Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
CO SĄDZICIE NA TEMAT ZWIĄZKU POLKI Z MAROKAŃCZYKIEM?????????
Autor Wiadomość
mamadwojki 
Adicto

Moje nałogi: lato i coca cola
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 28-10-2007, 20:41    #101

Mala, to nie kwestia narodowosci.Ojciec mojego dziecka-rodowity Polak tez podobnie postepuje.

Obie moje ciaze byly wywolane 2 tyg po terminie, zycze szczescia, dobrego lekarza i personelu.

[ Dodano: Nie Paź 28, 2007 8:42 pm ]
w filmie BORAT tez ciekawie jest przedstawiony stosunek do kobiety ...troszke mozna sie podlamac. :cry: takze tu nie ma nic do rzeczy pochodzenie.
  Kraj: Spain

Synek 
Adicto

Moje nałogi: Slodycze ;)
Wysłany: 28-10-2007, 23:45    #102

mamadwojki napisał/a:
w filmie BORAT tez ciekawie jest przedstawiony stosunek do kobiety

Ale to przeciez komedia ;)

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 29-10-2007, 09:00    #103

No cóż prawdziwi romantycy, kochający bez granic, gotujący, sprzatąjący i posiadający umięjętność wczucia się w położenie kobiety, tacy mężczyźni rzadko się już zdażają, a ci co nimi są już pozajmowani :wink:
Jedno co pozostaje to niekończące się kompromisy i ostre docieranie :neutral:

szymon86 
Amigo
Hiszpania GÓRĄ!

Moje nałogi: Las, Wędkowanie i Hiszpania!!!
Wysłany: 29-10-2007, 14:10    #104

darion napisał/a:
tacy mężczyźni rzadko się już zdażają, a ci co nimi są już pozajmowani

PROTESTUJE :evil:
  Kraj: Poland

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 29-10-2007, 14:18    #105

Gratuluję Marta J., niestety współczuję tresowanemu. A czy On taki uczynny tylko dla Ciebie i przy Tobie, czy po prostu już tak dobrze ułożony :lol:
Ostatnio zmieniony przez darion 29-10-2007, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  

szymon86 
Amigo
Hiszpania GÓRĄ!

Wysłany: 29-10-2007, 14:27    #106

No i tak powinno być- tak trzymaj Marto :lol:

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 29-10-2007, 14:31    #107

A jak to długo trwa? Bo może sie jeszcze nie zmęczył? :???: ,
Wszystko ma swoje granice. Wiele się robi z miłości i wiele można znieść, tyle żeby tej drugiej osoby nie zamęczyć, nawet jak się nie skarży :cry: .

szymon86 
Amigo
Hiszpania GÓRĄ!

Wysłany: 29-10-2007, 14:45    #108

Marta J. napisał/a:
porzadny chlopak

:mrgreen:
Marta J. napisał/a:
tak??

taak

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 29-10-2007, 14:59    #109

Może to źle zabrzmiało.Czasem jest tak że człowiek tak bardzo kocha tą drugą osobę,że nie chce się skarżyć na jakieś niedogodności i nie chodzi tu o jakies skrywanie czegoś czy tajemnice.Super ze mówicie sobie wszystko. Życzę żeby wasz związek był jak wino im starszy tym lepszy i z latami jeszcze mocniejszy :smile:

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 29-10-2007, 15:21    #110

Nawet nie pomy :lol: ślałem.

Synek 
Adicto

Wysłany: 29-10-2007, 15:35    #111

szymon86 napisał/a:
darion napisał/a:
tacy mężczyźni rzadko się już zdażają, a ci co nimi są już pozajmowani

PROTESTUJE :evil:

Ja rowniez chcialem zglosic swoj sprzeciw :P

Marta J. napisał/a:
a te sprzatanie i gotowanie to skoro ja nie umiem i nie chce a jesc i nie zyc w brudzie jakos trzeba to on sie za to wzial

No chodzacy idelal kobibety z Ciebie Piekna Afrodyto :P :twisted: :lol:

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 29-10-2007, 15:50    #112

Grunt to zajechane poczucie humoru...... :lol: i tak trzymać :mrgreen:

Santo 
Adicto

Wysłany: 29-10-2007, 23:16    #113

mala7 napisał/a:

Przy okazji dodam, ze prosilam mojego Marokanczyka, zeby zalatwil mi jakis transport (samochod) na poniedzialek do szpitala, bo nie mamy samochodu. A on mi powiedzial zebym pociagiem pojechala (jakies 15 min) i da mi na taksowke zebym z dworca podjechala do szpitala.

