Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Muzyka filmowa.
Autor Wiadomość
młoda 
Novato

Moje nałogi: mąż-bez niego nie potrafię zyć
Wysłany: 04-06-2007, 23:13   Muzyka filmowa. #1

Jest tyle rodzaji muzyki.Mnie interesuje m.in filmowa.Odkryłam ja dzieki mezowi -to zapaleniec.Napewno jest ktos kto podczas ogladania filmu słyszy nie tylko dialogi ale zachwyca sie też dzwiękami płynącymi w tle.Chciałam polecic pare sciezek muzycznych z filmów i tu dodaje ,że dzieki muzie filmy tez niezłe. z serii "stare ale jare"1."Ostatni Mohikanin"-niezapomniane ,cudowne (znane ale najczesciej nie kojarzone skąd)piosenki w wykonaniu Sarah Brennan +rewelacyjna muzyka-Dla mnie bomba!2"Gladiator"-muzyka Hans Zimmer,piosenki Lisa Gerard.-Poezja dla uszu.3"Bunt na Bounty"-luka w pamięci co do autora muzyki(uzupełnie)4Breavhearth.j.w.
Mam nadzieję,że ktoś z Was siegnie po muzyke o ktorej napisałam a jeszcze fajniej jeśli ktoś doda od siebie parę tytulików.Chetnie powymieniałabym sie opiniami na temat takiej muzyki.(nie ograniczającej sie do jednego stylu)

juanita75 
Vivo en el Foro
MODERATOR

Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 89 razy
Wysłany: 04-06-2007, 23:36    #2

Ja z kolei juz pare dobrych lat temu zachwycilam sie muzyka z filmu "Ukryte pragnienia" (debiut Liv Tyler). Zreszta sam film tez bardzo mi sie podobal, a muzyka dodatkowo podkresla jego niesamowita atmosfere. Polecam. :-)
  Kraj: Spain

Synek 
Adicto

Moje nałogi: Slodycze ;)
Wysłany: 05-06-2007, 03:45    #3

Z muzyki filmowej to najbardziej lubie, kultowe juz, Pulp Fiction i Kill Bill. Pozaty to jakies tam pojedyncze utwory...

młoda 
Novato

Wysłany: 05-06-2007, 10:21    #4

Nie wiem,czy wiesz ale podstawą i pierwowzorem do filmu Kill Bill był starutki film Mortal Kombat tam poraz pierwszy zastosowano taki rodzaj muzyki ,jeśli nie oglądałes ale pewnie tak,chociaż moze nie pod katem muzycznym to zapodaj go sobie.wiele motywów muzycznych do złudzenia przypomina te z Kill Bill.Pomijając fakt ,róznicy lat świetlnych w jakosci i dostepnosci efektow dzwiekowych wtedy a teraz.
Przyznam ,że pierwszy raz słyszałam o tym filmie.Zaraz poprosze brata ,żeby mi go zdobył i napisze ,czy odniosłam takie same lub podobne wrażenie.Juz się nie moge doczekac aż młody wroci ze szkółki.

Synek 
Adicto

Wysłany: 05-06-2007, 11:04    #5

młoda, mortal kombat widzialem, ale faktycznie nie skupilem sie na muzyce...

młoda 
Novato

Wysłany: 05-06-2007, 13:38    #6

Ja za pierwszym razem tez a pozniej zauwazyłam,ze jest muzą ,ktora super działa na układ nerwowy i dodaje powera przy najdrobniejszych czynnosciach :twisted:

greatdee 
Hablador
a borboleta :D

Moje nałogi: Komp, jezyk hiszpański, filmy, no i autko :D
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 05-06-2007, 19:30    #7

hmmm, mi się muza z mortal kombat nie kojarzy z muzą z kill billa...

Ja też bardzo lubię muzykę z Pulp Fiction (klasyka ;) ), poza tym z Piratów z Karaibów (genialna!!), z Requiem dla snu i Fight Club.
Podoba mi się też BARDZO BARDZO z Fridy i Hablle con ella :)

I piosenka z Troji "Hector's death"...

