Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Andzela
12-05-2009, 15:39
Paro
Autor Wiadomość
matika 
Novato

Wysłany: 02-10-2012, 08:11    #226

darion, wiem że można przenieść również zasiłek do Polski, trzeba wtedy poprosić o e-302 a teraz to się chyba nazywa U2, i wiem, że trzeba również przebywać miesiąc czasu pod kontrolą sepe i teraz pytanie
1) wiesz może od kiedy jest liczony ten miesiąc czasu, czy od chwili rejstracji czyli demady czy od chwili złożenia wniosku o paro? czy może jeszcze od innej daty?
Tylko proszę nie kierujcie mnie do Sepe, głupio iść się tam i pytać o takie rzeczy nie będąc nawet zarejstrowany i nawet nie wiem czy w przyszłości będę ten zasiłek starał się przenieść.
Drugie pytanie
2) Ile trwa załatwianie formalności w Polsce, czyli przykładowo wracam z papierkiem e-302/U2 1 grudnia, kiedy mogę się spodziewać w Polsce wypłaty pierwszej raty.
3) Jak rozumiem w późniejszym czasie nie ma problemów z powrotem do Hiszpanii i ponownej pracy czy też rejstracji w Sepe.
  Kraj: Poland

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 02-10-2012, 11:02    #227

matika, niestety nigdy tego nie robilem i nie wnikalem w temat, wiec nie moge ci pomoc.

jowa 
Novato

Wysłany: 03-10-2012, 19:05    #228

po otrzymaniu U2 jest 7 dni na zarejestrowanie się w PUP ,ale takrze trzeba zgłosic się do oddziału wojewódzkiego urzedu pracy-----trzeba byc osoba poszukujacą pracy.Tyle wyczytałam ,ale też mnie ten temat ciekawi .Jak coś pewnego się dowiem dam znac

fankabiologii 
Hablador

Moje nałogi: czekolada/książki
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 03-10-2012, 19:10    #229

mam takie pytanie - ile sie czeka na certificado de empresa? moja juz zwleka tydzien - i na razie nie ma widokow na szybkie wydanie. :no_se

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 03-10-2012, 20:24    #230

fankabiologii napisał/a:
ile sie czeka na certificado de empresa?

normalnie jak konczysz prace to certyficado dostajesz, ale w wielu firmach sie czeka okolo tygodnia od zakonczenia pracy. Warto pamietac ze certyficado de empresa w Hiszpanii jest wydawane wylaczne na zyczenie pracownika ( nie jak w Polsce na kazdy koniec zatrudnienia , swiadectwo pracy) Mozesz im powiedziec ze maja to przeslac w trybie pilnym do SEPE (robia to droga elektroniczna, bezpapierowo i tego samego dnia jest w urzedzie pracy).

fankabiologii 
Hablador

Moje nałogi: czekolada/książki
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 04-10-2012, 17:51    #231

bylismy dzisiaj w SS zeby mnie wpisac do ubezpieczenia pieknego. No i przy okazji sie dowiedzialam, ze nie mam prawa do zasilku, bo pracowalam na polowe etatu i tylko rok i kilka dni (dwa lata szkolne).
Wiec problem rozwiazal sie sam :D
trudno, sprobuje jeszcze czegos na weekendy poszukam, ale w obecnej sytuacji moze byc baaardzo trudno. Moze cos na uczelni znajde :-D

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 04-10-2012, 19:30    #232

fankabiologii napisał/a:
nie mam prawa do zasilku, bo pracowalam na polowe etatu i tylko rok i kilka dni (dwa lata szkolne).

ja bym nie bazowal na stwierdzeniu pracownika SS czy zasilek sie nalezy czy nie.
czesto nie maja pojecia o swoich obowiazkach pracowniczych, przepisach a wchodza w gestie SEPE.
Pytanko: to sa dwa lata szkolne, czy rok i kilka dni na 1/2 etetu.
Juz nie wiem jak to bylo, ale z tego co pamietam to 1 rok, to 1 rok, tyle ze zasilek w wymiarze 50 % przysluguje przy pracy na 1/2 etatu. Pytaj w SEPE i nie sluchaj pokatnych opinii, u zrodla pytaj :!:

matika 
Novato

Wysłany: 16-10-2012, 12:15    #233

Witam mam takie pytanie jak kończyłem prace w tym sezonie nie otrzymałem certificado de empresa, jak się spytałem dlaczego powiedziano mi no hace falta, czyli ze nie potrzeba, i teraz moje pytanie czy jak pojde do sepe to oni na pewno to beda miec, dodam iz firma ktróra mnie zatrudnia, jest ogromna i zatrudnia tysiace ludzi? Pozdrawiam

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 16-10-2012, 13:05    #234

Certificado de Empresa jest obligatoryjna w celu przedstawienia w SEPE ale tylko na wyrazne zyczenie pracownika jest generowane. Nie musi byc dostarczona fizycznie do rak pracownika. Pracodawca moze elektronicznie wyslac do SEPE ( urzad ma tego samego dnia, ktorego zostalo wyslane) i byc moze dlatego powiedziano no hace falta, w innym wypadku napewno hace falta :rotfl

Andzela 
Administrator

Moje nałogi: Xataka y EL PUTO JUEGO MEGAPOLIS
Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 90 razy
Wysłany: 16-10-2012, 14:30    #235

darion napisał/a:
i byc moze dlatego powiedziano no hace falta, w innym wypadku napewno hace falta :rotfl

Faktycznie ... :rotfl :grin:

matika 
Novato

Wysłany: 22-10-2012, 17:22    #236

standardowe pytanie, da się te Certificado de empresa otrzymać przez Internet?

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 22-10-2012, 17:42    #237

matika napisał/a:
standardowe pytanie, da się te Certificado de empresa otrzymać przez Internet?

