Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Mandaty w Hiszpanii
Autor Wiadomość
kinia121 
Mi Vida sin Foro no es Vida

Zaproszone osoby: 2
Moje nałogi: taniec i fotografia :P
Przedstawiciel:
rioja

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 19-05-2009, 14:33    #26

skara,
skara napisał/a:
Koszt około 150 euro.
znajomy płacił 300 z groszami .
  Kraj: Spain

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 19-05-2009, 15:14    #27

wysokosc mandatow za parkowanie jest ustalana wg zagrozena jakie zostalo stworzone, a grua i oplata za holowanie ustalane sa na poziomie ayntamiento, tak, ze roznice bywaja znaczace. a swoja droga na unikniecie placenia to najlepiej przepisow przestrzagac i na znaki drogowe patrzec. toby bylo na tyle.

zaablo 
OBSERVADOR

Moje nałogi: Podróże
  Wysłany: 20-05-2009, 10:29    #28

a jakie sa wysokości mandatów np. za przekroczenie prędkości, za niezapięcie pasów itp. nazwijmy to drobne wykroczenia (nie chodzi mi o te poważne wykroczenia np. wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, choć też ciekawe jek to wygląda)?

Czy kierowca z innego kraju możeli liczyć na łagodniejsze traktowanie i idzie się z policją dogadać, aby tylko pouczyli? bo z tego co wiem to tylko w polsce daje się policjantowi w łapę, chociaż coraz częściej już nie chcą bo mogą porzegnać sie z pracą - za granicą tego nie ma bo można sobie tylko bardziej zaszkodzić!
  Kraj: Poland

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 20-05-2009, 11:42    #29

zaablo, przekroczenie prędkości czy niezapięcie pasów podobnie jak gadanie przez telefon komórkowy nie są "drobnymi" wykroczeniami w Hiszpanii. masz ciekawy stosunek do kodeksu drogowego, naprawdę. a o dawaniu łapówek policji to nawet nie pomyśl bo za to się ma najczęściej sprawę karna. oj, Plak, Polak nie kombinuj jak koń pod górę bo to może na zdrowie nie wyjść.

zaablo 
OBSERVADOR

Wysłany: 20-05-2009, 13:02    #30

tak jak napisałem że niezapięcie pasów w porównaniu do wyprzedzania na przejściu dla pieszych jest drobnym wykroczeniem, podobnie jesli chodzi o przekroczenie prędkości o 10km/h w porównaniu z przejechaniem na czerwonym świetle.
Rozważając wykroczenia drogowe pod kątem ich ciężaru gatunkowego przewinienia możemy je tak sklasyfikować :lol:

więc jak to wygląda kosztowo?

trebolita 
Adicto

Moje nałogi: czekolada z całymi orzechami laskowymi
Polonia:
polonia

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 20-05-2009, 13:22    #31

o rany! nie obraź się,ale czy nie lepiej przestrzegać przepisów(,zapinać pasy,nie rozmawiać w czasie jazdy przez komórkę,parkować w dozwolonych miejscach,jeżdzić tak jak nakazują znaki itp.) niż zastanawiać sie nad wysokością ewentualnego mandatu i deliberować ,zrujnuje mnie on czy nie...chyba ,że daje ci to niezbędną dawkę adrenaliny( złapią-nie złapią, ukarzą-nie ukarzą .uda się -nie uda się),no ale to trochę już niepoważne.

zaablo 
OBSERVADOR

Wysłany: 20-05-2009, 13:39    #32

spoko, nie obrażam się, tylko chciałbym poprostu posiadać pełna wiedzę na ten temat bo mnie on interesuje.

Oczywiście najlepiej jest przestrzegać przepisów, ale wiedza co nam grozi z ich złamanie potęguje nas do obowiązeku ich sumiennego przestrzegania!

