Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Legalizacja pobytu obywatelki Ukrainy - Żony obywatela RP
Autor Wiadomość
ElPolako 
OBSERVADOR

Wysłany: 08-01-2018, 13:37   Legalizacja pobytu obywatelki Ukrainy - Żony obywatela RP #1

Na początek chciałem się ze wszystkimi serdecznie przywitać, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum.

Na początek pewnie nie zaskoczę, temat popularny ostatnio, co wynika z wstępnego przeglądu forumowej wyszukiwarki. W marcu planuję przeprowadzkę do Hiszpanii.

Generalnie nie będę zadawał typowych pytań, gdyż prawie wszystko dowiedziałem się z poprzednich postów, realia hiszpańskie mniej więcej znam ( spędziłem w tym uroczym kraju łącznie około 4 miesięcy :el_verano ), pracę mam zdalną i chcę na jakiś czas ( minimum rok) wynająć coś w okolicach Valencia - Gandia i pożyć sobie pod słoneczkiem. Z tego co się orientuję, to nie potrzebuje nawet wyrabiać NIE, ale jest jedno ale...

Pytanie - jak w tytule dotyczy legalizacji pobytu mojej żony - obywatelki Ukrainy. W tej chwili posiada ona prawo pobytu w RP do końca 2020 roku, co uprawnia ją do podróży do państw strefy Schengen na okres maksymalnie 90 dni / 6 miesięcy. Oczywiście w Schengen nikt nie jest w stanie tego sprawdzić, ale wolałbym, aby wszystko było legalnie oraz gdyby miała ona ochotę i pojawiłaby się taka możliwość, to aby mogła podjąć legalną pracę w Hiszpanii.

Czy może ktoś pomocny na forum orientuje się, jak to wygląda w praktyce?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
  Kraj: Poland

Odpowiedz do tematu