Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie sa najpiekniejsze plaze w Hiszpanii?
Autor Wiadomość
iwona09 
OBSERVADOR

Wysłany: 07-11-2012, 12:03    #51

Ja polecam Walencję, jedno z najpiekniejszych miejsc w jakim byłam

Nico
[Usunięty]

Wysłany: 07-11-2012, 19:27    #52

Jakby ktoś szukał, najładniejsza plaża jest tu koło Ferrolu ;)

https://maps.google.com/maps?hl=pl&ll=43.496021,-8.318667&spn=0.01678,0.042272&t=h&z=15

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 07-11-2012, 21:46    #53

Cauliflower, to by Ci sie "moje" Arenales podobalo. ja mam taka "malutka sympatie" na trasie z Alicante do Benidormu - tyle, ze nie ma piasku a drobniutkie kamyczki a gleboko robi sie metr od brzegu - to dzieci nie ma i piach sie na olejek do opalania nie sypie.

fankabiologii 
Hablador

Moje nałogi: czekolada/książki
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 08-11-2012, 00:35    #54

zdecydowanie polecam plaze w okolicach Denia (comunidad valenciana, nieco ponad godzina drogi na poludnie od valencii)
szczegolnie dzikie plaze nie ta w samej miejscowosci. Jest super plaza w Las Rotas kamienna, przepieknie wyglada szczegolnie wieczorem.
iwona09 napisał/a:
Ja polecam Walencję, jedno z najpiekniejszych miejsc w jakim byłam

ja wiem :huh , w samej walencii la Malvarossa to raczej duzo piasku, smieci i ludzi. sporo moich znajomych wyjezdza poza valencie - na plaze saler, zaraz obok. Chwala sobie ze ladniejsza.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 08-11-2012, 15:34    #55

fankabiologii, ale w Saler to komary wieczorami zywcem zjadaja przez Albufere.
ale plaza rzeczywiscie niczego sobie.

buma 
Novato

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 20-04-2014, 12:29    #56

Odkopuję temat. Jak do tej pory najbardziej urzekła mnie plaża LLevant na Formenterze , ogromna, szeroka, morze niebieściutkie. Jest tak duża że spokojnie nawet w sezonie można znaleźć miejsce z dala od tłumów. Druga plaża równie piękna to Illettes, niestety mniejsza i bardziej zatłoczona.
W tym roku myślimy o Galicji. Okolice A coruna, O Grove, Vigo.. Tylko jak w tamtych rejonach jest z pogodą (lipiec/sierpień) i czy jest baaardzo tłoczno na plażach?

ed. potwierdzam też powyższe wpisy o Costa de la luz. Duże, szerokie plaże. Byliśmy poza sezonem (marzec).
Ostatnio zmieniony przez buma 20-04-2014, 12:32, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Spain

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 20-04-2014, 13:24    #57

buma napisał/a:
Jak do tej pory najbardziej urzekła mnie plaża LLevant na Formenterze , ogromna, szeroka, morze niebieściutkie.
rzucilam okiem na zdjecia w internecie, rzeczywiscie jest piekna, i jaka woda :shock: jak w Morzu Karaibskim :bien a jak wyglada odleglosc do jakiegos hotelu, czy idac na te plaze trzeba sie nastawic na to ze cale wyposazenie (cos do lezenia, jedzenia etc..) trzeba ciagnac ze soba, czy jest mozliwosc skorzystania z plazowach lezaczkow? Byliscie na Formentera przejazdem czy tam nocowaliscie?

buma 
Novato

Wysłany: 20-04-2014, 14:22    #58

Tak nocowaliśmy 6 dni. Na plaże jeździliśmy rowerem, ale można też skuterem, samochodem i ewentualnie autobusem. Wszystko zależy w jakiej części wyspy się mieszka ( najbliżej La Savina lub Es Pujols). Nam zajmowało jakieś 20 minut rowerkiem ale warto było, i plaża cudownaaaaa. Przy plaży nie ma hoteli i jest zaledwie jedna knajpka gdzie można coś zjeść. Leżaki i parasolki można wypożyczyć .
Na Formentere płyneliśmy promem z Ibizy. Nie ma innej możliwości, ew promem z Walencji ale wychodzi dużo drożej niż lot na Ibize i stamtąd prom ( 40 min).
Kilka zdjęć.

