Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
CO SĄDZICIE NA TEMAT ZWIĄZKU POLKI Z MAROKAŃCZYKIEM?????????
Autor Wiadomość
karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 27-07-2007, 06:24    #26

Marta J. napisał/a:
napisz ze to jakies specjalne materialy
specjalnie specjalne to nie sa po prostu natuealne - bawelna len ...ni naprawe mozna sie przyzwczaic. nie powiem, z ew ogol enie jest goraco, ale ja woile na upal zalozyc dluga spodnice lniana i do tego lniana tunike bo wtedy jest mi chlodniej i nicc mi nie przypieka. oczywiscie w jasniejszych kolorach od czerni.poza tym zobacz jak ubieraja sie np tuaregowie czy beduini, ktorzy ieszkaja na pustyni, gdzie temp dochdoza i do 50 st. sa wlasnie okatni , razem z twarza (od wiatru ochrona). jak chodzilam w PL..wiadomo nie ma az takich upalow to moze na pcozatku faktycznie troche mi bylo goraco, ale kupilam wlasnie szale z cienkiej bawelny, jasne i bylo w porzadku.

Marta J. napisał/a:
rowniez czekam na wiadomosc kiedy beda "Twoje" rozmowy w tv,juz poprosze o autograf
chyba bede musial numerki rozdawac bo sie kolejka robi :P

BLONDI napisał/a:
, tylko poryszyłam dość myślę interesujący temat , bo jest wiele takich par , związków i niestety w naszym społeczeństwie raczej większość jest z góry na NIE .
masz racje. wlasnie sie niedawno dowiedzialam, ze jednejd ziewczynie, ktora poznala egipcjanina na wakcjach w zeszlym roku a w tym chciala znowu tam jechac, rodzice zabrali paszport, a dziewczyna lat ma 22...rodzice lepiej wiedza i lepiej znaja tego faceta i juz z gory stwierdzili, z ena pewno ja sprzeda do burdelu. nie wiem Blondi czy jak sie spotykalas z marokanczykiem to tez mialas sluchania nt. tego, ze na pewno cie wywiezie a jak nie ciebie to dzieci , zabierze paszport , przykuje do kaloryfera..nawet te wersje slyszalam, ze i w saudi przykuwaja do kaloryferow, tyle, z eoni ich nie maja, wiec nie wiem do jakich. na tym nagraniu byla taka baba z widowni co to wszystko wlasnie wiedzial anajlepiej i wszedzie byla..nawet wlasnie w saudi turysytcznie!..co graniczy z cudem, zeby turystycznie pojechac do saudi, tym bardziej nie muzulmanin.

ja juz nie slucham "dobrych rad"...bo mimo, ze jestem juz tak dlugo z mezem to nadal zdarzaja sie takie. a jak ja nie mam o czyms pojecia to sie nie wypowiadam, wiec nie rozumiem czemu ktos uzurpuj sobie prawo do wtracania sie w moje zycie.
  Kraj: Algeria

martita 
Amigo
martita

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 27-07-2007, 08:03    #27

BLONDI napisał/a:
" BEBER COMO UN POLACO " tak się mówi o nas za granicą ?!

No tak, gdy obcokrajowcom mówiłam, że nie lubię wódki było wielkie zdziwienie: "Ty Polka i wódki nie lubisz, jak to ???"
Tylko, że nie martwię się tym co mówią o Polakach, zawsze coś było mówione i będzie, nie tylko o naszych krajanach i szkoda sobie tym główkę zaśmiecać. Każdy z nas jest inny i ludzie, którzy nas poznają osobiście wyrabiają sobie o nas opinie indywidaualne. Gdy się kogoś poznaje już nie myśli się o nim jak o ogóle narodu ale o konkretnej osobie, która ma takie a nie inne cechy.
To samo dotyczy wspomnianego gdzieś na forum tematu, że Polki są łatwe. Otóż, dziewczyny nie martwcie się, jeśli Wy takie nie jesteście nikt tak o Was nie powie ( chyba, że z zadrości ale to już problem zazdrośnika ).
Ponadto o każdym narodzie są wyrobione przez resztę świata poglądy, jednak człowiek inteligentny nie kieruje sie nimi poznając innego człowieka :smile: .
Uff ale mnie wzięło, się rozpisałam, znowu mam wenę, hihi :mrgreen: Niestety muszę wracać do pracy :cry:
Ostatnio zmieniony przez martita 27-07-2007, 08:06, w całości zmieniany 2 razy  
  Kraj: Poland

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 27-07-2007, 08:34    #28

martita napisał/a:
Ponadto o każdym narodzie są wyrobione przez resztę świata poglądy, jednak człowiek inteligentny nie kieruje sie nimi poznając innego człowieka
i tu masz racje ja jeszcze dodam z mojego doswiadczenia, ze ta inteligencja to nie tlyko kilka literek tytulu naukowego przed nazwiksiem. bo niestety spotkalam sie z bardzo nieelganckim zachowaniem wlasnie od dr mgr i innych dyplomatow, co bylo dla mnie lekkim szokiem, jak dyplomata, ktory ma stycznosc z roznymi rasami moze sie wypowiadac na ich temat.

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 27-07-2007, 10:30    #29

jasne że słyszałam wiele tekstów typu : BĄDŻ TAKA NIE BĄDŻ TAKA ......A ŻE PRZODEM < A ŻE BOKIEM < A ŻE NIE WIADOMO DLACZEGO < wiele komentarzy od osób które nigdy nie wystawiły swojego nosa poza granice Polski a wiedzą wszystko najlepiej np . z programu KTOKOLWIEK WIDZIAŁ , KTOKOLWIEK WIE i wypowiadają się na temat islamu a sami nawet nie przeczytali Biblii i niewiele wiedzą o swojej religii a co dopiero o islamie .

[ Dodano: Pią Lip 27, 2007 11:32 am ]
i ja też czekam na info kiedy będą Twoje wypowiedzi w programie

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 27-07-2007, 10:41    #30

BLONDI napisał/a:
programu KTOKOLWIEK WIDZIAŁ , KTOKOLWIEK WIE
raczej wlasnie rozmowy w toku albo detektyw :D

BLONDI napisał/a:
też czekam na info kiedy będą Twoje wypowiedzi w programie
:mrgreen: ja w sumie tez ..tylko byc moz ejuz mnei nie bedzzie w PL..ale moze przysla nagranie to sobie obejrze tez.

martita 
Amigo
martita

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 27-07-2007, 12:10    #31

karolina napisał/a:
inteligencja to nie tlyko kilka literek tytulu naukowego przed nazwiksiem

ponieważ te liteki mogą określać osobę wyuczoną ale niekoniecznie inteligentną :lol:

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 27-07-2007, 12:24    #32

martita napisał/a:
ponieważ te liteki mogą określać osobę wyuczoną ale niekoniecznie inteligentną
dokaldnie i szczerze mowiac to chyba bardziej otwarci sa wlasnie ludzie prosci i nawet starsi niz wlasnie wyuczeni . niemowie ze wszyscy ale takie mam doswiadczenia.

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 27-07-2007, 13:04    #33

też się z tym zgadzam :cool:

[ Dodano: Pią Lip 27, 2007 2:06 pm ]
inteligencja nie zawsze idzie w parze z ukończonymi studiami itp.

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 27-07-2007, 13:23    #34

chcialampowiedziec ze oczywiscie powinno byc nie mowie..ale czasem nie wchodzi mi spacja :D

kubal 
OBSERVADOR

Moje nałogi: kobiety
Wysłany: 30-07-2007, 14:22    #35

jesli chodzi o moro to mam zle doswiadczenia.mialem pare kolezanek ktore z nimi byly.jedna okradli,druga byla bita.kolejna ktora np w stroju kompielowy wyszla na plaze tez dostala.dla mnie to sa zlodzieje i ludzie falszywi.wiem,nie mozna uogolniac,nie wszyscy sa tacy,tylko czemu hiszpanie maja tez taki sam stosunek do nich??marokance tez nie maja najlepszego zdania o nas.chlopacy to pijacy a dziewczyny to kur@y.do tego drugiego to fakt,bo jak przyjada nasze nowe jasnowlose to rozdaja na lewo i prawo.to jest przykre
  Kraj: Spain

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 30-07-2007, 16:47    #36

zgadzam się z twoimi wnioskami , bo wiele takich sytuacji widziałam , no ale nie możemy wrzucić do worka wszystkich moro i wszystkie jasnowłose ....przecież nie wszyscy polacy to pijaki ?????? gdzieś w tym wszystkim należy znależć złoty środek , bo wiele osób można urazić , a nie wszyscy żyją tak samo , bo są na tym świecie ludzie i ludziska !!!!!!!!Czy nie mam racji??? :cool:

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 01-08-2007, 06:21    #37

kubal napisał/a:
moro
z tego co chyba pamietam to nie jest ladne okreslenie

Kubal..jetses typowym Polakiem - ignorantem, ktory sie oburza na to, ze Polakow nazywaja pijakami a Polki ku*wami, a tymczasem robisz to samo w stosunku do innych. znasz historie jak to Polak bije Polke? jak to ja okradl? dlatego Twoje "argumenty" sa warte mniej niz zero. nei neguje, ze sa zli arabowie, ale chyba zapominasz, ze sa tez i dobrzy, tak jak w kazdym spoleczenstwie, a ze Ty sie obracasz w gronie tych zlych no to juz niemoja wina.

BLONDI napisał/a:
Czy nie mam racji???
jasne, ze masz, szkoda tylko, ze tak malo ludzi mysli jak Ty czy ja i jeszcze pare innych osob.
Ostatnio zmieniony przez karolina 01-08-2007, 06:21, w całości zmieniany 1 raz  

kubal 
OBSERVADOR

Moje nałogi: kobiety
Wysłany: 01-08-2007, 15:16    #38

Przepraszam ,nie zrozumielismy sie.Ja wcale sie nie oburzam.Nie uogolniam,Sa dobrzy ludzie i zli.Nie wazny jest kolor skory czy pochodzenie."moro" tak to nie ladne,tak samo jak negro.ja w hiszpani jestem rubio,czyli tez troche nie na miejscu :p .reasumujac,trzeba robic wszystko aby byc szczesliwym,czyli jak to kogos uszczesliwi niech bedzie z marokanczykiem i nikomu nic do tego.

Synek 
Adicto

Moje nałogi: Slodycze ;)
Wysłany: 01-08-2007, 18:33    #39

kubal napisał/a:
rubio,czyli tez troche nie na miejscu

Rubio to przeciez normalne okreslenie i nie onacza osoby innej narodowosci czy czegos takiego :???:

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 01-08-2007, 22:34    #40

RUBIO to blondyn i tyle , nic obrazliwego ....jasne każdy ma swoje zdanie ale czasami ostrożnie

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 02-08-2007, 06:18    #41

kubal napisał/a:
Przepraszam ,nie zrozumielismy sie
no raczej

kubal napisał/a:
moro" tak to nie ladne,tak samo jak negro.ja w hiszpani jestem rubio,czyli tez troche nie na miejscu
znaczy z tego co juz wiemy...moro a rubio to nie jest jednak tak samo obrazliwe i na takie obrazliwe stwierdzenia nie bede siedziec cicho bo tycza sie mojej rodziny a co tyczy sie mojej rodziny lub jej zagraza powoduje we mnie to, ze ostrza mi sie pazurki i zeby i moge byc niemila. to tak na przyszlosc ;)

pozdr.

