Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Andzela
28-04-2013, 01:34
Teneryfa
Autor Wiadomość
skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 31-01-2012, 13:48   Teneryfa #1

Kilka dni temu wróciłam z Teneryfy. Powrót się bardzo skomplikował przez bankructwo Spanaira, ale się wydostałam w końcu z wyspy.

Organizacyjnie: na Teneryfę można dolecieć z Hiszpanii m.in. Iberią, Air Europą, Ryanairem. Głównie z Madrytu i Barcelony. Między wyspami można poruszać się liniami Binter Canarias i Islas. Można też dopłynąć do nich drogą morską, ale to już dłuższa wyprawa.

Wyspa jest nieduża, ale ma mnóstwo atrakcji na bardzo intensywny tydzień.

Zakwaterowanie: szukałam przez www.booking.com. Wybrałam apartamenty Dragos del Sur w miejscowości Puerto de Santiago. W sumie dobry wybór jeśli chodzi o miejsce, miasteczko jest nieduże, leży na południowym wybrzeżu i dzięki temu położeniu ma łagodny klimat. W dzień temperatury w cieniu oscylowały w granicach 20 - 22 stopni, nocą nie spadały poniżej 14.

Moje must be:
- miasto San Cristobal de la Laguna - bardzo ładne, klimatyczne, stare miasto
- miasto Orotava - j.w.
- wejście na szczyt Teide - pamiętajcie, że trzeba odpowiednio wcześniej (minimum tydzień przed) wystąpić o pozwolenie wejścia na szczyt:
http://www.reservasparque...spx?cen=2&act=1
Samo wejście jest darmowe, ale jeśli chce się skorzystać z wyciągu dostarczającego na wysokość 3.500 metrów to płaci się 25 euro dla nierezydentów Wysp Kanaryjskich
- Loro Park - jeśli ktoś widział delfinaria i orkaria to pewnie może sobie odpuścić. Jeśli nie to naprawdę warto wejść - koszt 33 euro od osoby
- Masca - pięknie położona miejscowość. Najlepiej zorganizować trekking, zejść w dół na plażę i stamtąd odpłynąć wynajętą łodzią do Los Gigantes
- cały park narodowy wokół Teide - niesamowity!
- piękny łańcuch górski Anaga

Można sobie odpuścić (subiektywnie):
- Playa de las Americas i Los Cristianos oraz Adeje - kanaryjski Benidorm skrzyżowany z Torremolinos i Lloret
- Icod de los Vinos - oprócz 1000-letniej draceny, które można oglądać również w innych miejscach nic tam szczególnego nie ma
- motylarium w Icod - za wysoka cena jak na to co jest w środku
- Garachico - nic specjalnego
- stolicę wyspy Santa Cruz de Tenerife - nic specjalnego
- Puerto de la Cruz - to już lepiej zwiedzić pobliską Orotavę

Zabrakło nam czasu na księżycowy krajobraz koło Vilaflor.

Wypożyczenie samochodu: wypożyczyliśmy 7-osobowy Opel Zafira na 6 dni za 180 euro w Auto Reisen - auto dość zjechane, ale po przejechaniu wyspy nas to nie dziwi. Może być. Benzyna i olej napędowy kosztują około 1 euro za litr.

Obiady: średnio w knajpach wychodziło około 12 - 14 euro na głowę trzymając się menu dnia. Kolacje we własnym zakresie, śniadania również. Kuchnia normalna, bez rewelacji. Po trzecim dniu nie możesz patrzeć na papas arrugadas con mojo picón.

Obserwacje: mnóstwo Polaków, wszędzie słychać polski. Mnóstwo emerytów na wybrzeżu.

Budżet: spanie - 15 euro za noc za osobę. Przeloty można znaleźć za jakieś 60 - 80 euro w obie strony z Ryanairem z Madrytu lub Barcelony.

Ogólnie bardzo polecam! Pojechałam tam nieprzekonana, ale naprawdę bardzo mi się wyspa spodobała. A dodam, że jestem raczej wybredna i mało co mi się podoba :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez skara 31-01-2012, 14:03, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Spain

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 23-02-2017, 18:14    #2

Potwierdzam to co napisala skara, choc my mieszkalismy na polnocy wyspy, i rzeczywiscie klimat jest tam nieco chlodniejszy niz na poludniu, ale polnoc wyspy jest bardziej interesujaca, przepiekne rosliny, ze wzgledu na dosc duze opady deszczu, wszystko rosnie tam, kwitnie...cudownie, zwlaszcza jak czlowiek wyjezdza z zimna a tam jest 20 stopni i ptaki spiewaja, drzewa migdalkowe kwitna....rzeczywiscie jedzenie staje sie dosc monotonne po 3 razach w knajpie, mozna jednak na wybrzezu znalezc male restauracyjki fenomenalnie przygotowujace owoce morza, tak dobrego pulpo z grilla nie jedlismy w calej ES...Polakow rzeczwiscie troche jest, widzielismy jednak glownie rodziny z dziecmi..reszta to zimujacy Niemcy i Anglicy..oczywiscie emeryci....
co nas zaskoczylo, to korki i duzy ruch na glownych drogach..korki tam maja swoja specifike, jak sie droga zatka to na calego, i odcinek drogi ktory pokonuje sie normalnie w 20 minut moze sie zakorkowac na prawie 2 godziny...bardzo nas to niemilo zaskoczylo w drodze na prom na Gran Canarie...na szczescie zdazylismy, ale stresik byl..to samo zreszta na Gran Canarii, w jedna strone dojechalismy na poludnie wyspy w niecala godzinke, a z powrotem zabralo nam to prawie 2 godziny, i znow prawie z jezykiem na brodzie wparowalismy na statek :mrgreen: takze przy waznych terminowych odjazdach, przejazdach lepiej sprawdzic wczesniej czy nie jest to pora korkow, czy akurat nie jedzie pol wyspy na lotnisko, albo do pracy, albo z pracy, bo mozna sie zdziwic...

Odpowiedz do tematu