Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc, dotacje , dopłaty!!!
Autor Wiadomość
joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 13-07-2009, 11:04    #101

kinia121 napisał/a:
wiesz każdą zmianę trzeba tam zgłaszać bo inaczej ci blokują wypłacanie .
I musisz mieć ZAWSZE transferencia periodica (cos jak zlecenie zapłaty) .

tzn zmiane mieszkania lub banku?
o ta zaplate to chodzi ze place przez bank wlascicielce?

kinia121 napisał/a:
czeka juz pół roku od otrzymania decyzji i nic to się pani obsługująca pięknie uśmiechnęła i powiedziała ze jeszcze musi poczekać , bo przeważnie dłużej się czeka .

zeby nie bylo tak, ze beda mi chcieli kiedys wyplacic a ja juz np. w polsce bede...
  Kraj: Poland

kinia121 
Mi Vida sin Foro no es Vida

Zaproszone osoby: 2
Moje nałogi: taniec i fotografia :P
Przedstawiciel:
rioja

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 13-07-2009, 11:12    #102

joanna es napisał/a:
tzn zmiane mieszkania lub banku?
tak- to oczywiście że tak ale także jakieś zmiany jesli chodzi o kontrakt . Warunki najmu itd.
joanna es napisał/a:
o ta zaplate to chodzi ze place przez bank wlascicielce?
tak , jak dostaniesz decyzję musisz się udać do oddziału swojego banku i jedną część dokumentów zostawiasz właśnie w banku żeby mogli zrobić tą transferencie . Po to był właśnie potrzebny nr konta właściciela mieszkania .
joanna es napisał/a:
zeby nie bylo tak, ze beda mi chcieli kiedys wyplacic a ja juz np. w polsce bede...
jak już nie będziesz wynajmować to musisz się tam oczywiście zgłosić im to .
Planujesz niedługo zjeżdżać do PL ??
  Kraj: Spain

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 13-07-2009, 11:30    #103

kinia121 napisał/a:
tak , jak dostaniesz decyzję musisz się udać do oddziału swojego banku i jedną część dokumentów zostawiasz właśnie w banku żeby mogli zrobić tą transferencie . Po to był właśnie potrzebny nr konta właściciela mieszkania .

ale jak jzu przelewam kase wlascicielce przez bank, to chyba juz nic nie mam robic?

kinia121 napisał/a:
jak już nie będziesz wynajmować to musisz się tam oczywiście zgłosić im to .

no jasne ze zglosze, ale wowczas co mieszkalam (mieszkam) to powinni w takiej sytuacji wyplacic kase, nie? :(

kinia121 napisał/a:
Planujesz niedługo zjeżdżać do PL ??

na razie nie, ale jesli ten glupi kryzys nie przejdzie i nie daj boze maz zostanie bez pracy i jak moja kasa sie skonczy to zostanie nam tylko paro i nic wiecej... liczymy sie z tym, ze roznie moze byc.

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 13-07-2009, 11:39    #104

Cytat:
ale jak jzu przelewam kase wlascicielce przez bank, to chyba juz nic nie mam robic?
tak jak już zrobisz ten stały przelew to nie ma problemu .
U nas problem zaistniał bo pieniądze automatycznie były pobierane z naszego konta 1 dnia każdego miesiąca . Niestety pracodawca męża spóźnia się wypłatami ,i jak nie było wystarczających środków na koncie pierwszego to potem już po wpłynieciu kasy nie pobrało i robilismy normalny przelew przez neta . A z takiego zwykłego przelweu nie wysyłają potwierdzenia do gobierno że płaciliśmy i zawieszają wypłacanie pieniędzy :twisted: .

joanna es napisał/a:
no jasne ze zglosze, ale wowczas co mieszkalam (mieszkam) to powinni w takiej sytuacji wyplacic kase, nie? :(
jesli dostaniesz decyzję o dofinansowaniu to będziesz dostawała te pieniądze do czasu
- ukończenia 30lat
- wynajmowania mieszkania
Jeśli np.: wyjedziecie do PL a w dalszym ciągu nie będziecie mieli tych pieniędzy za wynajem to i tak w końcu wam to prześlą bo mieliście przyznane .

joanna es napisał/a:
na razie nie, ale jesli ten glupi kryzys nie przejdzie i nie daj boze maz zostanie bez pracy i jak moja kasa sie skonczy to zostanie nam tylko paro i nic wiecej... liczymy sie z tym, ze roznie moze byc.
niestety rozumiem :( .My także borykamy się z tym tematem :sad: .

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 13-07-2009, 11:57    #105

kinia121 napisał/a:
A z takiego zwykłego przelweu nie wysyłają potwierdzenia do gobierno że płaciliśmy i zawieszają wypłacanie pieniędzy .

jak oni to caly czas kontroluja przez bank? czy placimy? oni maja wglad?

kinia121 napisał/a:
wyjedziecie do PL a w dalszym ciągu nie będziecie mieli tych pieniędzy za wynajem to i tak w końcu wam to prześlą bo mieliście przyznane .

no mam nadzieje!

kinia121 napisał/a:
.My także borykamy się z tym tematem .

no nam jeszcze daleko do tego, ale wiemy, ze taka mozliwosc za rok lub poltora moze zaistniec.
a Wy jak stoicie z ta decyzja?

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 13-07-2009, 12:02    #106

joanna es napisał/a:
jak oni to caly czas kontroluja przez bank? czy placimy? oni maja wglad?
tak oni muszą mieć potwierdzenie że regularnie wpłacamy pieniądze za wynajem , po to właśnie idziesz z decyzją do banku żeby zrobili tą transferecje . Mają tam wszystkie dane i po przesłaniu kasy za wynajem bank automatycznie wysyła potwierdzenie do urzędu ze pieniądze wysłane .
joanna es napisał/a:
no nam jeszcze daleko do tego, ale wiemy, ze taka mozliwosc za rok lub poltora moze zaistniec.
a Wy jak stoicie z ta decyzja?
u nas podobnie jak u was ale trzeba czasami pomyśleć co będzie jeśli mąż straci pracę a ja w dalszym ciągu będę bez pracy . Nie będzie wyjścia tylko powrót do PL a tego nie chcemy :( .

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 14-07-2009, 11:38    #107

kinia121 napisał/a:
u nas podobnie jak u was ale trzeba czasami pomyśleć co będzie jeśli mąż straci pracę a ja w dalszym ciągu będę bez pracy . Nie będzie wyjścia tylko powrót do PL a tego nie chcemy .

a my sobie tak myslimy, ze to tez nie jest wyjscie... pojechac tam i co dalej? tyle, ze jestes miedzy swoimi, znajomi i rodzina...

[ Dodano: Wto Lip 14, 2009 12:36 pm ]
.....................

o wilku mowa
dzis przyszlo zawiadomienie, przyznali mi 105E na wynajem

kiniu121, wiec jedna kopie mam zaniesc do banku?

jeszcze musimy sie popytac jak to jest z pomoca dla meza, ma ponad 30stke. jak bedziemy w Toledo to przy okazji wysle tam jego :P

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 14-07-2009, 11:42    #108

joanna es napisał/a:
o wilku mowa
dzis przyszlo zawiadomienie, przyznali mi 105E na wynajem
super :) :) .
Teraz pozostaje tylko iść z dokumentem do banku i po sprawie :) , tylko czekać :) :):) .

joanna es napisał/a:
jeszcze musimy sie popytac jak to jest z pomoca dla meza, ma ponad 30stke. jak bedziemy w Toledo to przy okazji wysle tam jego :P
niech idzie :) .

