Strona Główna hiszpania.org.es
FORUM O HISZPANII

FAQFAQ  MapaMapa  SzukajSzukaj  NasiNasi  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Wczasy w Lloret de Mar i okolice, co polecacie?
Autor Wiadomość
intense 
Novato

Wysłany: 26-02-2013, 07:36   Wczasy w Lloret de Mar i okolice, co polecacie? #1

Witam.

Pod koniec sierpnia zamierzam wybrac sie samochodem do Hiszpanii do Lloret de Mar.
Bede jechal z pomorza zachodniego (Niemcy, Francja, Hiszpania). Po drodze chce sobie pozwiedzac co nieco.

Jesli chodzi o sama Hiszpanie to co byscie mi polecili zwiedzic w Lloret i okolicach? Barcelona to wiadomo ale co jeszcze? W samej Barcelonie co trzeba zobaczyc?

Czy w ogole byscie polecili inne miejsce niz Lloret? Chodzi o to zeby bylo morze i piekne tereny.
  Kraj: Poland

Andzela 
Administrator

Moje nałogi: Xataka y EL PUTO JUEGO MEGAPOLIS
Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 90 razy
Wysłany: 26-02-2013, 08:39    #2

:pienso
a ile ty masz lat, ze chcesz do Lloret? 19? Polecam Montserrat, a plaze to tak srednio ladne w Lloret, czy okolicach, tlumy turystow i nic poza tym..

intense 
Novato

Wysłany: 26-02-2013, 08:45    #3

Mam 27 lat :)
A Montserrat gdzie jest dokladnie? Gdzies okolice Costa Brava? Jade autem to nie chce aby to bylo 3000km. Do Lloret mam ponad 2000km.

Andzela 
Administrator

Moje nałogi: Xataka y EL PUTO JUEGO MEGAPOLIS
Przedstawiciel:
andalucia

Pomogła: 90 razy
Wysłany: 26-02-2013, 08:58    #4

Montserrat jest kolo Barcelony, byl watek gdzies poszukaj.. Naprawde sa piekniejsze plaze niz w Lloret i gdyby nie skalki tamtejsze, uznalabym Lloret za najgorsza z plaz w Hiszpanii.. Mala i oblezona turystami.. Nic ciekawego, co cie tak wzielo na Lloret?

intense 
Novato

Wysłany: 26-02-2013, 09:00    #5

A nie wiem hehe... kiedys czytalem, ze tam jest fajnie. Jest co robic i mozna isc na fajna impreze. Oczywiscie nie jade tam tylko na imprezy ale zeby wypoczac. Ze 2 razy moze bym poszedl.
Montserrat tez ma malownicze tereny? Jest to mniejsza miejscowosc od Lloret?

rubio 
Aficionado

Wysłany: 26-02-2013, 10:39    #6

Andzela napisał/a:
co cie tak wzielo na Lloret?

...program na Polsacie :grin:

intense 
Novato

Wysłany: 26-02-2013, 10:47    #7

Nie nie miesny jez nie :D haha

trebolita 
Adicto

Moje nałogi: czekolada z całymi orzechami laskowymi
Polonia:
polonia

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 26-02-2013, 22:37    #8

w samej Barcelonie to jest jak w każdym innym dużym mieście dużo do zwiedzania. jak się jest pierwszy raz,to kusi ,żeby zobaczyć to ,co opisują w przewodnikach i myślę,że jest w tym sens. czyli spacer po Rambli ( uwaga na super kieszonkowców), skok w bok Rambli na słynny targ Bouqeria, zejscie w doł do portu,gdzie można sobie zrobić krótki rejs wycieczkowcem,
Sagrada Familia do odwiedzenia może nie z powodu piękności-rzecz gustu (nie jestem fanką Gaudiego),ale warto wyjechać windą( kolejki okropne ale naprawde warto) na górę,bo panorama Bar-ny super! a potem zejscie krętymi wąskimi schodkami w dół-wrażenia bezcenne. Montserrat to piękny klasztor w górach,jak lubisz zwiedzać to warto.jak nie,to masz piekne widoki i rozrywkę w wesołym miasteczku na Tibidabo,to najwyższy punkt widokowy Barcelony. no i wszędzie knajpki......to tak na pierwszy raz ,bo potem to wszystko powszednieje i czlowiek ucieka od tych rozkoszy ... a, możesz też wsiąść w TURIBUS na Plaza Catalunia(góra Rambli)i objedziesz wszystkie ważne miejsca . no i jak jesteś fanem piłki nożnej,to zwiedż Camp Nou,Port Olimpic. jak trafisz na Plaza Espania,to na pewno przejdziesz się pod grającą fontanne(trzeba sprawdzić w necie "rozkład grania"-bo to nocne granie muzyką i światłem),a potem wjazd ruchomymi schodami pod Palau National,bo widok z góry na Barcelone nocą cudowny. kazdy pewnie cos by tam innego zaproponował,ja polecam na pierwszy raz to.
Ostatnio zmieniony przez trebolita 26-02-2013, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  

intense 
Novato

Wysłany: 27-02-2013, 08:02    #9

Dzieki za odpowiedz.
Jeszcze napisz czy Lloret de Mar jako miejscowosc do zatrzymania sie bedzie dobra?
Czy jest jakas lepsza gdzies w poblizu?
Nie chce zeby byla to dziura zabita dechami ale rowniez nie zeby bylo tak glosno, ze nie da sie spac. Zeby wieczorami sie cos dzialo na ulicach i bylo co robic.

trebolita 
Adicto

Moje nałogi: czekolada z całymi orzechami laskowymi
Polonia:
polonia

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 27-02-2013, 19:37    #10

jedziesz rozrywkowo? to LdM w sam raz dla ciebie,zresztą jak ci lokum nie podpasuje,to znajdziesz gdzie indziej,no ja tu żadnych problemow nie widzę. jedż i baw się dobrze! i oby ci sił starczyło na wszystkie nocne balangi ,bo tu się imprezuje najwcześniej od 22 do rana. :-D

rubio 
Aficionado

Wysłany: 27-02-2013, 19:51    #11

intense napisał/a:

Jeszcze napisz czy Lloret de Mar jako miejscowosc do zatrzymania sie bedzie dobra?
Czy jest jakas lepsza gdzies w poblizu?

Lepsza pod jakim wzgledem ? :grin: .. przeciez jedziesz w konkretnym celu jak widac, wiec celuj w Lloret .. :hola .. chcesz nas na sile uswiadomic, ze w celach stricte krajoznawczo/poznawczych ? .. :grin: ..

intense 
Novato

Wysłany: 04-03-2013, 07:30    #12

Nie jade tylko zeby imprezowac. Jade glownie zeby odpoczac ale tez chce isc raz czy dwa na jakas dobra impreze.

Odpowiedz do tematu