Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozliczenie roczne w Hiszpanii - Podatki.
Autor Wiadomość
magda505 
Novato

Wysłany: 16-08-2006, 19:11   Rozliczenie roczne w Hiszpanii - Podatki. #1

prosze powiedzcie mi jakie są podatki ile mi zostanie na ręke z 12Euro !!!Prosze o w miare szybką odpowiedź i zgóry dziękuje.pozdrowienia

suaveq 
Aficionado

Moje nałogi: POLSKA, ale..............
Wysłany: 16-08-2006, 22:01    #2

wszystko zalezy od tego czy przekroczysz prog zdaje sie 20000 euro rocznie

a z pobieraniem zaliczki na podatek i inne oplaty to nie wiecej niz 20 % wyplaty i nie mniej niz 6% - do takimi wysokosciami sie spotkalem
wiec trudno okreslic dokladnie ile zostanie - zalezy od pracodawcy -i oczywiscie jezeli podana kwata jest wolna od oplat wnoszonych przez pracodawce - a to jest zdaje sie dodatkowo okolo 40 %

moze nie wielka pomoc z mojej strony ale jakos posiadam malo danych na ten temat jak i niekompletna wiedze
Ostatnio zmieniony przez suaveq 16-08-2006, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Spain

magda505 
Novato

Wysłany: 18-08-2006, 08:18    #3

bardzo bym prosiła o więcej inform.bardzo to dla mnie ważne!!!!
to wychodzi na to ze podatek jest wyzszy niz w polsce????20%!!!!od osób fizycznych!!!

suaveq 
Aficionado

Wysłany: 18-08-2006, 18:04    #4

no nie jest wyzszy rozlicz cie pracodawca i moze odprowadzac skladki w wysokosci 2%, 6% ,8% ,11% az do 20% - przynajmnije z pobieraniem takiej wielkosci zaliczki sie spotkalem

i potem jezeli nie przekroczysz progu - albo przekroczysz - rozliczasz sie w tutejszym urzedzie skarbowym i juz wiesz ile masz nadplaty albo nie
zdaje sie ze najnizszy prog to 20000 euro rocznie

blizsze informacje powinii udzieli ci ci ktoryz ci te 12 euro oferuja - w zasadzie to ile bedziesz miala z 12 euro na godzine na reke zalezy ile bedziesz pracowac, jakie wysokie zaliczki beda ci pobierac - bo tu to jest roznie (w ilu miejscach nie pracowalem kazdy pobieral inna kwote), i czy przekroczysz prog 1, czy nastepne

magda505 
Novato

Wysłany: 18-08-2006, 18:43   madryt #5

no jak 18000 na rok bedzie to już huk!!
a jak z jedzeniem ile trzeba na 1os na mies?
powiedz mi czy pokój 300E to dużo czy tak sie mają ceny?dzięki

kinia121 
Mi Vida sin Foro no es Vida

Zaproszone osoby: 2
Moje nałogi: taniec i fotografia :P
Przedstawiciel:
rioja

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 18-08-2006, 21:09    #6

magda505 napisał/a:
a jak z jedzeniem ile trzeba na 1os na mies?

Mi sie wydaje ,że to zależy jak zamierzasz żyć skromnie czy normalnie. Z tego co rozmawiałam z mężem on np.: wydaje na jedzenie do 300 euro miesięcznie ale np.: jego koledzy z którymi pracuje wydaja o wiele więcej . Wydaje mi sie ,że to zależy czy ktoś jest oszczędny czy nie. Czy wyjeżdza do pracy aby odłożyć jakąś kase czy też nie zależy mu na tym.

suaveq 
Aficionado

Wysłany: 18-08-2006, 23:53    #7

mozna nawet wydawac na jedzenie dla jednej osoby mniej niz 300 ale.......... zalezy gdzie bedziesz kupowac i od tego jak lubisz zjesc i pewnie od tysiaca innych czynnikow :razz: i czy palisz - choc to akurat moze nie dokonca w rubryce jedzenie :razz:

a co do mieszkania-pokoju za 300 to zalezy w jakim miescie bedziesz mieszkac - no a w miastach zalezne jest w jakiej dzielnicy, nie znam sytuacji w Madrycie ale wydaje sie byc dobra cena te 300 euro, choc...... patrz wyzej :smile: a i wspolmieszkancy tez nie sa bez znaczenia
np. za 300 euro w Zaragozie mozna wynajac mieszkanie, choc fakt nie polecilbym wiekszosci z tych ofert komukolwiek :smile:

aaaaa i jeszcze masz tu link d otych podatkow http://www.taxnews.pl/ind...8&limitstart=32
w unii to i pewnie hiszpanie znajdziesz

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 18-08-2006, 23:59    #8

suaveq napisał/a:
mozna nawet wydawac na jedzenie dla jednej osoby mniej niz 300 ale.......... zalezy gdzie bedziesz kupowac i od tego jak lubisz zjesc i pewnie od tysiaca innych czynnikow i czy palisz - choc to akurat moze nie dokonca w rubryce jedzenie
Właśnie to mam na myśli . My na szczęscie nie palimy więc na papierosy nie musimy wydawać kasy ale dla niektórych papierosy to jak jedzenie .