Ostatnio zmieniony przez buma 20-04-2014, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 20-04-2014, 16:10    #59

buma, narobilas mi smaka, juz patrzylam na oferty wycieczek na Formentera :cool: 6 dni pewnie wystarczy z racji tego ze wyspeka jest mala..czy jest tam jeszcze co zobaczyc?

buma 
Novato

Wysłany: 20-04-2014, 16:48    #60

anvien, W zupełności wystarczy. Jeśli dobrze pamiętam to my byliśmy od niedzieli do niedzieli. Jeśli chodzi o atrakcje to poza plażą to raczej nie, ale cóż więcej chcieć :) Można się wybrać do stolicy Formentery,malutkiego miasteczka San Francesc, lub też Pilar de la Mola, mała wioska z latarnią morską i śliczną panoramą okolicy.
My zatrzymaliśmy się w miejscowości Es Pujols, ale za drugim razem zdecydowalibyśmy się na La Savine- obie miejscowości są w miarę blisko plaż a La Savina zdecydowanie tańsza jeśli chodzi o wyżywienie. Es Pujols ma kilka fajnych restauracji przy plaży, w nocy nastrojowo oświetlone w świeczki i latarenki.
Chciałabym tam wrócić, ale w tym roku szukamy czegoś bliżej... Jeśli nie Galicia (zależy czy będziemy zmotoryzowani czy nie), to może Costa Brava..

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 20-04-2014, 16:51    #61

buma, a jak myslisz lepiej bukowac hotel czy szukac jakichs fajnych bungalow? Bo hoteli chyba tam strasznie duzo nie ma, patrzac na oferte biur podrozy to przewija sie wciaz kilka tych samych :-)
A ile trwa podroz promem z Ibizy? Godzinke, chyba nie dluzej co?

buma 
Novato

Wysłany: 20-04-2014, 17:35    #62

Ok 40 minut. My korzystaliśmy z promów trasmapi.com .
Jeśli chodzi o zakwaterowanie to hoteli tam jest malutko, głownie są tam takie jakby kwatery "apartamentos ", gdzie masz do dyspozycji łazienkę, pokój z aneksem i balkonik. Nie pamiętam już nazwy naszego budynku :/ Bungalowy też są, ale nie wiem jak z ich lokalizacją.

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 20-04-2014, 17:42    #63

Fajnie, musze sie rozeznac czy lepiej byloby hotel, bo te sa blizej plazy czy jakis fajny bungalow/apartament (patrzylam ze wiele fajnych jest dosc daleko od plazy), nie ukrywam ze chcialabym miec piekna plaze w zasiegu krotkiego spacerku =D
A kapac sie mozna na tych plazach w kazdym miejscu czy tylko w wyznaczonych miejscach? Czy trzeba liczyc sie z jezowcami i jakimis niespodziankami w wodzie? Bo na zdjeciach wyglada to na bajeczny piaseczek, ale czy tak jest naprawde? :pienso
Ostatnio zmieniony przez anvien 20-04-2014, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  

buma 
Novato

Wysłany: 21-04-2014, 12:00    #64

anvien, ja przy tych dwóch plażach nie widziałam żadnych zabudowań więc sprawdź dobrze ;) one właśnie słyną z nieskażonej cywilizacją natury.

Nie spotkałam też jeżowców, co najwyżej sporą ilość nudystów :)

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 21-04-2014, 12:30    #65

Anvien, jeśli nie jesteś osobą, która uwielbia leżenie plackiem na plaży to Formentera na 6 dni to wg mnie za dużo. Ja bym raczej wybrała maksymalnie 3 dni na Formenterze i przy okazji zobaczyła Ibizę (ma w niektórych miejscach ładne plaże) albo którąś z pozostałych wysp. Kąpać się na Formenterze można praktycznie wszędzie, mało jest miejsc z trudnym zejściem do wody. Jeżowców nie spotkałam, meduz też nie.