:shock: I co ty dziewczyno jeszcze robisz z takim typem? :shock:
To się w głowie przecież nie mieści...

[ Dodano: Pon Paź 29, 2007 11:23 pm ]
karolina napisał/a:
ach
Santo..a ja jzu pislam kilka razy, ze saudi to ZADEN przyklad...bo tam sa baaardzo dziwne prawa..a najlepsze jest to, ze saudyjczcy, ktorzy pokazuja sie, ze sa tacy wierzacy to czesto na boku sprowadzaja sobie prostytutki z paryza,

Tam gdzie nie ma rozdziału religii od państwa, tom króluje hipokryzja.
I nie tylko hipokryzja. :!:
Ciekawe jednak dlaczego gdy dochodzi do mariażu religi głoszącej miłość bliźniego (dotyczy też KK) z władzą państwową, to rodzą się takie bezwzględne i antyludzkie państwa.

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 30-10-2007, 10:10    #114

Myślę Santo że troszeczkę przedawkowałeś jakiejś ideologii.Polska jest bardzo dobrym przykładem państwa religijnego, gdzie bez względu na wyznawaną religię, obywatel zawsze jest bombardowany tą jedną dominującą. To samo ON (Marokańczyk)może powiedzieć o KATOLIKACH i to w jaki sposób traktują swoje kobiety i dzieci. A przykładów naprawdę można przytaczać do bólu. Rano w niedziele wspólna msza a po obiadku porządny wpie...l bo zupa była za słona. Więcej tolerancji w RYDZYKOWIE. Nie bronię partnera Mala7, bo nie pochwalam jego postępowania. Oni sami muszą wypracować jakiś kompromis, a jeśli nie to i tak ich drogi się rozejdą.
Ostatnio zmieniony przez darion 30-10-2007, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  

szymon86 
Amigo
Hiszpania GÓRĄ!

Wysłany: 30-10-2007, 11:08    #115

darion napisał/a:
wspólna msza a po obiadku porządny wpie...l

Zgadzam się jest bardzo dużo takich rodzin w Polsce i spotyka się takie przypadki w każdej nawet najmniejszej wioseczce.

Santo 
Adicto

Wysłany: 30-10-2007, 11:42    #116

darion napisał/a:
Myślę Santo że troszeczkę przedawkowałeś jakiejś ideologii.

Kto wie, kto wie, może przedawkowałem, tylko jakiej ideologii? :???:

Polska nie jest państwem wyznaniowym, bo chyba to masz na myśli pisząc "państwo religijne"?
Chyba że przeoczyłem jakies zmiany w prawodawstwie. :grin:

I nie ma to zadnego związku z tym, że jakis Polak katolik bije swoją żonę, bo bicie żony w Polsce jest przestępstwem. :!:
Problem z karajami gdzie mozna bić żonę zgodnie z prawem. :roll:

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 30-10-2007, 12:01    #117

Jeżeli sądzisz że Polska nie jest państwem WYZNANIOWYM to chyba żyjesz w innej rzeczywistości. Zapisy w Ustawie Zasadniczej realiów nie zmieni. Można sobie to co w Polsce się dzieje nazywać na różne sposoby, ale choćby religia w szkołach, święta i uroczystości państwowe poprzedzane nabożeństwami, aktywny udział kleru w życiu politycznym kraju i wpływ religii DOMINUJĄCEJ na media w Polsce. Jeżeli tego nie dostrzegasz to myśle że jesteś po KULU lub po uczelni OJCA DYREKTORA.

PS. Sądze że bardzo zboczyliśmy... z tematu :wink:
Ostatnio zmieniony przez darion 30-10-2007, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  

Santo 
Adicto

Wysłany: 30-10-2007, 12:43    #118

darion napisał/a:
Jeżeli sądzisz że Polska nie jest państwem WYZNANIOWYM to chyba żyjesz w innej rzeczywistości.

