies znaczenie ? :pensando

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 07-04-2014, 21:40    #463

Troche dziwne bo skoro w zeszlym roku sie razem rozliczaliscie to dlaczego trzeba wpisywac to recznie. Normalnie dane wczytuja sie z poprzedniego rozliczenia rocznego.

mada 
Adicto

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 07-04-2014, 21:58    #464

Dobrze, dziekuje, Darion, udalo sie.
Ostatnio zmieniony przez mada 07-04-2014, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  

Nemo 
Aficionado

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 08-04-2014, 02:11    #465

darion napisał/a:
A w zeszlym roku rozliczaliscie sie wspolnie... i podczas osobistej wizyty wprowadzono Jego dane do ich systemu?
Moze byc tez ze w systemie widnieje numer N.I.E poprzedzony zerem lub dodany po X. Ja tak mam w roznych miejscach ... X01234567Y lub 0X1234567Y zamiast X1234567Y .

Wiele instytucji ma takie problemy z numerami cudzoziemcow. Policja czy tez, a z wlasnej skory to wiem ze UNED tez.
mada napisał/a:
Tyle,ze tam, gdzie wpisuje NIE , jest napisane NIF.Zmienic tego nie da rady, wiec ja wpisuje NIF X.........P.Moze to ma jakies znaczenie ?

Ma znaczenie. W hotelu np rejestrujemy klienta na podstawie jego prawa jazdy hiszpanskiego (dokladnie taki sam numer co te ich hiszpanskie D.N.I) i w naszym systemie ORACLE wszystko gra. Problem pojawia sie gdy trzeba do policji wyslac dane klienta, a robi sie to codziennie. Mamy do tego program stworzony przez sama policje i gdy podajemy prawko to program wskazuje zawsze blad i pozniej trzeba zmienic prawko na DNI. Numer ten sam, ale dwa rozne dokumenty z ktorych jeden wg. prawa potwierdza tozsamosc, a drugi nie (prawo jazdy-ale sluzby porzadkowe moga na jego podstawie stwierdzic tozsamosc obywatela).

Ostatnio zmieniony przez Nemo 08-04-2014, 02:12, w całości zmieniany 1 raz  

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 08-04-2014, 11:19    #466

darion napisał/a:
Juz BORRADOR podpisany i wydrukowany Teraz tylko czekac na zwrot kaski.
Czesto na koncie jest juz od 3-go dnia do 1 tygodnia

Jak przepowiedzialem: do 1 tygodnia, i KASA jest :wink:
Oczywiscie tak jest najczesciej gdy rozlicza sie w pierwszych dniach czy tygodniach. Im pozniej, pewnie oczekiwanie jest dluzsze, z racji pozostawiania przez wiekszosc rozliczenia podatku na ostatnia chwile.

Czarownica 
Amigo

Moje nałogi: Ślęża,Przyjaciele,Muzyka,Książki
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 09-04-2014, 13:35    #467

Wczoraj rozliczylam sie ... Wielkie rozczarowanie.Od 2 lat mialam zwrot po 300 cos euro .W tym roku 90 .
Pan w banku powiedzial mi ze sie zwiekszyly retenciones.
Nie rozumiem Ten sam zaklad pracy zadnych ulg podatkowych ,na dokladke w zeszlym roku niezle nam obcieli 13 tki Te same warunki od kilku lat i niezla roznica ...
TYm bardziej ze place miesiecznie 22% podatek .I tak mam chyba szczescie
Niektorzy wspolpracownicy placili mniejszy Maja teraz do oddania po 4 000 !!!

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 09-04-2014, 13:57    #468

Weszlo troche zmian, usunieto pewne ulgi a rozliczenie podatkowe w moim wypadku odchudzilo sie z 13 stron do 4 :shock:
Poza tym problem z duzymi niedoplatami podatku i co za tym idzie koniecznosc pozniejszej doplaty, wynika z oszukiwania pracownikow przez pracodawcow. Odprowadzaja minimalna kwote podatku, azeby pracownik mial zludne wrazenie dobrych zarobkow. To nic ze potem trzeba oddac jedna wyplate na podatek :sorpresa

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 09-04-2014, 16:15    #469

darion napisał/a:
Weszlo troche zmian, usunieto pewne ulgi a rozliczenie podatkowe w moim wypadku odchudzilo sie z 13 stron do 4 :shock:
Poza tym problem z duzymi niedoplatami podatku i co za tym idzie koniecznosc pozniejszej doplaty, wynika z oszukiwania pracownikow przez pracodawcow. Odprowadzaja minimalna kwote podatku, azeby pracownik mial zludne wrazenie dobrych zarobkow. To nic ze potem trzeba oddac jedna wyplate na podatek :sorpresa

U nas zaproponowano na początku stawkę i można było się zgodzić albo negocjować.
Mi odprowadzają po katalońsku, a że u nas niższe stawki to zawsze jestem na plus :hola:

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 09-04-2014, 18:13    #470

u nas pracownicy sami zadecydowali czy chca wiecej placic od razu czy potem :-)

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 10-04-2014, 19:27    #471

U nas zaczęli oddawać dzisiaj i - jest :)

rubio 
Aficionado

Wysłany: 06-05-2014, 14:56    #472

darion napisał/a:

Dzis odebralem swoje rozliczenie, i mam 15+2 strony :no_se ... Mam juz zaczac sie czegos bac ? :-DD
Ostatnio zmieniony przez rubio 06-05-2014, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  

Nemo 
Aficionado

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 20-05-2014, 15:53    #473

Wczoraj sie rozliczylismy razem z partnerka. Mielismy cita o 15:45, ale juz o 15:35 rozpoczeli nas obslugiwac. W lipcu bedzie zwrot.
Placi ktos jakies skladki zwiazkowe, ktore mozna sobie odliczyc?

pawel88 
OBSERVADOR

Wysłany: 30-05-2014, 15:05   rozliczenie podatku dochodowego w ES - pomozcie #474

hej szeryfy,
wiec tak jak w temacie - sprawa dotyczy rozliczenia podatku dochodowego (declararacion de la renta)
otoz tak: posiadam juz wszystkie dokumenty "certyficado de renta" zarowno od pracodawcy jak i od SEPE, bo tez przez jakis czas pobieralem ayude, a reszte wlasnych danych przeciez znam
i tak:
- jestem juz w Polsce - wiadomo
- na stronie http://www.agenciatributaria.es/ kiedy chcesz ogarnac temat deklaracji. to albo trzeba wpisac kwote z tamtego roku (czego oczywiscie nie mam, bo skladam po raz pierwszy), albo zarejestrowac sie i czekac na super tajny kod, ktory wysylaja poczta - czego tez nie chce, bo przeciez juz mnie tam nie ma
biura w polsce zycza sobie 60-100E z za zalatwienie sprawy - ja najchetniej zalatwilbym to osobiscie, ale jak widzicie nie wiem jak, a z natury oszczedny chlopak jestem i nie chce placic za cos co mozna zrobic samemu
Skoro jednak biuro moze to zrobic, to jednak istnieje jakis sposob zeby ogarnac to sprawnie osobiscie i za zaoszczedzone pieniadze kupic sobie wino?
  Kraj: Poland

Ethel 
Aficionado

Moje nałogi: wino
Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 31-05-2014, 12:45    #475

darion napisał/a:

Jeśli nie rozliczałeś się w ubiegłym roku wybierasz opcję "No declarante", potem musisz podać swój numer konta oraz numer telefonu, na który zostaje ci przysłany kod ("referencia"), który następnie wpisujesz w odpowiednie pole i za chwilę masz swój borrador. Nie wiem, jak wygląda przesyłanie kodu w przypadku, kiedy twój telefon jest poza granicami ES. Próbowałeś?

Odpowiedz do tematu