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 14-07-2009, 11:47    #109

kinia121 napisał/a:
Teraz pozostaje tylko iść z dokumentem do banku i po sprawie , tylko czekać :) :) .

no topewnie poczekamy sobie pewnie tez z pol roku, ale lepiej pozno niz wcale. super, ciesze sie.

kinia121 napisał/a:
niech idzie .

tak sobie mysle, ze specjalnie do Toledo nie bedziemy jechac tylko za tym, zreszta teraz maz w tym tyg ma prace na ranki, a tam trzeba byc rano, wiec odpada. Ale jakbym urodzila i bedziemy w szpitalu to moze wowczas on tam podejdzie.

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 14-07-2009, 11:51    #110

joanna es napisał/a:
a tam trzeba byc rano, wiec odpada.
popołudniami maja zamknięte??
joanna es napisał/a:
Ale jakbym urodzila i bedziemy w szpitalu to moze wowczas on tam podejdzie.

:lol: :lol: :lol: :lol: no tak dobra okazja :D .
joanna es napisał/a:
no topewnie poczekamy sobie pewnie tez z pol roku, ale lepiej pozno niz wcale. super, ciesze sie.
nie zając nie ucieknie , choć przyznaje że my czekaliśmy jak na zbawienie . Strasznie to pójscie dzieci do szkoły i żłobka nas kosztowało . :neutral:
Np.: teraz mimo ze Caspero do żłobka nie chodzi to za żłobek trzeba płacić :evil: . super .

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 14-07-2009, 12:06    #111

kinia121 napisał/a:
popołudniami maja zamknięte??

nie jestem pewna na 100%, ale w wiekszosci oficyny sa tylko do 13 (przynajmniej w Toledo)

kinia121 napisał/a:
Np.: teraz mimo ze Caspero do żłobka nie chodzi to za żłobek trzeba płacić . super .

jak to?? bo wakacje?

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 14-07-2009, 12:27    #112

joanna es napisał/a:
nie jestem pewna na 100%, ale w wiekszosci oficyny sa tylko do 13 (przynajmniej w Toledo)
u nas jest od 9-14 i popołudniami od 16 30- 18 .
No ale i tak trzeba się umawiac na wizytę pierwszą telefonicznie ;) .

Cytat:
jak to?? bo wakacje?
nie chodzi bo skoro wiki ma wolne to po co mam go zaprowadzać . Płacimy mniej co prawda ale to i tak dużo jak dla nas , bo przy dzieciach każde pieniądze się liczą . A w sierpniu żłobek w ogóle jest zamknięty bo siostry mają wakacje ale też płacimy.

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 14-07-2009, 12:35    #113

kinia121 napisał/a:
No ale i tak trzeba się umawiac na wizytę pierwszą telefonicznie .

po informacje nie umawialismy sie, siedziala babka i nam powiedziala co i jak, ale jak juz zbierzemy komplet dokumentow to wowczas trzeba zadzwonic. wizyte tez mielismy rano o 9.

Cytat:
A w sierpniu żłobek w ogóle jest zamknięty bo siostry mają wakacje ale też płacimy.

troche lipa... nie powinni pobierac oplat.
mozna wiedziec ile taki zlobek w normalnym miesiacu kosztuje? moze kiedys Kamilka wysle do takiego zlobka i pojde do pracy?

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 14-07-2009, 13:01    #114

joanna es,
joanna es napisał/a:
po informacje nie umawialismy sie, siedziala babka i nam powiedziala co i jak, ale jak juz zbierzemy komplet dokumentow to wowczas trzeba zadzwonic.
heheh to ja tak samo robię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
joanna es napisał/a:
mozna wiedziec ile taki zlobek w normalnym miesiacu kosztuje? moze kiedys Kamilka wysle do takiego zlobka i pojde do pracy?
300 z hakiem (chyba 340?) i chodził od 9-12 45 (jak byłby tam dłużej to odpowiednio więcej) a teraz płacimy połówkę. W roku szkolnym mieliśmy dofinansowanie (też płacą jak chcą) ale w wakacje nie ma .

