Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Autonomo w Hiszpanii
Autor Wiadomość
bartek 
OBSERVADOR

Wysłany: 24-04-2016, 22:51   Autonomo w Hiszpanii #1

Witam,
Zastanawiam się nad otworzeniem firmy w Hiszpanii, najprawdopodobniej wersja autonomo.

W wersji autonomo. Jakie warunki należy spełniać by zarejestrować działalność w Hiszpanii? Jakie opłaty ponosiłbym comiesięcznie na rzecz państwa? Jakie papiery należy wtedy ogarnąć w Polsce (typu przenisienie ośrodka życiowego itp)? Gdzie szukać odpowiedzialnych księgowych znających się na tutejszym prawie i rozliczeniach, którzy mówią dobrze po polsku lub angielsku? Czy biura księgowe działają tu na podobnych warunkach jak w Polsce (ubezpieczenia, odpowiedzialność w przypadku pomyłek, itp)? Jakie dokumenty wymagane są do otwarcia działalności i czy może to za mnie załatwić tutejsze biuro księgowe? Jakie biura polecacie w okolicach Malagi lub zdalnie z innych części kraju?

Czy rodzinie przysługuje ubezpieczenie kiedy ja prowadzę działalność (żona, dzieci)? Jeśli nie, a żona też tu by prowadziła biznes, to czy lepiej założyć spółkę czy dwie osobne działalności autonomo? Jakie świadczenia przysługują autonomo podczas odpowiednika macierzyńskiego lub zwolnienia lekarskiego i czy jest to zależne od ilości czasu przez jaki wcześniej prowadzi się działalność w Hiszpanii.

Czy przysługują autonomo jakieś zniżki na pierwsze lata jeśli prowadził już działalność w Polsce przez kilka lat?

Przeglądałem forum i znalazłem dość stare wątki na ten temat, więc ponawiam pytanie.
Będę wdzięczny za sugestie.
  Kraj: Poland

Nemo 
Aficionado

Moje nałogi: prasa, ksiazka, sport
Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 24-04-2016, 23:52    #2

bartek napisał/a:
Jakie opłaty ponosiłbym comiesięcznie na rzecz państwa?

Cos kolo 300€ miesiecznie powino byc.
bartek napisał/a:
Czy przysługują autonomo jakieś zniżki na pierwsze lata jeśli prowadził już działalność w Polsce przez kilka lat?

Rozumiem, ze pytanie to zart?

Wszelkie plany są już nieaktualne w momencie ich zatwierdzania.
  Kraj: Spain

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 27-04-2016, 11:12    #3

Wejdź na mojego bloga: www.hiszpaniaconsulting.blogspot.com.es
Tam są odpowiedzi na prawie wszystkie Twoje pytania. A jak nie to pisz na: porady@hiszpaniaconsulting.com

bartek 
OBSERVADOR

Wysłany: 28-05-2016, 10:11    #4

Dziękuję za odpowiedzi. A czy ktoś zna godnego polecenia doradcę podatkowego bądź księgowego który mówi po polsku lub angielsku? Znam hiszpański na poziomie średniozaawansowanym ale lepiej dla mnie jest o sprawach prawnych rozmawiać po polsku lub angielsku.
Cytat:

Wejdź na mojego bloga: www.hiszpaniaconsulting.blogspot.com.es
Tam są odpowiedzi na prawie wszystkie Twoje pytania. A jak nie to pisz na: porady@hiszpaniaconsulting.com

Skara czy to co prowadzisz to jest jakaś gestoria u której mógłbym uzyskać wiążące prawnie porady? A jeśli nie to czy jesteś w stanie polecić kogoś kto może mi pomóc w tej sprawie?
  Kraj: Poland

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 31-05-2016, 10:36    #5

Proszę o kontakt e-mailowy na: porady@hiszpaniaconsulting.com

Odpowiedz do tematu