Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Mandaty w Hiszpanii
Autor Wiadomość
anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 27-01-2012, 16:30    #51

sylonis napisał/a:
Tak tylko jak moglam zaplacici cos co przychodzilo w miejsce gdzie nie mieszkalam i o czym zielonego pojecia nie mialam az do wczoraj.900e to kupa kasy.Normalnie to mi rece wczoraj opadly jak przeczytalam ten list.
a to to juz ich nie obchodzi, my tez przez zmiane adresu w tamtym roku zaplacilismy grzywne, akurat nie byl to mandat ale tez sprawy urzedowe, nie pomogly tlumaczenia ze pierwsze aviso do nas wogole nie dotarlo i bysmy przeciez wczesniej uregulowali pierwotna kwote. Pani uprzejmie powiedziala ile z kazdym dniem nam doliczaja odsetek, jak chcemy czekac to prosze bardzo, ale taniej nie bedzie. Powiedziala ze mozna pisac reklamacje i odwolywac sie, ale najpierw trzeba i tak zaplacic :sad: Co mielismy zrobic? Nastepnego dnia rano do banku, jeszcze czekalam na potwierdzenie mailem kwoty od tej pani, zeby nie bylo ze zaplace 0,5€ za malo i dalej sprawa bedzie sie ciagnac. Pod tym wzgledem w ES wszystko funkcjonuje wysmienicie. Mysmy sie nie odowlywali, bo byloby to tylko bicie piany i nie chcialo mi sie po raz kolejny walczyc z wiatrakami...zrozumialam, ze w naszym interesie lezy zeby o zmianie adresu poinformac wszystkie instytucje, :wink:

sylonis napisał/a:
tylko najgorsze w tym wszystkim jest to ze z wyzej wymienionych rzeczy zadna nie miala miejsca.
skad wiesz, czasem czlowiek nie wie jakie przewinienia robi na drodze, nas kiedys policja nie zatrzymala, ale nasze przewinienia nagrala na ukrytej kamerze :lol: zdziwilismy sie ze chodzilo o zawracanie na drodze wjazdowej do miasta, gdzie niby nie bylo zadnych znakow zakazu, ale akurat byl to odcineczek o ciaglej linii, i juz mandacik w dodatku z ukrycia :wink:

sylonis napisał/a:
Mogli przeciez sprawdzic po NIE badz po ubezpieczeniu samochodu na jaki jest adres ale tego nie zrobili.
sylonis ale oni nie sa od tego :wink:

nie czekaj i pedz do trafico, moze akurat sie okaze ze cos da sie z tej kwoty umorzyc, albo wyjasnic. :smile:

sylonis 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-01-2012, 16:34    #52

Mandat jest z autopisty a dokladniej z 127 jej kilometra a akurat w tym miejscu jest radar jedyny na calej tej trasie bo wszystko sprawdzilam.Jachac jechalam wtedy moze z 80km/h bo byla taka mgla ze nic widac nie bylo na odleglosc 100m wiec nawet jesli bym przekroczyla predkosc w najgorszym wypadku o jakies 50km to nie bylaby to kwota 900e
https://sede.dgt.gob.es/SEDE/documentos/multas/cuadro_velocidad_1.pdf to jest taryfikator przekroczenia predkosci.Na tej sutostradzie mniej niz 80km ograniczen nie ma a ja max jechalam samochodem dotychczas 130km/h w calej swojej karierze kierowcy.
  Kraj: Spain

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 27-01-2012, 16:53    #53

A nie mogło być tak, że ktoś inny jechał Twoim samochodem?

Cytat:
Si la carta que has recibido te indica que la sanción es por no identificar al conductor, es porque seguramente a tu coche lo hayan multado por un radar o estacionamiento, por ejemplo, sin identificar al conductor, y despues de intentar, en al menos dos ocasiones, notificar esa sanción al titular del coche, no lo pudiesen hacer por lo que se cancela esa denuncia y se inicia otra por no identificar el titular del vehículo al conductor que llevaba el coche en el momento de la infracción, teniendo esa denuncia, un importe que será el triple de la anterior pero no tiene pérdida de puntos.

http://www.foromultas.com...php?f=3&t=21839

Cytat:
OBSERVACIONES: la cuantía de la multa propuesta será el triple de la prevista para la infracción grave o muy grave originaria que la motivó

http://www.tablonedictal....nfraccion-2.htm

Wynika z tego, że mandat "właściwy" to 300 Euro.

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 27-01-2012, 17:12    #54

sylonis napisał/a:
Mandat jest z autopisty a dokladniej z 127 jej kilometra a akurat w tym miejscu jest radar jedyny na calej tej trasie bo wszystko sprawdzilam.Jachac jechalam wtedy moze z 80km/h bo byla taka mgla ze nic widac nie bylo na odleglosc 100m wiec nawet jesli bym przekroczyla predkosc w najgorszym wypadku o jakies 50km to nie bylaby to kwota 900e
No to moze ta mgla cos namieszala w radarze i zle odczytalo :wink:

sylonis 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-01-2012, 17:30    #55

Ja jechalam samochodem zarejestrowanym na mojego partnera.To ze kwota wlasciwa to 300e i jest wedlug zlamanego artykulu potrojona to wiem bo wczoraj caly wieczor spedzilam nad tym zeby to rozwiklac bo skoro nie za predkosc to za co?Wynika z tej formulki według mojego myslenia ze osoba kierujaca pojadem nie miala uprawnien do prowadzenia auta a ja prawojazdy mam od lat 2 i w ubezpieczenie samochodu wpisana tez jestem.