Synek 
Adicto

Moje nałogi: Slodycze ;)
Wysłany: 02-08-2007, 06:28    #42

karolina napisał/a:
powoduje we mnie to, ze ostrza mi sie pazurki i zeby i moge byc niemila. to tak na przyszlosc

Jakos nietrudno mi w to uwierzyc :wink:

carolina 
OBSERVADOR

Wysłany: 20-08-2007, 22:19    #43

Moj zwiazek z Marokanczykiem to cenna porcja informacjin na temat dotychczas nieznanej mi kultury i religii. Kazdego dnia poznaje roznice w Jego sposobie zycia i myslenia. Do niedawna nie sadzilam, ze mezczyznie moze przeszkadzac krotsza spodnica, sposob w jaki rozmawiam z innymi mezczyznami ( zbyt prowokujaco) i wiele innych detali, o ktorych wczesniej nie myslalam. Mimo, ze On funkcjonuje w spoleczenstwie europejskim ponad 10 lat nie stracil przywiazania dla swych odrebnosci, nie godzi sie na zadne ustepstwa,aby uczynic zycie latwiejszym i za to go cenie. Wspomne jednak , co mnie irytuje. Otoz, wydawanie negatywnych sadow, jesli chodzi o religie chrzescijanska bez zadnej wnikliwosci i checi poznawczych. Potrzebuje wiele tolerancji i pewnie dzieki mojej ciekawosci oraz sklonnosci do kompromisu wciaz jestesmy razem. Jesli uzylam slowa kompromis, wiec On tez musi wiele akceptowac.

Santo 
Adicto

Wysłany: 27-08-2007, 09:49    #44

karolina napisał/a:
znczy rozumiem, z eprzeywaz szok widzac muzulmanke w chuscie...od razu Cie uspokoje..nic jej nie jest, nie dusi ja ona i nie jest goraco. poza tym na pewno jej maz nie kazal hijabu zalozyc.

Pytanie tylko czy ta kobieta MOŻE w kraju muzułmańskim nie chodzić w tej chuście?
Czy może swobodnie wyjść na miasto z rozpuszczonymi włosami i nie bać się reakcji innych ludzi i własnego męża?
Czy jest naprawdę wolnym człowiekiem?
Czy ma takie same prawa jak mężczyzna?

[ Dodano: Pon Sie 27, 2007 10:52 am ]
BLONDI napisał/a:
tak wiem że nic jej nie jest , bo to jej wybór!Mam kilka znajomych , które żyją w takich związkach i żyją ! Moja najlepsza przyjaciółka ma chłopaka marokańczyka i są już 6 lat ze sobą a teraz on jej zaproponował małżeństwo i przejście na islam.

Ciekawe co by było gdyby to ona mu zaproponowała przejście na Chrześcijaństwo. :roll: :lol:

[ Dodano: Pon Sie 27, 2007 10:57 am ]
carolina napisał/a:
Mimo, ze On funkcjonuje w spoleczenstwie europejskim ponad 10 lat nie stracil przywiazania dla swych odrebnosci, nie godzi sie na zadne ustepstwa,aby uczynic zycie latwiejszym i za to go cenie.

Na tym między innymi polega problem z emigrantami spoza europejskiego kręgu kulturowego: oni nie CHCĄ się asymilować. :!:

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 27-08-2007, 19:57    #45

Mam kolegę marokańczyka , który 15 lat mieszka w Hiszpanii , jego żona to hiszpanka, nie mają dzieci , ale ona szanuje jego religię a on szanuję jej i żyją i myślę , że są szczęśliwi. Decydując się na związek z osobą innego wyznania , należy jasno powiedzieć sobie czego oczekujemy , jaką religię wybierzemy dziecku , albo poczekamy jak dorośnie i samo zadecyduje..., kompromis to podstawa i zależy jeszcze na jakiego człowieka trafimy .Muzułmanie to też ludzie i lepsi i gorsi.

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 28-08-2007, 06:56    #46

Santo napisał/a:
Pytanie tylko czy ta kobieta MOŻE w kraju muzułmańskim nie chodzić w tej chuście?
Czy może swobodnie wyjść na miasto z rozpuszczonymi włosami i nie bać się reakcji innych ludzi i własnego męża?
Czy jest naprawdę wolnym człowiekiem?
Czy ma takie same prawa jak mężczyzna?
wszystko zalezy od kraju
w kracjach Mghrebu, Egipcie Libanie Syrii, kraje zatoki (chociaz tam to nawet niemuz. czesto zakladaja chusty ze wzgledu temp.)...inna bajka to Saudi Afganistan...z Iranem bywa roznie, z Irakiem chyba tez.
co do Saudi - jest to strasznei dziwnny kraj rzadzony przez wahabitow, ktorzy tworza wlasne prawo a mowia z ejest oparte na Koranie, ale sami saudyjczycy nie wiedza czemu powstaja rozne zakazy i nakazy, a tak mocna segregacja rasowa doprowadza do homosekxualizmu dosc powszechne w saudi a przeciez zakazanego przez islam. i faktycznie w saudi kobieta nie moze prowadzic samochodu sama, co do wychodzenia na dwor juz sie troche mzienilo i nie jest tak jak to kiedys bylo. a co do stroju - zaslanianie twarzy tez nie ma poparcia w zrodlach bo Prorka (saws) zona Aicha nosila tylko niqab, wiec jest to sunna i nie jest to nakaz, czyli to mezczyni saudysjcy sobie to wymyslili. poza tym w saudi hipokryzja kwitnie pieknie...bo mezczyzni saudjscy niby sa pobozni, ale samolotami prostytukti sobie sciagaja z europy albo hasaja po europie bez zadnych przeszkod. wyszalje sie i wracaja do domow. oczywiscie nie mwoie, z ewszyscy.
jelsi chodzi o afganistan...tutajs zkoda slow...jestem na etpaie czytania ksiazek o sytuacji w afganistanie z a talibow to musz epowiedziec, z enie jeden raz lzy mi lecialy jak czytalam d jakich okrucienstw dochdozilo ze strony talibow..tych, ktorzy mowili o sobie, ze wypelniaja wole Boga i zyja wg szariatu - gowno prawda bo nigdzie nie jest napsiae ze nalezy gwalcic iokaleczac dziewczynki i kobiety, zabijac dzieci i starcow. az mam gesia skroke nawet jak teraz o tym pisze. afganistan i saudi to dla mnie dwa skrajne przypadki, na ktorych nie powinno sieopierac swojej oceny nt. islamu..bo tam islam nie jest normalny.

islam traktuje kobiete na rowni o nakazuje ja szanowac, bo to kobeita jest matka a matka stoi na samej gorze, nawet w rodzinie..chco na pozor jak sie wiekszosci wydaje to ojciec ma wladze. nic bardziej mylnego

Santo napisał/a:
Ciekawe co by było gdyby to ona mu zaproponowała przejście na Chrześcijaństwo
znam takie historie i takie malz, w ktorych to on zmienil wyznanie. poza tym jak pisalam NIE MA PRZYMUSU w religii i fakt, ze jakis muzulmanin zmusza do konwersji swoja kobiete nie ma potweirdzenia w zadnych zrodlach. poza tym nie przechodzi sie na silam dla faceta tylko dla Bogga i siebie. rozumiem, ze latwo jest okreslac spol. po ich zachowaniu i mowic, ze islam to strasnzie zla religia jest, ale szkdoa, ze Ci co tak mowia nie znaja islamu w czystej postaci....bo muzulmanin tez czlowiek i roznie sie zachowuje i nie zawsze zachowanie muzulmanin jest zgodne z tym co jest napisane w Koranie.

Santo napisał/a:
tym między innymi polega problem z emigrantami spoza europejskiego kręgu kulturowego: oni nie CHCĄ się asymilować
nie..nie na tym ze nie chce sie wyzbyc swoich korzeni. czy asmylicaja ma polegac na tym, ze np muzulmanie zaczynaja obchodzi swiete chrzescijanskie? zaczynaja sie ubeirac jak europejczycy? NIE. trzeba zachowac swoja kutlure i zasady wyniesione z domu, ale trzeb aje polaczyc z zasadaymi europejskimi i to do prawa danego kraju sie stosowac.

masz racje Blondi..tyle, ze jesli dobierze sie praktykujacy muzulmanin i prkatyjuaca np katoliczka to nie widze szans na kompromis na dluzsza mete bo ktores bedzie musialo zrezgynowac albo postapic wbrew zasadom swojej religii. (mam na mysli juz okres kiedy pojawia sie dziecko). Muzulmanowi NIE WOLNO uczestniczyc w obrzadkach innych religii bo jest to balwochwalstwo zabronine w islamie a czyms takim byloby np pozwolenie na ochrzczenie dziecka. z reszta i muz. i kat. maja obowiazek wychowac dziecko w swojej wierze. znam dziewczyne, ktora jest z mieszanego malz. i ona sama przyznaje, ze chyba takei wych. niby w obu a tak naprawde w zandej religii nie jest dobre. oczywisce zna zasady obu religii, ale ona wolalby byc bardziej okreslona jzu od samego poczatku.

o kurcze..sie z rana rozpisalam :D

Santo 
Adicto

Wysłany: 28-08-2007, 21:41    #47

karolina napisał/a:
wszystko zalezy od kraju....

Z tego co piszesz wynika, że w krajacha muzułmańskich kobieta jest obywatelem drugiej kategori, nie posiada pełni praw obywatelskich.
Dlaczego dzieje się tak właśnie w krajach muzułmańskich, w krajach na których prawodawstwo, kulturę i obyczajowość ogromny wpływ ma właśnie ta religia?
Dlaczego tak się nie dzieje w krajach chrześcijańskich?
To daje do myślenia...

[ Dodano: Wto Sie 28, 2007 10:47 pm ]
karolina napisał/a:

islam traktuje kobiete na rowni o nakazuje ja szanowac, bo to kobeita jest matka a matka stoi na samej gorze, nawet w rodzinie..chco na pozor jak sie wiekszosci wydaje to ojciec ma wladze. nic bardziej mylnego

Co z tego że islam traktuje kobietę na równi z mężczyzną i nakazuję ją szanować, jeśli kobieta np. nie może sama wyjść z domu, nie może prowadzić samochodu, posiadać konta w banku, ubierać się wedle własnego uznania itd...?

Swojego niewolnika też mogę traktować z szacunkiem... :roll:
Jednak nadal będzie to niewolnik. :!:

[ Dodano: Wto Sie 28, 2007 10:50 pm ]
karolina napisał/a:
poza tym nie przechodzi sie na silam dla faceta tylko dla Bogga i siebie.

A jednak założe się że w ogromnej większości to kobiety przechodzą na Islam.
Przypadki odwrotne to tylko wyjątki.
Dlaczego kobiety częściej przechodzą na islam niż mężczyźni na chrześcijaństwo?
Ja wiem :!: :wink:

[ Dodano: Wto Sie 28, 2007 11:02 pm ]
Pozostaje jeszcze kwestia hurys :mrgreen:

Jak wiadomo hurysy to rajskie dziewice stworzone przez Boga jako nagroda dla wierzących muzułmanów, którzy po śmierci pójdą do raju. Wszystkie hurysy mają być wiecznie dziewiczymi kobietami "o wielkich oczach" i przypominające "perłę ukrytą".

Oczywiście mógłbym zapytać co muzułmanie będa robili z tymi dziewicami?
I jak długo będą dziewicami? I co potem?
I co na to ich doczesne żony?

Ale zapytam tylko: a co dla muzułmanek?
Co w raju czeka na muzułmanki? :mrgreen: :wink:

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 28-08-2007, 22:26    #48

Mentalność muzułmanów nie zawsze idzie w parze z tym co jest zapisane w Koranie.Katolicy nie zabijają?nie zdradzają?nie kradną?a przecież Biblia zawiera jasno co jest dobrem a co złem.Dlatego wiele osób się myli i zarzuca islamowi złe traktowanie kobiet itp. Warto zajrzeć co jest tam napisane a potem stwierdzać wnioski na temat islamu........Kobiety są kobiece i muszę przyznać , że po ostatniej wizycie w Marocu stwierdzam , że są bardzo rodzinne, ciepłe , delikatne , i jeżeli godzą sie na noszenie chust, i nie chcą być prowokujące to ich wybór one są szczęśliwe , bo to jest ich świat , daleko odbiegający od świata kobiet , które pół nagie idą na disco palą , piją , ćpają , sypiają to tu to tam .....to nie jest chore ?To jest temat do dlłuuuuuugiej dyskusji, bo jest wiele za i wiele przeciw ....ale kto powiedział , że będzie łatwo?

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 29-08-2007, 06:46    #49

BLONDI napisał/a:
które pół nagie idą na disco palą , piją , ćpają , sypiają to tu to tam .....to nie jest chore
ja tylko chce dodac ze i kobiety muzulmanskei chodza pol gole pija cpaja i sie "puszczaja"...bo przeciez nikt nie uwierzy, ze w krajach arabskich nie ma np. prostytucji. jelsi chdozi o Algierie to juz ponad 10 lat temu mozna bylo normlanie dostac alkohol a i do teraz sa miejsca, w ktorych mozna sie neizle zabawic z Algierkami. spol arabskie/muz. tez nie jest wolne od hipokryzji...co mnie straszliwie denerwuje, no ale coz..jak juz wiele razy mowilam - muzulmanie to normlani ludzie, ktorzy rowniez bladza.

BLONDI napisał/a:
wiele osób się myli i zarzuca islamowi złe traktowanie kobiet itp. Warto zajrzeć co jest tam napisane a potem stwierdzać wnioski na temat islamu.....
masz racje i zazwyczaj rzucaja jedna oklepana sure na temat, ze maz moze uderzyc zone, ale nie znaja przypisow tzw. tasfiru do tej sury. ale mysla, z ejzu wszystko wiedza.

BLONDI napisał/a:
Kobiety są kobiece i muszę przyznać , że po ostatniej wizycie w Marocu stwierdzam , że są bardzo rodzinne, ciepłe , delikatne
a ja mam rozne zdanie na temat kobiet arabskich..niektore sa cieple ale sa tez i wyrachowane i oschle..no ale to chyba jak wszedzie tez :D za to marabowie bardzo maja dobre podejscie do dzieci i zupelnie inaczej niz Polacy, potrafia sie dziecmi zajac i to oni zazwczyaj zwracaja uwage na dzieci np na ulicy.

BLONDI napisał/a:
To jest temat do dlłuuuuuugiej dyskusji, bo jest wiele za i wiele przeciw ....ale kto powiedział , że będzie łatwo
masz racje, mozna by duuuzo pisac :D a zycie ooglnie nei jest latwe.

[ Dodano: Sro Sie 29, 2007 8:02 am ]
Santo napisał/a:
z tego że islam traktuje kobietę na równi z mężczyzną i nakazuję ją szanować, jeśli kobieta np. nie może sama wyjść z domu, nie może prowadzić samochodu, posiadać konta w banku, ubierać się wedle własnego uznania itd...?
no prosze Cie Santo nie plec bzdur. w ktorym z krajow nie moze miec welasnego konta banbnkowego? mowisz o saudi afganistanie? czy moze o zatoce perskiej? czytlaes moja odp do Ciebie powyzej? gdzie kobieta sama nie moze wychodzic i gdzi enie moze jezdzic samochodem? poza tym co do wychodzenia np w saudi...tam jest tak goraco, z enawet nie ma przyjemnosci z wychodzenia i chodzenia po dworzu bo jedyne czego chcesz po wyjsciu z pomieszczenia klimatyzowane to wejsc do auta z klima a pozneij np do centrum handlowego, ktore tam jest doskonale zaopatrzone i gdzie mozesz kupic wsyzstko co chcesz, ubrania projektantow z calego swiata...mimo, ze przeciez na ulicy kobieta musi nosic czador.

Santo napisał/a:

Swojego niewolnika też mogę traktować z szacunkiem...
Jednak nadal będzie to niewolnik
chcesz mi powiedziec, z ejestem niewolnica? jesli tak to jestes ingorantem...bo albo mowimy o tym jak wyglada islam oalbo o patologiach w zach. spol. muzul. bo jesli o zachowaniu spol. to mozemy rowniez dobrze o tym samym pogadac np o chrzescijanstwei..wlasnie na onecie jest art. nt. bicia zon. a czy o tym w bibli jest napsiane? z emaz ma bic zone? nie badz stronniczy...no ale w sumie sie nei dziwie, bo powtarzanie sterotypow jest o wiele prostsze niz pofatygowanie sie do zrodel.

Santo napisał/a:
jednak założe się że w ogromnej większości to kobiety przechodzą na Islam.
to trzeba byloby sie zpaytac tych chrzescianek, ktore to zrobily..ja ci na to nie odpowiem. ale to, z ektos zmeinia wiare moze siadczym o tym, ze zle sie czuje w swojej pierwszej religii i zaczyna poszukiwac. znajduje cos co mu odpowiada. ja znam kilka polskiuch malz. ktore razem przeszly na islam...oboje byli katolikami i POlakami a jednak znalezli swoja droge w islamie.
Santo napisał/a:
Ja wiem
no dlaczego?

wkleje ci moze linki do strony gdzie mozeszprzeczytac co mowia zrodla nt. traktowania kobiety w islamie
http://www.planetaislam.c...et_islamie.html
http://www.planetaislam.c...tuskobiety.html

Santo napisał/a:
Pozostaje jeszcze kwestia hurys
szczerze Ci powiem, ze jak bedziemy dyskutowac na poziomie forum eurojihad.org to ja sie wypisuje

Santo napisał/a:
Ale zapytam tylko: a co dla muzułmanek?
Co w raju czeka na muzułmanki

tu mas zodp.

http://www.planetaislam.c...biety_raju.html

na koniec dodam, ze rozmowa nt. islamu z osoba, ktora jest negatywnei do niego nastawiona i nie czytala nic poza tym co "madrzy" mowia w tv albo pisza w necie niestety mija sie z celem. prowadzilam jzu miliony razy taka dyskusje...nie mowie, ze trzeba sie zgadzac z islamem bo nie kazdy rozumie i wierzy to nie pojmie islamu tak jak ja muzulmanka, ale chociaz moglby miec jakies konkrety a nie juz zjechane stale wersety przeciwnikow islamu.

Santo 
Adicto

Wysłany: 29-08-2007, 23:08    #50

karolina napisał/a:

Santo napisał/a:
jednak założe się że w ogromnej większości to kobiety przechodzą na Islam.
to trzeba byloby sie zpaytac tych chrzescianek, ktore to zrobily..ja ci na to nie odpowiem. ale to, z ektos zmeinia wiare moze siadczym o tym, ze zle sie czuje w swojej pierwszej religii i zaczyna poszukiwac. znajduje cos co mu odpowiada. ja znam kilka polskiuch malz. ktore razem przeszly na islam...oboje byli katolikami i POlakami a jednak znalezli swoja droge w islamie.
Santo napisał/a:
Ja wiem
no dlaczego?

Otóż, muzułmanie przechodząc na Chrześcijaństwo musieliby jednocześnie zrezygnować z hurys i zamienic je na jakąs tam bliżej nieokreśloną swiatłość wiekuistą.
Widać nie bardzo im się usmiecha rezygnować ze stadka hurys.
I ja się im właściwie nie dziwię. :grin:
Oczywiście są też inne wyjasnienia ale to wydaje mi się najbardziej przekonywające.

A, i dzięki za linki...

Odpowiedz do tematu