Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Andzela
12-05-2009, 16:48
Ciąża i poród w Hiszpanii
Autor Wiadomość
Amanda 
OBSERVADOR

Wysłany: 09-06-2016, 14:48    #1501

Zgadzam się z Anvien. Ale swoją drogą skoro mąż już tak długo mieszka w Hiszpanii to nie wierzę że nie zna nikogo kto mógłby mu doradzić w tej sprawie.
  Kraj: Poland

olamaka 
OBSERVADOR

Wysłany: 12-06-2016, 19:04    #1502

Amanda napisał/a:
Ale swoją drogą skoro mąż już tak długo mieszka w Hiszpanii to nie wierzę że nie zna nikogo kto mógłby mu doradzić w tej sprawie.

Mój mąż pracuje w korporacji i to z facetami, a informacje od facetów na temat przebiegu ciąży i porodu urastają do historii Yeti lub potwora z Loch Ness :D

Generalnie mi chodziło o pierwsze kroki, bo od lipca będę mieć całkowicie prywatne ubezpieczenie, więc zapewne wtedy więcej lekarz mi powie.

Byłam u lekarza w tamtym tygodniu, poszłam prywatnie. Dziwi mnie tylko to, że nie dostałam żadnej karty ciązy ani nic takiego :pensando
  Kraj: Spain

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 12-06-2016, 21:42    #1503

olamaka napisał/a:
Byłam u lekarza w tamtym tygodniu, poszłam prywatnie. Dziwi mnie tylko to, że nie dostałam żadnej karty ciązy ani nic takiego :pensando
no a co ci lekarz powiedzial? skierowal cie do jakiejs matrony? W Hiszpanii to polozne prowadza ciaze a nie lekarze :risa

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 12-06-2016, 22:37    #1504

anvien, ja to nie rozumiem bo prywatnie lepiej, przynajmniej w Hiszpanii niekoniecznie
olamaka napisał/a:
informacje od facetów na temat przebiegu ciąży i porodu urastają do historii Yeti lub potwora z Loch Ness

dziewczyno oni tak maja wbudowane w model, przeciez rodzic nie beda dobrze ze masz poczucie humoru
a panstwowa sluzba zdrowia - tu jest problem czy Twoj maz oplaca hiszpanskie Seguro Social ? - to jest jedna z najlepszych na swiecie

olamaka 
OBSERVADOR

Wysłany: 13-06-2016, 10:25    #1505

anvien napisał/a:
skierowal cie do jakiejs matrony? W Hiszpanii to polozne prowadza ciaze a nie lekarze

właśnie nie, bo za młoda ciąża od 10 tygodnia dopiero uznają, że jesteś w ciąży, także muszę jeszcze 2 tygodnie poczekać :)

ikxio napisał/a:
panstwowa sluzba zdrowia - tu jest problem czy Twoj maz oplaca hiszpanskie Seguro Social ? - to jest jedna z najlepszych na swiecie

Jak najbardziej :D

anvien 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
paisvasco

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 13-06-2016, 10:29    #1506

olamaka napisał/a:
właśnie nie, bo za młoda ciąża od 10 tygodnia dopiero uznają, że jesteś w ciąży, także muszę jeszcze 2 tygodnie poczekać :)
no to wszystko w porzadku, przy kolejnej wizycie pewnie wszystko nabierze tempa....mimo wszystko jesli twoj maz jest ubezpieczony w SS to nie kombinuj prywatnie tylko prowadz ciaze przez panstwowa sluzbe zdrowia, chcesz naprawde przez cala ciaze za wszystkie badania placic prywatnie? Samo USG kosztuje ponad 100e a co z badaniami krwi, wizytami u matrony? A jak nie daj panie bedziesz musiala polezec pare dni w szpitalu? Przemysl, ciaza to nie grypa ktora trwa tydzien :-)

olamaka 
OBSERVADOR

Wysłany: 13-06-2016, 11:09    #1507

uff... to super, bo się zastanawiałam dlaczego tutaj tak to dziwnie :D jednak człowiek przyzwyczajony do Polskich warunków, to jeszcze cały czas ciężko się przestawić.
Dziękuję!