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 22-04-2014, 11:16    #66

skara napisał/a:
Anvien, jeśli nie jesteś osobą, która uwielbia leżenie plackiem na plaży to Formentera na 6 dni to wg mnie za dużo
..no tak plackiem caly dzien nie uleze =D ale uwielbiam piekne plaze i moge sie godzinami w nie wpatrywac, juz pomijajac kwestie fotografowania :-) ale moze rzeczywiscie rozsadnie by bylo polaczyc Ibize i Formentera razem.... :-)
buma napisał/a:
Nie spotkałam też jeżowców
no to dobrze ze nie ma tam niespodzianek typu kamyczki wbijajce sie w stopy i jezowce, tak jak nas to zaskoczylo lekko na Costa Brava, plaza byla sliczna w katalogu z laguna, romantyczna, ale bez butow nie dalo rady ani sie kapac ani spacerowac :que_no

buma 
Novato

Wysłany: 22-04-2014, 11:37    #67

Cytat:
to zaskoczylo lekko na Costa Brava, plaza byla sliczna w katalogu z laguna, romantyczna, ale bez butow nie dalo rady ani sie kapac ani spacerowac :que_no

a w której miejscowości byliście?

Jeśli chodzi o Ibizę, wg mnie jest to jedna wielka imprezownia. I szczególnie w sezonie są tam tłumy ludzi, ale wiadomo co kto woli ;) Na pewno jest bardziej zielona (lasy piniowe, migdałowce) niż Formentera :)
Ostatnio zmieniony przez buma 22-04-2014, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 22-04-2014, 12:17    #68

buma napisał/a:
a w której miejscowości byliście?
Platja de Aro, a plaze mozna zobaczyc tutaj

http://www.tripadvisor.de...Vacations.htmlc

Cytat:
Jeśli chodzi o Ibizę, wg mnie jest to jedna wielka imprezownia
no na pewno, ale czesc rozrywkowa wyspy pewnie i tak bysmy pomineli w tych 3 dniach, skupiajac sie na ladnych widokach i dobrym jedzeniu :-) :-)

Ethel 
Aficionado

Moje nałogi: wino
Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 31-05-2014, 15:15    #69

A czy wiedzieliście, że najpiękniejsze plaże całej Katalonii są w... Tarragonie? :P Nasze wybrzeże bije na głowę Costa Bravę wynikiem 38:28. Już wyjaśniam:
Fly4Free napisał/a:
Błękitna Flaga to prestiżowe wyróżnienie nadawane plażom, które spełniają najwyższe światowe standardy dotyczące ogólnej czystości, jakości wody, bezpieczeństwa i wyposażenia.Program ma na celu promowanie edukacji ekologicznej w miejscowościach nadmorskich. Certyfikowane plaże spełniają surowe normy ochrony środowiska. Co roku nagrody przyznawane są przez międzynarodową organizację pozarządową – Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE). W programie udział bierze 48 krajów (oceniany jest obszar Europy, Południowej Afryki, Maroka, Tunezji, Nowej Zelandii, Brazylii, Kanady i Karaibów).
Miejsce 1 - Hiszpania (550 plaż z Błękitna Flagą). Około 80% plaż Hiszpanii spełnia surowe kryteria dotyczące jakości wody. Największy wybór czystych i dobrze zagospodarowanych plaż spotkamy w regionie Galicji (127), Walencji (114), Katalonii (90) i Andaluzji (78)

http://www.fly4free.pl/bl...pid=276#galeria
http://www.blueflag.org/m...-2/List/Beaches
Tarragona jest prowincją o największej liczbie plaż wyróżnionych Błękitną Flagą w całej Katalonii. Posiada ich 38, podczas gdy wybrzeże Girony "tylko" 28, a Barcelony - 23. W skali kraju Tarragona zajmuje 5 miejsce, za Alicante, Majorką, A Coruña i Pontevedra.
http://www.naciodigital.c...latges/qualitat
Tyle statystyki, a tak na obrazkach:
Platja de l'Arrabassada (Tarragona)

Cala Fonda - "Waikiki" (Tarragona)

Muntanyans (Torredembarra)

Torn (L'Hospitalet de l'infant)
Ostatnio zmieniony przez Ethel 31-05-2014, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 31-05-2014, 16:34    #70

Ethel, a dokąd wybrać się w lipcu albo sierpniu, żeby nie było stada turystów? Z przymusu mam urlop właśnie w te miesiące a mam wielką ochotę na Katalonię. Może być trochę dalej od plaży, tylko właśnie żeby nie było najazdu.

