Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Becerrades de Algemesi (UWAGA ZDJĘCIA)
Autor Wiadomość
Ethel 
Aficionado

Moje nałogi: wino
Przedstawiciel:
catalunya

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 25-09-2014, 20:34   Becerrades de Algemesi (UWAGA ZDJĘCIA) #1

Mieszkańcy walencjańskiego miasteczka Algamesi mają swoje święto. Popatrzcie tylko, jaka piękna tradycja! Viva España!

Cytat:
BECERRADA / JONEGADA:
Festejo taurino en el que se lidian becerros. En ningún caso estos animales podrán superar los dos años de edad, ni causar peligro debido a sus defensas. Pueden actuar en ellos: profesionales, aficionados, o jóvenes que se inician en el mundo del toro. En estos actos debe existir un director de lidia (Un diestro profesional, en el supuesto de que intervengan aficionados).

To ważne, żeby młode pokolenia poznawały i pielęgnowały zwyczaje swoich przodków:

Ale żaden obrazek nie jest tak dobry, jak filmik. Obejrzyjcie do końca... jeśli dacie radę. Ja nie dałam.
http://www.tvanimalista.c...-algemesi-2010/
Ostatnio zmieniony przez Ethel 25-09-2014, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
  Kraj: Spain

Nemo 
Aficionado

Moje nałogi: prasa, ksiazka, sport
Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 25-09-2014, 22:30    #2

I na takie cos jeszcze doplaty i subwencje daja. Ja juz wole ogladac "los recortadores", ale za drugiej strony w niewiele lepszy sposob gina zwierzeta w rzezniach... :pensando

P.S.

Nigdy nie moglem pojac jak mozna byc rownoczesnie za zabronieniem korridy i nieograniczonym prawem do aborcji. Dla mnie najbardziej wymowne zdjecie to te z tym klaunem.

Wszelkie plany są już nieaktualne w momencie ich zatwierdzania.
Ostatnio zmieniony przez Nemo 25-09-2014, 22:41, w całości zmieniany 2 razy  

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 25-09-2014, 23:48    #3

Nemo, po pierwsze - prawo do aborcji nie jest nieograniczone, kobieta przynajmniej w teorii swoj rozum miec powinna, a przy dostepnosci srodkow antykoncepcyjnych i tabletki "po" tego typu dzialanie powinno byc ostatecznoscia, natomiast publiczne, dla zabawy gawiedzi zameczanie zwierzat, ktore nie zawinily w niczym niestety jest nie tylko tolerowane, ale traktowane jako "osiagniecie" cywilizacji hiszpanskiej i dotowane - nie wiem gdzie widzisz problem?

Cauliflower 
Siempre estoy aquí
MODERATOR

Przedstawiciel:
navarra

Wysłany: 26-09-2014, 05:24    #4

Nemo napisał/a:

P.S.

Nigdy nie moglem pojac jak mozna byc rownoczesnie za zabronieniem korridy i nieograniczonym prawem do aborcji. Dla mnie najbardziej wymowne zdjecie to te z tym klaunem.

Może dlatego, że aborcji nikt nie robi dla zabawy.

Zdumiewa mnie, że przeciwnicy aborcji zwykle uważają, że dla kobiety, która się na nią decyduje, jest to sytuacja pod względem emocjonalnym porównywalna z wyjściem na lody. A z drugiej strony potem opowiadają o syndromie poaborcyjnym.
To jak w końcu - to jest trudna decyzja, która potem odbija się na całym życiu? Czy po prostu hop-siup, skrobaneczka?

Ethel 
Aficionado

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 26-09-2014, 10:06    #5

Nemo, wyskoczyłeś z tą aborcją nie wiem dlaczego i po co... i za chwilę potoczy się długa i zacięta dyskusja na ten temat, a nie o to przecież chodziło mi w tym wątku :roll:

Nemo napisał/a:
z drugiej strony w niewiele lepszy sposob gina zwierzeta w rzezniach...

Faktycznie trafna obserwacja. Chociaż o ile argumenty w stylu "musimy zabijać zwierzęta, bo cos musimy jeść", nawet jeśli zupełnie się z nimi nie zgadzam, to powiedzmy, że w swojej prostocie jakoś tam nadają się do przyjęcia i można o tym dyskutować... o tyle taki uśmiechnięty pan, który z podekscytowaniem dźga małego zwierzaka nożem jest dla mnie zwykłym sadystą i psychopatą i moim zdaniem jednostki takie jak on powinny być eliminowane ze społeczeństwa (oj, wyludniła by się nasza planeta...).