Prywatnie - chodzi o to, że mój mąż w pracy ma jeszcze dodatkowe ubezpieczenie, także na rok od osoby wychodzi 250 euro i możesz chodzić do różnych lekarzy prywatnie, do tego też masz listę szpitali gdzie możesz robić zabiegi, operacje, czy gdzie możesz rodzić, dość ciekawa opcja.

fankabiologii 
Hablador

Moje nałogi: czekolada/książki
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 13-06-2016, 12:04    #1508

olamaka napisał/a:
właśnie nie, bo za młoda ciąża od 10 tygodnia dopiero uznają, że jesteś w ciąży, także muszę jeszcze 2 tygodnie poczekać

a to dziwnie, bo w Valencii juz w 6 tyg dostalam skierowanie na pierwsze usg zeby w ogole potwierdzic ciaze i ze wszystko w porzadku (ze nie pozamaciczna). Do tego pierwsze skierowanie na badania krwi i moczu, ktore mi zrobili juz w 11 tygodniu.
U mnie ciaze prowadzila matrona, lekarz tylko usg przeprowadzal. Dwa razy do szpitala trzeba bylo jechac na dwa usg kliniczne czyli wykluczajace wady plodu - w 12 i 20 tyg. Razem z wynikami badan prenatalnych sie okreslalo ryzyko wad rozwojowych i chorob genetycznych.
W porownaniu z tym, co sie naczytalam o polskiej opiece nad ciezarna i porodzie, i z tego co mi kolezanki opowiadaly, to tutaj wrecz niebo na ziemi mialam. Kontrole co miesiac, 6 razy usg =D i wszystko na panstwowym garnuszku.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 13-06-2016, 22:20    #1509

fankabiologii, bo o tym jak tu sie traktuje pacjenta? 19 maja zlamalam noge, mieszkam sama i co 10 dni przeswietlenie , dowoz do szpitala bezplatny mam za zadanie wyzdrowiec.
a jak to opowiadam Polakom? bajka o zelaznym wilku -O :que_verguenza
Ostatnio zmieniony przez ikxio 13-06-2016, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  

olamaka 
OBSERVADOR

Wysłany: 14-06-2016, 09:19    #1510

fankabiologii napisał/a:
bo w Valencii juz w 6 tyg dostalam skierowanie na pierwsze usg

ja miałam robione USG bo na tą pierwszą wizytę poszłam prywatnie, generalnie miałam stracha, bo to mój pierwszy kontakt z tutejszą służbą zdrowia :D Tak to w ogóle nie potrzebowałam hehehe
Kolejna wizytę mam mieć w lipcu, także jestem ciekawa co mi tam powiedzą :)

Cytat:
ikxio 
ja mam wrażenie, że po prostu w Hiszpanii ludzie traktuje się jak ludzi, a nie jak w naszym rodzimym kraju jako te osoby, które zatruwają święty spokój (tak, wiem nie należy generalizować, bo można znaleźć w PL dobrego i miłego urzędnika, jak i osobę ze służby zdrowia, której się chce)

Zupelnienova 
OBSERVADOR

Wysłany: 09-01-2017, 17:15    #1511

Czesc,,

Chcialabym skorzystac z okazji i zapytac czy mozecie polecic polskiego, badz mowiacego po angielsku ginekologa/poloznika w Madrycie, ktory moze poprowadzic ciaze?

Jestem w ciazy i przeprowadzam sie do Madrytu w Maju tego roku. Przyjdzie mi polowe ciazy i jej rozwiazanie spedzic w Hiszpanii, dlatego szukam kogos godnego polecenia. Niestety nie mowie po Hiszpansku, dlatego tez wazne, aby ta osoba poslugiwala sie jezykiem angielskim, badz polskim.

Bede Wam bardzo wdzieczna za pomoc.

