Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
CO SĄDZICIE NA TEMAT ZWIĄZKU POLKI Z MAROKAŃCZYKIEM?????????
Autor Wiadomość
BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 18-07-2007, 22:44   CO SĄDZICIE NA TEMAT ZWIĄZKU POLKI Z MAROKAŃCZYKIEM????????? #1

Ciekawa jestem jaka jest Wasza opinia na temat związków polsko - arabskich? Wiele Polek żyje w takich związkach ,ostatnio jedna pojawiła się u mnie w pracy zawinięta w chustę :shock: czy te związki mają szanse na przetrwanie ?CZy Marokańczyk zrozumie mentalność Polki?Wybieram się w sierpniu do Maroco na wakacje ze znajomymi jadę do Casablanki i Marakeszu ,jest tam co pozwiedzać ,nie ukrywam ,że bardzo podoba mi się architektura arabska ,której pełno w Andaluzji, mają też dobre słodycze i specyficzny sposób picia herbaty no ale co kraj to obyczaj i jakieś COŚ.Nasze piwko jest najsmaczniejsze -tak sądze np~!!!???pozdrowionko :razz:
  Kraj: Poland

szymon86 
Amigo
Hiszpania GÓRĄ!

Moje nałogi: Las, Wędkowanie i Hiszpania!!!
Wysłany: 18-07-2007, 23:12    #2

Ja uważam, że jak się kogoś kocha to nie patrzy się na wygląd, pochodzenie itp. Ważne jest że się Kocha i z drugą osobą chce się zestarzeć- ponoć razem łatwiej ( nie wiem jeszcze nie sprawdziłem :mrgreen: )

Synek 
Adicto

Moje nałogi: Slodycze ;)
Wysłany: 19-07-2007, 06:29    #3

Aha... Jak zaraz tu wpadnie Karolina to pewnie rozwali watek ;) To ja zaparze czaju :mrgreen:

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 19-07-2007, 07:27    #4

Synek napisał/a:
Jak zaraz tu wpadnie Karolina to pewnie rozwali watek
czemu od razu rozwale :D
Synek napisał/a:
To ja zaparze czaju
sie nie uzaleznij od tego czaju..no chyba ze ciocia..jak ona tam..z KLanu Ci go parzy ;) :P

BLONDI napisał/a:
ostatnio jedna pojawiła się u mnie w pracy zawinięta w chustę
znczy rozumiem, z eprzeywaz szok widzac muzulmanke w chuscie...od razu Cie uspokoje..nic jej nie jest, nie dusi ja ona i nie jest goraco. poza tym na pewno jej maz nie kazal hijabu zalozyc.

ja mam meza po sadziedzku czyli ALgierczyka, znamy sie juz 9 lat, mamy corke, mieszkamy jeszcze w PL i da sie. mam wielu znajomych - par mieszanych, ktore zyja normlanie, wiec da sie. a to czy Arab zrozumie mentlanosc POlki i odwrotnie to tylko zalezy od konkretnych osob, bo ludzie sa rozni..Arabowie tez. Poza tym Marokanczyk to zwykly czlowiek, wiec czemu ma sie nie udac? jelsi sie decydujesz na zwiazek mieszany to trzeba byc tez swiadomym, ze latwo moze nie byc i jelsi jest chociaz male ALE to ja osobiscie nie radze nikomu wchodzic w takiz wiazek, bo pozniej bedzie placz i lament i jak zwykle Arab bedzie tym zlym..a niestety sporo jest takichd ziewczyn, co to maja zerowe pojedzie o islamie i mysla, z efajnie miec egzotycnego meza, ale jak przychodzi co do czego to jest zle bo maz czegos nie zaakceptowal.
  Kraj: Algeria

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 19-07-2007, 08:42    #5

tak wiem że nic jej nie jest , bo to jej wybór!Mam kilka znajomych , które żyją w takich związkach i żyją ! Moja najlepsza przyjaciółka ma chłopaka marokańczyka i są już 6 lat ze sobą a teraz on jej zaproponował małżeństwo i przejście na islam.To jej wybór .Nie jestem rasistką i mam wielu znajomych arabów i myślę ,że w Maroco spędze egzotyczne wakacje!

[ Dodano: Czw Lip 19, 2007 8:46 am ]
Szokiem nie są dla mnie kobiety w chustach ale szczerze Polka w chuście i po rozmowie z minimalną znajomością islamu wprawiła mnie trochę w zakłopotanie :shock:

martita 
Amigo
martita

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 19-07-2007, 09:04    #6

szymon86 napisał/a:
jak się kogoś kocha to nie patrzy się na wygląd, pochodzenie itp.

