Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Andzela
14-02-2012, 21:24
Diety...dietki...
Autor Wiadomość
ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 12-10-2009, 17:41    #51

Lesiu, ja kocham dobrze zjesc i nie bede myslec czy mam trenowac, a tak naprawde przez ponad 10 lat prowadzilam kuchnie dla diabetyka (niestety maz zmarl bo nie byl to powid choroby) i czasem na haslo dieta reaguje alergicznie

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 12-10-2009, 18:38    #52

ikxio, ale my tylko piszemy o dietach a nie zmuszamy do nich :wink:
ikxio napisał/a:
i czasem na haslo dieta reaguje alergicznie
..takze nie ma co miec zaraz alergii :wink: :mrgreen:

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 12-10-2009, 19:12    #53

anvien, ja musialam diete stosowac w koncu tak mnie tresowano, jak pisalam wczesniej -okazalosie ze diagnoza byla o kant potluc , a lubie jesc i liczenie kalorii to pare powdow udowadniania zeby nie jesc kapusty ze schabowym mnie uczulilo

mamadwojki 
Adicto

Moje nałogi: lato i coca cola
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 13-10-2009, 10:04    #54

dla mnie najlepsze diety to Montignac, Atkins a najbardziej skuteczna to Duncan .

Jednak najlepsza metoda jest brak stresu oraz ZERO WEGLOWODANOW.

Ja po wyjezdzie z Hiszpanii i wprowadzeniu sie na nowe mieszkanie pozbylam sie pewnego stresu definitywnie i zaraz potem wazylam 7 kg mniej a teraz bez diety 1-2 kg tygodniowo mam z gorki , bo mam spokoj psychiczny.

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 13-10-2009, 10:25    #55

ja to stosowalam , te zupe w licem. troche tam mi spadlo...ale ile mozna jesc te zupe i tlyko zupe :d tak jak mowilam-dla mnie to jedyne wyjscie to zmiana trybu zycia-zdrowe jedzenie, spor etc. a ja tak nei ptorafie bo zwyczajnie na swiecie mi to jedzenie nie smakuje. jak ikxio lubie jedzenie, lubie slodycze no i co poradzic. wiem, ze powinnam schudnac ok10kg, ale...

co do diety kwasniewskiego to moja kolez naka zliceum ja stosowala tzn. jej mama wszystkim w domu wprowadzila. z czym ona kanapki do szkoly przynosila...uuu sam tluszcz :D ble, ja nie lubie czegos takiego, ale wsyzscy mieli wysmienite wyniki badan no i schudnieci byli. ale im w sumei ta dieta bardzo pasowala pod wzgledem jadlospisu bo lubili sobie takie tluste jesc.

ja jeszcze stosowalam z kolezanka taka diete-nie znam nazwe, ze przez pierwszy tydzien jadlysmy zielone warzywa, serek wiejski light i jogurt naturalny light-do syta trzeba bylo jesc. mozna sie bylo obzerac . pozniej w kolejnych tygodniach dochdozilo jedno warzywo niezielone i clayc zas ten nabail co napisalam plus herbatka jakas specjalna-naprawde schudlam sporo bo z 8kg.

[ Dodano: Wto Paź 13, 2009 10:26 am ]
teraz jest chyba modna dieta south beach
  Kraj: Algeria

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 13-10-2009, 10:55    #56

anvien napisał/a:
dlatego dieta nielaczenia jest mniej restrykcyjna, chudnie sie powoli, je sie stosunkowo duzo i roznorodnie a waga leci

ale nie wyobrazam sobie jedzenia mieska bez ziemniaczkow... :(
anvien napisał/a:
joanna es, tylko nie wiem czy jak ty karmisz to ta dieta kapusciana nie bedzie zbyt uboga dla maluszka, a poza tym nie wiem czy nie bedzie on mial przez to jakis wzdec czy kolek,

wiesz, moj pokarm jest niestety na wyczerpaniu, takze czekam, jeszcze sie wstrzymuje z dieta, ale planuje :)

inma napisał/a:
no...jeszcze troche i tez mi sie dietka przyda...

Przytylas TYLKO 12 kg, to naprawde niewiele, dzidzius duzo wazy takze mysle ze po porodzie nie bedzie zle.
  Kraj: Poland

inma 
Mi Vida sin Foro no es Vida
........

