Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Nostryfikacja Dyplomu
Autor Wiadomość
joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 10-10-2011, 09:52    #101

Mariposa, nic sie nie martw, ja tez tego nie rozumialam, i pewnie do konca nie umiem wyjasnic.
Mariposa napisał/a:
Zebym mogla pracowac jako fizjoterapeuta potrzebuje dimplomada tak?

tak

aby kontynuowac nauke potrzebujesz diplomado.

Mariposa napisał/a:
grado dostaje sie zawsze

nie zawsze

w tym wszystkim chodzi o to, ze jak nie dostaniesz diplomado (czego Ci zycze, bys dostala) to zostaniesz z niczym (powiedzmy, ze wg hiszpanow nie masz nawet podstawowki) takze jest to dodatkowy wydatek, ale chyba sie oplaca? skladajac CV o inna prace zawsze mozesz napisac ze masz homologacje ze stopnia, licencjatu (ale juz nie napisza z czego dokladnie, bo to tylko stopien) Ogolnie mowiac, masz jakas szkole. A miedzy czasie jakbys nie dostala diplomado, mozesz sobie gdzies dorobic i sie uczyc by zaliczyc inne przedmioty.... no, ale to juz jak chcesz :)

wiem tez, ze jesli pracowalas juz gdzies w zawodzie, lub mialas jakies dodatkowe kursy to tez sobie to przetlumacz. skladajac podanie podliczaja takie doswiadczenia punktowo (co daje wieksza szanse dostania pracy)
  Kraj: Poland

Mariposa
[Usunięty]

Wysłany: 10-10-2011, 14:47    #102

Dziekuje za odpowiedz :) juz teraz w miare to rozmumiem :P dzisiaj juz zanioslam wszystkie dokumenty i powiedzieli mi ze nie sadza zebym miala jakikolwiek problem z nostryfikacja i ze raczej na pewno nie bede musiala zaliczac zadnych dodatkowych przedmiotow :-) wiec nie jest zle, trzeba byc dobrej mysli :D mam nadzieje ze za kilka miesiecy dostane pozytywna odpowiedz i szybko bede mogla tu pracowac z zawodzie!! :) bo juz mnie zmeczyly te wszystkie papierkowe sprawy... :-/ mozna oszalec :-/

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 10-10-2011, 18:04    #103

Mariposa, no to powodzenia :) i nie zapomnij dac znac jak juz dostaniesz ta homologacje :) poozdrawiam :)

Mariposa
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2011, 10:02    #104

Ja obecnie jestem w trakcie zalatwiania nostryfikacji mojego dyplomu i roznice jak roznice, nawet jak mi sie trafia to zalicze te egzaminy, nie mam z tym problemu :) najgorsze jest to ze ponad rok czeka sie na dyplom bez roznic programowych :) a jesli okaze sie ze tu program studiow jest nieco inny to trzeba bedzie poswiecic kolejne miesiace na powrot na uczelnie :) no a tak jak wczesniej pisalam, do momentu uzyskania dyplomu hiszpanskiego nie ma sie tu nawet podstawowego wyksztalcenia...wiec moze juz teraz warto sie za te papierkowe sprawy zabrac? Bo nawet w zalatwionej przez znajomego pracy, szef bedzie wymagac nostryfikacji :) sama jestem w takiej sytuacji wiec wic wiem co mowie ;)
Ostatnio zmieniony przez Mariposa 13-10-2011, 10:38, w całości zmieniany 2 razy  

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 13-10-2011, 10:37    #105

Mariposa napisał/a:
zaczac trzeba od nostryfikacji dyplomu to po pierwsze bo bez tego nikt nie zatrudnia
no z tym sie tak do konca nie zgodze, w firmie, w ktorej pracowalam, bylo duzo obcokrajowcow i nikt z nas nie nostryfikowal dyplomu, bo nie bylo wogole o tym mowy, liczyly sie nasze umiejetnosci i znajomosc jezykow obcych. Oczywiscie w pewnych zawodach trzeba od tego zaczac, ale nie w kazdym. :wink:

Mariposa
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2011, 10:40    #106

