Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Andzela
14-02-2012, 21:24
Diety...dietki...
Autor Wiadomość
inma 
Mi Vida sin Foro no es Vida
........

Moje nałogi: Morze,plaza,dom.
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 33 razy
Wysłany: 04-05-2007, 21:41    #26

Ja chodze od pol roku...uff...fajowo :D
  Kraj: Spain

Agata 

Moje nałogi: forum i moj syn
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 09-06-2007, 14:03    #27

Silownie mam w domu. Podrzut dzieckiem pod sufit, zwis bezladny nogami do gory, wyscigi sprintowe Kto pierwszy samochod czy dziecko. A takze sporty intelektualne: jak zmusic do wyplucia slimaka, bez naruszenia szczeki.
No i wiele innych ciekawych zajec gimnastycznych. Zwlaszcza na plazy np. zwiewanie przed falami.
Poza tym malo zrec a dobre rzeczy, no i nigdy nie przepadalam za slodyczami.
Moze jakas super laseczka nie jestem, ale na plaze nie boje sie wyjsc. Tymbardziej, ze liczy sie to jak sie czuje czlowiek wewnatrz. A ja sie czuje ze soba dobrze :)

inma 
........

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 10-06-2007, 11:31    #28

Marta J. napisał/a:
to sie tylko chwali!!

Juz sie nie chwali,bo nie chodze :P
Za goraco.
Wole z dzieckiem pojsc na plaze i zrobic spacerek,zamiasta placic 135 e za 3 mce.
Ale od pazdziernika,co by sie zrobilo chlodniej,to zaczne chodzic od nowa,bo mi sie podoba :)

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 11-06-2007, 06:36    #29

a ja chce powiedziec, z emimo, ze nie jestem jzu na diecie to i tak schudlam 4kg wiec w sumie 8kg :)
  Kraj: Algeria

kinia121 

Zaproszone osoby: 2
Moje nałogi: taniec i fotografia :P
Przedstawiciel:
rioja

Wysłany: 20-06-2007, 23:47    #30

A ja diety odchudzającej nie stosuje , a przynajmniej nie specjalnie , jem wszystko na co mam ochotę , a że ostatnio przedewszystkim sałate wcinam to se schudłam 2 kilo , tylko czy to było chudnięcie , bo moja waga wacha sie cały czas nieustannie.
Ostatnio zmieniony przez kinia121 20-06-2007, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 10-10-2009, 21:22    #31

jesli ktos chce szybko schudnac kilka kilo polecam diete kapusciana, w sieci jest mnostwo stron, chocby tu:

http://www.ecoo.pl/dieta-kapusciana/

jest to raczej dieta dla osob dobrze radzacych sobie z niejedzeniem badz jedzeniem wciaz tego samego, dla lasuchow moze byc ciezka do przetrwania. Ja ja stosowalam raz i najgorszy byl dla mnie drugi dzien, a potem jakos juz moglam jesc te zupe

natomiast zeby nie stracic efektow uzyskanych dieta kapusciana zaczelam kolejna diete, nielaczenia produktow..dla mnie bylo ciezko sie przestawic na kilka posilkow dziennie, w dodatku roznorodnych itd...wydawalao mi sie ze skoro bede jesc wiecej i czesciej niz dotychczas to moja waga wzrosnie zamiast spasc..no i sie pomylilam :grin: ta dieta rzeczywiscie dziala...stosuje ja glownie zeby utrzymac satysfakconujacy mnie poziom wagi (nie mialam nadwagi wiec teoretycznie nie musialam byc na diecie)..i jestem super zadowolona...czuje sie lekka, moj organizm nie zatrzymuje duzo wody..i jem wlasciwie wszystko lacznie ze slodyczami

o diecie nielaczenia produktow (glownie chodzi o to by nie laczyc bialka z weglowodanami) poczytacie m.in. tu:

http://odchudzanie-diety....-nieczenia.html

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 11-10-2009, 12:19    #32

generalnie kapusta wysusza organizm jako diuretyk (przyspiesza wydalanie plynow z organizmu) wiec z ta skutecznoscia to tylko na wadze. najlepsza dieta to NIE ZRYJ DUZO tylko kto to wytrzyma jak smaczne?

