Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Tarragona
Autor Wiadomość
Ethel 
Aficionado

Moje nałogi: wino
Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 27-04-2014, 10:55    #26

Witaj, zgodnie z informacją na stronie urzędu miasta z psem można spacerować po plaży w okresie między 16 października a 31 marca. W pozostałe dni w roku wstęp na plaże mają wyłącznie psy-przewodniki.

http://www.tarragona.cat/...agona/normativa
  Kraj: Spain

buma 
Novato

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 28-04-2014, 22:58    #27

Dziękuję :)
To wspaniała wiadomość, mam urodziny 20paż i właśnie wtedy planowaliśmy wyjazd :D

Ethel 
Aficionado

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 29-04-2014, 21:47    #28

Plaż ci u nas dostatek, pies na pewno bedzie się miał gdzie wybiegać :)

Jakby coś jeszcze Cię interesowało to pisz, mało tu w sumie o Tarragonie na forum...

buma 
Novato

Wysłany: 12-06-2014, 10:51    #29

ethel, po długich a ciężkich zdecydowaliśmy się na tegoroczne wakacje w Tarragonie teraz końcem czerwca (bez psa). Myśleliśmy o costa brava ale ceny hoteli nas powaliły:( chcemy po prostu wypoczać, poleżeć na plaży, pospacerować i zjeść coś dobrego :) które plaże w Taragonie nam polecasz? są tłumy na plaży czy raczej spokojnie ? myslimy zatrzymać się w hotelu hussa imperial tarraco, choć to jeszcze nie jest pewne, ale podobno jest on usytuowany blisko plaży. Ewentualnie jeśli mogłabym prosić też o jakieś wskazówki gdzie można dobrze zjeść ? :)

Ethel 
Aficionado

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 15-06-2014, 13:57    #30

buma napisał/a:
myslimy zatrzymać się w hotelu hussa imperial tarraco, choć to jeszcze nie jest pewne, ale podobno jest on usytuowany blisko plaży.

Popatrz, to ten półokrągły budynek po prawej:
http://goo.gl/maps/r0znI
Nie wiem, jak hotel prezentuje się od wewnątrz i jakie warunki etc., ale lokalizacja rzeczywiście bardzo dobra - centrum miasta, zaraz przy balkonie widokowym, pięć minut spacerkiem do starówki i do morza też niedaleko. Z tym usytuowaniem blisko plaży to jest tak: ta część miasta leży na wysokiej skarpie, morze i miejska plaża leżą w dole, a od miasta dzielą je jeszcze tory kolejowe :O Żeby dojść na plażę trzeba iść trochę okrężną drogą - minąć ruiny Amfiteatre Roma i jeszcze ścieżką w dół do tunelu pod torami kolejowymi... Nie zajmie wam to więcej niż 10 minut, no ale nie jest to też całkiem hotel "zaraz przy plaży".
Co do plaż w Tarragonie to pisałam też trochę już w innym wątku: http://hiszpania.org.es/v...p=108581#108581
Plaż w obrębie gminy miejskiej (bo niekoniecznie w centrum miasta) jest kilka, o:

Ta najbliżej położona, o której wspomniałam to plaża Miracle - dosyć długa, ale niezbyt szeroka (w sezonie dosypują piasek, ale morze regularnie konsumuje). Dla mnie OK, woda super, piasek w miarę czysty, chociaż polecam raczej środkową część plaży - dwie skrajne nie wiedzieć czemu zawsze są bardziej zatłoczone, pewnie dlatego, że bliżej chiringuitos (swoją drogą, te dwie budki to cała infrastruktura gastronomiczna na plaży, zresztą prawie wszystkie plaże w Tarragonie są pod tym względem dosyć "dzikie", więc prowiant lepiej zabierać ze sobą). Prysznice obecne.
Na pozostałe plaże z obrazka powyżej można spokojnie dojechać w parę minut miejskim autobusem (na Arrabasadę to nawet piechotką, bardzo ładna trasa). Linie to 1, 1E, najdalej jeździ 9. Platja de l'Arrabassada fajniejsza niż Miracle, chociaż mniejsza, ale widoki przyjemniejsze. Savinosa dla nudystów =D . Platja Llarga jak nazwa wskazuje - dłuuuga plaża, w związku z tym łatwiej znaleźć spokojniejszy kącik. Lubię też plaże w La Mora, ale to już trochę dalej.
Generalnie tarragońskie plaże są chyba spokojniejsze i mniej oblegane niż w typowych miejscowościach wypoczynkowych (jak Salou czy Cambrils), chociaż oczywiście jakiś tam tłumek będzie, zwłaszcza latem i w weekendy.
Tu masz jeszcze stronkę z dokładnym opisem wszystkich plaż:
http://www.tarragonaturisme.cat/es/playas
Aha..! Temperatura powietrza poszła w tym tygodniu mocno w górę, aczkolwiek woda w morzu... hmm, w ubiegły weekend zamoczyłam nogi i brrr... Ale dla mnie zawsze jest za zimno, mój chłopak kąpał się i mówił, że jest ok.