Moje nałogi: Morze,plaza,dom.
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 33 razy
Wysłany: 13-10-2009, 11:10    #57

joanna es napisał/a:
mysle ze po porodzie nie bedzie zle.

Jesli bedzie tak jak z Magda to dieta wogole nie bedzie mi potrzebna,schudlam w try-mi-ga I sama nie wiem jak. :mrgreen:
  Kraj: Spain

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 22-08-2010, 19:39    #58

Nie wiem czy juz tu było...:
http://www.dietaproteinowa.eu/index.html
Co Wy na to?

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 22-08-2010, 20:30    #59

joanna es, ja slyszalam o tej diecie ze jest skuteczna, natomiast nigdy sama nie probowalam i nie wiem jak potem z efektem jojo..a powiedz, jak szybko udalo ci sie schudnac po ciazy? :smile:

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 22-08-2010, 21:14    #60

anvien, prawda jest taka ze glodowalam (przed wyjazdem do Pl) i spadlo mi z 69 na 62. nawet bylam zadowolona, a pozniej zaczelam znow tyc i teraz mam gdzies ponad 64 :( porazka...
Ja chyba sprobuje ta diete, choc ja jestem niedowiarek i pewnie glodna chodzic bede. Jestem niska, wiec zadowolona bym byla jakby tak spadlo ponizej 60 (sprzed ciazy, wazylam 55).

mm 
Adicto

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 22-08-2010, 22:06    #61

Moj koles ktory mial egzaminy koncowe wiosna w stersie baardzo przytyl, z patyka zrobila sie kulka :wink: po wszytskim zastosowal diete dukana i po 3 miesiach zszedl 12kg :mrgreen: podobno fajna dieta bo mozna jesc czesto i w miare sporo tylko 0 pieczywa i ziemniakow itp,ale mieso, owoce morze , winko bardzo wskazane :mrgreen:
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach.Podczas pisania postów nie ucierpiały też żadne zwierzęta :-)

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 22-08-2010, 22:15    #62

mm napisał/a:
po 3 miesiach zszedl 12kg

wlasnie te wyniki sa bardzo obiecujace :)
Opiera sie ona na jedzeniu bialek wiec jutro jade kupic tone jogurtow :D
a tak na marginesie nie wiedzialam, ze ten temat czytaja mezczyzni :) bo ja tak przedtem dosc szczerze o tej mojej wadze.... :shock:

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 22-08-2010, 22:35    #63

joanna es napisał/a:
a tak na marginesie nie wiedzialam, ze ten temat czytaja mezczyzni :) bo ja tak przedtem dosc szczerze o tej mojej wadze.... :shock:
ale faceci tez maja problem z waga :wink:

wydaje mi sie ze tajemnica kazdej diety polega na tym zeby jej dobrze przestrzegac a nie samemu sie ograniczac w jedzeniu, bo mozna chudnac i jesc....a wcale nie tracic na wadze nie jedzac prawie nic...moja kolezanka z pracy (Hiszpanka) miala w tamtym roku problemy z nadwaga (wygladala jak by byla wlasnie w ciazy, odstajacy brzuch, dosc pokazne uda) sama mowila ze w porownaniu z jej waga sprzed kilku lat przybylo jej jakies 10 kilo...problem miala takie, ze jak tylko przez pol dnia nic jadla to bylo jej slabo, wiec zadne glodoweczki nie wchodzily w rachube..wiec zglosila sie do dietetyka, ktory ustawl jej diete, co po czym ma jesc, czego z czym raczej nie mieszac, i w ciagu 4 miesiecy nie glodujac zrzucila 8 kg...byla bardzo zadowolona, bo poza tym ze ograniczyla slodycze mogla wszystko jesc, tylko zachowujac okreslona czestotliwosc i proporcje :grin:
Ostatnio zmieniony przez anvien 22-08-2010, 22:35, w całości zmieniany 1 raz  

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 22-08-2010, 22:39    #64

mm napisał/a:
podobno fajna dieta bo mozna jesc czesto i w miare sporo tylko 0 pieczywa i ziemniakow itp,ale mieso, owoce morze , winko bardzo wskazane
to sie chyba zainteresuje, bo za kartoflami nie przepadam, a chleb w domu jak nie zapomne kupic

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 22-08-2010, 22:44    #65

anvien, no wlasnie ja wygladam jakbym byla w ciazy, rece, uda to mam raczej jak sprzed ciazy, wszystko mam w brzuchu i po boczkach.
mam slabe miesnie brzucha po ciazy i musze zaczac cwiczyc, ale po cesarce nadal czasem mnie cos zakluje (jak podnosze kamila).