Nemo 
Aficionado

Moje nałogi: prasa, ksiazka, sport
Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 26-09-2014, 14:54    #6

ikxio napisał/a:
Nemo, po pierwsze - prawo do aborcji nie jest nieograniczone, kobieta przynajmniej w teorii swoj rozum miec powinna, a przy dostepnosci srodkow antykoncepcyjnych i tabletki "po" tego typu dzialanie powinno byc ostatecznoscia, natomiast publiczne, dla zabawy gawiedzi zameczanie zwierzat, ktore nie zawinily w niczym niestety jest nie tylko tolerowane, ale traktowane jako "osiagniecie" cywilizacji hiszpanskiej i dotowane - nie wiem gdzie widzisz problem?

Nie jestem jakis wielkim przeciwnikiem aborcji i uwazam, ze kazdy ma jakies powody. I bron boze nie prubuja banalizowac sprawy.
Cauliflower napisał/a:
Może dlatego, że aborcji nikt nie robi dla zabawy.
Zdumiewa mnie, że przeciwnicy aborcji zwykle uważają, że dla kobiety, która się na nią decyduje, jest to sytuacja pod względem emocjonalnym porównywalna z wyjściem na lody. A z drugiej strony potem opowiadają o syndromie poaborcyjnym.
To jak w końcu - to jest trudna decyzja, która potem odbija się na całym życiu? Czy po prostu hop-siup, skrobaneczka?

Zeby bylo jasne: ja nie jestem radykalnym przeciwnikiem aborcji (dla mnie jest oczywiste, ze gdy plod/nowe zycie jest efektem gwaltu lub grozi utrata zdrowia lub zycia-aborcja powinna byc dopuszczalna. Kwestia dyskusyjna dla mnie to aborcja dla osob niepelnoletnich i aborcja z powodow spoleczno-ekonomicznych). Wlasnie cala ta "izquierda" w Hiszpanii banalizuje kwestie aborcji (slynne hasla "El cuerpo es nuestros"). Dlaczego skoro wg. lewicy ktos moze robic z aborcja co chce, gdyz cialo jest jego, ale juz lewicy nie podoba sie kwestia darowania/sprzedania posmiertnie organow-przeciez to cialo tez do kogos kiedys nalezalo?. Moje porownania to mala prowokacja, ale ja czasem naprawde sie zastanawiam czy wyzej sie ceni zycie zwierzecia czy czlowieka.

Wszelkie plany są już nieaktualne w momencie ich zatwierdzania.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 26-09-2014, 15:39    #7

ze zwierzecego niezycia pozytek wiekszy bo da sie przerobic na wedline :enfadado:

Ethel 
Aficionado

Przedstawiciel:
catalunya

Wysłany: 04-10-2014, 13:15    #8

Nemo napisał/a:
czasem naprawde sie zastanawiam czy wyzej sie ceni zycie zwierzecia czy czlowieka

A dlaczego którekolwiek życie mam cenić bardziej niż inne? Skąd to dziwne przeświadczenie, że jeśli cenię i szanuję życie zwierząt to już mniej zależy mi na życiu człowieka? :shock: Takie "argumenty" wysuwają zwykle ci, którzy nigdy nic dobrego nie zrobili ani dla zwierząt ani dla ludzi. Może takie teksty - "to pani koty karmi, a ludzie jeść co nie mają!" - poprawiają im samopoczucie, no bo przecież skrytykowali, ergo - są zatroskani.
I uważasz, że szacunek dla Życia ma ten, kto przerażonemu i szamoczącemu się bykowi wbija w szyję nóż, a potem patrzy, jak zwierzak się wykrwawia i jeszcze przy tym twierdzi, że to była dobra zabawa? Nie trzeba być miłośnikiem zwierząt, żeby odczuwać odrazę do zabijania jako takiego. Jeśli ktoś jej nie odczuwa, nie jest według mnie normalny i lepiej żeby trzymał się ode mnie z daleka.

Odpowiedz do tematu