buma napisał/a:
Ewentualnie jeśli mogłabym prosić też o jakieś wskazówki gdzie można dobrze zjeść ?

Szczerze mówiąc nie mam zbyt dużego rozeznania jeśli chodzi o restauracje. Znam i lubię może ze 2-3. Jeśli nie jest wam straszna tzw. kuchnia świata to bardzo polecam restaurację hinduską Masala przy Av. Ramon i Cajal 53. Ceny mogłyby być nieco niższe (menu del dia w tygodniu to ok 10€, ale już wieczorem i w weekendy 15€), ale jedzenie pycha i w nadmiarze. Całkiem ok jest Piscolabis przy Pl. de la Font, tam zresztą, jak i na całej starówce knajp nie brakuje. Jest jeszcze Cal Faune przy Carrer de Girona (wąska boczna uliczka od Rambla Nova) - maleńka restauracja-pizzeria, z wyglądu nic specjalnego, ale cieszy się chyba jakąś "podziemną" sławą, bo zawsze mają komplet. Pani kelnerka trochę niestandardowa, ale jedzenie dobre (przynajmniej pizza), wielkie sałatki, ceny OK i duży wybór winka... :P
No i wermut na Plaza del Rei!

buma 
Novato

Wysłany: 15-06-2014, 15:36    #31

ethel, dzięki za informacje. Jednak wybraliśmy inny hotel, Hotel Lauria, na ulicy Rambla Nova. Nie ukrywam ze wolimy szersze plaże, raczej spokojne... zobaczymy zresztą jak one wyglądają na żywo. Jesli autobusem dojazd bezproblemowy to na pewno skorzystamy.
A jeśli chodzi o plaże np salou to czy są one większe od tych w Tarragonie? wiem że na pewno bardzo tloczne, ale zastanawiam się czy nie szersze i dluzsze? i czy też ubogie w bary? moglibyśmy ewentualnie w jeden dzień się tam przejechać, tylko nie wiem czy warto?

Byliśmy na południu Hiszpani gdzie plaże są ogromne, rok temu w Grecji gdzie znów pełno było barów i knajpek przy plaży i można sobie z łatwością zejść np na obiad, natomiast nie wiem jak to wygląda na Costa Dorada.. Można na tych plażach które wymieniałaś wynająć leżaki?

Ethel 
Aficionado

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 18-06-2014, 00:19    #32

Jeżeli lubicie duże, szerokie plaże to miejska plaża Miracle raczej was rozczaruje (zresztą, jest to miejsce bardziej na popołudniową kąpiel w morzu niż na całodzienny wypoczynek). Arrabassada jest szersza, ale nie za duża... Może już prędzej Platja Llarga. Wydaje mi się, że tam można wypożyczyć jakieś leżaki (na pozostałych plażach raczej nie za bardzo), chociaż głowy nie dam. Jest też jakaś nieduża restauracja typu tapas/paella. Tak jak wspomniałam, plaże w Tarragonie są poniekąd "dzikie" jeśli chodzi o rozrywki i gastronomię... co ma jednak taką zaletę, że jest na nich spokojniej i mniej tłumnie ;)
Co do Salou czy Cambrils - typowe miejscowości letniskowe. Wszystkiego może tam zabraknąć tylko nie barów i restauracji. Plaże.. hm, przez Salou tylko przejeżdżałam, plaża dość długa, ale czy bardzo szeroka? Nie zwróciłam uwagi. Cambrils plaż ma kilka, całkiem ładne miejsce tylko wiadomo - turyści, turyści... Myślę jednak, że jeśli będziecie mieć trochę czasu to możecie się przejechać, czemu nie. Może w środku tygodnia nie będzie dużych tłumów. Z dworca autobusowego w Tarragonie (Pl. Imperial Tarraco) kursują często autobusy Plana, trasa przez La Pineda, Salou i Cambrils.

Ethel 
Aficionado

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 25-06-2014, 20:13    #33

Komu jeszcze mało fajerwerków to uprzejmie informuję, że od 2 do 5 lipca odbywać się będzie w Tarragonie Międzynarodowy Konkurs Sztucznych Ogni. Pokazy na plaży miejskiej Miracle codziennie o 22:30.
http://www.tarragona.cat/...at-de-tarragona

buma 
Novato

Wysłany: 02-07-2014, 15:17    #34

Wróciliśmy z Tarragony, super miasteczko :) Czyste, z bardzo ładnymi deptakami do spacerowania. Jedzonko pyszne :) Jeśli chodzi o plaże to nie przypadła nam do gustu żadna niestety, nie mieliśmy wlasnych lezakow i parasoli a tam nie mozna bylo nic wypozyczyc. Jezdzilismy na plaze do Salou, która była całkiem Ok, nawet nie było tłumów ale pewnie to przez to że dopiero początek sezonu. Tam też znaleźliśmy kilka fajnych knajpek na lunch.

Czarownica 
Amigo

Moje nałogi: Ślęża,Przyjaciele,Muzyka,Książki
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 06-07-2014, 10:18    #35

Kocham Diablosy z Tarragony !!!! https://www.youtube.com/watch?v=An6I13G_8W8
Kiedys tam wroce ....zobaczyc je jeszcze raz na zywo!!!

Ethel 
Aficionado

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 09-07-2014, 01:53    #36

buma napisał/a:
Jeśli chodzi o plaże to nie przypadła nam do gustu żadna niestety

No widzisz, ja akurat ten brak "cywilizacji" na tarragońskich plażach sobie cenię :wink: A na jakich plażach byliście w Tgn? Na Platja Llarga też leżaków nie było?
buma napisał/a:
Jezdzilismy na plaze do Salou, która była całkiem Ok, nawet nie było tłumów ale pewnie to przez to że dopiero początek sezonu.
Pewnie woda w basenach jeszcze zbyt zimna, żeby można było skakać do nich na głowę z balkonu :o_no
Czarownica napisał/a:
Kocham Diablosy z Tarragony !!!! https://www.youtube.com/watch?v=An6I13G_8W8
Kiedys tam wroce ....zobaczyc je jeszcze raz na zywo!!!

Będzie okazja - Santa Tecla już we wrześniu, tak że zapraszamy ;)

buma 
Novato

Wysłany: 11-07-2014, 09:35    #37

Cytat:
No widzisz, ja akurat ten brak "cywilizacji" na tarragońskich plażach sobie cenię :wink: A na jakich plażach byliście w Tgn? Na Platja Llarga też leżaków nie było?

Jeśli tam mieszkasz i przychodzisz na plaże z własnymi rzeczami, albo podjezdzasz samochodem jak większość ludzi ktorych widzieliśmy to z pewnością takie plaże są lepsze niż te w Salou. Są spokojniejsze. My jadąc raz do roku na urlop chcemy odpocząć i się po prostu zrelaksować, a niżeli taszczyć ze sobą parasolki ;) Nawet nie jechaliśmy samochodem tylko pociągiem.
Byliśmy na Playa miracle i Arrabassada- na tej drugiej nam powiedziano że na platja larga też nie ma leżaków. [/quote]

Ethel 
Aficionado

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 15-07-2014, 00:45    #38

My mamy swój parasol i mieszkamy jakieś 15 minut spacerem od plaży Miracle, ale i tak nigdy nie chce nam się tego parasola taszczyć. Tak że albo kocyk i kanapki (drinka/kawę da już radę w chiringuito) albo faktycznie La Pineda/Salou/Cambrils...