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 11-10-2009, 20:08    #33

albo inaczej-zryj polowe :D

jasmina.ak 
Novato

Wysłany: 11-10-2009, 20:23    #34

Ja nie robiłam diety, raczej wystrzegałam się nadmiaru słodyczy (co nie znaczy że w ogóle nie jadlam). Zgubiłam w ciagu roku 6 kg. Wystarczyło mi na tyle, że odważyłam się wsadzić sobie w pępek kolczyk hehehe ;)
  Kraj: Poland

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 11-10-2009, 20:26    #35

no to gratulacje
ja tez nie jem slodzyczy kiedy chce troche zrzucic..iel to ei wiem bo nie mam wagi, ale widze po ubraniach

tyle, ze u mnei to kurna nie jest stale. ja zebym byla zawsze schudnieta to musialabym zmienic tryb zycia, schemat zywienia-a nie ptorafie
wiec co z tego, ze bede na jakiejs dieci i schudne, kiedy po jakims czasie wracam do tego co bylo jesli chdozi o jedzenie i o wage

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 11-10-2009, 21:19    #36

anvien napisał/a:
jesli ktos chce szybko schudnac kilka kilo polecam diete kapusciana, w sieci jest mnostwo stron, chocby tu:

http://www.ecoo.pl/dieta-kapusciana/

a ktora dieta pasuje do mnie? :P chce "zrzucic" brzuch - pozostałosci po ciązy. Brzuch miałam ogromny, ogromne dziecko i teraz mam ogromną oponke. :( szczerze mowiac troche mnie to "denerwuje" bo on az sterczy :( próbuje sie troche blokowac z jedzeniem, ale to mi nic nie daje. Kiedys nie narzekałam i akceptowałam swoj wygląd (sterczace uszy, wieki nos itd itp...) ale z tym brzuchem to juz nie moge :( zaczynam sie dołowac...

[ Dodano: Nie Paź 11, 2009 10:22 pm ]
anvien napisał/a:
jesli ktos chce szybko schudnac kilka kilo polecam diete kapusciana

a mozna wiedziec ile schudłas? :oops:

[ Dodano: Nie Paź 11, 2009 10:22 pm ]
i to wystarczy tylko przez 7 dnio stosowac?

[ Dodano: Nie Paź 11, 2009 10:35 pm ]
anvien, a to musi byc kapusta włoska, czy moze byc taka zwykła?

karolina 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 11-10-2009, 22:00    #37

ja robilam chyba ze zwyklej kapusty z tego co pamietam

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 11-10-2009, 22:04    #38

Cytat:
a mozna wiedziec ile schudłas? :oops:
jasne joanna es, ja zalozylam sobie ze w ciagu tygodnia schudne 2-3 kilo, bo tyle mi przeszkadzalo :razz: ..i ten cel osiagnelam, diete kapusciana stosowalam 12 dni, bo na tyle mi starczylo zupy (2 razy gotowalam)..ale tak jak pisalam ja nie mam nadwagi, ogolnie nie jem duzo, za slodyczami nie przepadam, uprawiam sport, wiec ograniczenie jedzenia czy slodyczy nie dawalo nigdy dlugotrwalych efektow, dopiero zestaw tych dwoch diet, mimo ze teraz jem wiecej niz poprzednio :grin: ...
joanna es napisał/a:
chce "zrzucic" brzuch - pozostałosci po ciązy
..no wlasnie moje dwie kolezanki zrzucily kilogramy po ciazy stusujac diete nielaczenia produktow, mogly jesc, karmic dziecko i spokojnie chudnac :smile:
joanna es napisał/a:
a to musi byc kapusta włoska, czy moze byc taka zwykła?
...zwykla :grin:

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 11-10-2009, 22:16    #39

karolina, to Ty tez ja stosowałas? i jak Ci poszło ze schudnieciem?
anvien, czyli schudłas 3 kg w ciągu 12 dni, w sumie niezle. Tylkona tej stronce wyczytałam ze mozna az 8 kg na 7 dni. Od czego to zalezy?? mnie by sie przydało zrzucic jakies 5 kg.
I w ciągu tych 12 dni brałas propozycje dniówek z tej strony?

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 12-10-2009, 05:07    #40

wezcie przyklad - pani de la Vega wicepremierka chora na flaczki - wole miec pare kilo nadmiaru niz wygladac jak zasuszona scierka polityczna

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 12-10-2009, 12:41    #41

a ta zupe kapusciana moge wcinac ile wlezie? czy tez z umiarem?