Pracowales juz w hiszpanii i nie wymagali od Ciebie nosrtyfikacji?? Czy mowisz tu o pl? Co kraj to inne przepisy...ja mam wyksztalcenie wyzsze, znam 4 jezyki plus ucze sie piatego euskera, mam oferte pracy w zawodzie u znajomego ale nawet on wymaga ode mnie nostryfikacji :) o innych ofertach pracy nawet nie mam co snic bez zalatwienia wszystkich papierkow... Obecnie jestem w trakcie zalatwiania wszystkich dokumentow i od urzednikow wiem jakie zawody nie wymagaja nostryfikacji. Sa to m.in lekarze ktorych po prostu brakuje w hiszpanii :) lepiej poinformuj sie o wszystkim przed wyjazdem, nic Cie to nie kosztuje :) a mozesz uzyskac dodatkowe info :)

Ale jesli ktos sobie juz wbil do glowy przeprowadzke to nikt mu tego z niej nie wybije ;-) wiec oby Ci sie udalo, powodzenia zycze! i pochwal sie po przyjezdzie jak Ci poszlo :) saludos

Scalono posty - Kalafior
Ostatnio zmieniony przez Cauliflower 13-10-2011, 16:04, w całości zmieniany 6 razy  

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 13-10-2011, 11:03    #107

Mariposa napisał/a:
Pracowales juz w hiszpanii i nie wymagali od Ciebie nosrtyfikacji?? Czy mowisz tu o pl?
Tak, pracowalam w Hiszpanii (i nadal tu zyje i pracuje :grin: ) i nikt nie wymagal ode mnie nostryfikacji dyplomu. Nawet tego nie zaczynalam robic. No ale nie upieram sie ze akurat jakis inny pracodawca nie bedzie tego wymagal.

PS. Aby nie pisac postow jeden po drugim, uzyj opcji "edytuj" w gornym prawym rogu :smile:

Mariposa
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2011, 11:14    #108

A mozna wiedziec jakie masz wyksztalcenie i w jakim zawodzie pracujesz? Bo mnie to zdumiewa ;) nie znam ani jednej osoby spoza granic hiszpanii ktora nie robila convalidación i pracuje w swoim zawodzie :) mozliwe jest skonczenie uczelni za granica i znalezienie pracy w zawodzie w hiszpanii bez nostryfikacji?? jakim cudem? :P oj chyba urzednicy mnie oklamali w takim razie ;) ja tak czy siak musze sie starac o uznanie mojego wyksztalcenia bo bez tego nie moge pracowac w zawodzie, inni moi znajomi ktorzy ukonczyli zupelnie inne kierunki tez maja taka sama sytuacje...Chyba juz nic z tego nie rozumiem :D
Ostatnio zmieniony przez Mariposa 13-10-2011, 11:30, w całości zmieniany 5 razy  

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 13-10-2011, 11:34    #109

Mariposa, zależy od zawodu. Jeśli jesteś np. po prawie to musisz nostryfikować żeby pracować jako prawnik w Hiszpanii. Jednak jeśli szukasz pracy biurowej w zawodzie mniej zdefiniowanym to nostryfikacja nie jest do niczego potrzebna. Też pracowałam bez nostryfikacji w kilku miejscach i większość moich znajomych tak samo. Mało kto się bawił w drogę przez mękę w Ministerstwie Edukacji.

Mariposa
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2011, 11:44    #110

Yhym... :-) trudno mi w to uwierzyc ale jesli tak mowisz to musi byc to prawda :) ) ja probowalam znalezc prace bez nostryfikacji i niestety ale w kazdym miejscu mnie o nia prosili wiec musze sie w to pobawic ;) mysle ze najlepiej jest zlozyc wszystkie papiery i w trakcie czekania szukac pracy :) nawet jesli nie bedzie z praca problemow to convalidación nigdy nie zaszkodzi, a moze tylko pomoc. Zawsze sie moze ktoregos dnia trafic dobra oferta pracy, w ktorej pracodawca bedzie jej wymagal, a wtedy juz bedzie za pozno z jej zalatwianiem. Wiec ja jednak jestem jak najbardziej za nostryfikacja :-) nic sie nie traci a mozna tylko zyskac! :-)
Ostatnio zmieniony przez Mariposa 13-10-2011, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Wysłany: 13-10-2011, 11:48    #111

Mariposa, zostaw sobie tłumaczenia przysięgłe i w razie czego pokazuj to pracodawcom. W moim przypadku to wystarczyło nawet do pracy w państwowych instytucjach.