Jesli ja mieszkam w Polsce a Ty w Hiszpanii, to kto mieszka w innej rzczywistości? :roll:
Niezależnie od tego jakiego jesteś wyznania masz te same prawa - przepisy prawa nie dyskryminuja członków innych niż KK kościołów.
Religia w szkołach - może to być równie dobrze etyka - tutaj tez nie ma obowiązku.
Święta i uroczystości religijne - to problem polityków chcacych się wypromować na swojej "religijności" - nikt nikogo nie zmusza do odprawiania modłów, chodzenia do kościołów, czy wiary w cokolwiek, czy też do uczestnictwa w tych uroczystościach...
Udział kleru w życiu politycznym - nie można przecież prawnie zakazać księżom posiadania poglądów politycznych. To tylko kwestia osobistej uczciwość księży. Nie jest to problem prawny.
Jeśli idzie o media, to wpływu na media prywatne nie ma raczej żadnego (pomijając radio Maryja i tv trwam).

Moim zdaniem mylisz pojęcia: jedno to państwo wyznaniowe a drugie to mentalność obywateli: to że w Polsce mało tolerancji dla tych "innych", to fakt, ale nie ma to nic wspólnego z wyznaniowością Państwa.

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 30-10-2007, 13:59    #119

Jakoś mnie nie przekonałeś. Naprawdę nie wiesz co piszesz, a piszesz jak KATOLIK którym zapewne jesteś. Nie odczułeś w Polsce brzemienia bycia niekatolikiem. Dźwiami i oknami wali się religia do domów, szkoły, sklepów, zakładów pracy. Wrogość w rodzinie, bo JA odważyłem sie być innym, wrogość w szkole, bo moje dzieci chcą być inne, wrogość w pracy, bo zdecydowanie JESTEM inny.
Nie kradnę , nie piję, nie biję żony i dzieci. Jestem wrogiem każdej formy nieuczciwości.
Polacy (przepraszam tych porządnych) są najbardziej nietolerancyjnym i fanatycznym narodem świata.
Kolejne pokolenia to zmienią... :!:
Lepsza przyszłość dla...lepszych ludzi.

[ Dodano: Wto Paź 30, 2007 2:07 pm ]
A propo zapraszam do dyskusji na http://hiszpania.org.es/viewtopic.php?t=1662

gema
[Usunięty]

Wysłany: 30-10-2007, 14:14    #120

Santo napisał/a:
Religia w szkołach - może to być równie dobrze etyka - tutaj tez nie ma obowiązku.

z ta etyka to roznie bywa, bo w mniejszych miejscowosciach zwyczajnie nie ma kto jej uczyc... i wiekszosc dzieciakow chodzi na religie, nawet jesli ani one ani ich rodzice nie praktykuja czy wrecz nie wierza.
ale calkowicie zgadzam sie z Santo, Polska nie jest panstwem wyznaniowym. a i mentalnosc Polakow tez sie powoli zmienia, mam wrazenie ze jest coraz wiecej tolerancji.

Santo 
Adicto

Wysłany: 30-10-2007, 18:06    #121

darion napisał/a:
Jakoś mnie nie przekonałeś. Naprawdę nie wiesz co piszesz, a piszesz jak KATOLIK którym zapewne jesteś.

Tym, to mnie rozwaliłeś na maksa. :shock: :grin:
I kto tu nie wie o czym pisze? :roll:

Nie mam zamiaru do niczego przekonywać, bo po co? :roll:
Tyko staram sie patrzeć obiektywnie bez zaangażowania emocjonalnego.
To oczym piszesz, to tylko i wyłącznie mentalność niektórych środowisk.
I nie jest to wyznacznikiem tego, czy państwo jest wyznaniowe, czy nie.

