Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Duży podatek za samochody zakupione w Hiszpani
Autor Wiadomość
mcsandi 
OBSERVADOR

Wysłany: 15-02-2015, 21:28   Duży podatek za samochody zakupione w Hiszpani #1

Witam. Od kilku lat pracuje w Hiszpanii po kilka miesięcy w roku. Co roku jak przyjeżdżałam do Hiszpanii kupowałam samochód, żeby mieć czym dojeżdżać do pracy. A po sezonie jechałam tym samochodem do Polski. W Polsce go przerejestrowywałam z tym, że nigdy go nie wyrejestrowywałam w Hiszpanii ( nie wiem czy było to konieczne). Ale auto bez problemu po uiszczeniu w PL wszystkich opłat rejestrowali mi w wydziale komunikacji. Sprowadziłam sobie tak kilka samochodów do Polski i wszystkie mam zarejestrowane. Przy rejestracji zabierali mi tablice w wydziale w Polsce i złomowali. Wiem, że obowiązkiem wydziału komunikacji w Polsce było wysłanie informacji do Urzędu w Hiszpanii, że samochód został zarejestrowany w Polsce. Po kilu latach okazuje się, że mam do zapłaty kilka tysięcy euro podatku wraz z odsetkami. Zbyt słabo znam hiszpański żeby się z tamtejszym urzędem spierać, ale nikt przez okres 7 lat nie raczył mnie poinformować o rosnących długach czy tak powinno być? Dlaczego mam płacić podatek za każdy z samochodów w Hiszpanii, skoro są one zarejestrowane w Polsce. a urząd hiszpański nalicza je do dnia dzisiejszego? Czy może mieć miejsce taka sytuacja, że rejestruje się samochody w Polsce, mimo nie uregulowanych zaległości w Hiszpanii? Czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem i mógłby mi pomóc, poradzić co mam zrobić w takiej sytuacji? Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.
  Kraj: Poland

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Pomogła: 62 razy
Wysłany: 16-02-2015, 07:04    #2

Z takim przypadkiem się nie spotkałam, ale z opowieści wiem, że hiszpańskie Tráfico potrafi ciągnąć podatek nawet z samochodu zezłomowanego w Hiszpanii, jeśli się osobiście nie stawi i go nie wyrejestruje.
Co to powiadamiania, podejrzewam, że na Twój hiszpański adres przychodziło zawiadomienie, że podatek trzeba zapłacić - mi przysyłają co roku.

Współczuję, bo obawiam się, że nie będzie łatwo tego odkręcić.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 17-02-2015, 00:57    #3

Cauliflower, dokladnie - auto mialam zameldowane w Katalonii i do dzis co roku odkrecam jak przychodzi wezwanie do oplaty podatku, ja to juz nie wiem - jest jakis przepis, ze zlom robi sie zabytkiem ale kiedy i jak?

mcsandi 
OBSERVADOR

Wysłany: 17-02-2015, 16:29    #4

A jak myślicie? Czy jest jakakolwiek szansa na to żeby uniknąć zapłaty (Urząd naliczył sobie razem z odsetkami jakieś kolosalne sumy tego podatku)? Np. umożenie czy coś w tym stylu?

skara 
Adicto

Przedstawiciel:
murcia

Pomogła: 64 razy
Wysłany: 17-02-2015, 18:22    #5

Trudno powiedzieć czy odwołanie coś da, bo nie wiadomo na co się powołali. Ja uważam, że to jest sprawa dla prawnika i wydaje mi się, że warta jest ruszenia. Kilka tysięcy euro piechotą nie chodzi, oprócz tego że podatek wygląda na pierwszy rzut oka na bezprawnie naliczony.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 17-02-2015, 18:45    #6

skara, tu sa schody - mcsandi, ma problem bo nie ma jak sie wyklocic o swoje - jest cos takiego w tym kraju, ze masz racje, ale jak przychodzi do dyskusji z urzednikiem to pierwsze pytaj o "superior" bo inaczej potraktuje cie jak karalucha

mcsandi 
OBSERVADOR

Wysłany: 17-02-2015, 19:03    #7

A znacie może jakiegoś prawnika godnego polecenia, który by się dobrze orientował w tym sprawach podatkowych ? (najlepiej na terenie Teneryfy lub Gran Canarii)?

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 17-02-2015, 19:18    #8

jest forum http://www.poloniacanarias.com/ ja tam nie zagladam - chyba, ze przypadkiem, ale predzej tam pomoga niz my z kontynentu

Odpowiedz do tematu