Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Mandaty w Hiszpanii
Autor Wiadomość
mada 
Adicto

Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 01-11-2008, 18:05   Mandaty w Hiszpanii #1

Są kredytowe ? Czy trzeba płacić na miejscu ?
  Kraj: Spain

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 01-11-2008, 18:08    #2

normalne to nie wiem,ale za parkowanie sa kredytowe, tyle ze im dluzej czekasz tym jest drozej :wink:

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Moje nałogi: internet
Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 01-11-2008, 18:21    #3

kredytowe....jeżeli wpłacisz do 30 dni wtedy zniżka 30%
http://www.youtube.com/wa...feature=related

ALEGRA 
Amigo

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 13-11-2008, 13:17    #4

Za mandat mozesz tez zaplacic karta kredytowa u Policjanta. Jesli jestes obcokrajowcem i nie masz przy sobie pieniedzy , mandatu kredytowego ci nikt nie wystawi, blokuja ci kolo w samochodzie i wreczaja mandat.Jak zaplacisz , odblokowywuja i mozesz jechac dalej :-) uwaga, za zle parkowanie nie wystawiaja ci mandatu , sciagaja od razu samochod na ich parking :-) i taka przyjemnosc kosztuje ,przynajmniej u nas 72 euro jeden dzien.Nie wolno parkowac przy zoltych liniach na jezdni. :mrgreen:

zaablo 
OBSERVADOR

Moje nałogi: Podróże
Wysłany: 16-05-2009, 09:19    #5

ALEGRA napisał/a:
Jesli jestes obcokrajowcem i nie masz przy sobie pieniedzy , mandatu kredytowego ci nikt nie wystawi, blokuja ci kolo w samochodzie i wreczaja mandat.Jak zaplacisz , odblokowywuja i mozesz jechac dalej :-) uwaga, za zle parkowanie nie wystawiaja ci mandatu , sciagaja od razu samochod na ich parking :-) i taka przyjemnosc kosztuje ,przynajmniej u nas 72 euro jeden dzien. :mrgreen:

Wybieram się autkiem na PL numerach do ESP i obawiam się problemów z miejscami parkingowymi w Barcelonie, Valencji i Maladze. Chciałbym potwierdzić czy jeśli zaparkuje na dozwolonym miejscu parkingowym, ale płatnym i na przykład nie zapłacę lub raczej zapałce, ale skończy się już czas, to założą mi blokadę na koło i wlepią mandat?

Nie słyszałem do tej pory o zakładaniu blokad na koło, jeśli stoi się na miejscu parkingowym (przykład: Budapeszt) z tego co wiem to zakładaj blokady, jeśli stoi się gdzieś gdzie nie powinno, ale nie zagraża to innym uczestnikom ruchu - nie mówię tu o żółtej linii.
  Kraj: Poland

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 16-05-2009, 10:04    #6

jakos do tej pory mi blokady jak na niebieskiej linii przedluzylam pobyt nie zalozyli, choc wlepili karna oplate 3 euro z dostawa listu do domu - ale blachy hiszpanskie , wiec w systemie tkwie po uszy.zaablo, tu musisz uwazac parkujac na inne kolory - zolta lamana to calkowity zakaz parkowania, chyba, ze wiocha i idziesz na kawe z jedynym gliniarzem w pueblu, zielona - nie wszedzie stosowana - wykupujesz parkowanie na caly dzien, i w koncu niebieska - strefa platnego parkowania, choc bywa, ze z przerwa obiadowa, a w niektorych miejscowosciach np. sierpien jest wolny od oplat. ja osobiscie radzilabym wykupic wielorazowy bilet na metro i wejsc po plan miasta do informacji turystycznej (z Malaga nie pomoge co tam kursuje?) i nie zawracac sobie glowy wjazdem do miasta bo stracisz wiecej czasu, checi i pieniedzy na benzyne niz to warte.

inma 
Mi Vida sin Foro no es Vida
........

Moje nałogi: Morze,plaza,dom.
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 33 razy
Wysłany: 16-05-2009, 11:31    #7

ikxio napisał/a:
niebieska

Na niej mozesz stawac za darmo w porze obiadowej oraz w soboty i niedziele.

Andzela 
Administrator

Moje nałogi: Xataka y EL PUTO JUEGO MEGAPOLIS
Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 90 razy
Wysłany: 16-05-2009, 14:03    #8

ikxio napisał/a:
nie zawracac sobie glowy wjazdem do miasta bo stracisz wiecej czasu, checi i pieniedzy na benzyne niz to warte.