Pozdrawiam

Kuharczykova 
OBSERVADOR

Wysłany: 11-01-2017, 17:19    #1512

Zupelnienova napisał/a:
Czesc,,

Chcialabym skorzystac z okazji i zapytac czy mozecie polecic polskiego, badz mowiacego po angielsku ginekologa/poloznika w Madrycie, ktory moze poprowadzic ciaze?

Jestem w ciazy i przeprowadzam sie do Madrytu w Maju tego roku. Przyjdzie mi polowe ciazy i jej rozwiazanie spedzic w Hiszpanii, dlatego szukam kogos godnego polecenia. Niestety nie mowie po Hiszpansku, dlatego tez wazne, aby ta osoba poslugiwala sie jezykiem angielskim, badz polskim.

Bede Wam bardzo wdzieczna za pomoc.

Pozdrawiam

Nie wiem jak w Madrycie, ale w Deni każdy lekarz mówi po angielsku, nawet matrona, która prowadzi ciąże.

Sama mam za 2 tygodnie CC, całą ciąże prowadziłam w Polsce, nie znam języka hiszpańskiego, chociaż komunikatywnie mówię po angielsku na żadnej wizycie go nie używałam (jeżeli chcesz być w Hiszpanii lepiej zapisywać na karteczce zwroty, które Cię interesują i powoli się uczyć języka, lekarze są bardzo wyrozumiali). Na dwóch konsultacjach medycznych byłam z "tłumaczem". Ogólnie w moim odczuciu jest tak, że lekarze mówią bardzo wolno i bez problemu wszystko zrozumiesz. Poza tym w dobie internetu zawsze można posłużyć się translatorem ;)

Zdecydujesz sama, możliwe że znajdziesz lekarza Polaka, w końcu Madryt ma bardzo dużą Polonię ;) Powodzenia!

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 11-01-2017, 23:45    #1513

Kuharczykova napisał/a:
Sama mam za 2 tygodnie CC, całą ciąże prowadziłam w Polsce, nie znam języka hiszpańskiego, chociaż komunikatywnie mówię po angielsku na żadnej wizycie go nie używałam (jeżeli chcesz być w Hiszpanii lepiej zapisywać na karteczce zwroty, które Cię interesują i powoli się uczyć języka, lekarze są bardzo wyrozumiali). Na dwóch konsultacjach medycznych byłam z "tłumaczem". Ogólnie w moim odczuciu jest tak, że lekarze mówią bardzo wolno i bez problemu wszystko zrozumiesz. Poza tym w dobie internetu zawsze można posłużyć się translatorem

Akurat w Denii nie maja wyjscia :D Przeciez od kwietnia do pazdziernika wiecej tutaj przyjezdnych niz swoich :D Dominuja glownie emeryci :P
Zupelnienova napisał/a:

Bardziej bedzie ci polozna potrzebna, bo poloznika to ja widzialam trzy razy przez cala ciaze, a polozna to praktycznie co miesiac. Tutaj w Hiszpanii to ciaze prowadzi polozna, ona tez prowadzi szkole rodzenia.

Sarina 
Amigo
duende del sur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 19-01-2017, 23:08    #1514

A ja mam pytanie odnośnie ubezpieczenia.

Postanowiliśmy się z narzeczonym zacząć starać o dziecko. Nie mam jeszcze tutejszej karty zdrowia (wcześniej miałam ubezpieczenia z Polski i temat mnie nie interesował), zabieram się za to właśnie.

Jest szansa, że w jakiś sposób mogę podpiąć się pod ubezpieczenie mojego narzeczonego, jeśli nie jesteśmy jeszcze po ślubie?

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 20-01-2017, 12:32    #1515

Sarina napisał/a:
Postanowiliśmy się z narzeczonym zacząć starać o dziecko. Nie mam jeszcze tutejszej karty zdrowia (wcześniej miałam ubezpieczenia z Polski i temat mnie nie interesował), zabieram się za to właśnie.

Jest szansa, że w jakiś sposób mogę podpiąć się pod ubezpieczenie mojego narzeczonego, jeśli nie jesteśmy jeszcze po ślubie?