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 14-07-2009, 13:18    #115

kinia121 napisał/a:
300 z hakiem (chyba 340?) i chodził od 9-12 45

no to sporo kasy i malo godzin :(

tinglit 
Fanatico

Moje nałogi: Drobne przyjemności.
Przedstawiciel:
castilla-y-leon

Pomogła: 23 razy
Wysłany: 14-07-2009, 13:37    #116

W lipcu i sierpniu wiele biur czy firm przechodzi na letnie godziny pracy i po poludniu nie otwieraja. Lepiej upewnic sie zawczasu, jakie sa godziny otwarcia niz pocalowac klamke...

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 14-07-2009, 13:41    #117

tinglit napisał/a:
W lipcu i sierpniu wiele biur czy firm przechodzi na letnie godziny pracy i po poludniu nie otwieraja. Lepiej upewnic sie zawczasu, jakie sa godziny otwarcia niz pocalowac klamke...
tak racja , dlatego też napisałam Joannie żeby może lepiej zadzwonić wczesniej . Bo dla mnie tonie problem tylko 2 godzinny spacerek, dla Joanny męża i dla niej to raczej dłuższa wycieczka ;) .
Joanna bardzo daleko macie?

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 14-07-2009, 20:53    #118

do Toledo 30 minut jazdy, droga super, jakies 40 km.

w kazdym razie w maju nie byly otwarte po poludniu, i inne biuro, nie pamietam nazwy, gdzie skladalam podanie o homologacje dyplomu (tez toledo) tez bylo tylko do 13 godz (maj).

[ Dodano: Wto Lip 14, 2009 9:55 pm ]
tylko ze ja sama teraz nie podjade, a maz pracuje na turnus manana, wiec co sie odwlecze to nie uiciecze.

teraz troche zaluje ze przed zlozeniem podania o ta pomoc do mieszkania nie wywalilismy meza z umowy, byloby wiecej kasy... ale dobre i to.

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 15-07-2009, 09:21    #119

joanna es,
joanna es napisał/a:
teraz troche zaluje ze przed zlozeniem podania o ta pomoc do mieszkania nie wywalilismy meza z umowy, byloby wiecej kasy... ale dobre i to.
no my tez żałowalismy ;) , ale nawet nie wiedzieliśmy ze tak robią że tylko osoby pracujące moga się starać i że dofinansowanie jest na każdą osobe . Ale dobre to 105 E .
U nas sprawa jest inna bo wynajmujemy nie przez biuro tylko z gazety .
Więc musielibyśmy od nowa zaakceptować kontrakt w urzędzie a to kosztowne jest (150 E czy jakoś tak ) .
Poza tym właściciel wolał 2 osoby na kontrakcie , nie wiem dlaczego , skoro ja nie pracuje !?

joanna es napisał/a:
w kazdym razie w maju nie byly otwarte po poludniu
to tez pewnie zależne od okręgu?! :wink:

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 15-07-2009, 12:21    #120

kinia121 napisał/a:
bo wynajmujemy nie przez biuro tylko z gazety .

a my "po znajomosci" ale umowa jest spisana normalnie.

kinia121 napisał/a:
Poza tym właściciel wolał 2 osoby na kontrakcie , nie wiem dlaczego , skoro ja nie pracuje !?

my nawet nie pytalismy sie czy napisze 2 osoby czy 1, A Ty jak sie staralas to pracowalas?
bo ze mna to sytuacja taka byla, ze zlozylam podanie 13 maja a umowe o prace mialam do 27 maja. Ale nic sie nie pytali, czy mi przedluza czy nie.

tinglit 
Fanatico

Przedstawiciel:
castilla-y-leon

Wysłany: 15-07-2009, 12:43    #121

To ja jeszcze dodam do tematu, ze np. zwrot z haciendy za wynajem mieszkania bedzie zerowy - nawet jesli sie nalezy - w przypadku, gdy zwracany podatek jest rownowazny z suma odprowadzonych skladek na jego poczet. Moze tak byc np. w przypadku, gdy w ciagu danego roku bylo sie kilka miesiecy bez pracy, albo pracowalo sie na pol etatu. Po prostu nie wyplacaja wiekszych kwot niz wczesniej pobrali.

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 15-07-2009, 14:10    #122

tinglit, proszę możesz to jeszcze raz wyjaśnić ? Bo nie zrozumiałam .
joanna es napisał/a:
a my "po znajomosci" ale umowa jest spisana normalnie.
po znajomości ale przez inmobilarie?? Bo z tego co pamiętam nie musiałaś uwierzytelniać kontraktu ?
Bomy mamy normalna umowę , legalną i spisaną normalnie a jednak trzeba było ją zatwierdzić w urzędzie .

joanna es napisał/a:
my nawet nie pytalismy sie czy napisze 2 osoby czy 1, A Ty jak sie staralas to pracowalas?
my widzieliśmy że będziemy dwoje bo poprosił o moje dane , wysłaliśmy mu bo nie wiedzieliśmy ze to będzie miało dla nas jakieś znaczenie , szkoda ze jednak kontrakt nie jest sam na tym kontrakcie .
Ja w ogole jeszcze tu nie pracowałam ,przyjechałam pod koniec 2006 w styczniu urodziłam , znajomość języka jedynie z uczenia się w domu :roll: bo dzieci nie miałam gdzie zostawić itd itd, .
Cytat:
bo ze mna to sytuacja taka byla, ze zlozylam podanie 13 maja a umowe o prace mialam do 27 maja. Ale nic sie nie pytali, czy mi przedluza czy nie.
kurcze a teraz to jesteś na bezrobociu ?? Moze to się liczy?

tinglit 
Fanatico

Przedstawiciel:
castilla-y-leon

Wysłany: 15-07-2009, 19:42    #123

Wyobraz sobie sytuacje, ze przez 4 miesiace nie pracowalas (ale nie pobieralas zasilku), a potem znalazlas prace na pol etatu, zarabiajac miesiecznie mniej niz 1000€. Na poczet podatku pobierano z twojej nominy skladki, ktore lacznie - dajmy na to - daja sume 200€. Po zrobieniu rozliczenia w haciendzie wyszlo, ze nalezy ci sie zwrot podatku w wysokosci tychze 200€ (czyli ze twoje zarobki nie przekroczyly progu podatkowego i teoretycznie nic nie powinas byla placic). Do deklaracji dolaczylas odliczenie z powodu wynajmu mieszkania, z ktorego wynika dajmy na to, ze nalezy ci sie 150€. Niestety, nie dostaniesz tych 150€, poniewaz hacienda nie wyplaci ci wiecej, niz pobrala w ciagu roku - czyli skoro juz ci zwraca 200€ oplaconych skladek, to nie zwroci za wynajem.

kinia121 

Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 15-07-2009, 20:38    #124

tinglit, i wszytko jasne :D .Teraz już wiem o co ci chodziło :mrgreen: .
tinglit napisał/a:
poniewaz hacienda nie wyplaci ci wiecej, niz pobrala w ciagu roku - czyli skoro juz ci zwraca 200€ oplaconych skladek, to nie zwroci za wynajem.
to wydaje mi sie logiczne ;) . W pl zawsze tak było ,przynajmniej odkąd pamiętam ;) .

tinglit 
Fanatico

Przedstawiciel:
castilla-y-leon

Wysłany: 15-07-2009, 21:56    #125

Tak, tylko ze moze sie zdarzyc, ze ktos sie pogubi i bedzie czekac na pieniadze, ktore nie naplyna... :wink:

Odpowiedz do tematu