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 27-01-2012, 17:35    #56

sylonis napisał/a:
Wynika z tej formulki według mojego myslenia ze osoba kierujaca pojadem nie miala uprawnien do prowadzenia auta

Nie, z tej formułki wynika, że osoba, na którą pojazd jest zarejestrowany nie wskazała, kto w momencie popełnienia wykroczenia prowadził ten samochód.

sylonis 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-01-2012, 17:48    #57

jak miala to zrobic jak nie byla swiadoma az do wczoraj ze cokolwiek ma na swoim koncie jako posiadacz auta.Nic trzeba udac sie do trafico i to zalatwic moze uda sie to anulowac a jak beda kaali zaplacic cala kwote to bedziemy zmuszeni po prostu to zaplacic i juz.

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 27-01-2012, 17:55    #58

Pamiętaj o oficjalnej zmianie adresu, jak już będziesz w trafico. I powodzenia.

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 27-01-2012, 18:45    #59

Cauliflower napisał/a:
sylonis napisał/a:
Wynika z tej formulki według mojego myslenia ze osoba kierujaca pojadem nie miala uprawnien do prowadzenia auta

Nie, z tej formułki wynika, że osoba, na którą pojazd jest zarejestrowany nie wskazała, kto w momencie popełnienia wykroczenia prowadził ten samochód.

dokladnie, teraz sie to kupy trzyma : pewnie pierwsze pisemko jakie dostaliscie poleconym na stary adres mowilo o tym zeby wpisac dane kierujacego pojazdem, zwykle po takim pisemku przychodzi mandat z danymi kierowcy i wysokoscia kary, z ktorym idzie sie do banku i placi. Skoro nie odeslaliscie w terminie danych, o ktore prosili to wyslali wam kolejne pisemko (albo ktores z kolejnych) z wyzsza kara i zawarta w niej klauzula o niemozliwosci stwierdzenia kto byl kierowca pojazdu w trakcie wykroczenia.

sylonis 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-01-2012, 18:57    #60

anvien napisał/a:
Cauliflower napisał/a:
sylonis napisał/a:

dokladnie, teraz sie to kupy trzyma : pewnie pierwsze pisemko jakie dostaliscie poleconym na stary adres mowilo o tym zeby wpisac dane kierujacego pojazdem, zwykle po takim pisemku przychodzi mandat z danymi kierowcy i wysokoscia kary, z ktorym idzie sie do banku i placi. Skoro nie odeslaliscie w terminie danych, o ktore prosili to wyslali wam kolejne pisemko (albo ktores z kolejnych) z wyzsza kara i zawarta w niej klauzula o niemozliwosci stwierdzenia kto byl kierowca pojazdu w trakcie wykroczenia.

Jesli nawet takowe pismo przyszlo na stary adres poleconym to correos odeslalo to do nadawcy bo nikt tego nie odebral z racji tego ze juz tam nie mieszkal
Gdybanie juz tu pewnie nic nie da moze da sie cos uszczknac z tej kwoty i jakos to naprostowac zobaczymy jak 6 lutego zrobie szturm na Jefature w Donostii :)

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 27-01-2012, 19:26    #61

:D
Okolice Lekunberri? Tam faktycznie jest do 80 km/h na zakręcie, nietrudno się zapomnieć ;) A radar jakieś pół kilometra za znakiem.

sylonis 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-01-2012, 20:21    #62

autostrada A15 127km w kierunku Pampeluny

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 27-01-2012, 21:10    #63

No dokładnie :D Autovía de Leitzaran tuż przed Lekunberri.

Radar za niebieską tablicą ;)

sylonis 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-01-2012, 21:14    #64

w ktoryms z postow napisalam ze byla wtedy straszna mgla i bardzo mala widocznosc generalnie jechalam ta droga pierwszy i ostatni raz :)

orti 
OBSERVADOR

Wysłany: 30-12-2013, 20:49    #65

Witam, kilka dni temu dostałem list polecony z Hiszpanii (Fuerteventura), a w nim zdjęcie z fotoradaru. Z tego co się zorientowałem to jeżeli zapłacę do 20 dni to będę miał do zapłaty 50% ceny. W liście jest podana strona www.dgt.es przez która powinno się dać zapłacić mandat, ale gdy chciałem zapłacić to nie akceptuje mojej karty kredytowej (próbowałem 3 różnymi i żadna nie działa) z tego co poczytałem to można zapłacić tylko karta hiszpańska. Zależy mi na tym żeby mandat uregulować gdyż dość często bywam w Hiszpanii, a nie chciałbym mieć jakich problemów gdybym miał kontrole drogową. Jeśli ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać to proszę o pomoc.