Ethel 
Aficionado

Moje nałogi: wino
Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 01-06-2014, 19:27    #71

Trudne pytanie :twisted: . Obawiam się, że wszędzie tam, gdzie jest kawałek plaży będą też turyści, zwłaszcza w lipcu i sierpniu. Mimo wszystko wydaje mi się, że Costa Daurada jest trochę mniej popularna niż Costa Brava, więc najazd turystów też mniejszy... chociaż miejscowości typu Salou, Cambrils czy La Pineda lepiej omijać szerokim łukiem (mimo, że plaże ładne). Poza tym, zależy jakiego rodzaju rozrywek oczekujesz poza plażą. W Tarragonie i na południe od niej świetne jest to, że w niecałą godzinkę można przemieścić się z plaży w góry (w razie, gdyby Ci było mało =D ) - Prades, Montsant, L'Hospitalet de l'infant to praktycznie góry na plaży... Jeszcze dalej na południe masz Delta de l'Ebre - pola ryżowe, flamingi, komary... :grin: Jeśli przemieszczasz się samochodem to myślę, że bez trudu znajdziesz jakiś spokojny kawałek przestrzeni.
Na Costa Brava jest miejsce, do którego mam wielki sentyment - Cap de Creus, na samej północy, najbardziej na wschód wysunięty kawałek Hiszpanii. Miasteczko Cadaques - cudne jak z pocztówki, z białymi domkami i niebieskimi okiennicami, zatoczki i kamieniste plaże... no może to akurat nie wszystkim przypada do gustu, kości można sobie nieźle poodgniatać, ale za to woda superczysta. Niedaleko Port Lligat i dom Salvadora Dali. A po drugiej stronie przylądka miejscowość Port de la Selva i wzgórze z klasztorem Sant Pere de Rodes - bajkowe widoki na wybrzeże... Obłożenie turystyczne niestety nie do uniknięcia, aczkolwiek wydaje mi się, że są to regiony na tyle niełatwo dostępne i mniej znane z przewodników, że można spokojnie wypocząć bez ludzi depczących ci po piętach.

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 01-06-2014, 21:04    #72

Dzięki wielkie :) tak, zawsze jedziemy samochodem i zwykle zatrzymujemy się w miejscach, gdzie wrony zawracają, chociaż ostatnio przegięliśmy i stwierdziliśmy, że do najbliższego baru to mogłoby być jednak bliżej, niż 5 km :D
Plaża też nie jest konieczna, szczerze mówiąc wolę na morze patrzeć niż się kąpać, liczą się głównie widoki i jedzenie. I właśnie żeby tłumów nie było.

No niestety, jestem skazana na te miesiące, marzy mi się Andaluzja - ze względu na upały odpada. Zwykle jeździmy na północne wybrzeże, ale coś nowego by człowiek zobaczył (i zjadł).
Jeszcze raz dzięki :)

Majlook 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 01-06-2014, 21:25    #73

Cauliflower napisał/a:
No niestety, jestem skazana na te miesiące, marzy mi się Andaluzja - ze względu na upały odpada.

Bez przesady, na wybrzeżu da się wytrzymać, tym bardziej w lipcu, wiele powyżej 30 stopni nie powinno być :vale Może nie będzie przyjemnego chłodnego wiaterku, ale lepsze to niż Sevilla w połowie sierpnia :wink:
  Kraj: Poland

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Moje nałogi: internet
Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 01-06-2014, 21:51    #74

dokładnie, zobacz prognozy popody.
jak Andaluzja ma około 35-40 st , to na całym wybrzeżu jest od 25-30. :hola:
chyba, że wieje poniente.... :calor
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 01-06-2014, 21:51    #75

Hmmm.. pośledzę temperatury w tym roku.
Byłam na przełomie października i listopada i było idealnie jak dla mnie :me_rio

Odpowiedz do tematu