Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Piękna Asturia
Autor Wiadomość
Helena 
OBSERVADOR

Wysłany: 11-09-2013, 17:27    #51

Luanco wieczorową porą

i link do albumu:

https://plus.google.com/photos/114909120922361744402/albums/5922368982960403857?banner=pwa
Ostatnio zmieniony przez Helena 11-09-2013, 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Spain

ola-cie 
OBSERVADOR

Moje nałogi: internet, coca-cola
Wysłany: 02-11-2014, 18:49    #52

w Asturii (a konkretnie w Oviedo) mieszkam dopiero nieco ponad dwa miesiące, ale od pierwszych dni zakochałam się w tym regionie. Polecam Asturię każdemu miłośnikowi gór, natury i widoków zapierających dech w piersiach i pragnących zobaczyć Hiszpanię inną niż w prospektach biur podróży. Asturia ma wszystko, czego można zapragnąć :)

a tu zdjęcie z mojego ulubionego Parque de Invierno w Oviedo.

20141018_154305.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 27,14 KB

Kraj: Spain

Ethel 
Aficionado

Moje nałogi: wino
Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 04-11-2014, 23:36    #53

W ogóle ta północ Hiszpanii jakaś ładniejsza niż południe... :mrgreen:
W Asturias nigdy jeszcze nie byłam, ale na pewno kiedyś się wybiorę. Choćby z uwagi na samą geografię - wierzę, że jest pięknie.
Ola-cie, a zdradzisz co ciebie tam sprowadziło..? ;)

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 05-11-2014, 17:13    #54

Ethel napisał/a:
W ogóle ta północ Hiszpanii jakaś ładniejsza niż południe...

moze niezupelnie, ale na pewno bardziej zielona - bo co tu duzo mowiac - centrum i poludnie jak nie ma wody (czyli jakis zapomniany zalewik, albo podlewana urbanizacja) to polpustynia, gdzie przy odrobinie szczescia zobaczysz jakas zakurzona oliwke na horyzoncie =D

Hubert 
OBSERVADOR

Wysłany: 02-01-2015, 00:00    #55

prośba o radę :pensando , w tym roku mam zamiar wybrać się autkiem do Hiszpani w celu zwiedzenia jej północnej części, czy ktoś może pokonywał tę trasę z Polski? interesuje mnie szczególnie koszt np. autostrad we Francji?
  Kraj: Poland

Majlook 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 02-01-2015, 10:52    #56

Koszty autostrad można częściowo sprawdzić na ViaMichelin: http://www.viamichelin.pl/ , ew. jeszcze strona francuskich autostrad: http://www.autoroutes.fr/...tarifs-2014.htm Zależy skąd z Polski jedziesz, opcji masz kilka. Jadąc z północnej PL, no to najszybciej lecieć z Kołbaskowa na Hannover/Koln, potem przez Belgię (Liege/Namur), w kierunku Paryża, potem przez Bordeaux i przekraczasz granicę w Irun, i potem lecisz już wzdłuż Zatoki Biskajskiej obok Bilbao, Santander, itd. We Francji jest dużo w miarę równoległych bezpłatnych dróg, niektóre niewiele odbiegają od autostrady, ale na niektórych odcinkach no to podziwianie widoczków i ciasne francuskie miasteczka :wink: Zależy jak bardzo chcesz oszczędzić, musiałbyś przestudiować atlas, albo ktoś może jeszcze podpowie, bo ja już tej alternatywnej trasy tak dokładnie nie pamiętam.

Hubert 
OBSERVADOR

Wysłany: 02-01-2015, 12:03    #57

dzięki za odzew, brakowało mi tej strony z francuskimi autostradami, ponieważ zamierzam poruszać się głównie tego typu drogami. Jeśli chodzi o stronkę viamichelin to jest ok ale opcji opłat często nie aktualizują co sprawdziłem w zeszłym roku podczas podróży do Amsterdamu na naszych autostradach ( :o ). Moje miejsce docelowe na bazę wypadową zaplanowałem właśnie Irun. Jeszcze raz dzięki!
Ostatnio zmieniony przez Hubert 02-01-2015, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 02-01-2015, 14:34    #58

Hubert napisał/a:
dzięki za odzew, brakowało mi tej strony z francuskimi autostradami, ponieważ zamierzam poruszać się głównie tego typu drogami. Jeśli chodzi o stronkę viamichelin to jest ok ale opcji opłat często nie aktualizują co sprawdziłem w zeszłym roku podczas podróży do Amsterdamu na naszych autostradach ( :o ). Moje miejsce docelowe na bazę wypadową zaplanowałem właśnie Irun. Jeszcze raz dzięki!

Ojej... Irún jest paskudnie brzydkie i nudne. Wygląda ładnie tylko na mapie, w rzeczywistości to węzeł komunikacyjny i przemysłowa mieścina. Naprawdę, nie warto.
Już nie mowię, żeby lepiej wybrać San Sebastián (dla mnie idealne, bo jest co robić o każdej porze dnia i nocy a do tego jest piękne) bo jest drogie, ale w tamtych okolicach cokolwiek - Hondarribia, Getaria.... wszystko to to ładne, chociaż małe, rybackie miasteczka, bardzo klimatyczne. Irún to według mnie najgorszy wybór, ale to już kwestia gustu.

Majlook 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 02-01-2015, 21:20    #59

No już pomijając, że Irun faktycznie jest mało ciekawe, to jak chcesz pojeździć trochę po Asturias to będzie raczej za daleko jako baza wypadowa na krótsze wycieczki. Ta ''północ'' kawałek się ciągnie, z Irun jest blisko do Pamplony, San Sebastian, miasteczek typu Hondarribia. Warto też chwile spędzić po francuskiej stronie, okolice Saint Jean de Luz czy Biarritz są b.ładne, a to dosłownie zaraz przy granicy.

Hubert 
OBSERVADOR

Wysłany: 02-01-2015, 22:05    #60

damy radę:) jak byłem w Andaluzji z Los Alamos robilismy wypady do Cordoby, Sewilli, Granady itp

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 02-01-2015, 23:21    #61

Weźcie też pod uwagę, że autostrada wiodąca wybrzeżem Kraju Basków, czyli AP8, jest droga (piszą, że najdroższa w Europie, jakoś mnie to nie dziwi, hehe). Irún - Bilbao to prawie 10 Euro za marne 116 km*. Alternatywy praktycznie nie ma, bo nadmorską dróżką jedzie się chwilami 30 km/h i - owszem - jest bardzo malownicza, ale potwornie męcząca. Codziennie - 10 Euro w tę, 10 z powrotem...
Od Bilbao na zachód ciągnie się A8, darmowa.

* http://www.bizkaia.net/he...|6317|6320|6356

Hubert 
OBSERVADOR

Wysłany: 03-01-2015, 15:53    #62

tego nie wziąłem pod uwagę, dzięki!

Odpowiedz do tematu