Andzela 
Administrator

Moje nałogi: Xataka y EL PUTO JUEGO MEGAPOLIS
Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 90 razy
Wysłany: 15-07-2014, 19:12    #39

buma napisał/a:
My jadąc raz do roku na urlop chcemy odpocząć i się po prostu zrelaksować, a niżeli taszczyć ze sobą parasolki ;)

Ethel napisał/a:
My mamy swój parasol i mieszkamy jakieś 15 minut spacerem od plaży Miracle, ale i tak nigdy nie chce nam się tego parasola taszczyć.

ale przeciez taki duzy parasol jest bardzo lekki co za problem? :bien
wlasnie zwazylam swoj 1,270 g. =D

Czarownica 
Amigo

Moje nałogi: Ślęża,Przyjaciele,Muzyka,Książki
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 17-07-2014, 18:01    #40

Dzieki moze za rok W tym roku bede w PL .Wakacje !!!!
Ostatnio zmieniony przez Czarownica 17-07-2014, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  

Ethel 
Aficionado

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 20-07-2014, 13:20    #41

buma napisał/a:
Byliśmy na Playa miracle i Arrabassada- na tej drugiej nam powiedziano że na platja larga też nie ma leżaków.

No to sprawdziłam wczoraj - SĄ. Nie wiem dokładnie kto je wypożycza - być może pobliska restauracja Toful de Mar albo klub żeglarski, widziałam tylko że na plaży leżaki składał pan w granatowej koszulce, więc może jego trzeba pytać... Oprócz leżaków są też ustawione takie "baldachimy"-daszki, chociaż nie bardzo dużo.
Na Platja Llarga nie bywam zbyt często i jakoś nigdy wcześniej nie zwracałam na to specjalnej uwagi, więc nie zapamiętałam... sorry. Zresztą, to taka część plaży, że tłumek większy niż gdzie indziej, więc ja i tak wybrałabym kocyk/ręcznik w jakimś spokojniejszym kącie.
Ostatnio zmieniony przez Ethel 20-07-2014, 13:21, w całości zmieniany 1 raz  

buma 
Novato

Wysłany: 21-07-2014, 11:42    #42

temat leżaków tętni życiem :)
Andzela, jadąc pociągiem a potem autobusem wybacz ale nie mam ochoty brać ze sobą parasolki,nawet jeśli by ważyła tyle co Twoja. Leżaków też nie mam ochoty taszczyć, nawet ich nie mam w domu. Inna kwestia jeśli jechalibyśmy samochodem, to Ok można wszystko spakować i rozpakować się na jakiejkolwiek plaży.

Ethel, dzięki że zrobiłaś wywiad. Będziemy wiedzieć na przyszłość ;)

magdalena 
Aficionado

Moje nałogi: slodycze
Przedstawiciel:
aragon

Wysłany: 02-10-2015, 13:46    #43

Pytanie do Ethel, prosze podpowiedz mi jaka polecasz dzielnice na kupno mieszkania w Tarragonie?
Chodzi o to ,zeby byla to spokojna dzielnica ,polozona dosyc blisko plazy. Jestem teraz w sytuacji w ktorej chcialabym zmienic miejsce zamieszkania a Tarragona bardzo przypadla mi do gustu.

Ethel 
Aficionado

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 02-10-2015, 23:22    #44

Magdalena, jeśli nie zależy ci na mieszkaniu bardzo blisko centrum (bo np. masz samochód albo nie straszna jest ci 15-minutowa podróż miejskim autobusem) to może spodobałaby ci się Vall de l'Arrabassada (Urbanitzacions de Llevant). To taka typowo mieszkalna dzielnica, nowe bloki/domy, mało sklepów, ale za to bardzo blisko plaży Arrabassada. Nigdy tam nie mieszkałam, ale wygląda ładnie i cicho... choć do najtańszych pewnie nie należy.
https://www.google.pl/map...a27d7950a7b6d2a

Część miasta określana czasem jako Barris Maritims (ale bez starego Serrallo) albo Eixample Sud, między ulicami Vidal i Barraquer, Pere Martell i Ramon i Cajal, okolice Tabacalera i Parc de la Ciutat - praktycznie centrum, bloki nowsze i starsze, sklepy, trochę barów itp. a do plaży miejskiej Miracle jakieś 15 minut spacerem...