Aha!! Bym zapomniała!! Bardzo często też słucham soundtracku z Leona Zawodowca, miodzio :D

Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.
  Kraj: Poland

młoda 
Novato

Wysłany: 05-06-2007, 22:51    #8

Co do LeonaZawodowca-zgazam się muzyka o.k ale mnie nie porwała.Troji tak naprawdę nie ogladałam -nie przepadam za takimi filmami,nawt jeśli stają się hitami.Ale posłucham tej piosenki(dzięki za info)Właściwie to nawet wolę posłuchac najpierw muzyki a pozniej obejrzec film,gdy jest odwrotnie niestety dosć długi czas kojarzy mi sie ona ze scenami z filmu i dosć długo trwa zanim"stworze własny scenariusz"Jest też film "Blue Million Hotel"-(dosc ciezki w formie i tresci ale prawdziwy)muzyka U2 ,poczatek ich powrotu do starego stylu grania.

el polaco 
Amigo

Wysłany: 06-06-2007, 18:46    #9

a ja polecam oczywiscie klasyk Michel Nyman i "Fortepian" , poza tym swietna muzyka J.P Kaczmarka do "Straconych Dusz" z Winona Ryder i do "Marzyciela", poza tym muzyka do "Godzin", tak jak Greatdee wspomniala "Piraci z Karaibów" i "Requiem dla snu", podobał ki sie także soundrack z "Władcy Pierścieni", z "Fridy" również :smile: a i utkwiła mi jeszcze w głowie muzyka z "Daleko od nieba"(zreszta wspaniały film z Julianne Moore) ale autora nie pamietam :oops:

młoda 
Novato

Wysłany: 06-06-2007, 19:33    #10

A czy kto moze napisac co ,na temat muzyki Killara.Te kawalki ktorych sluchalam nie zrobily na mnie wrazenia,moze jest jakis utwor ktorego warto posluchac i moglabym utwierdzic sie lub zmienic zdanie na temat jego muzyki.

misiukolorowy 
OBSERVADOR

Wysłany: 07-06-2007, 17:49    #11

wsrod filmow ktore wymieniliscie zabrakło mi BIG BLUE! Luca Besona
polecam i muzyke i piekny film

młoda 
Novato

Wysłany: 07-06-2007, 18:22    #12

Rzeczywiście zupełnie umkną mi z pamięci!.A słuchaliscie muzyki do polskiej produkcji Quo Vadis-sama muzyka by wystarczyła.Mi przynajmniej się podobała uważam ,że gdyby cały film był na takim poziomie jak ona byłoby całkiem dobrze.

misiukolorowy 
OBSERVADOR

Wysłany: 08-06-2007, 23:35    #13

i jeszcze b. lubie muzyke Morricono i Bregovic'a, z tych ktorzy nie zostali wymienieni. Nie mylic! Bregovic bez Kayah i Krawczyka.

młoda 
Novato

Wysłany: 09-06-2007, 00:36    #14

Wczoraj leciały fragmenty koncertu Ennio Morricone-ten utwór stworzony dla naszegoPapieża.Może powtorzą ?Miałbys szanse posłuchac.

Daeva 
Novato

Wysłany: 11-06-2007, 21:02    #15

Synek napisał/a:
Pulp Fiction i Kill Bill

Zgadzam się w pełni- naprawdę świetnie dobrana muzyka.

greatdee napisał/a:
Piratów z Karaibów (genialna!!)

Potwierdzam- polecam wszystkim ;)

Poza tym dodała bym muzykę z:
"Chicago"- klimatyczne jazzowe kawałki we współczesnym wykonania. Przyjemnie się tego słucha w każdych okolicznościach i bardzoę dobre teksty, zwłaszcza jeśli oglądało się film.

"The Fast And The Furious: Tokyo Drift" - mieszanka różnej muzyki, raczej w czarnym klimacie.