święta racja, tylko, ze miłość musi być szczera i prawdziwa, nie powinna to być próba imponowania innym
karolina napisał/a:
z efajnie miec egzotycnego meza
i zrozumienie sie wzajemnie też jest ważne
karolina napisał/a:
czy Arab zrozumie mentlanosc POlki i odwrotnie to tylko zalezy od konkretnych osob

BLONDI napisał/a:
Moja najlepsza przyjaciółka ma chłopaka marokańczyka i są już 6 lat ze sobą

gdyby było jej źle to raczej nie spedziłaby z nim tylu lat.
Nie możemy też uogólniać wyznawców islamu na podstawie informacji uzyskanych w mediach, ponieważ w wiadomościach, czy "Detektywie" nie usłyszysz o szczęśliwym mieszanym małżeństwie lecz o mężu, który źle traktował żonę. Karoliny związek jest najlepszym przykładem tego, ze nie można źle myśleć o wszystkich wyznawcach islamu. Hmmmmm, no i oczywiście Amina :smile:

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 19-07-2007, 10:48    #7

BLONDI napisał/a:
on jej zaproponował małżeństwo i przejście na islam
znaczy nie bardzo widze zwiazek miedzy malz. a przejsciem na islam. to nie ma nic wspolnego..a takie prpoozycje sa dla mnie nie na miejscu i nigdy w zyciu bym tego nie zrobila tlyko dlatego, z emnie maz prosi. mam nadzieje, ze kolezanka jest inteligenta i nie zrobi nic pochopnie.
martita napisał/a:
Nie możemy też uogólniać wyznawców islamu na podstawie informacji uzyskanych w mediach, ponieważ w wiadomościach, czy "Detektywie" nie usłyszysz o szczęśliwym mieszanym małżeństwie lecz o mężu, który źle traktował żonę
no niestety, w PL nie widzialam jeszcze nigdy programu nt. islamu, ktory mialby oddzwiek pozytywny ...wsyzstkie maja negatywny. nawet z kilkoma dizewcyznami wystapilysmy w rozmowach w toku..koleznaka napisala z emamy dosyc tych negatywnych opowiesci nt. takich zwiazkow..wszystko mialo byc pieknie ale niestety - program zupelnie bedzie inaczej wygladal, bo na koniec bedzie puszczona rozmawa ze szwagierka bin Ladena, ktora bedzie opowiadaco koszmarze w Saudi i to co bedzie mowione przez 3/4 programu, z emuzulmanin to zwykly czlowiek zniknie.

martita napisał/a:
Karoliny związek jest najlepszym przykładem tego, ze nie można źle myśleć o wszystkich wyznawcach islamu. Hmmmmm, no i oczywiście Amina
dzieki :) jest mnostwo takich zwiazkow, ale kto by chcial sluchac o szczesliwym malz. polsko arabskim..no kto..lepiej poogladac jak to Rutkowski jedzie doo Egiptu ratowac Polke wieziona przez Egipcjanina.
BLONDI napisał/a:
ale szczerze Polka w chuście i po rozmowie z minimalną znajomością islamu wprawiła mnie trochę w zakłopotanie
zxnam te wielkie oczy bo sama chodzilam przez pewien czas w chuscie .

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 20-07-2007, 13:11    #8

Widziałam Wasze zdięcia z wakacji.Masz śliczną córkę .Twoja córeczka to katoliczka?Praktykujesz Ramadan?Po.zdrawiam

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 23-07-2007, 07:14    #9

BLONDI napisał/a:
Masz śliczną córkę
dzieki
BLONDI napisał/a:
Twoja córeczka to katoliczka?
nie, jesli ja i maz to muzulmanie, wiec
BLONDI napisał/a:
Praktykujesz Ramadan
odp brzmi tak i nie tylko Ramadan

Synek 
Adicto

Wysłany: 23-07-2007, 10:47    #10

karolina napisał/a:
odp brzmi tak i nie tylko Ramadan

Karolina jak kazda porzadna wiedzma raz do roku dosiada swojej latajacej miotly i udaje sie na Lysa Gore na zlot czarownic :P :lol:

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 23-07-2007, 11:14    #11

chyba z solarka przesadziles :P

Synek 
Adicto

Wysłany: 23-07-2007, 11:15    #12

:P

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 23-07-2007, 14:54    #13

zapewne potrafisz gotować pyszne dania marokańskie.....?......uwielbiam kuskus,tażina[ nie wiem czy dobrze napisałam] w każdej postaci i ichne słodycze MIODZIO..........wczoraj na jeziorku spotkałam znajomą , która też ma męża algierczyka i spędzają wakacje w Polsce.

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 25-07-2007, 08:29    #14

BLONDI napisał/a:
zapewne potrafisz gotować pyszne dania marokańskie.....?......
yy no nie bardz..bo mam meza algierczyka :D kuskus nie jadamy a tajina..czasem, poza tym to moj maz jest swietnym kucharzem, ja tlyko pomagam. umiem tylko kilka dan zrobic.
ja slodkosci srednio lubie bo sa za slodkei dla mnie, ale mojaa mama moze je jesc i jesc i jesc

BLONDI napisał/a:
ma męża algierczyka i spędzają wakacje w Polsce
a na stale mieszkaja w algierii czy w innym kraju?

kinia121 
Mi Vida sin Foro no es Vida

Zaproszone osoby: 2
Moje nałogi: taniec i fotografia :P
Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 25-07-2007, 09:29    #15

BLONDI napisał/a:
Ciekawa jestem jaka jest Wasza opinia na temat związków polsko - arabskich?
związek jak związek , trzeba przyznać że w polskim społeczeństwie utarło sie że takie związki na początku są super a potem zaczynają sie jazdy z mężem , zaczyna jego kultura i wiara przeszkadzać w tym związku zaczyna sie mordęga kobiety , ale to obraz wykreowany przez media i nakręcany przez ludzi , żadko zdaża sie że pokazuje sie pozytywne takie związki . Nie znam takich związków , znam tylko z opowiadań innych . Mi sie wydaje że wiążąc sie z człowiekiem arabskiego pochodzenia trzeba sie liczyć z jego innym troche podejściem do życia , do spraw codziennych , być może tak jak Karolina zgadzasz sie z jego poglądami i łatwo jest w takim związku (relacje między małżeństwem) , Ja raczej nie związałbym sie z mężczyzną arabskiego pochodzenia który by byłby głęboko wierzący, pisze raczej bo to z tym zażekaniem to różnie jest i już życie mnie nauczyło aby nigdy nie mówić nigdy . Nie związałbym sie , bo ja mam trochę inne podejście do życia , tzn. Może to troche powieszchowne ale ja lubie naprzykład czasami chodzić sobie w sp.ódnicy krótkiej , chodze na basen w bikini itd. Nie chodzi mi o to że byłby "arabem" ale o to że miałby inne podejście do życia .
Karolina mam nadzieje że czymś cie nie uraziłam :wink:
  Kraj: Spain

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 25-07-2007, 12:17    #16

Cytat:
Karolina mam nadzieje że czymś cie nie uraziłam
jasne, z enie, bo przeciez kazdy ma wlsne zzdanie na kazdy temat, wiec naprawde nie trzeba sie obawiac, ze mnie ktos urazi :) no chyba,z e bedzie to obrazanie to wtedy pokaze pazurki :D

kinia121 napisał/a:
raczej nie związałbym sie z mężczyzną arabskiego pochodzenia który by byłby głęboko wierzący
tu masz racje, chcoiaz z ta wiara jest roznie i wychodzac, on moz enie praktykuje za abrdzo ale po jakims czasie wraca do prayktyki i co wtedy..rozwod? dramat? dlateog ja zawsz emowie, ze te dziewcyzny, ktore decyduje sie na takiz wiazek a maja male pojecie o silamie i poczatkow sie strasznie sie ciesza, ze jej wybranek nie praktkuje sa po prostu glupie i nawine. nie wiedza w ajki zwiazek wchodza.
Kinia, masz racje ze arabowie maja troch e inne podejscie do zycia..no moze nie wszyscy, zbey nieuogolniac. ale to sie na to sklada inne pochodzenie kultura warunki zycia etc. dlateto jak ktos nie czulby sie dobrze chociaz w jednym aspekcie w takim zwiazku to ja nie radze w niego dalej wchodzic.

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 25-07-2007, 13:08    #17

Znajomo , których spotkałam nad jeziorkiem mieszkają w Hiszpanii.

[ Dodano: Sro Lip 25, 2007 1:25 pm ]
Zawsze powtarzam , że każdy ma swój cyrk i swoje małpki w tym cyrku !!!!!Sądze że każdt związek z obcokrajowcem jest powiedzmy INNY , niż z rodowitym POLACO!Moj facet z którym byłam 4 lata był przystojniakiem z Casablanki i teraz zaskoczyłam co !? WSzystko było super kiedy w grę nie wchodziła odpowiedzialniość , na początku nawet potrafił wypić drinka , zapalić ,starał się być bardzo europejski , a z czasem zaczęły przeszkadzać moje np. białe spodnie , to że inni mężczyżni na mnie patrzą i że rozmawiam z innymi mężczyznami , że mam swoje zdanie ...potem wyjechał do innego miasta bo podjął inną pracę i stwierdził , że to koniec , oczywiście potem przyjechał w odwiedziny bo jednak w Madrycie nikt nie czekał z otwartymi ramionami....przez ostatni rok byliśmy w kontakcie telefonicznym i w maju wpadł do mnie bez zapowiedzi o 5 rano i zaproponował abyśmy spróbowali jeszcze raz stworzyć związek, praktykuje swoją religie bardzo , i chciałby abym z czasem też przeszła na islam i moja córa też , taka w skrócie historia , która mi sie zdarzyła . odmówiłam , bo straciłam zayfanie ......ostatnio dzwonił i stwierdził , ż e jedzie na 3 miesiace do siebie poznać swoją przyszłą żonę , którą znalazła jemu rodzina i jeśli będzie ok to ożeni się z nią i zabierze z Maroco do Hiszpanii ..... i co Wy na to ?...............rozpisałam się troche co

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 25-07-2007, 13:32    #18

BLONDI napisał/a:
co Wy na to ?...............
no co my na to..to jest to o czym napisalam. to ze na poczatku znajomosci muzulmanin poije, spi z kim popadnie i wyrwa laski na kazdym roku to nie znaczy, z etaki bedzie do konca zycia. i trzeba sie liczyc z tym, ze kiedys mozne nadejsc taki dzien, z eporwoci dopraktyki i wtedy naprawde zycie sie zmienia nie tlyko jego ale takze calej rodziny a zona, ktora zyla w blogiej nieswiadomosci jest w szoku i krzyczy ze ten arab to taki zly jest. jak sie nie ma o czym pojecia to sie w to nie wchodzi.

BLONDI napisał/a:
chciałby abym z czasem też przeszła na islam
tego kompletnie nie rozumiem..znacyz rozumiem, z echcialby, bo pewnie wiekszosc by chciala ale czy na samym "chcialby" by sie skocnzylo? bo sa tez takie elementy co to nakazuja i zmuszaja a tego nie ma w Islamie.

myslle, ze dobrze zrobilas, z esie nei zgodzilas na taki zwiazek. ja pewnei bym postapila podobnie, tym bardziej maja cjuz dziecko bo nie podejmuj tylkko za siebei decyzji ale takze i za corke.

a co do arabnzowanego slubu to sie zdarza tez, ale wsrod mojej rodziny i znajomych nie bylo czegos takiego juz dawna dawno temu. zaley od regiony, rodziny etc.

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 25-07-2007, 14:03    #19

to osobista sprawa z kim sie wiążemy i układamy przyszłość i osobiście drugi raz już nie zdecyduje się na związek z arabem a kultura i trtadycje pozostana mi bliskie bo przecież niebawem jade na wakacje do Maroco . Warto poznawać różne tradycje i kultury marzy mi sie wyjazd do Argentyny na Kubę i do Meksyku!Zyczę powodzenia .

martita 
Amigo
martita

Wysłany: 26-07-2007, 08:33    #20

karolina napisał/a:
z kilkoma dizewcyznami wystapilysmy w rozmowach w toku..

A kiedy będziemy mogli Cię zobaczyć w TV nasza Gwiazdeczko telewizyjna :mrgreen: :?:

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 26-07-2007, 09:15    #21

martita napisał/a:
kiedy będziemy mogli Cię zobaczyć w TV nasza Gwiazdeczko telewizyjna
:lol: :lol: we wrzesniu..tak mowili, ale dokladnej daty nie znali sami, maja nas powiadomic.

martita 
Amigo
martita

Wysłany: 26-07-2007, 13:06    #22

Daj znać jak będziesz wiedziała, chętnie posłucham i zpewnością nie tylko ja :grin:

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 26-07-2007, 14:34    #23

dobra, jak sie dowiem to napisze.

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 26-07-2007, 19:23    #24

Może tak wygląda :?: ale nie miałam zamiaru się ani chwalić ....bo i niby czym????że klapa i ze związku nici .... a zaskoczyć :?: wcześniej nie pisałam tak osobiście , tylko poryszyłam dość myślę interesujący temat , bo jest wiele takich par , związków i niestety w naszym społeczeństwie raczej większość jest z góry na NIE .

[ Dodano: Czw Lip 26, 2007 7:34 pm ]
wielu Polaków za plecami takich par się śmieje i naśmiewa bo arab to zły i terrorysta. a jaki jest Polak ? " BEBER COMO UN POLACO " tak się mówi o nas za granicą ?!

BLONDI 
Amigo
BLONDI

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 26-07-2007, 22:25    #25

jasne , że nie :wink: ale trzeba stwierdzić , że w piciu takiej dużej ilości alkoholu , to pobijaja nas ukraińce i litwini , oni to mają zdrowie.Na moich znajomych zrobiła wrażenie nasza żubrówka !Bardzo smakowała podana z soczkiem jabłkowym , lodem i cytrynką .....co niektórzy widząc w środku trawkę myśleli że to dodatek jakiegoś narkotyku ...... i wściekłe psy - to jest czysta wódka z sokiem malinowym i tabasco ....też na hiszpańskich znajomych zrobilo wrażenie a wódka czysta jest stanowczo za mocna , bo trzeba mieć tą z lekka zimną krew aby wypić 50!!!!!!!

Odpowiedz do tematu