Najlepszy przykład, jesli Adam z Ewą wiedzieliby, że za zerwanie jabłka grozi im wypędzenie to napewno by tego nie zrobili... hehe... :razz: Proste i logiczne.
Tak samo jak wychowywanie dziecka, mówisz: nie ruszaj, bo się oparzysz i będzie cię bolało... więc dlaczego dziecko jednak rusza? chce wiedzieć ,jak bardzo boli, a gdy już się dowie, to następnym razem nie ruszy :smile:

trebolita 
Adicto

Moje nałogi: czekolada z całymi orzechami laskowymi
Polonia:
polonia

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 20-05-2009, 23:13    #33

no tak...to by się zgadzało-bo mamusia mi mowiła,że mężczyźni to duże dzieci...

Klam 
OBSERVADOR

Wysłany: 04-11-2011, 17:44    #34

No i powracam ze starym tematem... Po pięknych wakacjach przyszedł mi mandat 300 Eur. Wiem, że możliwa jest obnizka 50 % ale najgorsze że nie ma ani słowa jak zapłacic. Na dodatek wsyzstko po hiszpańsku :( :( :( . Ratunku. Wiecie jak zapłacić to cholerstwo przez strone internetową ???
https://sede.dgt.gob.es/sede/faces/paginas/multas/pago_multas/pago_multas.xhtml?tit="Pago%20de%20multas%20en%20Internet"
Klikam i nic :(
Czy na tej stronie dgt jest jakieś konto bankowe ?

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 04-11-2011, 20:19    #35

Klam, moze najpierw dostales pisemko o tym, ze masz wypelnic dane kierowcy i dopiero wtedy przysla ci mandat :smile:

CubaLibre 
Aficionado

Moje nałogi: cafe
Przedstawiciel:
castilla-la-mancha

Wysłany: 05-11-2011, 12:57    #36

Klam napisał/a:
Wiem, że możliwa jest obnizka 50 %

z tego co podaja na stronie masz znizke 50% jesli zaplacisz w ciagu 20 dni

Si la denuncia es de fecha de 25/05/2010 o posterior, puede beneficiarse de la reducción del 50% del importe de la multa si realiza el pago en el plazo de 20 días naturales.

tutaj wklejam link do strony gdzie mozesz to zaplacic:
https://apl.dgt.es/WEB_Sanciones/jsp/sincertificado/identificacionPagador.jsf

niewiem czy masz NIE ale mozesz wybrac opcje paszport , i musisz poszukac na mandacie Número de expediente ktore jest niezbedne
Marco Aurelio tenía un sirviente para que caminara tras él cuando cruzaba el centro de Roma. la única misión de sirviente era que cuando la gente lo alabara, le susurrara al oído: solo eres un hombre, solo eres un hombre…

bisia 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 06-11-2011, 11:58    #37

Klam napisał/a:
Po pięknych wakacjach przyszedł mi mandat 300 Eur

mandat tez piekny :mrgreen:

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 06-11-2011, 12:16    #38

Klam, a ten mandat przyslali ci do Polski?

sylonis 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-01-2012, 11:20    #39