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 12-10-2009, 13:52    #42

Cytat:
I w ciągu tych 12 dni brałas propozycje dniówek z tej strony?
..jadlam tylko i wylacznie te zupe, nie mieszalam jej z innymi produktami...ilosc zrzuconych kilogramow zalezy od tego ile masz ich za duzo, latwiej i szybciej sie chudnie majac nadwage, ja gdybym schudla jeszcze kilogram czy dwa mialabym niedowage wg BMI, wiec nie chcialam przesadzac...im wiecej sie sportu uprawia przy tym, tym wiecej tez chudnie...ale dieta jest bardzo monotonna..wiec trudno wytrzymac jedzac tylko te zupe, zwlaszcza ze w tym czasie zabronione jest spozywanie soli, a wiadomo ze bez soli to juz tak super nie smakuje :wink: dlatego dieta nielaczenia jest mniej restrykcyjna, chudnie sie powoli, je sie stosunkowo duzo i roznorodnie a waga leci :smile:

joanna es napisał/a:
a ta zupe kapusciana moge wcinac ile wlezie? czy tez z umiarem?
mozesz jesc tyle ile zmiescisz, czyli zawsze jak jestes glodna :grin:

[ Dodano: Pon Paź 12, 2009 2:54 pm ]
joanna es, tylko nie wiem czy jak ty karmisz to ta dieta kapusciana nie bedzie zbyt uboga dla maluszka, a poza tym nie wiem czy nie bedzie on mial przez to jakis wzdec czy kolek, bo np. moja znajoma nie mogla jesc kapusty, fasoli itd. w czasie karmienia bo potem dziecko mialo problemy :smile:
Ostatnio zmieniony przez anvien 12-10-2009, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  

inma 
........

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 12-10-2009, 13:56    #43

no...jeszcze troche i tez mi sie dietka przyda...

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 12-10-2009, 14:28    #44

czy mowicie o diecie Kwasniewskiego - ??????? nie prezydenta. generalnie kapusta jest zdrowa i w ogole kapustowate - od kalafiora, brokulow po brukselke

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 12-10-2009, 15:01    #45

ikxio napisał/a:
czy mowicie o diecie Kwasniewskiego
ikxio, jak poszukasz w sieci to jest kilka okreslen na kazda z diet, dla mnie liczy sie sklad diety, pal licho jakim nazwiskiem sie ja okresla... :grin: :wink: a Kwasniewskiego to chyba byla ta dieta gdzie sie jadlo glownie tluszcze :wink:

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 12-10-2009, 15:19    #46

nie tylko. zreszta dieta tluszczowa bez cheba i potraw macznch to jeszcze inny Kwasniewski, ta o ktorej pisze to moda z lat 90 - wlasnie bez weglowodanow w postaci skrobii, ale za to z kapustkowatymi i miesem, ja tam jem wszystko i nadwage mam w glebokim powazaniu, , choc pare kilo mniej by sie przydalo bo to jednak plecak

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Wysłany: 12-10-2009, 15:25    #47

ikxio napisał/a:
choc pare kilo mniej by sie przydalo bo to jednak plecak
...no wlasnie walory estetyczne to jedno a zdrowie to drugie..po co tyle dzwigac na tym biednym kregoslupie, ktory i tak juz wysiada od siedzenia przy komputerze :sad:

Lesiu 
Amigo

Moje nałogi: el mar
Wysłany: 12-10-2009, 15:45    #48

Dieta,dieta,dieta i odwieczny z nia problem :mrgreen: .

Latwo przestac jesc duzo i szybko chudnac (raczej tracic miesnie,bo organizm znajdzie sobie b.szybko nowe zrodlo bialka,a tluszczyku zmagazynowanego nie ruszy)a pozniej narazic sie na efekt jojo i dodac sobie i z 5 kg wiecej.
Najprosciej jest zbilansowac odpowiednia diete i wesprzec ja aktywnoscia fizyczna.
Dieta powinna byc wyliczona z prostego wzoru obejmujacego wiek,wzrost i wage ktora chcemy pozyskac lub stracic (masa lub redukcja)wazna jest tez plec.