NIE.

Certificado de empresa wydaje Ci twoja ostatnia firma w ktorej pracowales.
Dzwonisz do firmy ze maja przeslac w trybie pilnym do SEPE. Tego samego dnia jest juz w urzedzie. Ewentualnie moga przeslac na twoj adres domowy , ale bez wzgledu na to czy to na terenie Hiszpanii czy w Polsce, zazwyczaj odmawiaja i trwa to bardzo dlugo ( lub nigdy nie nadejdzie). Wymagaja osobistego odbioru, wiec po co robic sobie pod gore, dzwonisz i musza to przeslac do SEPE. Daj im termin 48 godzin i powiedz ze po tym terminie zadzwonisz ponownie :twisted:
Ostatnio zmieniony przez darion 22-10-2012, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Spain

krecik555 
OBSERVADOR

Wysłany: 28-10-2012, 21:45    #238

Witam Wszystkich.
Mam takie skromne pytanko, bo tak przeglądam to wszystko i nic nie mogę znaleźć, mianowicie: czy mogę uzyskać jakąś dodatkową pomoc rodzinną będąc na paro mieszkając tutaj z żona i dzieckiem (żona nie pracuje".
Dzięki za info

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 28-10-2012, 22:55    #239

Dodatkowa pomoc rodzinna to zasilek rodzinny z SS, a po skonczeniu paro mozesz otrzymac subsidio na 18-24 miesiace. Dodatkowo dp paro n ie ma NIC.
Jako taka polityka pro-rodzinna nie istnieje, nawet jak bys mial 3 czy 5 dzieci.

krecik555 
OBSERVADOR

Wysłany: 28-10-2012, 23:04    #240

Rozumiem.
Właśnie dzisiaj jedna osoba mi powiedziała, że mogę się starać o jakiś dodatek na dziecko-rodzinę, bo nie przekraczam jakiejś tam średniej na osobę. i dlatego to moje pytanie, ale paro mam jeszcze na ponad rok tak wiec nici z tego, jak piszesz. Dziękuje za pomoc!!

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 28-10-2012, 23:47    #241

krecik555, a jeszcze jedno, ile dzieciatko ma lat, bo to istotne ?

krecik555 
OBSERVADOR

Wysłany: 28-10-2012, 23:51    #242

całe 16 mc:)

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 29-10-2012, 09:30    #243

To jednak nic nie zmienia, ale kazde comunidat ma dodatkowe pomoce, zasilki, dofinansowania etc. Byc moze u ciebie jest taki dodatek o ktorym ktos Ci mowil. Bo dajmy na to w Catalunii jeszce rok temu byly zasilki wzasadzie dla wszystkich i na wszystko, teraz sie duzo pozmienialo, ale moze jednak cos dla rodzin pozostalo. U mnie w Walencji nie ma nic. Udaj sie do trabajadory social lub SS i zapytaj, a moze jednak.

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 29-10-2012, 10:05    #244

Krecik555, mieszkasz w Bilbao i macie małe bezrobocie (coś koło 12%). Na pewno znajdziesz pracę przed zakończeniem zasiłku więc głowa do góry!

matika 
Novato

Wysłany: 03-01-2013, 15:59    #245

Witam.
Muszę umówić się na cite, źeby podpisać paro, robi się to przez Internet za pomocą stronki www.soib.es.
Teraz tak się zastanawiam czy mogę to bez problemu zrobić z Polski, niby to tylko cita, ale może widzą, ze cita jest robiona z Polskiego IP, i mogą się przyczepić. Choć z drugiej mogę przecież prosić kolegę w Polsce żeby mi tą cite zrobil bo ja w ES nie mam Internetu.
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 03-01-2013, 16:13    #246

matika napisał/a:
Teraz tak się zastanawiam czy mogę to bez problemu zrobić z Polski, niby to tylko cita, ale może widzą, ze cita jest robiona z Polskiego IP, i mogą się przyczepić. Choć z drugiej mogę przecież prosić kolegę w Polsce żeby mi tą cite zrobil bo ja w ES nie mam Internetu.

Zycie nie jest na tyle proste by je dodatkowo komplikowac. Idz czlowieku do locutorio i wstydu oszczedz albo umow cite przez telefon, bo chyba telefon masz :diablo1

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Moje nałogi: internet
Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 03-01-2013, 16:19    #247

polskie/zagranicze IP blokują... musisz z Hiszpanii
http://www.youtube.com/wa...feature=related

matika 
Novato

Wysłany: 03-01-2013, 16:54    #248

bez problemu bym poszedl do locutorio czy zadzownił ale obecnie musiałem wrócić na jakiś czas do PL.
GreGoriO jesteś pewny, że do samego zamówienia city żeby dopiero iść od urzędu i podpisać paro potrzeba logować się na tej stronce z soib.es z hiszpanskiego IP?
A testował ktoś kiedyś program Proxy Switcher albo inny tego typu?
Pozdrwiam

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Moje nałogi: internet
Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 03-01-2013, 16:58    #249

chwila... chcesz cite na pierwszy raz czy kolejny?
jeśli chcesz umówić wizytę, nie ma żadnego problemu, możesz również zadzwonić.
ale jeśli chcesz podpisać paro poprzez swój numer NIE z PINem, który masz na DEMANDA
to niestety nie da rady.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez GreGoriO 03-01-2013, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  

matika 
Novato

Wysłany: 03-01-2013, 20:02    #250

kolejna, u nas zeby nawet podpisac sie co 3 miesiace trzeba robic cite i wlasnie o ta cite mi chodzi, nie chce sie podpisywac przez Internet. tylko zrobic to cite. a do hiszpani bede na to cite lecial. Pozdro

Odpowiedz do tematu