Mark1970
[Usunięty]

Wysłany: 19-08-2006, 16:36    #9

O ile zrozumiałem z poprzednich odpowiedzi będziesz w Madrycie. Mnie człowiek z pośrednictwa pracy, który mnie prowadzi (tez sie tam niedługo wybieram) informował ze wynajęcie pokoju w centrum Madrytu kosztuje ok 250-300 EUR, a co do kosztów życia - mówił coś o 100 EUR miesięcznie, o ile sie samemu gotuje, i kupuje w marketach. Ile w tym prawdy - nie wiem, mam nadzieję ze sie przekonam juz niedługo.
Pozdrawiam, Mariusz

suaveq 
Aficionado

Wysłany: 19-08-2006, 16:46    #10

to jakies 3 euro dziennie, no cos mi sie nie wydaje zeby...., no ale moze ja jestem rozrzutny.
ten ktos kto cie informowal chyba jest bardziej oszczedny :smile: albo kupowal na miejscu tylko chleb i mleko - reszte nawiozl z polski , albo mial jakies dziwaczne zrodelko informacji :twisted:
200 - 250 euro jest bardziej realna - wedlug mnie - cena wyzywienia
Ostatnio zmieniony przez suaveq 19-08-2006, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  

magda505 
Novato

Wysłany: 19-08-2006, 20:24    #11

No niewiem ile straci na mies. ale ostatnio mąż kupił kurczaka całego ponad 1,5kilo za 2E zgroszami za kg.Internet 1E za godz.skepem mozna pogadać.wychodzi taniej niz z budki bo 1 godz gadamy.ale musial ściagnac program bo tam wogóle nie wiedzieli co to jest i do czego słuzy.niby Madryt ale zadupie jeśli chodzi o komputery.

suaveq 
Aficionado

Wysłany: 19-08-2006, 20:50    #12

niop z tym ze kurczka trzeba upiec albo zrobic z niego zupe a dodatki kosztuja noi nie zawsze jest na niego jakas promocjas;

kafejki zdaje sie najzadziej prowadza hiszpanie, aaaaaa i hiszpanie uzywaja najczesciej messengera wiec skype jest im potrzebny jak swini buda(nawiasem mowiac madryt to takie samo zadupie jezeli chodzi o komputery jak warszawa lodz czy kazde inne miasto- nie, polskie miasta to niestety wieksze zadupie w tej kwesti niz jakiekolwiek miasto tutaj), oporcz tego wisza wiecznie na telefonachdo dzwoniac do siebie - to pewnie przez te tansze niz w polsce polaczenia komorkowe
wiec wcale nie szuakaja innej mozliwosci komunikacji - skype

pozdrawiam z zaragozy

magda505 
Novato

Wysłany: 19-08-2006, 20:52    #13

hej,a możesz podać namiary na jakieś duże i tanie markety w Madrycie?moze linki ?

suaveq 
Aficionado

Wysłany: 19-08-2006, 20:59    #14

z przyjemnoscia bym to zrobil ale... nigdy nie bylem w madrycie - niestety albo stety :twisted:
to co pisze to z perspektywy mojego miassta

ale na pewno dia, lidl, plus, aldi - choc nie wiem na pewno czy istnieje w madrycie ale sadze za taka skoro jest w Zaragozie,
adresy sa w ulotkach ktore na pewno Twoj maz dostaje

magda505 
Novato

Wysłany: 19-08-2006, 21:01    #15

oni chodza do ahorra mas kurcze ale chyba zle napisałam ,taki jest najblizej mieszkania.