[ Dodano: Wto Paź 30, 2007 6:10 pm ]
gema napisał/a:

ale calkowicie zgadzam sie z Santo

Dzięki gema, jak widać wszyscy mnie tu okrutnie krytykują...
Fajnie że chociaż Ty uważasz, że nie we wszytkim błądzę... :grin:

Synek 
Adicto

Wysłany: 30-10-2007, 18:26    #122

Ja chcialem tylko zauazyc, ze darion ewidentwnie myli pojecia i Santo ma racje. Polska nie jest krajem wyznaniowym a upieranie sie przy tym jest conajmniej smieszne. W Polsce, podobnie jak w wiekszosci krajow europejskich istnieje kultura chrzescijanska (obyczaje itp) ale nikt nikogo nie zmusza do wyznawania takiej a nie innej religii a prawo polskie nie jest napisane w oparciu np. o Koran jak to bywa w niektorych krajach i to jest fakt z ktorym nie mozna sie spierac. Oczywiscie subiektywne odczucia niektorych obywateli moga byc nieco odmienne ale to jeszcze nie powod do przekonywania, ze biale jest czarne...

darion 
Adicto
Vengador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 30-10-2007, 20:43    #123

Wasze pokolenie inaczej patrzy na to co się działo i dzieje w Polsce. Ja swojąc opinie opieram na autentycznych wydarzeniach z lat 80 i 90. Nie były to lata kiedy od tak można było sobie wyznawać inna religię niż katolicka. Nie mozna było zgromadzać się oprócz kościołów (jedyna religia uznawana przez państwo). Wyznawcy innych religi potajemnie spotykali się na spotkaniach gdzie pogłębiali wiedzę o Bogu i utwierdzali się w swej wierze. Inni natomiast często donosili władzom o tych ''tajnych'' spotkaniach za co wielu wyznawców religii nieuznawanych trafiało do wiezień. Byli oni wręcz prześladowani. Nie będę sie tez rozpisywał jak co niektórzy ''gorliwi'' wybijali szyby w mieszkaniach niekatolików, dzieci ''gorliwych'' biły dzieci tzw. niechrześcijan. To co pisze to tylko delikatne wspomnienie tamtych lat, ale jeżeli spytacie się wyznawców innych religii na temat ich przeżyć z lat 80 i 90 i wcześniejszych, to każdy opowie wam swoja autentyczną historie z dreszczykiem jaka przeżyli. Obecnie jest lepiej, choć często najlepszym sposobem jest nie wspominanie np. w szkole czy pracy że jesteś innego wyznania. Nie raz to przerabiałem. Często byłem duszą towarzystwa, ale do chwili gdy nie dowiedzieli sie że nie obchodzę świąt i że mam odmienne zdanie na temat wiary. Wówczas te osoby pokazywałey swoja drugą osobowość.

Nie oczekuję że zrozumiecie o czym mówię. Nigdy ani moje ani wasze argumenty nie bedą obiektywne.

I faktycznie oficjalnie i w imieniu prawa Polska nie jest państwem wyznaniowym, i oficjalnie i w imieniu prawa nie można nikogo przesladować czy dyskriminować ze względu na poglądy, wyznanie, płeć, upodobania seksualne czy kolor skóry, ani w imieniu prawa nie wolno bić żony i dzieci.

W imienu prawa człowieka można zgnoić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 30-10-2007, 23:09    #124

dodam moze jedna istotna rzecz. w owczesnych czasach NIE MA panstwa islamskiego tzw khalifatu tzn. w pelni opartego na szariacie czyli prawie koranicznym. nawet saudia takim panstwem nie jest. w saudi religia jest wykorzystywana doskonale w celach politycznych...z reszta nei tylko tam. nie ma zadnego panstwa, w ktorym panje szariat, wiec nei mozemy mowic, ze istnieje jakie spanstwo oparte na Koranie.
islam nakazuje dobrze traktowac kobiety, matka jest glowa rodziny...nei jakby to sie wydawalo ojciec. fakt, w Koranie jest werset, w ktorym jest napisane, ze uderzeniekobiety jest dozwolone, ale nie od tak, bo zle zakupy zrobila albo przesolila zupe. oprocz samego Koranu nalezaloby znac tez tasfir, czyli omowienie Koranu, ktory wyjasnia wiele.
  Kraj: Algeria

Santo 
Adicto

Wysłany: 31-10-2007, 23:38    #125

BTW, czytam właśnie "Nazywam się czerwień" by Orhan Pamuk - akcja dzieje się w Stambule gdzieś około 1500 roku. Pamuk dostał w swoim czasie literackiego Nobla - polecam.
I czy to naprawdę niezgodne z Koranem jest realistyczne malarstwo oddające że szczegółami rzeczywistość?

Odpowiedz do tematu