Nasze calkowite zapotrzebowanie kaloryczne(TDEE) obliczamy wedlug wzoru:

TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT

Gdzie:
BMR - Podstawowa przemiana materii

Mezczyzni: BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) + 5
Kobiety: BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) - 161

TEA - Kalorie spalone ze wzgledu na aktywnosc fizyczna
TEF - Efekt termiczny pozywienia
6-10% TDEE

NEAT - Pozostale kalorie, ktore spalamy podczas standardowych czynnosci (najczesciej waha sie w granicach 200-900 kcal) Decyzje o ilosci dodanych kalorii uzalezniamy od typów ekto-, endo-, mezomorfik.

200-400 kcal - endomorfik
700-900 kcal - ektomorfik
400-500 kcal - mezomorfik

Pamietac musimy rowniez o rownowadze tluszczy,bialka i wegli w organizmie. Na bialko przypada 2-3g na kazde kg ciala ,tluszcz-1,5g i wegle reszta. Np. ze wzoru wyszlo nam ze mamy spozywac 2100 kcal dziennie co rozbijamy na:

B – bialko => 2,5g x waga (70kg) => 175g x 4 kcal (1g bialka=4 kcal) => 700 kcal
T – tluszcze => 1,5g x waga (70kg) => 105g x 9 kcal (1g tluszczu=9 kcal)=> 945 kcal

po dodaniu daje nam to 1645 kcal i reszta to wegle:

W – wegle => 2100 - 1645 => 455 kcal => 455:4 kcal (1g wegla=4 kcal) => 114g

B – 140g
T – 105g
W – 114g

I znajac juz ilosci mozemy ulozyc diete stosujac sie do ponizszych zasad:

1. Spozywamy 6-7 posilków co 2,5 - 3 h
2. W kazdym posilku spozywamy "pelne bialko" (zawierajace wszystkie aminokwasy)
3. W kazdym posilku spozywamy wegle o w miare jak najnizszym IG (indeks glikemiczny) pochodzące z warzyw (najlepiej wlóknistych) i owoców
4. Dbac aby posilek przed treningowy byl bogaty w latwo przyswajalne bialko
5. Dbac aby wegle we wszystkich posilkach poza posilkami przed i po treningowym pochodzily z warzyw i owoców o niskim IG.
6. Dbac aby posilek po treningowy zawieral wegle proste i latwo przyswajalne bialko w proporcji 2:1
7. Pilnowac aby 25-35% spozywanych kalorii w diecie pochodzilo z tluszczy z podziałem na : 1/3 z tluszczy nasyconych (zwierzecych), 1/3 z tluszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tluszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
8. Unikac napoi innych niz: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.
9. Dbac o to by kazdy posilek za wyjatkiem posilkow okolo treningowych skladal sie z nie przetworzonego pozywienia, nalezy unikac slodzikow, konserwantow...
10. Spozywac wieksze ilosci wegli tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posilki te powinny byc ubogie w tluszcz i warzywa. W innych posilkach powinna wystepowac przewaga tluszczy nad weglami pochodzacymi z warzyw i owocow.

Zapominamy o czekoladzie i innych smakolykach,silownia trzy razy dziennie i areoby w reszte dni. Niedziela na regeneracje organizmu (w drugim miesiacu diety mozna pofolgowac - ja pije jedno piwko :smile: ).
Dietka niech trwa dwa miesiace ,pozniej tydzien luzu zeby nie zwariowac i znow dietka. Jesli bedziecie wytrwali i konsekwentni zadziala.
Ostatnio zmieniony przez Lesiu 12-10-2009, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Germany

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 12-10-2009, 16:02    #49

Lesiu, czy potrafisz nie truc ? ja kocham jesc. mam nadwage i na kuchnie sie nie obrazam bo i po co? poza tym spozywa sie weglowodany nie wegle, chyba ze jezyk zmieniasz, a gorzkie kakao jest bardzo pozytecznym skladnikiem jedzenia - zwlaszcza dla kobiet, chyba ze reagujesz na prymityw czekolada-bo oslodzenie i dodanie wanilii ale to pomysl europejski. konkretnie wiedenski. , nie produkuj sie prosze jak lubisz to wcinaj, umartwiaj sie , ale innych nie namawiaj - to i tak nam 4 literkami wyjdzie
Ostatnio zmieniony przez ikxio 12-10-2009, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  

Lesiu 
Amigo

Moje nałogi: el mar
Wysłany: 12-10-2009, 16:15    #50

... tak jakos mi sie rozpisalo,a chcialem tylko pare slówek dorzucic...
(co do wegli to szybciej mi sie pisze)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  Kraj: Germany

Odpowiedz do tematu