suaveq 
Aficionado

Wysłany: 19-08-2006, 21:10    #16

oooooooooooooooooooooo widzisz :smile: pierwsze slysze o takim czyms, w Zaragozie na pewno nic takiego nie ma,
wiec znaczy to ze kazdy region moze miec jakies wlasne siecie - ta do ktorej chodzi Twoj maz jest jedna z takich :smile:
ale oprocz tego na pewno musi byc dia - skoro jest w galicji, andaluzji iw innych regionach, i sadze ze i plus i lidl - tylko poprostu musi sie rozejzejc jak jedzie albo wraca z pracy

a nastepnym razem jak dostane ulotki z wyzej wymienionych sieci to poprostu zerkne przed wyrzuceniem i jak znajde adresy madryckie - albo strony to dam Ci znak :smile:

magda505 
Novato

Wysłany: 19-08-2006, 21:14    #17

ok bede czekac dzieki zgory !!! :wink:

magda505 
Novato

Wysłany: 19-08-2006, 21:44    #18

maż patrzył na buciki dla dzieci to były po 20e bardzo drogie jak na dziecięce,co mozna kupić co jest tanie i ładne z rzeczy?

suaveq 
Aficionado

Wysłany: 20-08-2006, 19:49    #19

i od przecen :smile:

rebajas-y to jest to

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 07-02-2007, 15:11    #20

No własnie jak to jest ? Czy w Hiszpanii osoba pracująca musi zawsze sie rozliczyć , co roku ? Czy dopiero po przekroczeniu pewnego progu zarobkowego. Słyszałam że kiedy sie wynajmuje mieszkanie to trzeba sie z tego rozliczyć . Wiecie jak to jest z tymi podatkami w Hiszpanii.

inma 
........

Moje nałogi: Morze,plaza,dom.
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 33 razy
Wysłany: 07-02-2007, 18:31    #21

Moj maz jest na autonomo,czyli na wlasnym rozrachunku. Jego papiery prowadzi gestor.On wszystko robi ,nam daje tylko o co jest do zaplaty.I tak wlasciwie jest najlepiej,bo skad mamy sie na tym znac ?? :wink:

anetaS 
Amigo

Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 08-02-2007, 00:19    #22

kinia121 napisał/a:
Czy w Hiszpanii osoba pracująca musi zawsze sie rozliczyć , co roku ?
rozliczac sie musi kazdy ktory przekroczyl pewien prog( niestety ,nie wiem ile on wynosi) i ma niedoplate podatku.W przypadku nadplaty nie ma takiego obowiazku.
kinia121 napisał/a:
Słyszałam że kiedy sie wynajmuje mieszkanie to trzeba sie z tego rozliczyć
nie ma takiego obowiazku,dodam tez ze odlicza sie hipoteke, dzieci i niepracujacego malzonka.
nollewska napisał/a:
Czy ktos juz samodzielnie wypelnial?
My zawsze rozliczamy sie w Gestoria,mozna to tez zrobic za darmo w Hacienda(ale kolejki sa okropne) i mozna takze zamowic przez telefon borrador(rozliczenie przygotowane przez Haciende,jednak oni zawsze tak wyliczaja ze wychodzi duzo mniej w przypadku zwrotu)

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 08-02-2007, 15:26    #23

Ja słyszałam ze mozna sie rozliczyc we własnym banku?
Czy pracodawca daje jakiś roczny wydruk tego co zarobiłeś i ile podatku odciągneli ?
anetaSabadell napisał/a:
dodam tez ze odlicza sie hipoteke, dzieci i niepracujacego malzonka
No to jest ciekawe.

anetaS 
Amigo

Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 08-02-2007, 19:18    #24

kinia121 napisał/a:
Ja słyszałam ze mozna sie rozliczyc we własnym banku?
sa niektore banki ktore rozliczaja swoich klientow,ja jednak wole isc do GESTORIA, oni zajmuja sie tym profesionalnie i zawsze znajda cos co mozna jeszcze rozliczyc.
kinia121 napisał/a:
Czy pracodawca daje jakiś roczny wydruk tego co zarobiłeś i ile podatku odciągneli ?
tak,nazywa sie to " Certificado de retenciones e ingresos a cuenta del Impuesto sobre la Renta de las Personas Físicas",

mamadwojki 
Adicto

Moje nałogi: lato i coca cola
Pomogła: 17 razy
  Wysłany: 09-11-2007, 10:32   PODATKI #25

A moze to juz bylo?
Jesli pracujemy legalnie na terenie Hiszpanii i rozliczamy sie z podatku na miejscu to jak wyglada to w polskich urzedach?Slyszalam, ze w niektorych sytuacjach polski fiskus tez wymaga rozliczenia :shock:

ps. pytanie kieruje do Was , bo moj tata ciagle szuka dziury w calym czyli haka na moj wyjazd :lol:

Odpowiedz do tematu