Popularne jest Sant Pere i Sant Pau, głownie ze względu na ceny i bliskość uniwersytetu, ale mnie średnio się podoba - daleko od centrum ("daleko" w Tgn to wtedy, kiedy trzeba jechać autobusem :lol: ), daleko od plaży, dużo starych bloków, w sumie nic tam nie ma...

Podobnie dzielnice takie, jak la Floresta, Torreforta, Riu Clar - nazwijmy to bardzo brzydko "dzielnice imigranckie", choć w sumie nie mnie oceniać, bo nigdy tam nie mieszkałam. Zdarzają się w nich miejsca ładne, zdarzają się robotnicze koszmarki z cegły i bez grama zieleni... Za to raczej na pewno są tańsze niż centrum.

W Tarragonie podział i nazwy dzielnic czasem są dosyć niejasne, tak że najlepiej sprawdzać po ulicy i ew. street view w Google ;)

Jakbym coś jeszcze mogła podpowiedzieć to pisz!!
Ostatnio zmieniony przez Ethel 03-10-2015, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  

magdalena 
Aficionado

Przedstawiciel:
aragon

Wysłany: 03-10-2015, 12:59    #45

Dzieki Ethel, punkt za pomoc. Popatrze sobie w internecie na mieszkania w Arrabassadzie.Jeszcze raz dzięki

Ethel 
Aficionado

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 03-10-2015, 14:43    #46

Mam nadzieję, że znajdziesz coś ciekawego i w przystępnej cenie :cruzando_los_dedos

W mieszkaniu w Tarragonie fajne jest właśnie to, że nawet jak nie masz samochodu to bez problemu dojedziesz wszędzie autobusem i to zwykle bez przesiadek. Albo w ogóle piechotą... to w końcu nie jest wielkie miasto =D

magdalena 
Aficionado

Przedstawiciel:
aragon

Wysłany: 03-10-2015, 17:14    #47

Fakt. Lubię właśnie mniejsze miasta. Samochód mam , no ale jak wypijemy to winko to trzeba będzie autobusikiem do domku jechać...Nie wiem tylko czy na pewno będzie to Tarragona ( tutaj minusem jest ta niepewna sytuacja Katalonii) druga opcja to wyjazd bardziej na południe,okolice Alicante. Zresztą cała Hiszpania jest piękna . Muszę patrzeć też na to, żebym miała blisko lotnisko.Mama moja już nie pierwszej młodości może potrzebować częstszych wizyt w Polsce.

Majlook 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 03-10-2015, 21:10    #48

Jak zależy Ci na bezpośrednich lotach do Polski, to Barcelona/Tarragona i okolice chyba najkorzystniej, bo połączeń jest sporo. Z Alicante też są loty do Gdańska, ale tylko w sezonie letnim. Z Malagi jest Warszawa, Kraków i Wrocław / sezonowo.

Pozdrowienia z Gdyni :wink:
Ostatnio zmieniony przez Majlook 03-10-2015, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Poland

magdalena 
Aficionado

Przedstawiciel:
aragon

Wysłany: 04-10-2015, 18:19    #49

Majlook, a Ryanair nie lata również zimą do Alicante? Coś mi sie gdzieś o uszy obiło....? Właśnie o połączenia z Gdańskiem mi zależy. Muszę sprawdzić na ich stronie internetowej. Dzięki za pozdrowienia z Gdyni ( kocham to miasto) :-D

Majlook 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 04-10-2015, 20:37    #50

magdalena napisał/a:
Ryanair nie lata również zimą do Alicante?

Nie, tylko w sezonie, od kwietnia do września lub października.
  Kraj: Poland

Odpowiedz do tematu