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 22-08-2010, 22:50    #66

joanna es, to rzeczywiscie gimnastyka by ci duzo pomogla..bo przy diecie moze byc tak ze schudniesz ale w innych miejscach niz na brzuchu...nie masz jakies silowni w poblizu? Ja kiedys chodzilam do takiej w centro civico, dwa razy w tyg z instruktorem i placilam 16 Eur za miesiac, intsruktor dobral mi cwiczenia jakie chcialam i zawsze czuwal zebym prawidlowo je wykonywala, bylam w sumie pozytywnie zaskoczona profesjonalnym podejsciem za taka cene :wink:
Po 5 miesiacach chodzenia wyrobily mi sie niezle miesnie i poprawila znacznie kondycja :grin:

kinia121 

Zaproszone osoby: 2
Moje nałogi: taniec i fotografia :P
Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 22-08-2010, 23:32    #67

joanna es napisał/a:
, wszystko mam w brzuchu i po boczkach.
o tak jak ja , plus uda i pupa :oops: . I nic mi nie pomaga , tzn mało co jem ale jest jedna rzecz z której nie potrafię zrezygnować - cola i myślę że ona robi swoje plus to że jem wieczorem .
No i myśle sobie że diety dietami ale aktywność fizyczna to jednak podstawa . Tzn połączona z dietą.

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 23-08-2010, 09:17    #68

znam sporo dziewczyn,ktore byly lub sa na tej diecie i sobie chwala bo waga spada. ale moim zdaniem to najzdrowsze nei jest, mozna sobie nerki rozwalic.
najlepsza dieta jest zmiana trybu zycia, sposobu zywienia...wtedy nie bedzie zadnego efektu jo jo. ale mysle, ze to wymaga dojrzenia do tej decyzji, bo trzeba zmienic sporo

kinia coca cola to szklanka cukru ;)
  Kraj: Algeria

kinia121 

Zaproszone osoby: 2
Moje nałogi: taniec i fotografia :P
Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 23-08-2010, 10:20    #69

karolina napisał/a:
kinia coca cola to szklanka cukru
a no wiem :mrgreen: tyle że jestem uzależniona :roll: .

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 23-08-2010, 11:27    #70

anvien napisał/a:
..wiec zglosila sie do dietetyka, ktory ustawl jej diete, co po czym ma jesc, czego z czym raczej nie mieszac, i w ciagu 4 miesiecy nie glodujac zrzucila 8 kg...byla bardzo zadowolona, bo poza tym ze ograniczyla slodycze mogla wszystko jesc, tylko zachowujac okreslona czestotliwosc i proporcje :grin:

Mój chłop zrobił to samo, facet popatrzył gdzie się tłuszczyk odkłada i wyznaczył dietę. Strzelił wykład dlaczego odkłada się tam a nie gdzie indziej, który organ źle pracuje i jak poprawić jego działanie, żeby tłuszcz zniknął. Tyle, że on zakazów ma całą listę ;)

Z Dukanem trzeba uważać, dieta bogata w błonnik może zaburzyć wchłanianie się pigułek antykoncepcyjnych i zamiast schudnąć - można przytyć :D
http://www.samozdrowie.pl...-o-blonniku,137

bisia 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 23-08-2010, 12:15    #71

kinia121 napisał/a:
a no wiem tyle że jestem uzależniona .

a moze zastap wersja light- mozna przywyknac a kalorii mniej.

dorzuce tez cos od siebie nt diety. skutecznie odchudzilam sie jedzac tylko 2 razy dzienie. 1 posilek tak kolo 12-13 jak juz na prawde bardzo zglodnialam a drugi wieczorem, tyle tylko ze wieczorem absolutnie zadnych weglowodanow! wtedy slodyczy nie jadlam wogole a czekolada to mi sie psula w domu. mozna sie do takiego jedzenia ( u mnie po niecalym tygodniu) przyzwyczaic ale najzdrowszy nie jest. wage trzymalam przez jakies 3 lata.efektu jojo nie bylo tak dlugo,jak dlugo nie jadlam slodyczy- zaczelam podjadac i mi sie przytylo.

ze spokojnym sumieniem natomiast moge polecic sposob odzywiania opracowany przez dr.med Detlefa Pape. natywa sie to "chudnac we snie"( tyt. oryg. "Schlank im Schlaf") i dziala. generalnie rzecz polega na zmianie stylu odzywiania sie tzn: rano zadnego bialka zwierzecego a wieczorem absolutny zakaz dla produktow macznych a co najwazniejsze 5 godzinna przerwa pomiedzy posilkami bez ZADNEGO podjadania. znam kilka osob, gdzie poskutkowalo i nadwaga nie powraca. wyprobowalam rowniez sama i juz po pierwszym sniadaniu bez wedlinki i serka czulam sie o niebo lepiej- najedzona ale lekka. nie mialam uczucia kamienia w zoladku, mimo iz zjadlam dokladnie tyle samo, ale tylko z dzemikiem i miodem. oczywiscie jak w kazdej diecie ruch jest wskazany- szybciej sie chudnie.

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 23-08-2010, 14:11    #72

anvien napisał/a:
nie masz jakies silowni w poblizu?

jest w miasteczku jedna, ale cos ponad 50E i bez instruktora. troche mi ciezko tam chodzic bo maz dlugo pracuje a pozniej z nim chce byc troche, a dzieckeim nie ma sie kto zajac... zostaja mi spacery z wozkiem i bieganie za raczkujacym kamilem.
kinia121 napisał/a:
nie potrafię zrezygnować - cola

a ja pepsi :) choc tak duzo jej tez nie pije... wole zimna herbate albo sandy.
karolina napisał/a:
mozna sobie nerki rozwalic.

wlsnie czytam ksiazke na temat tej diety i jest napisane ze obowiazkowo trzeba pic 1,5l plynów dziennie (woda, herbata, kawa oczywiscie minus cukier). To wystarczy dla organizmu.
kinia121 napisał/a:
a no wiem tyle że jestem uzależniona .

czytalam, ze 7 lyzek cukru w szklance. A wersje light maja aspartam, wiec tez lipa.
Cauliflower napisał/a:
Z Dukanem trzeba uważać, dieta bogata w błonnik może zaburzyć wchłanianie się pigułek antykoncepcyjnych

cale szczescie nie stosuje anty. A co do blonnika to prawda i zalecaja wcinac otręby codziennie po 3 lyzki.
na razie ttylko czytam i sie orientuje ale rzecz jasna trzeba sie ruszac. Przed wakacjami w pl schudlam, ale naprawde malo jadlam, bez slodyczy i jak juz bylo pozno w nocy to tylko picie. Waga mi nieco wrocila, ale to przez Polske (jedzonko mamusi) :) /

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 23-08-2010, 15:38    #73

no wlasnie kazda dieta da dobry efekt, jak sie jej bedzie przestrzegac i wiazac razem z gimnastyka...dla mnie dobra byla dieta nielaczenia produktow, czulam sie zawsze lekko, nie mialam wahan wagi, a ze sie ogolnie duzo ruszam (jogging, rower, spacery. gory itd) to bylam zadowolona z sylwetki i tego co mi waga pokazuje. Natomiast gdyby sie okazalo ze nagle nie moge sobie sama dac rady z pewnymi problmatycznymi miejscami typu biodra, brzuch poszlabym do dietetyka zeby mi ustawil wszystko pod moj organizm :grin:

mm 
Adicto

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 23-08-2010, 20:35    #74

bisia napisał/a:
a moze zastap wersja light- mozna przywyknac a kalorii mniej.
no cos ty , to nie to samo :twisted: i smakuje jak plastik :evil:
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach.Podczas pisania postów nie ucierpiały też żadne zwierzęta :-)

bisia 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 23-08-2010, 20:38    #75

joanna es napisał/a:
ze obowiazkowo trzeba pic 1,5l plynów dziennie

joanna to jest absolutne minimum. jak sie odchudzalam to mi sie zdarzalo, ze 5L wody wypilam i bylo mi za malo. :smile:

Odpowiedz do tematu