Mariposa
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2011, 11:53    #112

W kazdej pracy pokazywalam tlumaczenia przysiegle i niestety ale to nic nie dalo... :-( Ale jeszcze bede probowac :) w koncu tak czy siak musze czekac na decyzje ministerstwa wiec nic nie trace probujac szukac czegos w zawodzie :) moze w kraju baskow jest trudniej? Hmm nie wiem nie wiem ale dzieki za podpowiedz! :)

kingaroo 
OBSERVADOR

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 13-10-2011, 12:27    #113

Mam licencjat z informatyki, tez znam 4 jezyki i pracowalam w wielu firmach telekomunkacyjnych w Madrycie - NIGDZIE nie wspominano mi o ZADNEJ nostryfikacji.
  Kraj: Spain

Mariposa
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2011, 12:39    #114

Ja skonczyla kierunek medyczny wiec moze dlatego mnie prosza o nostryfikacje :) tak czy siak zostaje tu na pewno na stale wiec nic nie trace uzyskujac convalidación :) oferty pracy ktore mnie interesowaly, wymagaja jej ode mnie wiec w moim zawodzie jest ona niezbedna :) inne kierunki mnie nie interesuja, chociaz jestem zaskoczona ze kazdy ma tu prace bez problemu bo jak juz wspominalam moi znajomi mieli ten sam problem co ja pomimo dobrego wyksztalcenia i kilkuletniego doswiadczenia :) ))

Egon82 
Novato

Wysłany: 13-10-2011, 12:41    #115

Mariposa napisał/a:
Ja skonczyla kierunek medyczny wiec moze dlatego mnie prosza o nostryfikacje :) tak czy siak zostaje tu na pewno na stale wiec nic nie trace uzyskujac convalidación :) oferty pracy ktore mnie interesowaly, wymagaja jej ode mnie wiec w moim zawodzie jest ona niezbedna :) inne kierunki mnie nie interesuja, chociaz jestem zaskoczona ze kazdy ma tu prace bez problemu bo jak juz wspominalam moi znajomi mieli ten sam problem co ja pomimo dobrego wyksztalcenia i kilkuletniego doswiadczenia :) ))

cos w tym jest :D medycyna chcac nie chcac wymaga odpowiedzialnosci za "zycie" :D a nie za chwilowe problemy ze stronka www np ;P
  Kraj: United Kingdom

Mariposa
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2011, 12:54    #116

Ja mysle ze jesli jestem odpowiedzialna za czyjes zdrowie w polsce to w hiszpanii tez moge byc no ale w praktyce jednak tak nie jest :) to jest moj przypadek, chlopak mojej siostry jest architektem i musial wracac na uczelnie mimo ze poza granicami hiszpanii pracowal juz w zawodzie wiele lat (ma 35 lat) :) ja mam takie doswiadczenia z nostryfikacja wiec obserwujac moj przypadek i osob z mojego otoczenia zawsze bede jak najbardziej ZA! :) bede probowac dalej ale w tym czasie bede czekac na moj hiszpanski dyplom:)))
Ostatnio zmieniony przez Mariposa 13-10-2011, 12:55, w całości zmieniany 1 raz  

Egon82 
Novato

Wysłany: 13-10-2011, 13:13    #117

Mariposa napisał/a:
Ja mysle ze jesli jestem odpowiedzialna za czyjes zdrowie w polsce to w hiszpanii tez moge byc no ale w praktyce jednak tak nie jest :)

byc moze ze chodzi o to ze oni wola miec to na papierze ;D a nie na gebe gdyby cos sie stalo bo wtedy z roboty wylecieliby Ci co Cie przyjmowali - i to w najlepszym wypadku.
  Kraj: United Kingdom

Mariposa
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2011, 15:13    #118

Byc moze byc moze :) Egon82, ostatecznie moge Twoj przypadek zrozumiec, osoba z wysokim wyksztalceniem i doswiadczeniem, zalatwionym miejscem pracy, ktora nie jest zainteresowana nostryfikacja...ok jakos to pojmuje :) ale dlaczego inne osoby po przyjezdzie do hiszpanii nie zlozyly podania o convalidación?? jest to dla mnie niepojete, w razie bezrobocia mozna zapisac sie do INEM lub innej organizacji i uzyskac pomoce, kursy itp... Zawsze moze sie trafic taki dzien kiedy pracodawca jednak poprosi o taki dokument i co wtedy? Nie lepiej to zalatwic od razu? :-/ przeciez to tylko zlozenie dokumentow i czekanie....a w przyszlosci moze byc taki papierek bardzo pomocny :) mysle ze gdyby to byla taka glupota to urzednicy by po prostu o tym informowali przy skladaniu dokumentow...Mi wyraznie zaznaczyli ze to bardzo wazny ¨papierek¨...

joanna es 
Siempre estoy aquí

Polonia:
polonia

Wysłany: 13-10-2011, 15:24    #119

kingaroo napisał/a:
Mam licencjat z informatyki, tez znam 4 jezyki i pracowalam w wielu firmach telekomunkacyjnych w Madrycie - NIGDZIE nie wspominano mi o ZADNEJ nostryfikacji.

ja kierunek szkolnictwo - obowiazkowo musialam homologowac dyplom.
moze prywaciarze po prostu wierza na slowo, ze sie ma szkole, lub wystarczy im tylko zwykle tlumaczenie.

Mariposa
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2011, 15:41    #120

joanna es napisał/a:
moze prywaciarze po prostu wierza na slowo, ze sie ma szkole, lub wystarczy im tylko zwykle tlumaczenie.
tez tak mysle :) prywaciarze moga przyjac kogokolwiek, to ich osobista sprawa, ale praca w szpitalach czy instytucjach publicznych? nie wierze ze ktos pracuje w takich miejscach bez homologacion!

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Wysłany: 13-10-2011, 15:47    #121

Matko boska, pracowałam przez rok dla instytucji państwowej (regionalnej konkretnie, ale budżetówka) i tłumaczenie przysięgłe dyplomu im wystarczyło. Zawody związane z medycyną to co innego, ale w innych wystarczy, że jesteś dobry w tym co robisz. A to wychodzi pierwszego dnia. Naprawdę nie trzeba mieć dyplomu z ADE żeby dobrze się poruszać w pracach biurowych, handlu zagranicznym czy obsłudze klientów zagranicznych.

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 13-10-2011, 16:02    #122

kingaroo napisał/a:

U mnie nawet dyplomu nie chcieli oglądać, a chociażby z ciekawości jak wygląda ;)

Mariposa
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2011, 16:34    #123

Wiec jesli sa przypadki kiedy prosi sie o ten dokument i sa kiedy pracodawcy on nie interesuje to logiczne jest posiadanie go w swojej teczce na wszelki wypadek :) nawet jesli do pracy sie nie przyda to zawsze jest wieksza mozliwosc skorzystania z tanich kursow, prawa jazdy czy innych ofert :) dla mnie glupota jest jego nie wyrobienie, bo mozna tylko zyskac, nic nie mamy do stracenia :) jesli moge zrobic prawko czy kursy za 10% ceny to po co mam placic 100%? :) jakze sie tu wszyscy bulwersuja kiedy wpominam o tym dokumencie :-/ kazdy wspomina o pracy a nie o pomocach jakie mozemy uzyskac dzieki niemu :) koniec kropka :P :P

kingaroo 
OBSERVADOR

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 17-10-2011, 14:49    #124

Mariposa napisał/a:
joanna es napisał/a:
tez tak mysle :) prywaciarze moga przyjac kogokolwiek, to ich osobista sprawa, ale praca w szpitalach czy instytucjach publicznych? nie wierze ze ktos pracuje w takich miejscach bez homologacion!

Oczywiscie, ze instytucje publiczne/panstwowe musza kierowac sie swoimi scislymi zasadami i nie musza nic wiedziec o uczelniach w innych krajach, dlatego wymagaja homologacji. Natomiast ja pracuje w miedzynarodowej korporacji i nie chodzi tu wcale, ze ktos mi wierzy na slowo. Byloby raczej smieszne gdyby moja francuska firma wymagalaby ode mnie homologacji dyplomu z uczelni z kraju w ktorym maja wiele placowek i zatrudniaja tysiace osob. Homologacja dyplomu nic tu nie wnosi.

malinajagoda 
OBSERVADOR

Wysłany: 06-01-2012, 00:15    #125

Cześć, mam pytanie, jestem po studiach prawniczych w pl, ale nie pracuje w zawodzie. Zajmuje się całkiem inną branżą. Myślę o wyjeździe do Hiszpanii w 2013. Mojej przyszłości też nie wiążę z prawem, tym bardziej hiszpańskim. Czy w ogóle opłaca mi się bawić w ta homologację, skoro nie chcę pracować w zawodzie? Czytałam też, że jest homologacja, która potwierdza tylko to, że jestem magistrem, i to by mi się przydało.

Odpowiedz do tematu