Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
El paro cae, el empleo no despega
Autor Wiadomość
norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 03-07-2013, 02:01   El paro cae, el empleo no despega #1

Cytat:
Continúa el alivio en el mercado laboral. Ya van cuatro meses consecutivos en los que sube la afiliación a la Seguridad Social y baja el paro registrado. En síntesis, buenas noticias. Concretamente en junio el paro registrado cayó a plomo. En un solo mes se borraron de las listas de las oficinas de empleo 127.748 parados. Más que nunca. Pero a pesar la contundencia de este dato, la situación no permite lanzar las campanas a vuelo. Hay mucha diferencia con la marcha de la afiliación —o lo que es lo mismo, del empleo regularizado—, que mejoró en 26.853 cotizantes, según divulgó este martes el Ministerio de Empleo. Además, los mismos datos limpiados de los efectos de la estacionalidad se tornan negativos. Y para rematar, la contratación, sobre todo la indefinida, empeora. A todo esto hay que sumar las cifras acumuladas de un deterioro laboral continuo durante casi seis años que se resumen en un 27% de tasa de paro.

czytaj dalej...

Zwykle obawiałem się, że ogarnia mnie szaleństwo. Teraz zacząłem bać się, że nie zwariuję.
  Kraj: Spain

Sarina 
Amigo
duende del sur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 03-07-2013, 02:24    #2

Wlasnie, zaczynajac czytac mialam napisac, ze to przez to, ze przyszlo verano, wiecej turystow, zbiory itd... Do tego kontrakty czasowe, akurat kilka dni temu wyrzucono z pracy moja kolezanke, ktora pracowala jako kelnerka w pizzeri i byla w tym swietna, a wyleciala tylko dlatego, ze konczyl jej sie drugi czasowy kontrakt i teraz musialaby juz dostac na stale... Chyba wszyscy, ktorzy ja znali jak sie o tym dowiedzieli to nie mogli uwierzyc, bo ona jest ostatnia osoba, ktora mozna by podejrzewac ze straci prace... i prosze.

Nemo 
Aficionado

Moje nałogi: prasa, ksiazka, sport
Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 03-07-2013, 04:14    #3

Ale za to w czerwcu opublikowano bardzzzzzo zle wyniki finansowe przedsiebiorstw wiec ja bym sie tak specjalnie nie cieszyl. Naturalnie cieszy mnie fakt, ze wszystkie te osoby znalazly prace: mniej lub lepiej platna ale jednak.
Inny news moim zdaniem wazniejszy:

http://economia.elpais.co...210_435232.html

"España vuelve a superar a Grecia como el país con más paro de la eurozona"

Wszelkie plany są już nieaktualne w momencie ich zatwierdzania.
Ostatnio zmieniony przez Nemo 03-07-2013, 05:11, w całości zmieniany 1 raz  

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 03-07-2013, 08:04    #4

Nemo, nie doczytałeś. Z danych opublikowanych przez SEPE wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o prawie 127 tys. ale dane Seguridad Social nie wskazują aby znaleźli oni pracę - przybyło tylko niespełna 27 tys. zatrudnionych. Ta rozbieżność - wg opinii zawartej w artykule (którą podzielam), wynika prawdopodobnie z prostego faktu: osoby nie mające prawa do zasiłku przestają potwierdzać w urzędzie "gotowość do pracy" bo nie mają z tego żadnej korzyści. Poza tym raport SEPE wskazuje, że po uwzględnieniu sezonowości bezrobocie wzrosło....

Czekamy na kwartalny raport urzędu statystycznego.

Zwykle obawiałem się, że ogarnia mnie szaleństwo. Teraz zacząłem bać się, że nie zwariuję.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 03-07-2013, 15:04    #5

norbo, to taki drobiazg statystyczny - malo kto to zauwazyl a przed nami astilleros i noz w plecy jak to mowia ci z PP

Nemo 
Aficionado

Moje nałogi: prasa, ksiazka, sport
Przedstawiciel:
valencia

Wysłany: 04-07-2013, 03:24    #6

norbo napisał/a:
Nemo, nie doczytałeś. Z danych opublikowanych przez SEPE wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o prawie 127 tys. ale dane Seguridad Social nie wskazują aby znaleźli oni pracę - przybyło tylko niespełna 27 tys. zatrudnionych. Ta rozbieżność - wg opinii zawartej w artykule (którą podzielam), wynika prawdopodobnie z prostego faktu: osoby nie mające prawa do zasiłku przestają potwierdzać w urzędzie "gotowość do pracy" bo nie mają z tego żadnej korzyści. Poza tym raport SEPE wskazuje, że po uwzględnieniu sezonowości bezrobocie wzrosło....

Czekamy na kwartalny raport urzędu statystycznego.

Nie no te 27 to doczytalem :-) Racja natomiasta co to "encuesta EPA", ktora bedzie miala w grudniu. Wowczas sie okaze czy tendencja jest w miare trwala czy to tylko efekt lata. Nalezy rowniez dodac z lipiec to miesiac gdy traca waznosc uklady zbiorowe kliku milionow hiszpanow.

Wszelkie plany są już nieaktualne w momencie ich zatwierdzania.

norbo 
Adicto

Przedstawiciel:
andalucia

Wysłany: 04-07-2013, 05:34    #7

Moja prognoza na koniec roku to 5,3-5,6 mln zarejestrowanych bezrobotnych.

ikxio 
Siempre estoy aquí

Przedstawiciel:
valencia

Pomogła: 61 razy
Wysłany: 05-07-2013, 07:09    #8

Rajooy zamiesza w statystykach, przeciez moze byc tylko lepiej

Odpowiedz do tematu