W hiszpańskich miastach i we wszystkich mniejszych (tych bardziej rozwiniętych turystycznie) w centrum miast, jest niemożliwością znalezienie parkingu i fakt trwa to na ogół godzinę, jeżdżąc w kółko i bez rezultatu.. :sad:

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 16-05-2009, 14:08    #9

zaablo napisał/a:
ale skończy się już czas, to założą mi blokadę na koło i wlepią mandat?

wlepia mandat i zaczepia o wycieraczke :)

W Madrycie (samo centrum) pare miesiecy temu przekroczylismy czas (mielismy wykupione na godzine) przychodzimy po samochod (po prawie niecalych 2ch godzinach) a tu babka wystawia mandat 40E :P ale do ggodziny czasu moglismy go anulowac wrzucajac do parkometru 3E :) wiec na styk zdazylismy...

trebolita 
Adicto

Moje nałogi: czekolada z całymi orzechami laskowymi
Polonia:
polonia

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 16-05-2009, 14:59    #10

ikxio napisał/a:
wykupic wielorazowy bilet na metro
-
bardzo dobra rada! w Barcelonie( pewnie i gdzie indziej też) bilet jest na rózne środki transportu ,komunikacja w mieście dobrze funkcjonuje, stacje metra i przystanki autobusowe co krok. na wiekszych stacjach metra i w budkach turystycznych dostaje się mapkę miasta z trasami metra,autobusow .wszystko 'łopatologicznie" napisane. a znalezienie miejsca do zaparkowania graniczy z cudem ,więc szkoda czasu i paliwa .duzo jest parkingów podziemnych pod starymi kamienicami w centrum, ale dla mnie parkowanie w tych ciasnych zakamarkach graniczyło z cudem.wszyscy parkowali tam tak blisko siebie ,że jak komu zarysowanie samochodu nie przeszkadza,to ok. mnie przeszkadzało....

inma 
........

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 16-05-2009, 20:41    #11

trebolita napisał/a:
w Barcelonie( pewnie i gdzie indziej też)

W Madrycie bilety sa osobno na kazdy srodek transportu.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 16-05-2009, 21:47    #12

inma, w Madrycie bylo tak, ze byl miesieczny strefowy na wszystko - nawet staruszkom taki wyrobilam w tabakosie przed ich wizyta na podstawiw kopii paszportu i oryginalu zdjecia - i to tani emerycki, tyle ze musieli mi zdjecia podeslac bylo co prawda dawno temu ¿ cofneli?
Ostatnio zmieniony przez ikxio 16-05-2009, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Moje nałogi: internet
Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 16-05-2009, 23:12    #13

w La Linea de la Concepcion jest tak jak mówiłajoanna es, jak przekroczymy czas to do 45 minut możemy spokojnie dopłacić różnicę (ale to moze być spowodowane tym że zamykają granicę z powodu lotniska i lądowania samolotu na GIBRALTARZE), jeżeli wystawią nam mandat, umorzenie kosztuje bodajże 5€, plus opłata za parking....oczywiście jak znajdziemy ciecia który nam go wypisał :razz:

soboty, niedziele i święta oczywiście darmowe... :mrgreen:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 16-05-2009, 23:17    #14

ikxio,
nie, nadal jest. jak my bylismy to 55 e kosztowalo wyrobienie i kupno biketu, a pozniej to juz tylko chyba 52e/miesiac
  Kraj: Algeria

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 17-05-2009, 07:59    #15

ja mialam b2 za 5000 peset a rodzice emerycki ogolny na wszystkie za 1000 od glowy ale w takim razie ceny skoczyly

zaablo 
OBSERVADOR

Wysłany: 17-05-2009, 10:25    #16

dlatego pytam o te mandaty ponieważ, jak już pisałem jedziemy autkiem z PL do ESP (Barcelona, Valencia, Malaga) będziemy mieszkać w hotelach ale z tego co wyczytałem akurat w tych miastach te hotele nie maja własnego parkingu (lub koszt parkingu za dzień to około 20euro - ciekawe czy to też prawda i co to za parkingi są, no ale nie ważne)
Stąd będziemy zmuszeni parkować gdzie się da (na ulicy) i tu powstają obawy o to że w przypadku braku opłaty (nie ważne z jakiego powodu czy w ogóle czy skończenia sie czasu) odholowanie samochodu lub blokadą kół - mandatami wydaje mi się nie będę się przejmować ponieważ do PL mi go raczej nie wyślą :p
Tak więc proszę Was o rozwianie moich wątpliwości.

Czy jesli stanę na dozwolonym miejscu (niebieskie czy zielone miejsca - nie wiem które są wkoncu własciwe) i nie bede miec opłaty to czy odholują czy założą blokadę, czy tylko wystawią mandat?
Ostatnio zmieniony przez zaablo 17-05-2009, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  

Jerez
[Usunięty]