Jak bedziesz w ciazy i pozniej w okresie pologu masz ubezpieczenie i wszystkie badania w ciazy gratis. Musisz tylko sie zglosic do poloznej o potwierdzenie ciazy.
Jak chcesz miec ubezpieczenie "na stale", musisz postarac sie o pareja de hecho jak sie upieracie nie brac slubu. Wtedy z tym papierkiem idziecie do SS i, jak twoj narzeczony pracuje, mozesz sie podpiac pod jego ubezpieczenie.
W moim wypadku decyzja o wydaniu pareja de hecho trwala 2 tyg, przyszlo zaswiadczenie poleconym :D
Mozesz sie tez przejsc do SS i wystapic i uznanie jako "persona sin recursos" - tak zyje polowa imigrantow spoza UE, dzieki temu maja darmowe leki i lekarza.

Sarina 
Amigo
duende del sur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 20-01-2017, 20:09    #1516

fankabiologii napisał/a:
Jak bedziesz w ciazy i pozniej w okresie pologu masz ubezpieczenie i wszystkie badania w ciazy gratis. Musisz tylko sie zglosic do poloznej o potwierdzenie ciazy.

Ooo to genialna wiadomość! Super, poprawiłaś mi dzień! =D Dziękuję :)

fankabiologii napisał/a:
Jak chcesz miec ubezpieczenie "na stale", musisz postarac sie o pareja de hecho jak sie upieracie nie brac slubu. Wtedy z tym papierkiem idziecie do SS i, jak twoj narzeczony pracuje, mozesz sie podpiac pod jego ubezpieczenie.
W moim wypadku decyzja o wydaniu pareja de hecho trwala 2 tyg, przyszlo zaswiadczenie poleconym
Mozesz sie tez przejsc do SS i wystapic i uznanie jako "persona sin recursos" - tak zyje polowa imigrantow spoza UE, dzieki temu maja darmowe leki i lekarza.

Super, muszę to już w końcu załatwić bo ciągle odkładam temat na "mañana" i moje jutro ciągnie się już któryś miesiąc z kolei... Zamierzamy wziąć ślub ale na razie czekam na papiery z Polski, ślub będzie około września/października. Nie chcę tyle czasu czekać bez ubezpieczenia bo nigdy nic nie wiadomo... :pensando

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 21-01-2017, 08:34    #1517

Zupelnienova napisał/a:

Wiem, że trochę daleko (chociaż to tylko ponad godzina drogi samochodem, na dobrą sprawę w dużym mieście ludzie tyle w korkach stoją ;) ), ale z całego serca polecam Grzegorza Chołopiaka z kliniki Aine w Alcazar de San Juan:
https://www.facebook.com/...f=page_internal

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 23-01-2017, 12:44    #1518

fankabiologii napisał/a:

Fanka, tego już od dawna nie ma.

fankabiologii 
Hablador

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 23-01-2017, 14:01    #1519

skara napisał/a:
fankabiologii napisał/a:

Fanka, tego już od dawna nie ma.

takie znalazlam
http://consultingintegral...s-sin-recursos/
Kiedys bylo free, teraz widze, ze chca zeby placic. WYdaje mi sie to rozsadne.

MarthaSavage 
OBSERVADOR

Wysłany: 25-02-2017, 19:15    #1520

Witam serdecznie ! Poprosze o przyjecie do grona mam :)

footurysta 
OBSERVADOR

Wysłany: 12-09-2017, 13:44    #1521

Witam wszystkich!
Planuję urodzić dziecko w Hiszpanii w okolicy Kartageny. Czy możecie mi powiedzieć coś o szpitalach i opiece w tej okolicy? Czy któraś z użytkowniczek rodziła w okolicy Torrevieja lub Kartageny? Czy wystarczy mieć tylko kartę EKUZ czy zaleca się wykupienie dodatkowego hiszpańskiego ubezpieczenia?
Będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź :D Pozdrawiam
  Kraj: Poland

Odpowiedz do tematu