Mam nadzieje ze tutaj ktos mi pomoze niestety spedza to mi sen z powiek.3 lata temu sie przeprowadzilismy.Adresy wszedzie pozmieniane oprocz trafico.Od lipca dowiedzielismy sie od znajomych ze przychodzilo awizo z trafico ktorego kilkakrotnie nie odbierali bo skora tam nie mieszkamy to takowego odebrac wedle prawa nie mogli.Wczoraj przyszedl list z trafico zwykly wrzucony do skrzynki wiec znajoma nas powiadomila ze mamy odebrac poczte.Po otwarciu doznalismy szoku mandat na 900e z data wystawienia 30/11/11 z dnia 10/01/11 jednak podpisane pismo pod spodem z dwoma datami 23/01/12 a na odworcie 12/12/11.Pod ta pierwsza data styczniowa widnieje napis AVISO ze ten list ma charakter informacynjy i nie przerywa procesu wyegzekwowania.Poczytalam troche i nie jest to manadat za predkosc ale za to"No facilitar el titular o arrendatario del
vehículo, debidamente requerido para
ello, la identificación veraz del conductor
del mismo en el momento de ser cometida
una infracción" ale o co chodzi w tej formulce zupelnie jestem zielona.W zwiazku z tym mam takie pytanie Czy mial ktos do czynienia z czyms podobnym? czy jesli nie zaplacimy tej noty informativy(mandat z tego co wiem trzeba podpisac i to mandat sie placi a nie noty)beda oni mogli nam zalozyc sprawe w sadzie?Niestety nie znam tutejszego prawa jestem zbyt krotko i nie wiem w jaki sposob trafico egzekwuje naleznosci za niezaplacone mandaty.Najgorsze w tym wszystkim jest to ze nie pamietamy zadnego takiego zdarzenia ktore moglo sie przyczynic do takiej multy :( .Dodam ze ubezpieczenie samochodu zameldowanie konto w banku wszystko jest przeniesione na obecny adres pod ktorym teraz mieszkamy. Bede wdzieczna kazdemu kto podzieli sie ze mna jakakolwiek wiedza w tym temacie.

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 27-01-2012, 15:03    #40

sylonis napisał/a:
mandat z tego co wiem trzeba podpisac
nie jest to prawda, mandat przysylaja ci do domu i juz, masz zaplacic, co masz podpisac?
sylonis napisał/a:
ale o co chodzi w tej formulce zupelnie jestem zielona.
ja tez ni ebardzo tak na szybkiego rozumiem o co biega, sadzac po kwocie musi to byc cos waznego, nawet jesli to jest z 2011, to odsetki chyba nie bylyby tak wysokie? Moze chodzi o ubezpieczenie jakies?
sylonis napisał/a:
i nie wiem w jaki sposob trafico egzekwuje naleznosci za niezaplacone mandaty
moga ci sie dobrac np. do rozliczenia podatkowego i sobie potracic jesli bys miala jakis zwrot, albo przekazac sprawe do komornika i to juz wtedy sa inne koszty :???:
Ja zamiast tak gdybac i sie zastanawiac poszlabym do trafico od razu sprawe wyjasnic, w koncu oni wam najlepiej wytlumacza o co chodzi, bo od jakiejs zaplaty raczej sie nie wywiniecie im szybciej pojdziesz sie dowiedziec tym ryzyko ze kwota jeszcze wzrosnie jest mniejsze :smile:

rubio 
Aficionado

Wysłany: 27-01-2012, 15:10    #41

Srodki na multe sciagna z Twojego konta .. to pewne .. przerabialem to w ubieglym roku .. 14 stycznia multa 200 eur,, nie zaplacilem i pod koniec kwietnia 500 eur nie moje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

Nie jest istotne czy w danej chwili masz srodki na koncie czy nie,. wchodzi nakaz zaplaty do banku i spokojnie sobie czeka,.. :mrgreen: .. kroja Cie z pierwszych wplywow na konto
Drugi sposob to rozlicznie z hacienda.. Jesli bedzie zwrot podatku przy rozliczeniu rocznym, to upomna sie o te kwote, czyli zabiora co swoje.. tak czy innaczje nie ma zmiluj :roll:

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 27-01-2012, 15:11    #42

jako ostatnia deska ratunku - sa firmy zajmujace sie likwidacja mandatow - przy takiej kwocie byloby to rozwiazanie.

sylonis 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-01-2012, 15:29    #43

Czy jesli poszlabym do ayutamiento sie dowiedziec jak to rozwiazac pomogliby mi czy tak nie bardzo? Dziwi mnie tylko fakt ze to wykroczenie nie podlega 50% reduccion tak jak to bywa przy mandatach. Radzicie zaplacic czy poczekac az sytuacja sie rozwinie?MAsakra jakas normalnie z tym mandatem :(

Cytat:
nie jest to prawda, mandat przysylaja ci do domu i juz, masz zaplacic, co masz podpisac?

Tak ale jak przychodzi list z trafico poleconym to musisz podpisac a znajoma nie podpisywala bo nie bylo na nia wiec poczta zwracala ten list do miejsca nadania
Ostatnio zmieniony przez sylonis 27-01-2012, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  

rubio 
Aficionado

Wysłany: 27-01-2012, 15:42    #44

Platnosc podlega zmniejszeniu, ale w okreslonych warunkach ,. jest czas "do", wiec tylko wtedy,.. natomiast jesli zostawisz temat ot tak, to skonczy sie drastycznym zwiekszeniem kosztow jak w moim przypadku, wiec pewnie taki patent zastosowano w Twoim :roll:
Ostatnio zmieniony przez rubio 27-01-2012, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  

sylonis 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-01-2012, 15:47    #45

Tak tylko jak moglam zaplacici cos co przychodzilo w miejsce gdzie nie mieszkalam i o czym zielonego pojecia nie mialam az do wczoraj.900e to kupa kasy.Normalnie to mi rece wczoraj opadly jak przeczytalam ten list.

rubio 
Aficionado

Wysłany: 27-01-2012, 15:51    #46

sylonis napisał/a:
Tak tylko jak moglam zaplacici cos co przychodzilo w miejsce gdzie nie mieszkalam i o czym zielonego pojecia nie mialam az do wczoraj.900e to kupa kasy.Normalnie to mi rece wczoraj opadly jak przeczytalam ten list.

Interweniuj w najblizszym oddziale trafico,. pokazesz dokument z nowym adresem, wytlumaczysz co i jak i moze uda sie wrocic do kwoty bazowej,.. to chyba jedyne wyjscie,.. czekanie nic nie zmieni,, no moze poza sciagnieciem z Twojego konta pelnej kwoty w najmniej odpowiednim momencie ,..

sylonis 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-01-2012, 15:53    #47

Chyba bede musiala tak zrobic bo innego wyjscia nie bede miala.6 lutego wybieram sie do tego miasta gdzie jest Jefatura wiec pofatyguje sie tam i ich odwiedze.Mam nadzieje ze jakos da sie to zredukowac.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 27-01-2012, 16:09    #48

przede wszystkim to trzeba sprawdzic za co ten mandat.

sylonis 
OBSERVADOR

Wysłany: 27-01-2012, 16:16    #49

Do tej notki co wkleilam w pierwszym poscie mozna podciagnac wiele rzeczy nieustapienie pierszenstwa zasmiecanie drogi co jest przyczyna wypadku zajechanie komus drogi nie respektowanie znaku stop ani czerwonego swiatla zatrzymanie sie w niedozwolonym miejscu tylko najgorsze w tym wszystkim jest to ze z wyzej wymienionych rzeczy zadna nie miala miejsca.Jesli bylby to mandat za przekroczenie predkosci to pewnie napisaliby o ile ta predkosc przekroczylam a z tego co wyczytalam max co moga dac za predkosc to 600e ale nie 900e :shock: Sciagaja juz od lipca za ten mandat bo data jest 10/07/11 wiec jakby nie bylo juz pol roku minelo ale dopiero teraz dostaje list z tym wiec mysle ze to troche niermalne.Mogli przeciez sprawdzic po NIE badz po ubezpieczeniu samochodu na jaki jest adres ale tego nie zrobili.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 27-01-2012, 16:23    #50

sylonis, oni niczego nie musza - to taki styl urzedniczy. po prostu fizycznie musisz zobaczyc co jest podstawa wypisania mandatu - w takiej sytuacji - jesli ci go nie wreczono musi byc jakies zdjecie (radar, kamera) bo za parkowanie to tyle nie wlepiaja, nawet jak zaholuja na parking miejski.

Odpowiedz do tematu