Wysłany: 17-05-2009, 15:43    #17

Na prawej stronie ulicy jest żółty przerywany zygzak. Na tym jest napisane wzdłuż osi jezdni SUB (pewnie chodzi o BUS).
1) Napiszcie, czy tam mogę parkować.
2) Napiszcie gdyby nie było tego napisu - czy mogę.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 17-05-2009, 16:01    #18

zaparkowac to mozna wszedzie, pytanie gdzie bedziesz szukal potem samochodu, ale juz pisalam ze zolta lamana linia to calkowity zakaz parkowania - bez wzgledu na dodatkowe napisy . bo tu akurat dotyczy busa, ale zdarza sie tez ze jest wjazd sluzb specjalnych czy dostaw do sklepow. a i z napisem BUS TAXI itp radzilabym uwazac bo w wielu miastach sa tak oznakowane wydzielone pasy jezdni i moga skasowac za jazde takim pasem, podobnie jak za jazde poboczem to nie Polska, ze uzywa sie tego jako dodatkowego pasa ruchu. zreszta Hiszpanie maja rozbudowany system znakow poziomych i lepiej sie z tym liczyc
Ostatnio zmieniony przez ikxio 17-05-2009, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  

Jerez
[Usunięty]

Wysłany: 17-05-2009, 16:47    #19

A jak rozumieć żółte przerywane linie bezpośrednio przy krawężniku?

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 17-05-2009, 16:56    #20

to samo tylko oszczednosc farby i jeszcze jest cos takiego czesto na bramach lub budynkach - wykupuje sie to w magistracie- znak zakazu parkowania, lepiej tez na to patrzec bo wlasciciel w kazdej chwili moze zadzwonic po holowanie
Ostatnio zmieniony przez ikxio 17-05-2009, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  

A 
Aficionado
MODERATOR

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 17-05-2009, 16:58    #21

zaablo napisał/a:
Czy jesli stanę na dozwolonym miejscu (niebieskie czy zielone miejsca - nie wiem które są wkoncu własciwe) i nie bede miec opłaty to czy odholują czy założą blokadę, czy tylko wystawią mandat?

Mysle ze ponowne pytanie nie zmieni stanu rzeczy -
-lepiej w kazdym miejscu 3 razy upewnic sie 'lokalnie' co jest dozwolone -
nie ma tak ogólnych, zelaznych regul ze nigdy nie zaloza blokady, albo zawsze odholuja, kiedy przechodzi guardia , kiedy 'se avisa grua' ...
:mrgreen: jak chcesz sie przekonac, to sprawdz i daj znac potem w kazdym przypadku - gdzie, co, kiedy, ile.

A.
Ostatnio zmieniony przez A 17-05-2009, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: USSR

inma 
........

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 17-05-2009, 20:37    #22

ikxio napisał/a:
miesieczny strefowy

A ,tak,nie zrozumialam o co chodzi.Myslalam ze mowicie o tych 10-cio przejazdowych .

[ Dodano: Nie Maj 17, 2009 8:38 pm ]
Jerez napisał/a:
A jak rozumieć żółte przerywane linie bezpośrednio przy krawężniku?

zakaz parkowania.

trebolita 
Adicto

Moje nałogi: czekolada z całymi orzechami laskowymi
Polonia:
polonia

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 17-05-2009, 21:47    #23

zaablo napisał/a:
odholują czy założą blokadę, czy tylko wystawią mandat?

ja stawiam na odholowanie( służby działają niezwykle sprawnie i szybko)+dość wysokie opłaty(za odholowanie i parking ).

zaablo 
OBSERVADOR

Wysłany: 18-05-2009, 16:28    #24

Moi Drodzy, chodzi mi poprostu o to co jest mi wolno czyt. gdzie moge i co ważne w miarę tanio lub nawet za darmo parkować, nie narażajac się na drakońskie koszty parkingowe?

Oczywiście, ktoś mądry zaraz napisze, że jak mi się nie podoba to mogę nie jechać autkie lub co podobnego. Chodzi mi tylko o to, że nie znając miast, organizacji i zasad ruchu w ESP, tego co mi grozi gdy czegoś nie zrobię (nie opłacę parkomatu lub się skończy czas), mogą mi odholować autko lub założyć blokadę, a tego chce uniknąć!

Czy są może jakieś TIPS&TRICS odnośnie parkowania?
np. w Budapeszcie na głównych ulicach można za darmo parkować, lecz na mniejszych uliczkach podrzędnych trzeba już płacić za postój - dziwne ale można, nawet trzeba z tego korzystać - jeśli się jest szczególnie turystą!

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 19-05-2009, 14:11    #25

Kurcze, skasowało mi posta., :cry:

Zaablo, stawiaj na parking hotelowy za 20 euro. Miejsca parkingowego nie znajdziesz, bo w centrach jest tragicznie, zwłaszcza w miastach, które opisałeś i w dodatku ich nie znasz. Parking płatny wyjdzie drożej.

Jeśli postawisz w niewłaściwym miejscu lub nie zapłacisz to pewnie Ci odholują auto. Ze względu na polskie blachy. Koszt około 150 euro.

Niebieska linia - pełnopłatna. Zielona - tańsza, ale płatna. Biała - prakowanie bezpłatne.

Ewentualnie znajdź fajne miejsce za miastem czy na peryferiach i zostaw tam auto. Po mieście lepiej poruszać się komunikacją miejską lub pieszo.

Odpowiedz do tematu