"Mr. And Mrs. Smith" - uwielbiam ten soundtrack- zwłaszcza polecam "Assassin's Tango", film swoja drogą niczego sobie.

Synek 
Adicto

Wysłany: 12-06-2007, 05:49    #16

Aaa... Przypomnialo mi sie... "Big Lebowski", swietny film i dobra muzyka :cool:

gema
[Usunięty]

Wysłany: 31-07-2007, 15:18    #17

dla mnie absolutnym hitem jest muzyka do filmów Davida Lyncha, idealnie pasuje do absurdalnych z pozoru scen i tworzy niesamowitą atmosferę. właśnie po raz kolejny obejrzałam Mulholland Drive i uważam, że bez muzyki ten film nie zrobiłby takiego wrażenia (przynajmniej na mnie). jest tam też przepiękny utwór po hiszpańsku!

Dżihad 
Amigo
Paulina

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 05-04-2010, 12:29    #18

Ja rowniez polecam "Fortepian" i "The Fast And The Furious: Tokyo Drift".

Z nowych dodam "Eddie Vedder - Into The Wild" - Genialny film z przepiekna muzyka z bardzo glebokimi tekstami.
"The Twilight Saga New Moon" - tez bardzo przyjemna muzyka zwlaszcza kawalek 05-the_killers-a_white_demon_love_song oraz 13-grizzly_bear-slow_life

Polecam rowniez "Ray Charles - Ray" fajny film biograficzny z genialna muzyka.

onya67 
Amigo

Wysłany: 10-04-2010, 11:51    #19

Mi bardzo przypadla do gustu muzyka z filmu Matrix. Oczywiscie znajda sie Ci co beda krzyczec ¨co to za muza¨....ale to niewazne. Szczegolnie chodzi mi o piosenke dobrej starej grupy prodigy & the crystal method - matrix .

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 10-04-2010, 12:06    #20

onya67, Matrix to calosc - obraz, muzyka,przeslanie - moim zdanien jeden z wiekszych fenomenow kinowych nie tylko kina sf, szkoda, ze ludzie wola barokowego Wladce Pierscieni :mrgreen:

trebolita 
Adicto

Moje nałogi: czekolada z całymi orzechami laskowymi
Polonia:
polonia

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 10-04-2010, 16:53    #21

a ja lubię i to, i to ,i zawsze chętnie obejrzę,jak gdzieś leci powtórka,co przydaje sie szczególnie w przypadku Tolkiena,bo zdarzało mi się przysnąć w niektórych momentach(ale nie z nudów,tylko ze zmęczenia) :oops:

onya67 
Amigo

Wysłany: 16-04-2010, 19:48    #22

ikxio, chyba poraz pierwszy sie z Tb zgodze. Matrix to Matrix i rzadzi hehehe. Bardzo mi sie tez podoba piosenka M.Mansona Rock is Dead ale to do pierwszej czesci. Polecem takze muzyke do filmu Requiem dla snu. Piosenka tytulowa idealnie pasuje do rozwoju akcji w filmie. Uspokaja,oburza budzi ciekawosc i gniew zarazem. Muzyka idealna na smutne wiczory i zalamani psychiczne :lol:

bisia 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 13-08-2010, 15:52    #23

młoda napisał/a:
A czy kto moze napisac co ,na temat muzyki Killara.Te kawalki ktorych sluchalam nie zrobily na mnie wrazenia,moze jest jakis utwor ktorego warto posluchac i moglabym utwierdzic sie lub zmienic zdanie na temat jego muzyki.

proponuje posluchac muzyki z "Tredowatej", "Ziemi obiecanej", "Pana Tadeusza" , Przygod pana Michala z niesmiertelnym "w stepie szerokim...", etc.

od siebie dodam jeszcze jako moje ulubione "noce i dnie" , enio morricone oraz muzyke M. Lorenca do filmu "Bandyta"
Ostatnio zmieniony przez bisia 13-08-2010, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu