Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Przelew z Polski do Hiszpanii
Autor Wiadomość
fankabiologii 
Hablador

Moje nałogi: czekolada/książki
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 31-08-2015, 11:14   Przelew z Polski do Hiszpanii #1

Witam
Na forum najczesciej sa tematy zwiazane z przelewem hiszp - polska. Mnie interesuje czy jest jakis sposob, zeby mama mi przelewala pieniadze bez bandyckich prowizji bankowych?
Ostatnio przelewala mi z konta walutowego w polskim banku i zaplacila 20e prowizji za przesyl pieniadzy na hiszpanskie konto!! -O
Znalazlam przelew SEPA, TrasnferWise, EasySend, MoneyBooker.
Westernunion i PayPal ma kiepskie opinie.
Jakies propozycje?
Ostatnio zmieniony przez fankabiologii 31-08-2015, 11:36, w całości zmieniany 2 razy  
  Kraj: Spain

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 31-08-2015, 15:54    #2

A może założyć konto walutowe, wpłacić kasę i dać Ci do tego konta kartę?

kojot 
Aficionado

Polonia:
polonia

Wysłany: 31-08-2015, 18:21    #3

Potwierdzam słowa Cauliflower. Rachunek walutowy w polskim banku, który oferuje bezpłatne/bezprowizyjne wypłaty we wszystkich bankomatach na świecie. Dostajesz kartę i bez problemu wypłacasz. Na dzisiaj przykładowo ofertę taką ma Millennium Visa Konto 360.

beer 
Amigo

Wysłany: 31-08-2015, 22:18    #4

Z tymi darmowymi wyplatami z bankomatow nie jest tak do konca za darmo. Bank ktory wydal karte nie bedzie pobieral zadnych prowizji. Jednakze bank do ktorego nalezy bankomat prowizje pobierze. Ja mam w banku w Poslce konto walutowe w euro. Z tego konta robie przelewy do banku do Hiszpanii za pomoca "sepa". Za przelew kilku tysiecy euro nie place nawet 5 euro prowizji.

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 01-09-2015, 15:28    #5

Można założyć konto w banku, który ma oddziały w Polsce i Hiszpanii.
W Citibank swego czasu miałam, wypłacałam w Hiszpanii bez prowizji. Nie wiem tylko, ile sobie życzyli za prowadzenie konta, dawno to było, mogło się wiele pozmieniać.

GreGoriO 
Fanatico
CZYTELNIK

Moje nałogi: internet
Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 01-09-2015, 17:16    #6

tak samo powinien działać ING bank śląski
http://www.youtube.com/wa...feature=related

kojot 
Aficionado

Polonia:
polonia

Wysłany: 01-09-2015, 17:35    #7

beer napisał/a:
Z tymi darmowymi wyplatami z bankomatow nie jest tak do konca za darmo. Bank ktory wydal karte nie bedzie pobieral zadnych prowizji. Jednakze bank do ktorego nalezy bankomat prowizje pobierze.
Ale to jest rozliczenie międzybankowe i koszty nie obciążają klienta. Czyli wypłacam 100 euro z karty w bankomacie i tą kwotą obciążany jest rachunek. Warunek tylko jeden - karta musi być podpięta do rachunku walutowego. Bo jeśli będzie to karta podpięta do rachunku złotówkowego to bank sporo sobie naliczy na przewalutowaniu (co najmniej 10% więcej niż cena 1 euro w kantorze).

beer napisał/a:
Ja mam w banku w Poslce konto walutowe w euro. Z tego konta robie przelewy do banku do Hiszpanii za pomoca "sepa". Za przelew kilku tysiecy euro nie place nawet 5 euro prowizji.

Jeśli chodzi o przelewy SEPA to koszty zależą od banku i rodzaju posiadanego konta. Bliższe dane znajdziemy na stronie http://www.e-platnosci.23...zagraniczne.htm .
Generalnie nie są wysokie - max. 10 PLN.
Żeby płatność została wysłana poprzez SEPA musi spełnić wszystkie wymienione niżej kryteria:
- walutą transakcji jest EURO,
- kraj odbiorcy przelewu (beneficjenta) należy do Unii Europejskiej lub jest to Norwegia, Islandia, księstwo Lichtenstein lub Szwajcaria,
- bank beneficjenta jest uczestnikiem systemu SEPA, co można sprawdzić tutaj - banki hiszpańskie str. 105-109, banki polskie 101-102 ,
- podano prawidłowy kod SWIFT (inaczej BIC) banku beneficjenta,
- podano prawidłowy rachunek beneficjenta w formacie IBAN,
- wybrano tryb zwykły płatności (a nie pilny lub ekspres) - w formatkach przelewów SEPA w bankach ta opcja jest zwykle ustawiana automatycznie,
- wskazano opcję kosztową SHA - w formatkach przelewów SEPA w bankach ta opcja jest zwykle ustawiana automatycznie.

fankabiologii napisał/a:

Ostatnio przelewala mi z konta walutowego w polskim banku i zaplacila 20e prowizji za przesyl pieniadzy na hiszpanskie konto!! -O
Basieńko sprawdź czy bank w którym masz rachunek jest uczestnikiem systemu SEPA, bo jeśli nie - to każdy przelew z Polski na Twój rachunek będzie drogi. Jeśli jest, to niech mama nie robi pilnych ani ekspresowych przelewów. Przelew zwykły powinien być maksymalnie drugiego dnia od wysłania na Twoim rachunku.

fankabiologii napisał/a:

Znalazlam przelew SEPA, TrasnferWise, EasySend, MoneyBooker.
Westernunion i PayPal ma kiepskie opinie.
Jakies propozycje?

Dla tych, którzy jednak uważają, że przelewy bankowe są drogie - ale za to bezpieczne - polecam stronę http://www.moneygrabbing....miedzynarodowe/ , gdzie znajdziecie listę firm, które świadczą przelewy międzynarodowe. Ale zaznaczam, że większość z nich ma pełną działalność na rynku brytyjskim i nie wiem jakby kształtowały się koszty na trasie PL-ES
Ostatnio zmieniony przez kojot 01-09-2015, 18:04, w całości zmieniany 4 razy  
  Kraj: Poland

fankabiologii 
Hablador

Moje nałogi: czekolada/książki
Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 01-09-2015, 19:27    #8

kojot napisał/a:
ankabiologii napisał/a:

Ostatnio przelewala mi z konta walutowego w polskim banku i zaplacila 20e prowizji za przesyl pieniadzy na hiszpanskie konto!!
Basieńko sprawdź czy bank w którym masz rachunek jest uczestnikiem systemu SEPA, bo jeśli nie - to każdy przelew z Polski na Twój rachunek będzie drogi. Jeśli jest, to niech mama nie robi pilnych ani ekspresowych przelewów. Przelew zwykły powinien być maksymalnie drugiego dnia od wysłania na Twoim rachunku.

No wlasnie napisalam mamie te dwie opcje, ktore podaliscie: ta z kontem walutowym i SEPA. :)
zobaczymy, na co sie zdecyduje. :-)

esencja 
OBSERVADOR

Wysłany: 02-09-2015, 18:37    #9

Ja od trzech lat mam konto walutowe w mbanku - wyrobilam na erasmusa i nadal go uzywam. Moj ojciec robi przelew na to konto, a ja pozniej zalezy albo place karta, albo wyplacam z jakiegokolwiek bankomatu bez prowizji. Prawda jest ze trzeba miec konto gotowkowe w mbanku, ale mozna miec je nieaktywne, bez karty i nie placi sie nic.

Odpowiedz do tematu