Z góry dzięki.
  Kraj: Poland

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 31-12-2013, 13:00    #66

orti napisał/a:
Witam, kilka dni temu dostałem list polecony z Hiszpanii (Fuerteventura), a w nim zdjęcie z fotoradaru.
wyslali ci ten list do Polski? :pienso

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Moje nałogi: internet
Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 31-12-2013, 13:11    #67

JAK MIAŁ auto z wypożyczalni to oczywiste.
http://www.youtube.com/wa...feature=related

orti 
OBSERVADOR

Wysłany: 31-12-2013, 14:19    #68

Tak wysłali do Polski, autko z wypożyczalni.
  Kraj: Poland

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 31-12-2013, 15:27    #69

orti napisał/a:
Tak wysłali do Polski, autko z wypożyczalni.
a no tak, przeciez na wyspy trudniej dojechac wlasnym autem :risa

rubio 
Aficionado

Wysłany: 31-12-2013, 15:56    #70

orti napisał/a:
Witam, kilka dni temu dostałem list polecony z Hiszpanii (Fuerteventura), a w nim zdjęcie z fotoradaru. Z tego co się zorientowałem to jeżeli zapłacę do 20 dni to będę miał do zapłaty 50% ceny. W liście jest podana strona www.dgt.es przez która powinno się dać zapłacić mandat, ale gdy chciałem zapłacić to nie akceptuje mojej karty kredytowej (próbowałem 3 różnymi i żadna nie działa) z tego co poczytałem to można zapłacić tylko karta hiszpańska.

Malo prawdopodobne, aby DGT wysylalo mandaty m.in. do Polski, jednoczesnie zadajac uregulowania tylko karta hiszpanska,.. Nie ma na druku numeru konta, na ktory mozna przelac z konta srodki na poczet mandatu?

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 31-12-2013, 15:57    #71

niestety Jacek to prawda, sam płaciłem kuzynce swoją kartą.

a na logikę...ma to sens bo mogą "stracić" 50% mandatu
więc się domyśl jak to jest kasa.
Ostatnio zmieniony przez GreGoriO 31-12-2013, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  

rubio 
Aficionado

Wysłany: 31-12-2013, 16:06    #72

To dosc dziwne biorac pod uwage fakt, iz na rynku sa dwaj glowni operatorzy - Visa i MasterCard. Niezaleznie w jakim kraju masz konto bankowe, uzyskujac karty z macierzystego banku placisz praktycznie wszedzie i bez problemu,,,

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 31-12-2013, 16:07    #73

ktoś wcześniej mówił że trzeba dzwonić tu mamy potwierdzenie...

mały pomocnik wujka Google....
http://translate.google.p...fine-from-uk%2F

a u w oryginale jak ktoś woli po ANG.
http://www.mamunahmed.com...g-fine-from-uk/

rubio napisał/a:
To dosc dziwne biorac pod uwage fakt, iz na rynku sa dwaj glowni operatorzy - Visa i MasterCard. Niezaleznie w jakim kraju masz konto bankowe, uzyskujac karty z macierzystego banku placisz praktycznie wszedzie i bez problemu,,,

VISA i MASTERCARD??? mówisz......
to spróbuj zapłacić za autostradę...żebyś się nie zdziwił....

EDIT.... NA dole strony widzę, że można jednak zapłacić kartą.
spróbuj według wskazówek i pochwal się czy ci się udało będzie to dla nas wskazówka że jednak idzie na lepsze...
Ostatnio zmieniony przez GreGoriO 31-12-2013, 16:14, w całości zmieniany 2 razy  

rubio 
Aficionado

Wysłany: 31-12-2013, 16:26    #74

Jak za autostrade ? zazwyczaj place karta na slupku i nigdy nie mialem problemu :shock:

Swoja droga przestrzegam przed nieplaceniem mandatow ( dotyczy glownie zasiedlencow),, :>> .. mniej/wiecej po 12-tu miesiacach DGT przesyla sprawe do hacienda, a wtedy zaczynaja sie schody,,
Nota idzie w hiszpanski odpowiednik polskiego BIK, czyli przy dzisiejszej polityce np. operatorow movil delikwent nie jest w stanie otrzymac smartfona wraz z kontraktem.
Otoz operatorzy wpadli na pomysl, iz abonament owszem tak, ale w twoim imieniu biora kredyt na smartona, ktory potem splacasz wraz z comiesiecznym rachunkiem,,
Nie dostaniesz, bo wisisz w BIK ..
W ogole jestes wyautowany z jakiejkolwiek dostepnosci do najmniejszego nawet kredytu,,,
Apeluje wiec o natychmiasowe regulowanie wszelkich naleznosci :-DD

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 31-12-2013, 16:44    #75

rubio napisał/a:
Jak za autostrade ? zazwyczaj place karta na slupku i nigdy nie mialem problemu :shock:

Polską kartą? Bo wiem, że polską często się nie da.

Odpowiedz do tematu